Gönderen Konu: Vw Golf .  (Okunma sayısı 9622 defa)

-Serhat

Vw Golf .
« : Ağustos 28, 2010, 07:17:28 ÖS »
Arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar dilerim .
Ülkemizde çok tutulan (en azından öyle diyorlar ) en fazla beğenilen (lafta Alman kalitesi )  vs . vs . özellikleri bulunan araca bugün bindim . (2010 mdel 1.6 105 Bg Tdi )
Binmemle şokla karşılaşmam bir oldu çünkü konforlu denilen o araçta benim için konfor namına birşey yoktu açıkçası .
Koltuk döşemeleri iyi görünmemekle beraber koltukların kedissi oldukça rahatsız edici ve sertti .
Müzik sisteme benim için hiç iyi değildi açıkçası ve iç mekanıda ahım şahım birşey değildi honda plastik konsolları daha iyidir .
Arka koltuğuna bindim yolcu diz mesafesi pek iyi gelmedi açıkçası Golf 6 ' mız olsa kesinlikle uzun yola gitmem (Arka koltuklarda ).
Direksiyon hisside yetersizdi benim için .
Her neyse alman işçiliğin ortaya çıkardığı bir araç ve fanatiklerine göre süper bir araç hemde süper ötesi aracın klimaları çalışmadı .
Evet evet  çalışmadı hemde bu kadar kaliteli bir aracın arkadaşım aracı 6 kez start stop etti ancak yine nafile .
O kadar reklamı yapılan bir araba ve iç mekanı fıs . tuşları fıs . Donanımı fıs . daha birçok şeyi FIS .diyebilirim ..

Umarım ne anlatmak istediğimi anlamışsınızdır .. Bir efsane aracın kücücük kliması bile açılmayışı beni gerçekten çok güldürdü açıkçası yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar :D

fearless.32

Ynt: Vw Golf .
« Yanıtla #1 : Ağustos 28, 2010, 08:05:53 ÖS »
Kardeş bu yazdıklarını 1.9 tdi passad ile 1.6 ies'i karşılaştıranlar okumalı bence. bırak golf'ü adamlar passadla ies'i karşılaştırıyo. passad 3. vitesten sonra geçiyoya ies'i o bakımdan :D

insomniac

« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2010, 01:29:43 ÖÖ »
kardeşim yanlış anlama ama artık bu vw honda kıyaslamaları sıkıcı olmaya başladı...
niye dersen arkadaşın da dediği gibi hondalarla vosvosların farklı klasmandaki araçları karşılaştırılıyor artık...
bir tarafı + yaparken diğer tarafı mecburen - yapıyorlar...

kartal54

« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2010, 03:08:42 ÖS »
ama şöyle birşey var golfle civic i karşılaştırabilirsin... bu da hüsranla sonuçlanır golf açısından...
dışarıdan bakınca bile poloya yakın bir büyüklüğü var...
motorlarına bakarsan da 1.6 motorları civic le karşılaştıramaz bile...

fearless.32

« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2010, 05:49:30 ÖS »
Yaav şu VTİ motoru (stok durumdaki bile) adamların hemen hemen ne kadar aracı, kasası varsa çoğunu bitiriyo zaten. WW'yi fazla tanımam bilmem,zaten UMURSAMAM da.
Zaten bundan sonra böle abuk subuk karşılaştırma yapan olursa 1.6 VTİ yazacam karşısınada WW araçlarını sıralayacam hangisini beğeniyolarsa onunla karşılaştırsınlar :D

pozanulunay

« Yanıtla #5 : Ağustos 29, 2010, 09:23:19 ÖS »
ADRES TEK honda V-TEC varmı ötesi saygılar

pozanulunay

« Yanıtla #6 : Ağustos 29, 2010, 09:24:00 ÖS »
:))))) wv için kötü oldu ama işin doğrusu bu karşılaştırmaya bile gerek yok herşey ortada.... :)))

insomniac

« Yanıtla #7 : Ağustos 29, 2010, 09:25:45 ÖS »
bence artık bu tür vw kıyaslamaları yerine daha kailteli işler yapsak güzel olacak adamları her yerde eziyoruz böle konu açtıkça kıskandıkta açtık zannediyorlar...

