Gönderen Konu: EP2 için Type-r kanat mı, Mugen kanat mı ?  (Okunma sayısı 4830 defa)

calderon23

• Furkan Topal
EP2 için Type-r kanat mı, Mugen kanat mı ?
« : Kasım 04, 2012, 12:07:55 ÖÖ »

Uploaded with ImageShack.us

Soldaki Type-r spoyler.....     Sağdaki Mugen spoyler......

Karar vermekte çok zorlanıyoruz Type-r Kanat orjinal oem parça olduğu için sıkıntısız ama sıradan olur diye düşünüyoruz.. Mugen Kanat ise daha iri olması ve görüntüsü ile aklımızı çeliyor.. Lakin orjinal bulmak imkansız fiberden dökülecek malzeme ve araca tam oturması bakımından kuşkularımız var.. Bu şartlar altında sizin tercihiniz hangisinden yana olurdu ??

Eren53

Ynt: EP2 için Type-r kanat mı, Mugen kanat mı ?
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2012, 12:13:49 ÖÖ »
bence type-r piyasada çok var ben olsam mugeni takardım

calderon23

• Furkan Topal
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2012, 01:49:45 ÖÖ »
mugen 1 - type-r 0 :)

s3z3r54100

• Sezer
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2012, 08:59:26 ÖÖ »
Mugen ;)

calderon23

• Furkan Topal
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2012, 11:00:41 ÖÖ »
Mugen açıyor arayı ...

calderon23

• Furkan Topal
« Yanıtla #5 : Kasım 04, 2012, 04:22:21 ÖS »
Yok mu fikri olan ?

Bazu

« Yanıtla #6 : Kasım 04, 2012, 07:04:20 ÖS »
Mugeni uzun vadede kullanamazsın orjinal olmadığı sürece. Özellikle kışın yağmurda çamurda kabarma çatama aşınma yapacaktır fiber olduğu için.  1 sene sıkıntısız kullanırsın ama sonrası muamma olacaktır. O yüzden fantazi aramaya hiç gerek yok. Bende typer spoiler'i kullanıyorum. Son derecede şık ve sağlam. 1 sene kullanır çöpe atarım diyorsan mugen al. Ama unutmaki dönüp dolaşıp alacağın spoiler orjinal typer spoiler'i olacak.

eddy

« Yanıtla #7 : Kasım 04, 2012, 09:06:25 ÖS »
Type-R kanat ;)

combomix

• FD6
« Yanıtla #8 : Kasım 04, 2012, 09:14:04 ÖS »
kesinlikle mugen

calderon23

• Furkan Topal
« Yanıtla #9 : Kasım 05, 2012, 01:21:35 ÖS »
Mugeni uzun vadede kullanamazsın orjinal olmadığı sürece. Özellikle kışın yağmurda çamurda kabarma çatama aşınma yapacaktır fiber olduğu için.  1 sene sıkıntısız kullanırsın ama sonrası muamma olacaktır. O yüzden fantazi aramaya hiç gerek yok. Bende typer spoiler'i kullanıyorum. Son derecede şık ve sağlam. 1 sene kullanır çöpe atarım diyorsan mugen al. Ama unutmaki dönüp dolaşıp alacağın spoiler orjinal typer spoiler'i olacak.
Bilmediğimden soruyorum okadar mı dayanıksız oluyor fiber ?

Bazu

« Yanıtla #10 : Kasım 05, 2012, 01:27:13 ÖS »
Bilmediğimden soruyorum okadar mı dayanıksız oluyor fiber ?

Orjinal typer spoiler'ından önce fiber typer spoiler'i kullanıyordum. Yağmurda üstünde su tutuyor. Fiber olduğu için suyu çekiyor ve kabarma yapıyor. Zamanla bu kabarmalar çatlıyo boya atıyor. Bu söylediklerim 1 sene içinde oldu. Sonrasında plastik typer spoiler'ına döndüm. Ne olursa olsun orjinali gibi olmuyor hiçbiri.

