Gönderen Konu: eksoz sistemi nasıl yasal hale gelebilir  (Okunma sayısı 1285 defa)

Ümitc

eksoz sistemi nasıl yasal hale gelebilir
« : Kasım 08, 2013, 02:36:45 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba abarth eksoz'un bı sekılde muhendıslık raporu vs. gıbı bı sekılde ruhsata ısletıp yasal hale getırme sansımız varmı bılgısı olanlar lutfen yardım..

sercanim

• SeRCaN
Ynt: eksoz sistemi nasıl yasal hale gelebilir
« Yanıtla #1 : Kasım 08, 2013, 07:55:08 ÖÖ »
gürültü kirliliği oluşturuyor bence tamamen kalkmalı.

fotoaktuel

« Yanıtla #2 : Kasım 08, 2013, 08:36:17 ÖÖ »
araç dediğin sessiz olmalı bence.

cagatay54

« Yanıtla #3 : Kasım 08, 2013, 09:00:05 ÖÖ »
yurt dışında herşey ne takılırsa takılsın lastik yük endekssine kadar hepsi ruhsata işleniyor.bizim ülkemizde de bunların yapılması gerekiyor ama birazda bizim insanımız dolayısıyla yapılmıyor bence.egsoz ruhsata işlense bunu yerleşim yerlerinde merkezlerde araba bağartırlar ama herkes birbirine saygılı olsa bu durumu ortadan kalksa herşey yoluna girer.

bir yandan da ben egsoz filtre veya film çektiriyorum mesela.satan adamdan fiş alıyorum fatura alıyorum.bundan devlet kdv alıyor.kdv alırken çok güzel hiçbir sıkıntı yok polis çeviriyor senin aracında egsz var bu yasak sana şu kadar ceza.aslında büyüklerimizden biri çıksa devlet aleyhine daha açılsa bu ikilik ortadan kalkar diye düşünüyorum.

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2013, 11:25:16 ÖÖ »
yurt dışında herşey ne takılırsa takılsın lastik yük endekssine kadar hepsi ruhsata işleniyor.bizim ülkemizde de bunların yapılması gerekiyor ama birazda bizim insanımız dolayısıyla yapılmıyor bence.egsoz ruhsata işlense bunu yerleşim yerlerinde merkezlerde araba bağartırlar ama herkes birbirine saygılı olsa bu durumu ortadan kalksa herşey yoluna girer.

bir yandan da ben egsoz filtre veya film çektiriyorum mesela.satan adamdan fiş alıyorum fatura alıyorum.bundan devlet kdv alıyor.kdv alırken çok güzel hiçbir sıkıntı yok polis çeviriyor senin aracında egsz var bu yasak sana şu kadar ceza.aslında büyüklerimizden biri çıksa devlet aleyhine daha açılsa bu ikilik ortadan kalkar diye düşünüyorum.
>=ok >=ok