Gönderen Konu: 2003 Type R ne kadar masraf açar ?  (Okunma sayısı 4958 defa)

Seko

2003 Type R ne kadar masraf açar ?
« : Ocak 01, 2008, 11:23:31 ÖÖ »
Benim merak ettiim 2. el yaklasık 100,000 km civarında alınan bir type r ne gibi sorunlar açar ve üç aşağı beş yukarı ne kadar para harcatır ; konu ile ilgili pek bir tecrubem yok sadece ornek olarak asagıdaki linkteki aracı veriyorum ; brnim fikrim eger cok ciddi kazası belası yok ise guzel fiyata alırsa uzerine uzerine zamanla harcanacak 2 milyar ile guzel bir araç olabilir ??
Not : Aracı ve sahibini tanımam sadece ornek olarak verdim  :gitar
http://www.sahibinden.com/sahibinden_2003_model_honda_type-_rWQQaXQQ5093619WQQpXQQdisplayitem

MaG

• Ziyaretçi
Ynt: 2003 Type R ne kadar masraf açar ?
« Yanıtla #1 : Ocak 01, 2008, 04:05:41 ÖS »

Bence önemli olan aracın kasasının düzgün olması..DAha sonra komp ölçtürülmeli motor ölümü değilmi ona bakılmalı daha sonra ıvır zıvır yagı kayış falan değişmeli güzel bi süpap ayarı rahat rahat binersin..ama kasası düzgünse şaselerinde hata yoksa..

Seko

« Yanıtla #2 : Ocak 01, 2008, 05:12:53 ÖS »
şaselerinde hata yoksa ok de ya motoru iflah olmaz ise ne olur toplanırmı adam gibi bir ustada ? veya baktın motor biraz para harcatacak hazır motoru acmısken ekzantrik - conta- yay -sapka v.s. ye girersen ortaya anormal birsey cıkar birde Hondata ile  :kurba bir diger soruda 03 kırmızı bir tane var typer r adam 2 ay once 38 den asagıya bir kurus inmiyordu simdi 34 diyor kafadan , daha bu ikinci el fiyatları nereye kadar dusecek boyle  <nohapy burada tabiki temiz boncuk type r dan bahsetmiyoruz zaten temizlerin fiyatlarıda malum  >=ok

MaG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 01, 2008, 05:27:47 ÖS »

motoru açmışken bana kalırsa maddi durumun el verdigince gir derim egzantirik yay şapka hatta piston kol bile iyi bir ustada topladıktan sonra koçlar gibide binersin...çok aşırı anormal bişeyler çıkacagını zannetmiyorum 5000 ytl ye parçaları temin edersin die düşünüyorum yanlışta olabilir..ama çokda bomba olur ;)

Seko

« Yanıtla #4 : Ocak 01, 2008, 05:30:42 ÖS »
Sirket aracını 7/24 aldıgımda bir Type r yakısır en siyahından sonra toplanır ufak ufak cok kronik bir sorun cıkmadıktan sonra sorun olmaz , eger temiz birsey denk gelirsede butcemize gore sadece bir filtre ile bir sure binmek lazım malum arac arızalı ilk direge girmeyelim  :seytani

karasovalye

« Yanıtla #5 : Ocak 01, 2008, 06:20:04 ÖS »
bildiğim kadarıyla bir kaç fiyat yazıyım debriyaj balatası 620ytl işçiliğide 250-300 yaptırdığın yere göre, bujinin tanesi 46ytl, benzin filtresi de değişicek 100 binde trigerde tabi benzin filtreside 70 civarı, motor yağı 4,7 litre oda kalite bir şey bir 100ytl altı üstü dandik klips bile 5 ytl neyse aracın 100 bin bakımı yapılmışmı oda sorun lastikler nasıl iyice ölçüp biçmek lazım

Seko

« Yanıtla #6 : Ocak 01, 2008, 06:52:34 ÖS »
Lastiklerde bir sorun malum dandik lastik alınmaz bu araca cok tehlikeli bir lastikler sogukken bence , triger degisirken motor iniyormu asagıya acaba birz dar gibi geldi bana type r ın motor bolumu ? debiryajdana ziyade vites senkromecler sorun cıkartabiliyormu ve tam olarak ne para tutar acaba bilen varmı ? ha birde aldıktan sonra ustasını bulmak zor yetkili servise buyuk konusmayayım ama gitmem  :kurba

