Gönderen Konu: Yeni Hikaye-Bir Efsanenin Yeniden Doğuşu!!(HONDA)  (Okunma sayısı 3470 defa)

GU

Yeni Hikaye-Bir Efsanenin Yeniden Doğuşu!!(HONDA)
« : Mart 29, 2007, 11:15:47 ÖS »
O gün hava yağmurluydu, Ahmet 1 gece önce yaşadıklarının etkisinden kurtulmak istercesine kendini sokaklara vurmuştu...Yürüyor , yürüyor bir türlü aklından çıkaramıyordu...Gözü gibi baktığı Hondasına nasıl olurda böylesine zarar verebilmişti?

yassi

• TeamHondaTurkey
Ynt: Yeni Hikaye-Bir Efsanenin Yeniden Doğuşu!!(HONDA)
« Yanıtla #1 : Mart 29, 2007, 11:18:36 ÖS »
ahmeti tek teselli eden kankası ŞEFİK olabilirdi... Ama kankasının haberi yoktu olandan... Ahmet yarı sinirli ve isyankar şekilde ne yapabileceğini düşünmeye başlamıştı... Madem ki onu ben en kötü yaptım en iyide ben yaparım diyerek irkilmişti...derken şefik geldi ve ahmet ona derdini açtı... kankası şuanda durman hata diyerek çözüm için son noktayı koydu...

GU

« Yanıtla #2 : Mart 29, 2007, 11:22:21 ÖS »
Birlikte arabanın yanına gitmek için yola koyuldular,arabayı sanayiye çekmişlerdi,hasar büyüktü,neredeyse ön kısmı yok olmuştu...Yandanda darbeliydi, airbagler patlamıştı...Arabanın yanına vardıklarında Şefik gözlerine inanamadı,kankasının gözünden sakındığı biricik Hondası ne hale gelmişti?Ahmete döndü ve sordu,kardeşim ne yaptında arabayı bu hale getirdin?

devil_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 29, 2007, 11:26:18 ÖS »
ahmet titrek bakışlarıyla kankasına bakıp konusamazdı.arabası gözüün önünde öyle duru bir vaziyette ve bir kankasına bir hondasına bakıyordu.hondası onun herşeyiydi kendini yanşlız hissediyordu.ahmet kankasının sorusuna cevap vermeden dalıp girmişti.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #4 : Mart 29, 2007, 11:27:14 ÖS »
hatırlamak bile istemediğim bir gündü dedi ahmet... İçkiliydim ve kavga etmiştim Sevim'le. çok büyük bir kavga hemde...olmayacak şeyler oluyordu ogün farkındaydım. derken arabaya bindim ve bastım gaza. yolda usul usul giderken bi tane pug 306 önüme atladı ve bi kaç tane makasa girdi. zaten moral sıfır ve sinirliyim dayanamayıp verdim peşine arabayı. Kapıştık yolda. hafif ıslaktı yerler korkmamıştım hiç oysa ki... derken pug birden önümde durdu ama ben duramadım hatta ona vurmamak için direksiyonu kırmıştım. gözlerimi açtığımda tepemde bir sürü kişi vardı....

GU

« Yanıtla #5 : Mart 29, 2007, 11:31:19 ÖS »
Bende bi kaç önemsiz sıyrık olmasına rağmen,yinede ne olur ne olmaz hastaneye kaldırdılar,1 kaç saat gözetim altında tuttulduktan sora taburcu edildim ama o 1 kaç saat bana 1 kaç asır gibi gelmişti çünkü araba aklımdan çıkmıyordu,ne halde bıraktığımı bile hatırlamıyordum...

devil_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mart 29, 2007, 11:38:20 ÖS »
aklım sürekli arabamdaydı.hep dua ediyordum önemli bişi olmasın diye bunlar bir rüya olsun diye ve ben bu rüyadan uyanayım diye.içim acıyordu nasıl olurda arabama bunu yapabildim.1kaç dakikalık öfkeyle karısık hevesle nasıl bunu ona yapabildim

GU

« Yanıtla #7 : Mart 29, 2007, 11:44:17 ÖS »
Eve döndüğümde vücudumun ağrısı bile umrumda değildi,1 an önce sabahın olmasını bekliyordum,Sabah olsun arabamın yanına gideyim diye düşünüyordum...İçim içimi yedi durdu sabaha kadar gözüme uyku girmedi...

