Gönderen Konu: FD6 civic Bakım hakkında ?  (Okunma sayısı 1479 defa)

asilkan_25

FD6 civic Bakım hakkında ?
« : Şubat 08, 2016, 10:37:09 ÖÖ »
S.a arkadaşlar geçen hafta 2009 model  civic  fd6 kasa aldım.  Ne söyliyim araçtan çok memnunum inşallah hep öyle olur.

Aracı ve hondayı hiç bilmiyorum sanayiye götürdüm  araç 67 bin kmde ve atiker sıralı lpg var.  Yaklaşık 15 bin kmdir lpg takılı.

Araca yapılan bakımlar.

LPG filtresi değişti sızdırmazlık testleri ve pc den kalibrasyon yapıldı sıkıntı yok ( 40 TL )
Hava filtresi ve polen filtresi değişti 60 TL
Yağı  5000 km önce Petrol Ofisi 5/30 ile değişmiş birazda eksiltmiş yağ kalitesiz bence.  En kısa zamanda 0 - 40 mabil ile değişmeyi düşünüyorum. ( Erzurum'da ikamet ediyorum )
Balatalara bakıldı iyi dendi.
Bujiler özel servisin söylemesine göre iridyum muş ve benzinde 100 k km gidiyormuş dedi ki biraz daha bin değişiriz.

Benzinli araca ilk kez biniyorum önerebileceğiniz başka bakımları var mıdır ? 

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
Ynt: FD6 civic Bakım hakkında ?
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2016, 02:19:09 ÖS »
Subap ayarı en son ne zaman yapılmış onu öğrenip yaptırabilirsiniz. Rolantide çalışma düzeni, ilk çalıştırmadaki rahatlık, çekiş, yakıt gibi bi çok şeye etkisi var. Hayırlı olsun aracınız. Kazasız belasız binin inşallah.

asilkan_25

« Yanıtla #2 : Şubat 08, 2016, 02:46:39 ÖS »
Subap ayarı en son ne zaman yapılmış onu öğrenip yaptırabilirsiniz. Rolantide çalışma düzeni, ilk çalıştırmadaki rahatlık, çekiş, yakıt gibi bi çok şeye etkisi var. Hayırlı olsun aracınız. Kazasız belasız binin inşallah.

Hocam Bilgisayara bağladık rolantisi çok güzel ilk çalıştırmada hiç sorun yok Erzurumdayım ( - 30  - 15 arası sıcaklık ) Yakıt beni şaşırttı düşük devirde aşırı sakin kullanımda şehir içi 9 litre lpg yakıyor  şu an bir sorun görünmüyor.

Sorun yokken sübap ayarına gerek varmı Sübap ayarı servistemi yaptırayım.

Teşekkürler

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2016, 05:09:13 ÖS »
hayırlı olsun aracınız,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.Bulunduğunuz yerde iyi bir honda ustası yoksa serviste yaptırın.Araçtan şikayetiniz yoksa şimdilik kalsın daha sonra yaptırırsınız.Benzinli kullanımda 40bin,lpg de 20binde subap ayarı yapılması tavsiye edilir.

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2016, 10:31:35 ÖÖ »

Hocam Bilgisayara bağladık rolantisi çok güzel ilk çalıştırmada hiç sorun yok Erzurumdayım ( - 30  - 15 arası sıcaklık ) Yakıt beni şaşırttı düşük devirde aşırı sakin kullanımda şehir içi 9 litre lpg yakıyor  şu an bir sorun görünmüyor.

Sorun yokken sübap ayarına gerek varmı Sübap ayarı servistemi yaptırayım.

Teşekkürler

Yok hayır hiç gerek yok o zaman hocam. Sorun hissederseniz aklınıza gelsin diye önerdim sadece. Herşey saat gibi çalıştıktan sonra hiç elleyip durduk yere masraf etmenin lüzumu yok.
İlerde yaptırırsanız da servise gidip tonla para vermeyin derim. 3 yıl önce serviste 300küsür liraya yaptırdığım subap ayarını geçen gün 70liraya yaptırdım. Kim bilir serviste ne kadardır şimdi. Ayar yapılırken sürekli arabanın başındaydım. İşini bilen bir usta için gerçekten kolay bi işlem.