Gönderen Konu: Civic Type-r Yardım!  (Okunma sayısı 3570 defa)

Erdem.b

Civic Type-r Yardım!
« : Nisan 30, 2011, 07:20:34 ÖS »
Öncelikle aranıza daha yeni üye oldum ne yazık ki fazla araştırma yapamadım bu type-r lar hakkında 2 güne yeni bir araç almayı düşünüyorum aceleciliğimin tek sebebide budur şuan seat leon 1.4 tsi kullanıyorum 2011 yeni bir araç daha düşünüyorum audi tt 1.8 quatro veya arkadaşımın tavsiyesi ile bir anda gözüm ve gönlüm type-r a kaydı max. 50 milyarlık bir civic arıyorum izninizle sormak istediklerim;
Bu  arabanın Yakıt tüketimi nedir acaba gördüğüm kadarı ile bir çok kişide typer var burada?
Bir çok modeli var galiba typer'ında içinde yoksa ben mi yalnış anladım bana alırken nelere dikkat ediceğimi söyleyebilirmisiniz?
Bir de bu arabayı bana önerirmisiniz performans olsun konfor olsun yakıt tüketimi olsun ?
Şimdiden cevaplayan herkese çok teşekkür ederim aceleciliğimi maruz görün bu seferlik çünkü pazartesiye kadar araç alacağım.

ctr07

Ynt: Civic Type-r Yardım!
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2011, 01:03:46 ÖS »
çokta bilgim yok ama yardımcı olmaya çalışıyım.type r ep3 ve fn2 var ep 3 eski kasa fn2 yeni kasadır.performans olarak birbirine yakındır eski kasa biraz daha iyi gider.ep3 200 ps fn2 201 ps dir.50 tl dilediğin gibi bir ep3 bulursun.piyasasını tam takip etmiyorum ama ep3 ler 30.000 la 45.000 arasında yakıt olarak 10 lt den aşşağı düşmez 12.13 falan heralde.konfor ollarak şüphesiz fn2 yakıtta da fn2 az yakar yeni teknoloji.çok acele etme ekzpertize mutlaka sok düşük km yüksek model olmasına da dikkat et.umarım yardımcı olmuşumdur.aracın hayırlı olsun inş. dilediğin gibi bir tayyara kavuşursun.yanlışım varsa abiler düzeltir...

Erdem.b

« Yanıtla #2 : Mayıs 01, 2011, 01:31:06 ÖS »
cevabın için gerçekten çok teşekkür ederim o zaman benim aradağım fn2 oluyor eski kasalara ziyaden yeni kasaları gerçekten çok ilgimi çekti.İşnh. şu yakıt tüketimi ve olabilecek sorunlarıda tam olarak kullananlardan ögrenirsem hayırlısı ile bir tane almak istiyorum cevabın için çok teşekkürler

NeFeR

« Yanıtla #3 : Mayıs 01, 2011, 02:06:39 ÖS »
50 bin liraya fn2 rahat bulursuun 2008-2009 yorum yapamıycam binmedigim için.Hayırlısı olsun senin için.

Erdem.b

« Yanıtla #4 : Mayıs 01, 2011, 02:38:24 ÖS »
Teşekkür ederim inşh. gün içeresinde kullanan arkadaşlarım ve abilerim de yorum yaparlarsa çok mutlu olurum.Arabanın görünüşü gerçekten beni cezbediyor :)

hakan_akin

« Yanıtla #5 : Mayıs 01, 2011, 03:39:28 ÖS »
şu anda 50bin lik yeni kasalar kazalı hep ep3 al ekspertiz raaporu al kesinlikle fn2 ler basmassan 30 kuruş km de basarsan 55 kuruş gibi rakamlar yakıyor 2sininde gidişi aynı fn2 modifiye parçaları daha yeni geldi sayılır yazın turbo kitleride gelecek. ep3 e istediğin herşeyi yapabilirsin ama bence fn2 daha dikkat çekici ;)

Erdem.b

« Yanıtla #6 : Mayıs 01, 2011, 05:40:33 ÖS »
teşekkür ederim cevabınız için Fakat aklımda fn2 dediğin yani yeni kasalar var sadece 46 milyara bile koyanlar olmuş temiz ve kazasız diyede eklemişler acaba dogruluk payı var mı ? Eski kasaların görüntüleri ne yazık ki hoşuma gitmiyor hız da pek önem vermiyorum 600rr da kullandım zamanında Görünüşü çok hoşuma gitti sadece

hakan_akin

« Yanıtla #7 : Mayıs 01, 2011, 08:15:17 ÖS »
yeni kasalardan kazasız yok 45 46 ya pertten dönme araçlar genelde iyice araştır araçları 101 nokta ekspertiz testi falan ne gerekiyorsa yaptır öyle al bende 1 hafta içinde alıyorum yeni kasa anlaştık temizini bulmak için 4 ay aradım sende biraz ararsın :D ama değer

Erdem.b

hakan_akin

« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2011, 03:30:19 ÖÖ »
kaplamayı söktür komple teste sok derim ben