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #8 : Mart 30, 2007, 01:37:29 ÖS »
sabaha kadar gözüne uyku girmemişti ahmetin ama ilk ışıklarına doğru dalmıştı uykuya... uykusunda tekrar o anları hatırladı, yaşadı... birden hayırr diye haykırarak fırladı yatağından... annesi ne olduğunu sormuştu. çünkü kazadan haberleri yoktu ailesinin... kararsızdı söyleyip söylememek için, derken söyledi. annesinin gözünden yaşlar süzülmeye başladığında oğlum sana bişey olmasın da araban yerine gelir oldu ilk cümlesi... kalktı yatağından ahmet. yatağının hemen karşısında arabasını ilk aldığı andaki çekildiği resmini gördü, gözleri doldu... kendi kendine ben sana büyük bir kötülük yaptım, ama ben sana yine en büyük iyiliği yapacağım diye söylendi...üstünü değiştirip, kahvaltısını yaptı. sonra doğru arabasının çekildiği sanayiye yani servise gitti... görüşmeler başladı...

devil_civic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mart 30, 2007, 08:49:36 ÖS »
artık arabasını çok iyi günler bekliyordu.eskisinden daha sıkı olucaktı.arabası onun için canlıydı resmen.ona baştan hayat verecek dünyaya daha güzel bakmasını saglayacaktı.ahmet görüşmeler sırasında kafasında tasarladıgı arabasının hayalıne kapılıp gidip gidip gelir...Ve nihayet o an gelir ahmet görüşmelerin sonucunda anlaşmaya varır... artık arabasının yeni bir yüzü olacaktır...arabasının yanına gelip egilerek
-az kaldı kurutulacaksın bu durumdan eskisinden daha iyi bir şekilde gazlayıp yanlıyacagız

der.

tembelreis

« Yanıtla #10 : Nisan 02, 2007, 11:24:22 ÖÖ »
evet christine kurtulacağız bu durumdan diye tekrarlar ahmet ama sen de biraz gayret göstermelisin diren ve pes etme beni bırakma diyerek konuşur onunla cristine duyar ama cevap veremez önden hasarlı olduğundan haykırmak ister sesi çıkmaz ama kararlıdır asfalta atılacak daha çok imza vardır sahibini sahipsiz bırakmayacaktır çünkü o bir honda dır yarı yolda bırakmayacaktır ah bir de konuşabilseydi

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #11 : Nisan 02, 2007, 12:13:46 ÖS »
ahmet gerkekli tasarımları yapmış hatta arkadaşlarından da aldğı tavsiyelerlede karşılaştırma yapmaya başlamştı. kararsız kaldı bir kaç modelde. acaba hangisi diye... düşünmek için zamana ihtiyacı vardı ve kaporta  yapacağı işlemleri bir bir listeliyordu...

-Komple body kit
-Kaput havalandırma ve uzatma
-LSD kapı kiti
-Arka bagaj plakalık iptali
-Spor aynalar
-Spoiler

karalıyordu aklına geldikçe...liste giderek artıyordu...kaporta bittikten sonra motora başlıyacaktı çnkü...

Puma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Nisan 02, 2007, 01:28:38 ÖS »
Sonra durdu ve düşündü ahmet arabanın kasasıyla bukadar uğraştıktan sonra yürüyen aksamı iyileştirmeden olmazdı.. Hemen 17 o.z superlegrera + coılover + 4adet sogutmalı brembo diskleri ve balataları ısmarladı.. Evet dedi artk yavaş yavaş motor modifiyesini düşünmeliyim..

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #13 : Nisan 02, 2007, 03:00:34 ÖS »
ısmarladı aslında ahmet onları ama çok geçmeden durdurdu... çünkü yasin abisinin önerisini dinleyecek listesini tamamen hazırlayıp hepsini birden sipariş edicekti... düşünmeye başladı tekrar...

