Gönderen Konu: 2015 Honda Civic Type R concept bence muhteşem!  (Okunma sayısı 13855 defa)

ali eren

• eren
Ynt: 2015 Honda Civic Type R concept bence muhteşem!
« Yanıtla #25 : Mart 10, 2014, 09:08:48 ÖÖ »
Yeni bir hesap yaptım :) 100 000 Tl ucuzlattım arabayı :)

20 000 Paund

72000 TL

18 Kdv   84.960

140 ÖTV 203.904 TL :) Hayırlı uğurlu olsun :)

Hesabı keeessss :) bencede ya arkadaşların dediği gibi 150 bin bu araç için çok değil sonuçta alacağınız araç (almayı düşündüğümüz,hayalini kurduğumuz  :D  ) neyse işte :) çokta normal bi araç değil bugun fb7 bile 60 küsürlerde fd6 kullanıyorum segment atlayayım desem direk cebimden cıkacak para 30 bin :D o yüzden 150 çok değil aslında ama bize çok geliyor nede olsa honda alıştık biz hem ucuz hem kaliteli olsun aynı araca vw arması koyup sür piyasaya 200 kağıda elini öpene satarsın bence.bu arada arkadaş çok süper hesap yapıyor :) ben bi 7.30 du sanırsam  bmw nin tr ye giriş faturasını gördüm adam aracı 60 küsür bin euroya almıştı üstüne bi 60 küsürde devlet baba koymuştu adam elinde faturayla sövüyordu :)

supremum

« Yanıtla #26 : Mart 10, 2014, 12:35:33 ÖS »
Araç 2000cc altı olacak. Dolayısı ile ÖTV yüzde 145 değil yüzde 90 olacak.

Çok basit hesapla şuanki Civic HB dizel 75 lira fiyatı var.
Vergileri çıkarırsak Civic HB bayi fiyatı 45 lira civarı olur.

Type-r bayi fiyatı 50 lira bile olsa. Bakın 2.0 TURBO beslemeli ve her şeyi ile rakipsiz olması planlanın pist rekorlarını kırmaya gelen bir araçtan bahsediyoruz. Fabrika bu aracı standart HB Civicten 5 lira pahalı verse
50*1,18*1,90  aracın fiyatı 112 bin lira olur.

60lira gibi bir fiyatla bayiye gelse. Yani standart dizel Civicten 15 lira daha pahalı ki bence yine çok makul
60*1,18*1,90  aracın fiyatı  134 bin lira olur...

Yukarda bir arkadaş güzel örnek vermiş. Scirocco 2.0 211hp 46000euro iken en az 280hp olması planlanan aracın fiyatıda bu civarlarda olması şaşırtmayacaktır.

ali eren

• eren
« Yanıtla #27 : Mart 10, 2014, 03:17:47 ÖS »
arkadaşlar bi de şu var adamlar bu aracı yaparken sadece tr için yapmıyor adam ölçüyor biçiyor piyasasını buluyor fiyat etiketini koyuyor standardı neyse o fiyattan satıyor.ama elin çok bilimsel,uzay çağını yakalamış deli makinalar üreten caponu :D maalesef türkiyedeki vergilendirme sistemini hala çözemediği için o caponun 5 liraya ürettiği mal bize geliyor 45 liraya :D o araç ötv siz kdv siz 75 bin olarak memlekete girsin sokakta Type-R den park edecek yer bulamazsınız hem iyiki 150 binlira herkeste hondacı olmasın canım :)

Necati Ekiz

« Yanıtla #28 : Mart 12, 2014, 01:51:10 ÖÖ »
ben küçümsemiyorum type r'ı ama 150.000 liraya alabileceklerinizi bi düşünün? :)
ki 200.000 liraya çıkacak diyorsak tamamen bi düşünmek lazım bence.

belki sıfırları olmayacak ama
3 veya 4 veya 6 serisi BMW ?
Mercedes C veya E coupe ?
Herşeyi hepsini geçtim, Subaru IMPREZA STI ?
Subaru BRZ ? GT86 ?

Önden çekiş mi? 4x4 mü? yada arkadan itiş mi?
bence ne tercih ederseniz edin kesinlikle önden çekiş değil cevap ,
içlerinde ki maalesef en zevksizi :(

Bunları düşününce bana hiçççç mantıklı gelmiyor. :(

ali eren

• eren
« Yanıtla #29 : Mart 12, 2014, 01:44:29 ÖS »
ben küçümsemiyorum type r'ı ama 150.000 liraya alabileceklerinizi bi düşünün? :)

Subaru BRZ ? GT86 ?

evet bu açıdan bakınca öyle ama o zaman şu da var 65 bin verip fb7 almanın mantığı ne peki?eğerki sizin dediğiniz gibi düşüneceksek ben 65 bine sıfır honda almaktansa ne arabalar bulur alırım sıfır olmasada bmw,mercedes,audi nin d segmentindeki çoğu arabayı alır keyifle binerim ama maalesef gönül ferman dinlemiyor :D illede honda diyor demekki :D şaka bi yana honda bu konuda çok iddalı bence,ama bekleyip görcez bakalım pist rekorlarını nasıl kıracaklar 340 hp güç için uğraşcaz diyo mühendisi ki eğer o gücü tekere kadar indirirse fiyatıda 200 e kadar kaldırır her ne kadar bende 200 bini az bi rakam olarak görmesemde ve sizin gibi o paraya alınacak nice araba olduğunu düşünsemde yapacak bişey yok kahrolsun gümrük vergisi diyorum :D

