Gönderen Konu: Honda lpg mi yoksa 1.4 dizel araçmı ( haftada 4 gün , günde 200 km yol yapıcam )  (Okunma sayısı 15835 defa)

iscrotix

• Ziyaretçi
Merhaba hondacılar

Benimde eskiden güzel bir honda civic im vardı fakat satmak zorunda kaldım şimdi polo classic kullanıyorum ..
Kocaeli üniversitesinde okuyorum Okul arabayla gidip gelmeye karar verdim Polo ile ile gidiyorum 2 gündür Km de 200 yakıyor lanet arac yani günde 40 ytl ediyor
17-19 bin ytl arası bir bütçem var 3 sene boyunca günde 200 km yol yapacağımı düşünerek muallakta kalmış oldugum arac seçimi konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz

Lpg li Honda civic 1.6 ies mi ?    yoksa clio fiesta gibi aracların dizel motorlarınımı tercih etmeliyim ?

Honda tutkunuyum civic varken gidipte clio fista gibi araçlar alasım yok  :ağlaa ama dizelin daha ekonomik oldugunu söylüyorlar

Değerli fikirlerinizi alabilirmiyim ?

not : eğer konuyu yanlış yere açmışsam lütfen kililtlemeyin doğru yere taşıyın lütfen Bu konudan gelecek görüşlere göre 1-2 gün içinde acilen aracımı satıcam

iscrotix

• Ziyaretçi
Daha önceden o bölüme post attığımı hatırlıyorum mesajımda 0 değildi :( neyse yanlış hatırlıyorumdur muhtemelen Şimdi tekrar yazdım :)

evet yardım edecek yokmu :)

poşetçay

• Ziyaretçi
dizel araçlar 1.6 araçalara göre ekonomiktir ama fiatları daha fazladır şu ara dizelle benzin arasında fark kalmadı bence lpgli 1.4 1.6 araç daha ekonomiktir aracınız 200ytl yakıosa süper bi deger bu

onur1980

• onur1980
dızel arac alırsan bakımları bıraz malıyetlı benzınlıye gore. bıde anladıgım kadarıyla baya bı yol yapıcaksın dızel aracı yuksek km oldugu zman satmak gercekten zor oluyor. ogrencı adama masrafsız araba gerekır az yakan. bence al bı civic lpg tak rahat rahat gıt gel. 1.4 hb falan alırsan ınan cok az yakıyor

iscrotix

• Ziyaretçi

Her ne kadar fark kalmadı densede küçük motorlu dizeller bir depo ile 1000 km yi zorluyormuş sanırım Benim merak ettiğim hiç motor bakım masraflarını falan hesaba katmazsak lpg li honda civic bir clio bir fiesta dizel kadar başarılı olabilirmi yakıt konusunda.. mesela clio dizel 1.5 motor Km de 125 yakıyor fabrika verilerine göre Honda 1.6 ies alıp tük taksam Km de 125 değerini yakalayabilirmiyim .. evet 2 günlük izlenimim bu polo classic uzun yolda 200 belki biraz üstü  yakıyor ama 90 la gidiyorum sürekli kamyonların şeridinden paso kamyonlar solluyo naparsınız ekonomi işte :) bu arada honda ilede 185 e gitmiştim uzun yolda.. Onur arkadaşım çekiş konusuna çok önem veriyorum 1.4 arabaya tüp takınca sorun olmaz mı gerçi hondaların beygirleri yüksektir .. bu polo mesela 1.6 motor 75 beygir Gitmiyor kardeşim araba hızlanmıyor yahu deli oluyorum :S

Kemall

• Ziyaretçi
sen dizel al dizel, günde 200 km az değil

8663

• Ziyaretçi
polo classic 1.6 100 hp diye biliyorum ben, seninki kaç model?

bu arada ford fiesta veya fusion fln düşünebilirsin yakıt konusunda oldukça cimriler,
ama civic 1.4 is daha mantıklı bence öğrencisin okula gidiyosun bi kere, anladın sen onu :)
forumda lpg li civic kullanan arkadaşlar var sana daha net bilgi vericeklerdir...