Tolga-R

« Yanıtla #7 : Ocak 01, 2008, 07:09:47 ÖS »

Lastiklerde bir sorun malum dandik lastik alınmaz bu araca cok tehlikeli bir lastikler sogukken bence , triger degisirken motor iniyormu asagıya acaba birz dar gibi geldi bana type r ın motor bolumu ? debiryajdana ziyade vites senkromecler sorun cıkartabiliyormu ve tam olarak ne para tutar acaba bilen varmı ? ha birde aldıktan sonra ustasını bulmak zor yetkili servise buyuk konusmayayım ama gitmem  :kurba

baskı balata işçilik ve şansz yağı dahil 900 ytl
senkromecler ilk aldıgında sorun çıkarmaz bile kısa bi süre sorun çıkartır dişlilerin durumuna göre 1000 ile 1700 civarı + 1,5 hafta
lastikler dandik duruyor belli 1000 ytl
ön takıma mutlkaka baktır
forya bilyersi tane 350  aks körüğü 140 ytl + işçilik
diskler ve balatalar + motor yağı + filtresi + benzin filtresi + buji  yaklaşık 800 lira
yani bu paraya satan adam bunları yaptırıp vermeyeceğpine göre ona göre düşün..

+ olarak  typer a header  komple egozs cai siz binilmez :) 1500 da onlara de  

son olarak meugiars var 150 lira

ve bunları hesaplarken aracın kaza durumunu bilmiyoruz..  

Seko

« Yanıtla #8 : Ocak 01, 2008, 10:20:53 ÖS »
bende aslında farkındayım ucuz gozuken aslında aynı veya yakın fiyatlı genel olarak dusununce ama eminim kenarda paran varsa ugrasmasıda zevklidir  >=ok hem kendi kafana gore istedigin canını sıkan yerleri degistirir oynarsın , atıyorum boya lazımdır 2,000 ytl verir komple beyaz yada mat siyah yaparsın gibi  :emo
paylasım icin tşkler.

SONE-R

« Yanıtla #9 : Ocak 01, 2008, 10:28:14 ÖS »

bu söze imzamı atıyorum. bu 3 parça ile CTR çok güzel oluyor...

Seko

« Yanıtla #10 : Ocak 02, 2008, 11:24:21 ÖÖ »
cai type r zengin calıstıgından dolayı cok verimli diye biliyorum , headers Soner abinin yorumuna gore orj. ... gibi oldugundan degisimi aracı cok rahatlatıyor , bambaska bir arac oluyor  >=ok Birde beyin ucuz olsa soyle 5500-9000 arası calıssa vtecing  arac birde taktıklarımıza gore set etsek supper olur yaw  >=ok

Seko

« Yanıtla #11 : Ocak 02, 2008, 11:26:02 ÖÖ »
Bu arada konu ile alakası pek yok ama benim ustanın yanında bir eleman var , type r cup ta katılıman araclara servislik veren elemanlardan biri imis zamanında adam halen etkisinde aracların  >%6rol araclarda filtre kiti , duz boru cıkıs ve beyin varmıs sadece  :emo

TYPE-R

« Yanıtla #12 : Ocak 06, 2008, 09:26:30 ÖS »

baskı balata işçilik ve şansz yağı dahil 900 ytl
senkromecler ilk aldıgında sorun çıkarmaz bile kısa bi süre sorun çıkartır dişlilerin durumuna göre 1000 ile 1700 civarı + 1,5 hafta
lastikler dandik duruyor belli 1000 ytl
ön takıma mutlkaka baktır
forya bilyersi tane 350  aks körüğü 140 ytl + işçilik
diskler ve balatalar + motor yağı + filtresi + benzin filtresi + buji  yaklaşık 800 lira
yani bu paraya satan adam bunları yaptırıp vermeyeceğpine göre ona göre düşün..

son olarak meugiars var 150 lira

ve bunları hesaplarken aracın kaza durumunu bilmiyoruz..  

Abicim Yeni fn2 al daha ucuza mal olur yaws naptın sen :vaww :emo :emo

Seko

« Yanıtla #13 : Ocak 06, 2008, 09:56:30 ÖS »
benim arkadas yakın zamanda sport trendini sattı fakat tahsilatta biraz problem cıktı hayırlısı ile parasını cebine koyunca ona bakıyoruz en siyahından bir type r , 30-32 civarına cok canı cıkmamıs birsey denk gelirse ne ala !!