lysonr

• lysonr
« Yanıtla #11 : Kasım 05, 2012, 01:39:59 ÖS »
kardeşim bencecede mugen kanat
belkide burdaki arkadaşlardan yaptıran sıkıntı yaşan vardır
ben dün cenk ile görüştüm onunkini inceledim falan herhangi bir sorun göremedim ustasıyla alakalı bence
cenkten taze bilgi almak adına bir konuş istersen ama kesinlikle MUGEN DİYORUM ORTAYIDA RESİMDEKİ GİBİ SİYAH ohh miss tadından yenmez

calderon23

• Furkan Topal
« Yanıtla #12 : Kasım 05, 2012, 02:00:54 ÖS »
Bendede şu anda fiber type-r var aracı aldığımda üstündeydi bi sıkıntı yaşamadım o şekil kabarma çatlama gibi ama değiştirmek istiyorum.. Almışkende ya orjinal olsun yada görüntü olarak mugen gibi değiştirdiğime değsin istiyorum.. Cenk beyle görüştük çok yardımcı oldu sağolsun.. Ama biraz korkuttu beni sağlam usta lazım oturtmak için falan dedi.. Ustalarımla konuştuk hallederiz sıkıntı olmaz dediler bana ama insan korkuyor işte. Öğrencilikte zor hata yapma şansım olmadığı için çok düşünüyorum karar veremiyorum malum haşlıklardan biriktirip bişiler yapmanın mücadelesini veriyoruz :)

hondah

« Yanıtla #13 : Kasım 05, 2012, 02:07:54 ÖS »
ben öncelikle kimseyle polemik yaşamak istemiyorum diyerek ve herkesi tenzih ederek cümleme başlayayım..

ben mugen kanat kullanıyorum ve gayet memnunum..(2 aydır falan)  ayrıca elimde type r kanat var orjinal ve satmak için yapsaydım type r kanat daha ii ben memnun diilim diyebilirdim ki buda çok ayıp olurdu..:)

1-sen fiber kanadı alıp adam gibi fiber astarını çekip üstüne macununu çekip üstüne boyanı attırdıktan sonra içine su girmesi zaten mucize olur ki böyle bi mucize ancak işini dandik yapan boyacıların işidir..:)

2- fiberglass malzemeyi ilk kez kullanmıyorum..karlıkçı halilin (ankara) ilk açdığı dükkanı bilirim ve türkiyede ilk golf4 paketi yine benim aracıma uygulamışdır..kataloglarında beyaz renk 06 gm 419 plakalıdır..

3-bundan önceki spoilerim de yine fiberdi..ve ben bi sorun yaşamadım..ne kabarma ne boya atması..

eğer bi sorunum olsaydı bu mugenden zaten herkes beni bilir ve nakadar pimpirikli bi adam olduğumuda bilirler,anında hiç acımadan çıkarır orjinal type r kanadı boyatır yaptırır taktırırdım..hiç de giden paraya acımazdım.. ve burdan da herkese durururdum,derdim ki almayın sıkıntı oluyor..

şimdi bana şunu diyenlerde olabilir..sen 2 aydır bu kanadı kullanıyorsun ileride olmayacağını nereden biliyorsun.. fakat şuanda da anadolu yakasında satılık olan ''coc'' plakalı  siyah ep2 nin mugen kanadı tr de ilk ep2 ye uydurulan kanattır..onlada çok görüştüm almadan..hala sıkıntısız kullanıyor..  

sonuçda tercih meselesi..karar senin.. verdiğin parayı hakeden bi ürün ama herzaman söylediğim gibi işçiliği iyi olan biri bunu uyfurmalı..yoksa bodrumda kesip biçip kendin yapacağın bişey diil..''kenarları trimlenecek okadarcık'' diyemiycem..kimse parayı sokakta bulmuyor sonuçda..işi bilmeyen adam yapamaz.. ben arabamaı 3-4 gün bıraktım alıştırması yapılması için.. ki sadece cama gelen kenarları diil..üstte de potluk yapan yerleri var..trimlenip dolgu yapılması lazım her uygulama yapılan yere..   kısacası uğraştırıcı bi mevzu..  amma uzun yazdım..:D:D

hondah

« Yanıtla #14 : Kasım 05, 2012, 02:26:15 ÖS »
:D:D vallaha çok uzun yazmışım..:)  umarım kimseyi kırmamışımdır konuşmamla..

calderon23

• Furkan Topal
« Yanıtla #15 : Kasım 05, 2012, 02:41:10 ÖS »
Herkesin fikirlerini alabilmek adına böyle bir konu açtım herkesin düşüncesini beyan etmesinden de kendi adıma çok mutluyum ve fikrini söyleyen herkese teşekkür ediyorum.. Kırılacak birşey yok hepiniz yardımcı olmaya çalışıyorsunuz ben kendimle ayrılığa düşüp karar veremiyorum tabiki farklı düşünceler olacaktır :)

hondah

« Yanıtla #16 : Kasım 05, 2012, 03:03:09 ÖS »
işallah en hayırlısına karar verirsin dostum..