iscrotix

• Ziyaretçi
işte bu farklı görüşlerden dolayı tam karar veremiyorum

haha anladım seni arkadaşım :)
polo classiclerin 75 bide 100 hp secenekleri olması lazım benimki 2000 model
Lpg li civic kullananlar bi el atın :)

23korg23

arkadasım en son lpgye yapılan zamla birlikte 2.040 ytlden aldım litresini ve şehir içinde 170-180 arası sehirlerarası  yolda ise 140-150 arası yakıyo aracım. bu arada benim arac 1.6 ies tartarini marka sıralı lpg var

iscrotix

• Ziyaretçi
şehirler arası kaç km ile gidiyosun acaba 90 la 120-130 km hız arası epey farkediyorda ondan sordum

yanıtlarınız için çok teşekkürler

altunparmak

honda lpg li kardesim bence dizel arac hem fıyat olarak hem bakım olarak benzınlıye gore fark oluyo suan su ortamda en mantıklı lpg li arac.

iscrotix

• Ziyaretçi
Honda almaya yakınım Lpg li honda kullanan birileri çıkıp dermiki aracım uzun yolda km de 150 yi geçmiyor diye  Bunu duymayı istiyorum aslında :)
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2008, 07:25:33 ÖÖ Gönderen: iscrotix »

onur1980

• onur1980
evet lpg li kullanan bı kac arkadas yorum yapsa daha faydalı olucak. ama artık lpg lerın cekısı etkılemedıgı soylenıyor. 14. civic ler 90 hp ve polodan cok daha ıyı godiyor yanlarından uzayı verıyorum ben. tabıkı dızel arabaların torkları yuksek oldugu ıcın kullanım zevkı cok farklı dusuk devırlerde cekıslerı cok guzel. hondadan performans alabılmek ıcın yuksek devırler cevırmen gerekır tabı buda fazla yakıt demektır. ama sakın kullanımda uzun yolda 150 kurursu gecıcegını dusunmuyorm zaten benım araba 1.4 hb sehır ıcı 250-260 kurus yakıyor. lpg taktınmı bıde uzun yolda kullanıcaksın dur kalk olmayacak. sen en ıyısı sıfır dizel alabılıyorsan al kafanda rahat olur kullanırsın. ama dıyorsankı ıkıncı el dızel alıcam ozman hıc gırme o ıse karsına ne cıkacagı bellı olmıyor.

GhostRider

• Co-Admin
bende otomatik vites var lpg  1.6 ,son zamdan sonra uzun yolda 210 civarı yakıyo ama sürekli basarak gidiyorum 180 200 km hız da. eğer 90 100 gidersem sanırım 200 e falan düşer bu arada klimada açık sürekli 1.4 ler ne yakar lpgde bilmiyorum.

ondermersin

1,4 is hb + LPG = şekil+performans+bakım sorunsuz
dizel araç= yüksek km.+bakım fiyatları
sonuç=LPG'li 1,4 is
:D

onur1980

• onur1980

sonuç=LPG'li 1,4 is

aynen katılıyorum

iscrotix

• Ziyaretçi
cevaplarınız için teşekkür ederim Polonun üstüne 3-5 bin ytl çıkışmadığından  Poloya tüp taktırdım zavoli marka  Honda hayalim seneye kaldı artık :( esen kalın

BLACK ORANGE

hayırlısı olsun.

EXELANCE

sonuç=LPG'li 1,4 is

aynen katılıyorum çok doğru bir seçim

iscrotix

• Ziyaretçi
arkadaşlar bugün okula gittim geldim lpg li polo ile  giderken tankı fulledim hemen dönüşte bir daha fulledim .. 200 km de araba ne yaktı dersiniz ? 22 ytl  
inanılmaz bir rakam km başına 11 ykr Şimdi kendi kendime soruyorum ben bunca zaman neden benzinli araba kullandım diye :)

110-120 km hızla kullandım aracı .