Necati Ekiz

« Yanıtla #30 : Mart 12, 2014, 10:22:49 ÖS »

Subaru BRZ ? GT86 ?

evet bu açıdan bakınca öyle ama o zaman şu da var 65 bin verip fb7 almanın mantığı ne peki?eğerki sizin dediğiniz gibi düşüneceksek ben 65 bine sıfır honda almaktansa ne arabalar bulur alırım sıfır olmasada bmw,mercedes,audi nin d segmentindeki çoğu arabayı alır keyifle binerim ama maalesef gönül ferman dinlemiyor :D illede honda diyor demekki :D şaka bi yana honda bu konuda çok iddalı bence,ama bekleyip görcez bakalım pist rekorlarını nasıl kıracaklar 340 hp güç için uğraşcaz diyo mühendisi ki eğer o gücü tekere kadar indirirse fiyatıda 200 e kadar kaldırır her ne kadar bende 200 bini az bi rakam olarak görmesemde ve sizin gibi o paraya alınacak nice araba olduğunu düşünsemde yapacak bişey yok kahrolsun gümrük vergisi diyorum :D

Ali Abi aynı fikirdeyiz işte sende kabul ediyorsun ,150.000 bile cidden büyük rakam önden çekişli bir araç için :) Kaldı ki 340 değil 400hp olsa ne olur ki, neticede önden çekiş ve kalkışta sadece patinaj çekecek oldugu yerde.
Benim bundan önce ki aracım Astra GTC Turboydu 180hp.O bile 2.vitesin ortalarına kadar yürüdüğünü hissettirmiyordu.sürekli patinaj kaldı ki 340hp önden çekiş???
kalkışta boşa lastik yakarız ben diyim :)
ama roll'da gerçekten çok keyif verebilecek bir araç olsada o fiyata ne keyifler alınır... :) :)

ali eren

• eren
« Yanıtla #31 : Mart 13, 2014, 08:32:34 ÖÖ »

Subaru BRZ ? GT86 ?

Ali Abi aynı fikirdeyiz işte sende kabul ediyorsun ,150.000 bile cidden büyük rakam önden çekişli bir araç için :) Kaldı ki 340 değil 400hp olsa ne olur ki, neticede önden çekiş ve kalkışta sadece patinaj çekecek oldugu yerde.
Benim bundan önce ki aracım Astra GTC Turboydu 180hp.O bile 2.vitesin ortalarına kadar yürüdüğünü hissettirmiyordu.sürekli patinaj kaldı ki 340hp önden çekiş???
kalkışta boşa lastik yakarız ben diyim :)
ama roll'da gerçekten çok keyif verebilecek bir araç olsada o fiyata ne keyifler alınır... :) :)

para konusunda aynı fikirdeyiz çünkü ikimiznde cebinde bir arabaya verecek 150-200 bin liracığımız yok yine söylüyorum  beklemek lazım 200 bin veripte pati de kalacaksam 3-5 saniye o zaman lastik parasını talep ederim honda dan :D ama ben inanıyorumki bu adamlar buna bi çözüm bulcak ki yanılmıyorsam o konuya değinmiş mühendis.bakalım hakkını verirmi bence verir çünki iyi yatırım yapmışa benziyorlar bu işe piyasada zorlayan araçlar var tutunmak için fark yaratmak zorundalar yoksa neden honda desin insanlar bmw audi merso der sonuçta honda bedava vermicek o yüzden illaki bi fark yaratacak diye düşünüyorum.

Necati Ekiz

« Yanıtla #32 : Mart 13, 2014, 11:20:52 ÖS »
ben ne yapılırsa yapılsın önden çekişin ,arkadan itişe veya 4 çekere rakip olabileceğine inanmıyorum ama İnşallah beni yanıltır.  >=ok :) :)

RedBuLL25

« Yanıtla #33 : Mayıs 01, 2014, 10:45:48 ÖS »
slm arklar type-r 2015 te çıkacak diyorlar .bu arabann tr yede fiyatı ne kadar olacak.. yukrda bazı arklar bir açıklama yapmış ama eğer fiyatı öyleyse bizm hayeller suya düştü demektir :(

Onrkms

• Onur
« Yanıtla #34 : Haziran 25, 2014, 04:42:26 ÖÖ »
Slm arkadaşlar bende bi hondacı olarak araca bittim:) evi köyü sattırır bu araç :) araç için istanbul maltepe ****** hondayı aradım kesin konuşmamakla beraber tr ye gelmeyeceğini sölediler gelirsede en az 120 bin tl civarı fiyatta olacağını sölediler.bu arada satılık ep2 im var :) telefondan ulaşabilirsiniz 5079275626 saygılar :)

Eren53

« Yanıtla #35 : Mart 02, 2015, 07:21:39 ÖS »
tanıtımı şuan canlı izlemek isteyen varsa buyursun

http://www.redline.global/itstime