avans

« Yanıtla #8 : Ağustos 29, 2010, 09:38:58 ÖS »
ınsanlar cok para sayınca kalıtelı oldunu sanıyolar..bırde alman faktoru olunca sorunsuz oldunu sanıyolar..madem opelde alman..sızce opel ole ahım mahım yada honda kadar kalıtelımı bı aracmı..alman arabası olarak kendını kanıtlamıs nam yapmıs isimler zaten belli..bunlarda kuru fasulye hesabı gecınıyolar..   kendı acımdan sunu dusunuyorum..kasa olarak ve donanım olarak hondayı wv pıyasaya surseydı  bu beyenmedıklerı araba yere goge sımazdı..adamlar bı araba tasarlıyo ondan sonra o arabadan 3 tane model cıkarıyolar..golf jetta polo..onu baya ıyı yapıyolar zaten.. bıde golf gıbı bı araba ıcın haybeye yazı yazıp parmak kaslarımı yordum aksam aksamyaaaaa..
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2010, 09:45:51 ÖS Gönderen: avans »

dt kaya

« Yanıtla #9 : Ağustos 30, 2010, 12:26:41 ÖÖ »
ahahahah:D gerçekten güldüm yazdıklarınıza arkadaşlar..bu dakikadan sonra forumda yazı yazmayı bırakıyorum alın yere göğe sığdıramadığınız honda markanız sizin olsun golf le el arabasını karşılaştırın olmaz mı:D:D:D ya da honda vti larınızla ne bileyim maserati quattroporte falan???insan en azından golf tercihi yapanlara saygı duyar bu markaları tercih edenler aptal mı?!?!?! 

civicci35

« Yanıtla #10 : Ağustos 30, 2010, 12:37:03 ÖS »
ne olur ogüzel yazılarından bizleri mahrum etme dostum...yazı yazmayı bırakıyormuş  vw'ci olarak burada üye olman bile ezikliğinizin bir göstergesi içinizdeki honda kıskançlığınızı ancak böyle törpülüyorsunuz.zevkler ve renkler tartışılmaz ama gidin kendi forumlarınızda istediğiniz şeyleri yazın.vw 'i sevmiyorum ama gidipte onların sitelerine üye olup yerli yersiz yorumlar da yapmıyorum.içinizde birşeyler ukte olarak kalmışki buralarda dolanıyorsunuz.
ahahahah:D gerçekten güldüm yazdıklarınıza arkadaşlar..bu dakikadan sonra forumda yazı yazmayı bırakıyorum alın yere göğe sığdıramadığınız honda markanız sizin olsun golf le el arabasını karşılaştırın olmaz mı:D:D:D ya da honda vti larınızla ne bileyim maserati quattroporte falan???insan en azından golf tercihi yapanlara saygı duyar bu markaları tercih edenler aptal mı?!?!?! 

playboy_07

« Yanıtla #11 : Ağustos 30, 2010, 01:17:46 ÖS »
ne olur ogüzel yazılarından bizleri mahrum etme dostum...yazı yazmayı bırakıyormuş  vw'ci olarak burada üye olman bile ezikliğinizin bir göstergesi içinizdeki honda kıskançlığınızı ancak böyle törpülüyorsunuz.zevkler ve renkler tartışılmaz ama gidin kendi forumlarınızda istediğiniz şeyleri yazın.vw 'i sevmiyorum ama gidipte onların sitelerine üye olup yerli yersiz yorumlar da yapmıyorum.içinizde birşeyler ukte olarak kalmışki buralarda dolanıyorsunuz.
arkadaşım son derece katılıyorum sana...bir indan niye başka bir markanın formuna üye olsun ki...amaç ne olabilir...çekemeizlik ve kızkançlık söz konusu...

Co Black

« Yanıtla #12 : Ağustos 30, 2010, 01:40:43 ÖS »
WW = Sorun
WW = Başbelası
WW = Zararına satarsın
WW = Hep aynı modellerle çok sıradan

yusufaltintepe

« Yanıtla #13 : Ağustos 30, 2010, 02:26:53 ÖS »
öylw demeyin arkadaşlar bugune bugun vw de fsı motoru ve dsg şanzumanı ile devrim yapmıştır :D

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Ağustos 30, 2010, 02:46:17 ÖS »
ah o devrim olan fsi ve dsg :D bide yürüse..

