Gönderen Konu: arkadaşlar bir konuda dusunculerınızı almak ıstıyorum  (Okunma sayısı 4121 defa)

asdf8639

• Kemal Çelik
arkadaşlar bir konuda dusunculerınızı almak ıstıyorum
« : Mayıs 01, 2013, 12:19:41 ÖS »
konuyu dogru yeremı actım bilmiyorum ama clio 3 hb aracım vardı onu sattım arkadaşımın honda civic 1.8 i-vtec aracını alıcam. 2008 model hb. 80.000 km de butun ağır bakımı ve periyodik bakımları tam beraber gidip yaptırmıstık. fakat aracta sağ arka camurluk - sağ arka kapı - ön tampon değişmiş olup 3*4 parça boya mevcuttur. 30bin tl istiyor tabi sana diyor bu rakam. sizde fiyat normalmi pahalımı ? bu paraya o yazdıgım şeyler olmasına ragmen alınırmı. şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim

bbhnda

Ynt: arkadaşlar bir konuda dusunculerınızı almak ıstıyorum
« Yanıtla #1 : Mayıs 01, 2013, 12:57:22 ÖS »
ben arka çamurluğu değişmiş araba çok sıkıntıda kalmadıysam ihtiyaç yoksa almam.

asdf8639

• Kemal Çelik
« Yanıtla #2 : Mayıs 01, 2013, 01:09:49 ÖS »
satarken çok sıkıntı cekermıyım acaba

Cree20

« Yanıtla #3 : Mayıs 01, 2013, 08:03:19 ÖS »
satarken çok sıkıntı cekermıyım acaba
Hocam satarken biraz uyguna satarsın gene satarsın elinde kalmaz ama fiyat ucuz değil sana söyliyim piyasayla aynı rakam vermiş görende temiz arabayı sana 30 a veriyor sanar aynı şekilde olan arabalarada 30 fiyat çekiyorlar kardeşim bende FK2 araştırıyorum kaç aydır.Dediğim gibi satarken de biraz uyguna satarsın ama her türlü satarsın sorun olmaz ;) Şasesine direklerine bak orlarda sıkıntı olmadığını gör mutlaka..

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #4 : Mayıs 01, 2013, 09:53:00 ÖS »
Arka çamurlukluk şaşeye kaynaklı olduğundan değişmemiş olması faydalıdır. Diğer yandan çamurluk kapı değişmesi bence çok önemli bir olay değil.

Trafikte kaza yapmak mümkün.Hele büyük şehirlerde...

asdf8639

• Kemal Çelik
« Yanıtla #5 : Mayıs 02, 2013, 08:59:15 ÖÖ »
bende öyle dusunuyorum ama bırde sız kullanıcıların fıkrını almak ıstedım. soyle soylıyım arac bıldıgım arac ve suan 80binde arkadasım aldıgında 62bin deydi ve aldıgı gıbı servıse sokup butun ağır bakımlarını ve periyoduk bakımlarını yaptırdı. işte baskı . debriyaj vs vs. araba bakımlı araba ve cokta temız ben cok kullandım bu alacagım arabayı arabada en ufak bır tık sesi bile yok yolda giderken veya cukurlarda fln. ve şanzumanındada bir sıkıntı yok. arac boyle arkadaşlar işte 31bin tl ye anlastım ben önde kenwood double teyp koltuk başları lcd geri gorus kamerası 2 takım ınfınıty mid vs vs. full teslım alıcam 31bin tl ye. baska araba olsa değişen parcasının oldugunu bılsem gırmem o  arabaya ama dedıgım gıbı arabanın gecmısını falan herseyını bılıyorum

just4scream

« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2013, 11:19:00 ÖÖ »
İçinize sindiyse alın tabiki kaza bu 5 yaşında araba illaki değişeni olur genelde serviste yapıldıysa çok önemli değil

asdf8639

• Kemal Çelik
« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2013, 02:56:18 ÖS »
İçinize sindiyse alın tabiki kaza bu 5 yaşında araba illaki değişeni olur genelde serviste yapıldıysa çok önemli değil

arabanın herseyı yetkılı serviste yapılmıstır. onu bılıyorum benım tek dusuncem satarken cok sıkıntı cekermıyım veya cok zarar edermıyım tek ogrenmek ıstedıgım bu

piscocuk

« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2013, 03:51:21 ÖS »
Almayin bence madem dostun bu sebepten dostlugunuz bozulmasin

asdf8639

• Kemal Çelik
« Yanıtla #9 : Mayıs 02, 2013, 04:14:09 ÖS »
nasıl yanı hocam ben soyle soylıyım bu arabaya 3-4 sene bınerım satmaya kalksam tahmınen ne kadar satabılırım cunku arabayı alırken satılmasınıda dusunmek lazım ama bunlar buyuk kazadan dolayı degıl degısımler onu bılıyorum

Cree20

« Yanıtla #10 : Mayıs 02, 2013, 11:09:17 ÖS »
nasıl yanı hocam ben soyle soylıyım bu arabaya 3-4 sene bınerım satmaya kalksam tahmınen ne kadar satabılırım cunku arabayı alırken satılmasınıda dusunmek lazım ama bunlar buyuk kazadan dolayı degıl degısımler onu bılıyorum
Civic sedanlara nazaran daha zor satarsın bunu bil.Dediğimiz gibi 3-4 sene binerim diosun 3-4 sene sonraki arabanın durumunu bilemeyiz ki o an piyasası ne olursa o olur :)

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #11 : Mayıs 03, 2013, 07:11:26 ÖÖ »
3-4 sene içinde perte çekmayacağı. Yahut araba piyasasının taban/tavan yapmayacağını bilemezsin.

31 e alırsın. piyasa aynı kalırsa 28 der satarsın. Senelik 1 000 lirada kaybun olsun.Bindigine sayarsın.

Acil satman gerekirse 1 2 lira ucuz verirsen satılır. Ama dersen ki 31 e aldım 31 e vereyim o biraz sıkıntı olabilir.

İçine sinmeyen araç almak yerine alınabilir. İleriyi de çok fazla düşünmemek lazım.

asdf8639

• Kemal Çelik
« Yanıtla #12 : Mayıs 03, 2013, 08:26:15 ÖÖ »
bende onu goze aldım tabıkı 31 e satamam benımde dusuncem 27 28 e verırım dedıgınkız gıbı bındıgıme sayarım onuda araba ıcıme cok sınıyor ozaman hayırlısıyla alayım aracı