Gönderen Konu: BENZİN FİYATLARINA PROTESTO  (Okunma sayısı 6464 defa)

ALG

• THT
Ynt: BENZİN FİYATLARINA PROTESTO
« Yanıtla #25 : Temmuz 20, 2006, 05:57:22 ÖS »
benzincilerin bu işte hiç kabahati yok..hatta onlar kan ağlıyor..çünkü eskisi gibi benzin satamıyorlar..kar marjları aynı, devlet yakın geçmişte stoktaki benzinininde kar oranını baltalamaya kalktı ama benzinciler durdurdular..
bizim yapacağımız iş basit, mümkün olduğunca az araba kullanmak..
ayrıca basın yayın organizasyonlarını mail yağmuruna tutmak..
ben bir çok gazetenin yazarlarının mail adreslerini buraya yazabilirim, yeterki birşeyler yapalım..

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Temmuz 20, 2006, 06:51:24 ÖS »
bu işle ilgilenen başka kişilerde var bildiğim kadarıyla çünkü özel sticker için benden fiyat alan üç beş yer daha oldu. Konsept genelde yolunmuş kaz gibi bişeyler ama bakalım. Birileri birşeyler başlatıcak tahminimce.

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Temmuz 20, 2006, 09:50:37 ÖS »
Akaryakıt zammına karşı kampanya
Ankara (AA)- Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Ali Çetin, akaryakıt ürünlerine yapılan zamları eleştirirken, ''10 Eylülde hükümete ihtar vereceğiz. Tüketiciler o gün, akaryakıt istasynlarına gitmeyecek'' dedi.

Çetin, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin akaryakıt zamları konusunda dünya lideri olduğunu savunarak, ülkeyi, Norveç, İngiltere ve Almanya'nın izlediğini, ancak ücret gelirine bakıldığında Türkiye'nin bu ülkelerin ''tozuna bile yetişemediğini'' söyledi. Önceki hükümet döneminde litresi 1,56 YTL'ye alınan 95 oktan
benzinin bugün 3,080 YTL'ye ulaştığını belirten Çetin, ''Bu zamlar, Ortadoğu'daki olaylar ve benzerleriyle izah edilemeyecek kadar fahiş zamlar. Zamların tek sebebi ise kayıt dışılığa göz yumulması sonucu dolmayan Hazinenin tüketiciler soyularak doldurulmasıdır. Kayıt dışılığa bilerek göz yumulmakta, kaçırılmasına olanak sağlanan
vergiler ise tüketiciler soyularak telafi edilmektedir. Akaryakıt fiyatlarının üçte ikisi ÖTV, KDV ve EPDK payıdır. Yani dolaylı vergidir''diye konuştu.

Bugünden itibaren akaryakıt zamlarına karşı savaş açtıklarını bildiren Çetin, 10 Eylül'e kadar her yerde bu zamları anlatacaklarını, 10 Eylül'de ise akaryakıt almayacaklarını ifade etti.

Bana gelen maili aynen buraya 2. kez kopyalıyorum.Sizlerde listenizdeki arkadaşlarınıza forwardlıyabılırsınız.10 Eylül yaklaştıkçada bulabildiğimiz her foruma bu yazıyı yazıp konualrımızı açarız.

Emes

« Yanıtla #28 : Temmuz 21, 2006, 12:55:47 ÖÖ »
Alıntı
bu işle ilgilenen başka kişilerde var bildiğim kadarıyla çünkü özel sticker için benden fiyat alan üç beş yer daha oldu. Konsept genelde yolunmuş kaz gibi bişeyler ama bakalım. Birileri birşeyler başlatıcak tahminimce.

En iyi sticker "Bu Araç Dünyanın En pahalı Yakıtını Kullanıyor" arka cam üstüne .

Benzinci kan aglıyormus buna gulerim iste hem sattıgından hemde hava bastıgından ayrı ayrı para kazanıyor.Komsu jenaratore benzin aldı olculu kapla gıttı 4 lt koy hocam dedi kaba 4lt bastı ve kapta eksik vardı !!! 0.3 lt yok buda ayda gercekten ciddi para yapar.Bunlar mı kazanmıyor.

Biz kaybediyoruz.10 Eylulde bakalım ne olacak 11 eylulde konusuruz ne mi olacak aynı

Nooldu benzin ile dolar aynı olacaktı nerde kaldı hatırlayan yok di mi !!!

ALG

• THT
« Yanıtla #29 : Temmuz 21, 2006, 03:35:24 ÖS »
Alıntı

En iyi sticker "Bu Araç Dünyanın En pahalı Yakıtını Kullanıyor" arka cam üstüne .