-Komple body kit
-Kaput havalandırma ve uzatma
-LSD kapı kiti
-Arka bagaj plakalık iptali
-Spor aynalar
-Spoiler
-coilover
-dc fren kaliperleri
-brembo hava soğutmalı fren diskleri ve balataları

....

prformance vtı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 02, 2007, 03:09:55 ÖS »
ahmet hondasının kaporta ve yürüyen aksamını hazır ve ıstedıgı sekle sokmaya baslamıstı herrsey dort dortlk gıdıyordu fakat hala motor kısmına yapacagı moodifikasyon işlemlerını de kafasından atamıyordu birden bi telefon geldi ve telefondakı ses sefik ti kankası sefik heyacanlı bir ses tonuyla buldum kanka buldum ahmet tamamen kendınden beklenmıyen bır davranıs sergıleyerek kazanında vermıs oldugu  cokuntuyle neyi buldun sefık elektirigimi o bulunalı cok oldu kanx cok gec kaldın kanka ya benim calıstıgım sırkette bi abimiz var ondada öncaden hondası varmıs vtı aracını satarken butun motor modifikasyon parcalarını sokturmus ıstersenız sızın gıbı ıcınde honda sevgısı olan genc arkadaslarımızın onunu acmak adına sıze seve seve verırım hem benım bu konulardada  yurt  dısındanda destek aldıgım  cok arkadasım var ıstersenız sıze cok yardımım dokunur dedı ve elınde olan parcaları sıralamaya basladı

Puma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Nisan 02, 2007, 03:53:09 ÖS »
Ama Ahmet arkadaşının sözünü keserek olmaz!!! Madem ben bianlık hırsımla Hondamı bu hale soktum ona daha iyisini vermeliyim dedi.. ben parçalarımı kendım toplıcam ve hepsi benım motorumda nefes almaya başlıyacaklar dedi...ve arkadaşının bu teklifini geri çevirdi..Biyandanda asıl sorunun farkına varmaya başlamıştı ahmet yavaş yavaş parası tükeniyordu ve motor modifiyesinin ona nekadar pahalıya patlıcanında farkındaydı.. bşyler yapmalıydı Ahmet bukadar gelmişken vazgeçemezdi....

prformance vtı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Nisan 02, 2007, 08:30:03 ÖS »
ahmetin neyapıp yapıp acıl biyerlerden paraya ıhtıyacı vardı aksamları uyuyamaz olmus kotu kotu kabuslar gormeya baslamıstı bırden o cok sevdıgı annesı aklına geldı belli bi sure dusundu ahmet hem okuyordu ve aılesını fazla maddi anlamdada sıkıntıya sokmak ıstemıyordu ama evın tek cocugu oldugu ıcınde onu asla kıramayacaklarını biliyordu ama aklına baska bı cözüm yolu bulamıyordu bu konuda

Puma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Nisan 03, 2007, 06:49:37 ÖÖ »
Sonra aklına geldiki babasının okul masraflarını karşılamak için kefil olduğu bankadan eğitim kredisi çekebilir daha sonra harçlığından yavaş yavaş ödeyebilirdi.. Sıkıştığı noktadanda annesinin yardım edeceğini çok iyi biliyordu.. Hiç beklemeden bankaya gitti Ahmet 10.bin ytl kredi çekti ve artık parası vardı Ahmet'in.. Tek düşündüğü motoru ne kadar yükleyeceği ve parçaları nasıl alacağıydı..

SLVR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Nisan 06, 2007, 04:15:38 ÖS »
Evet Ahmetinin artık parası vardı.Kendini daha da güçlü hissediyordu.Her güzelliğe her yeniliğe açıktı.O gün biraz kendine vakit ayırmaya karar verdi.Hemde kendinice biraz dinlenmiş olacaktı.Sokaklarda dolaşmaya güzel havanın tadını çıkarmaya çevredeki güzellikleri keşfetmeye başladı.Bu arada tabiki yoldan geçen makinalarıda göz ucuyla bakmayıda ihmal etmiyordu.Bir anda kendini Bağdat caddesinde buldu.O an olmaz bu olamazdı bu imkansızdı gözlerine inanamadı bu bir rüyaydı bir hayaldi................

