Gönderen Konu: yerli araba sizce nekadar sürede çıkar ve kalitesi hakkında görüşleriniz  (Okunma sayısı 2812 defa)

integra.TR

görüşleriniz lütfen saygılar.

bbhnda

5 seneye kadar çıkar diye tahmin ediyorum kaliteside standartların üstünde olur diye düşünüyorum.baz modele abs hava yastığı gibi donanımları koyarız :D

integra.TR

Şu an ortada fabrika yok ve süre 2 ila 4 yıl  peki ya  sizce ?

alimagar

• şeyhmus bilgiç
2023 bulur

integra.TR

civic in tarihçesine bakıyorum 40 yılda buraya getirmişler arabayı  tamam şu an teknoloji üst düzeyde  ama yerli üretim bana 5 seneden de uzak geliyor . Allah kolaylık versin demekten başka çare yok herhalde <nohapy saygılar.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
kolay  deyil          sıfırdan bir araç tasarlamak zor iş bakın her modellre en azında 40-50 senede bu durumlara gelmişler ve bide hepsi devlet desteklidir  her şeyi ile yerli olmalı  devlet gerekirse karşılısız kredi vermeli büyük devlet olmak bunu gerektilir  olmak istiyosak tabii

CONCEPT

Türkiye de satılan her araca en az bir hava yastığı koyma mecbıriyeti var. yani lutüf değil mecburiyet.yerli oto derken tanımı iyi yapılmalı .her parçası Türkiye de üretilen yeni biri araç kulağa hoş gelse de bu ekonomik değil.maliyetli ve zaman alan süreç.çinli gelly bile kritik parçalarda alman bosch marka parçalar kullanıyor.yine hava yastığı üreten dünya da belli fabrikalar var. oto markaları oraya projelerini verip bana bundan yap der.bence bu konuda istenilen patronu Türk olan karar alma mercii Türkiye olan bağımsız araç tasarlayan üreten yeni bir marka .

hangover

hangi araç %100 tek bir fabrika yada ülke malından çıkmışki bizimkisi çıksın. şase motor yürüyen aksam zaten tr de üretilmekte. absyi bosch tan alalım zaten dünyada bikaç tip salıncak sistemi var mecbur birini tercih edeceksin. e iç aksam tr de zaten yapılıyor. jantı lastiği üretiyoruz işçilik bizden hammadde bizden bilgi birikimi bizden yetmezmi yerli araç demeye. he ama pekte ümitlenmemek lazım son çıkan söylentilerde fiat ın bünyesinde üretilcek denmekte, albea nın yerini alıcakmış. yani elin gevuru geldi yine çomağını sokup karıştırdı kendini işin içine

ctr07

önce bi çizim yaparlar 2-3 sene onla oyalarlar.ondan bi 3-4 sene sonrada üretim kararı alırlar gibi geliyo.:D

canguder

çıkmazz :) burayada parmağımı basıyorum. hep milleti umutlandırma oyunları. büyük holdingler buna asla izin vermez. adamlar ithal edip para kazanıyor.kolay para varken niye zor işe girsinler. türkiye üretimi bıraktı dışardaki malı içeriye satıyor. üreten her zaman kaybediyor.

integra.TR

birileriyle ortaklık yaparak bu işe girilecekse hiç girilmesin daha iyi . >%Sakin yada ortaklık yapacaklarsa niye HONDA olmasın ki :hehe