Benzinci kan aglıyormus buna gulerim iste hem sattıgından hemde hava bastıgından ayrı ayrı para kazanıyor.Komsu jenaratore benzin aldı olculu kapla gıttı 4 lt koy hocam dedi kaba 4lt bastı ve kapta eksik vardı !!! 0.3 lt yok buda ayda gercekten ciddi para yapar.Bunlar mı kazanmıyor.

Biz kaybediyoruz.10 Eylulde bakalım ne olacak 11 eylulde konusuruz ne mi olacak aynı

Nooldu benzin ile dolar aynı olacaktı nerde kaldı hatırlayan yok di mi !!!

Bu farklı bir olay arkadaşım..çalıp çırpmak başka şey, benim bahsettiğim kar marjıyla zammın paralel olmaması, yani benzinciye getirisi olmaması, sen ben benzin almasak benzinci nereden çalacak..bu yönde düşün birde..

Emes

« Yanıtla #30 : Temmuz 22, 2006, 12:02:37 ÖÖ »
çift kazanıyorlar hem zamlardan hemde katakulliden

almayacan bitecek aldıkça bindiriyorlar

Her forumda yazıyorum yazıyorum bakıyorum sonuç aynı boşa kürek çekiyoruz burda yada baska forumlarda yazmaya zaman ayırmaya değmez . Malesef şöyle bir kural var "Burası Türkiye" ve "Sanalla gercek birbirini tutmaz"

Onun için Bunlar boş işler . . .

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Temmuz 22, 2006, 12:27:06 ÖS »

Onun için Bunlar boş işler . . .

sana göre boş işler arkadaşım bence bunlar arabası olupta her benzinciye gittiğinde kendini soyuluyormuş gibi hisseden insanlar için hiçte boş işler değil bunlar

Emes

« Yanıtla #32 : Temmuz 23, 2006, 01:32:53 ÖÖ »
Sanki ben soyulmuyorum .

Demek istediğim olmuyor beraberlik yok yok yok o yüzden boş işler oluyor benim tabirimle

Büyük araba forumlarının hepsinde aynı konu var bir kısım benzini protesto ederken diger kısım abi 0-100 boyle ıyı oldu gel kalkalım deneyelım hatta x , y yi cagıralım yok olmadı topic acalım (bu konu bi yerde var ciddi olarak) işte bu yuzden boş işler.

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Temmuz 23, 2006, 01:46:28 ÖÖ »
sen boyle dusunmeye devam et o zaman arkadasım ne dıyımkı yanı

Emes

« Yanıtla #34 : Temmuz 23, 2006, 02:03:34 ÖS »
Sende oyle dusun bakalım kim haklı  GERCEKTE 

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Temmuz 23, 2006, 11:31:28 ÖS »
Sende oyle dusun bakalım kim haklı  GERCEKTE 

tamam arkadaşım seen haklısın ama cebindeki bütün parayla deponu dolduramadığın zamanlar olduğunda sakın ağlama sonra oldumu.

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Temmuz 24, 2006, 03:16:08 ÖÖ »
arkadaşlar bu işler kornaya başmakla olmıcak gibi bence 20 30 tane dodge kamyonet alalım hep beraber tbmm nin içine dalıp benzin döküp yakalım arada sewmediiniz politikacılar warsa onlarıda yakalım hem fiyatlar düşer hemde türkiyeyi dengesiz politikalardan kurtarırız  ;D gece gece senaryoya bak  :dissiz ayak üstü yzdım walla  ;D (bunlar dewlet tarafından okunuyomu  :roll:;D ;D ;D

ottoboy

« Yanıtla #37 : Temmuz 24, 2006, 09:42:47 ÖÖ »
buyur vatandaş ben devlet. seni duydum sağır değilim ama banane. benim özel araçlarım var benzin bedava bana. sen kaça alırsan al beni enterese etmez. ben hergün bi depo benzin harcar hiçde parapul vermem. sanada dokunuyosa sende bakan ol. vekil ol. belediyebaşkanı ol. vali ol. resmi bi dairede müdür ol. sana bu hakları verdik. oku çalış sınava gir. yada çok paran ve çevren varsa vekil seçil, gerçi çok paran varsa sanane benzinin litre fiyatından.  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eminim bööle düşünüyolardır. bişiyler yapılması şart. birlik olup akaryakıt fiyatlarını daha iyi yöntemlerle proteste etmek lazım. sesimiz duyulmuyo

Emes

« Yanıtla #38 : Temmuz 30, 2006, 06:54:48 ÖS »
Yazsam mı yazmasam mı diyorum ama yazsamda aynı 2 aydır hep aynı mkonular nereye baksam degısen bısey yok konuun farkında herkes ama yapılan bısey olmadıgından ben buna bozuluyorum.

SAnırım dahada bı cvp falan yazmam uzayıp gıdıyor sonuçsuzca.