vtec-26

« Yanıtla #19 : Mayıs 06, 2007, 10:23:04 ÖÖ »
güncel... diyelim bakam hikayenin devamı gelebilecek mi? arkadaşlar emegi gecen herkeze teşekkür ederim çok güzel bir hikaye olmuş  >=ok ama devamınıda bekliyorum  :artis

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mayıs 08, 2007, 04:48:39 ÖS »
Bi anda kafasında bi ışık belirdi ve hemen performance shop sahibi arkadaşının yanına gitti..
b18c1 intecga tayp-r , Vtec şanzuman ve 4.78 kısa dişli crover stage 2 egzantrik, Jun chip, Greedy ıntercooler, Masada turbo, Hks blow-out, dc sport 4-1 Seramik headers,aemV2 filtre kiti, crover tıtanium subap yayları ve şapkaları, wiseco piston takımı, apexi vafc2, skunk 2 manifold, obd1-2 beyin, mugen kule gergisi, mugen yağ kapağı ve Komple 60mm Hks egzoz ve son susturucusunu sipariş etti..  
Arkadaşı ona yardımcı olabilmek için elnden geleni yaptı ve parçaları sipariş etti.. Tabiki parçaların maliyeti elindeki parayı geçmiş oda bunun farkındaydı ama arkadaşı onun bu hevesini ve çabasını görünce hiç belli etmeden üzerini kendi tamamlamıştı.. Ahmet bunu anladı ve arkadaşına teşekkür etti, sana bunu en yakın zamanda ödiycem dedi yanından ayrıldı..
Artık Ahmet için 15gün sürecek parçalarını bekleme süreci başlamıştı..

MuRDeR

« Yanıtla #21 : Mayıs 11, 2007, 08:17:40 ÖS »
15 gün zor bela geçti ve parçalar geldi Ahmet parçaları alıp sanayiye Şeref ustanın yanına gitti ve parçaları bıraktı bir miktarda işçilik parası bırakıp oradan ayrıldı herşey hallolmuştu şimdi yanlızca arabanın çıkmasını bekleyecekti ama bir sorun vardı kafasında,çektiği kredi borcunu nasıl ödeyecekti çok sıkılmıştı ve bu konuyu çok geç olmadan annesine söylemeye karar verdi biraz arkadaşına uğradıktan sonra eve gitti,akşam yemeğinin ardından annesine konuyu açmak için odasına çağırdı ve konuyu açtı kredi borcunun olduğunu bu krediyide arabayı yaptırmak için çektiğini söyledi Ayşe teyze bu duruma çok kırılmıştı ama oğlunun üzülmemesi için hallederiz dedi,Ahmet annesinin sayesinde kafasındaki bu sorundanda kurtuldu sabırsızlıkla arabasının çıkmasını bekliyordu.......

MuRDeR

« Yanıtla #22 : Mayıs 13, 2007, 06:20:40 ÖS »
bu arada oda annesinin katkısıyla çektiği kredi borcunun tamamını ödedi ve tamamen rahata kavuştu beklemekle geçmeyen günlerin artık sonu gelmişti arabasının son rutuşları yapılmış ve arabası sabaha hazırdı sabaha kadar nasıl sabredecekti uyuyamıyor devamlı arabasını düşünüyordu ve şöyle böyle derken uykuya daldı ruyasında arabasıyla tekrar patladığını gördü ve irkilerek uyandı derin bir ohh çekerek neyseki ruyaymış dedi ve saatine baktı sabahın 8inde kalktı ve adamlar daha dükkanı açmadan sanayiye gitti kapıda bekliyordu Ahmet, Şeref usta geldi ve gülerek machina hazır bir pasta geçicez tamamdır dedi ve kolları sıvadılar başladılar çalışmaya Ahmette yardım ediyordu neyseki pasta cila işlemide bitmişti ve sıra arabayı çalıştırmaya geldi Şeref usta 3500 km rodaj süresinin olduğunu bu yolu katetmeden maximum 4000d/d de gitmesini aksi taktirde motorun zarar görebileceğini hatta patlayabileceğini söyledi ve turboyu 0.5 bara ayarladı Ahmet yollara çıkmıştı ama gazlamak istiyordu bu rodajı nasıl doldurabilirim die düşünürken bodruma gitmeye ordan dönürştede edirneye gitmeye karar verdi ve bodrum yolculuğu başladı....