asizmir

« Yanıtla #15 : Ağustos 30, 2010, 04:27:39 ÖS »
Arkadaşlar bende sizler gibi honda seven ve sahibi olan birisi olarak,forumumuzda wv marka araçları bu kadar aşağılamanın yersiz olduğunu düşünüyorum.Bizlerin honda markasına sevgiyle bağlı olmamız diğer marka araçları beş para etmeyen sorun yığını aletler gibi göstermemizi haklı kılmaz.Kaldı ki bu konuyu açan arkadaş yorumlarında sürekli bence,bana göre gibi objektif olmaktan uzak ifadeler kullanmış.Honda markasını sevenler olarak biz bile bu forumda birçok kronik sorundan şikayet edilen başlıklar okuyoruz,sağdan soldan gelen sesler,frenlerin tutmaması,kötü yalıtım gibi ama bunlar araçlarımıza olan sevgimizi azaltmıyor,yada bazı sorunların olması Honda'yı kalitesiz bir araç yapmıyor.Sonuçta insan yapısı herşeyde olduğu gibi otomobillerinde arıza yapması gayet doğal,dolayısıyla birkaç sorun yaşanması wv'i veya geliştirmiş olduğu dsg şanzımanı tamamiyle kötü yapmaz,bu araçlar ve teknolojileri geliştirilirken milyonlarca dolarlık ar-ge çalışmaları yapılıyor.Bu tüm markalar için geçerli. Buraya yorum yazan birçok arkadaşımın yorum yaparken yerden yere vurdukları golfü hiç kullanmadıklarını düşünüyorum.Nitekim golf dediğimiz araç bulunduğu segmentin yaratıcısı olarak her modeli dünyada satış rekorları kırmıştır.Bu söylediklerim sadece golf yada wv için değil diğer tüm markalar için geçerli,hepsi sanki çok kötü ve onları satın alan insanlar parasını yerden toplamışta sokağa atmayı seven ve otomobillerden bihaber insanlarmış gibi yorumlar yapılıyor.Bu yazılanlar bir honda sever olarak forumdan aldığım keyfi inanın azaltıyor.Arkadaşlar zevkler ve renkler tartışılmaz,herkes aynı otomobili beğenip alsaydı dünyada sadece bir marka ve model olurdu,eminim buda hiçkimsenin hoşuna gitmezdi.Karşılaştıma yaparken tercihlerinizi ve nedenlerini belirtmeniz gayet doğal,mesela civic'i sadece sıradışı tasarımı için tercih edebilirsiniz,ama bu yorumlarımızda diğer aracı kötülememizi gerektirmez.Biraz daha gerçekçi ve seviyeli yorumlar yaparsak eminim forumumuzdan herkes daha çok zevk alacaktır.

yasansu

« Yanıtla #16 : Ağustos 30, 2010, 04:50:14 ÖS »
yukarıda yazan arkadaşımın düşüncelerine katılıyorum.Sırf honda diye bu kadar yüceltmek yanlış.

Co Black

« Yanıtla #17 : Ağustos 30, 2010, 05:14:47 ÖS »
Arkadaşlar bende sizler gibi honda seven ve sahibi olan birisi olarak,forumumuzda wv marka araçları bu kadar aşağılamanın yersiz olduğunu düşünüyorum.Bizlerin honda markasına sevgiyle bağlı olmamız diğer marka araçları beş para etmeyen sorun yığını aletler gibi göstermemizi haklı kılmaz.Kaldı ki bu konuyu açan arkadaş yorumlarında sürekli bence,bana göre gibi objektif olmaktan uzak ifadeler kullanmış.Honda markasını sevenler olarak biz bile bu forumda birçok kronik sorundan şikayet edilen başlıklar okuyoruz,sağdan soldan gelen sesler,frenlerin tutmaması,kötü yalıtım gibi ama bunlar araçlarımıza olan sevgimizi azaltmıyor,yada bazı sorunların olması Honda'yı kalitesiz bir araç yapmıyor.Sonuçta insan yapısı herşeyde olduğu gibi otomobillerinde arıza yapması gayet doğal,dolayısıyla birkaç sorun yaşanması wv'i veya geliştirmiş olduğu dsg şanzımanı tamamiyle kötü yapmaz,bu araçlar ve teknolojileri geliştirilirken milyonlarca dolarlık ar-ge çalışmaları yapılıyor.Bu tüm markalar için geçerli. Buraya yorum yazan birçok arkadaşımın yorum yaparken yerden yere vurdukları golfü hiç kullanmadıklarını düşünüyorum.Nitekim golf dediğimiz araç bulunduğu segmentin yaratıcısı olarak her modeli dünyada satış rekorları kırmıştır.Bu söylediklerim sadece golf yada wv için değil diğer tüm markalar için geçerli,hepsi sanki çok kötü ve onları satın alan insanlar parasını yerden toplamışta sokağa atmayı seven ve otomobillerden bihaber insanlarmış gibi yorumlar yapılıyor.Bu yazılanlar bir honda sever olarak forumdan aldığım keyfi inanın azaltıyor.Arkadaşlar zevkler ve renkler tartışılmaz,herkes aynı otomobili beğenip alsaydı dünyada sadece bir marka ve model olurdu,eminim buda hiçkimsenin hoşuna gitmezdi.Karşılaştıma yaparken tercihlerinizi ve nedenlerini belirtmeniz gayet doğal,mesela civic'i sadece sıradışı tasarımı için tercih edebilirsiniz,ama bu yorumlarımızda diğer aracı kötülememizi gerektirmez.Biraz daha gerçekçi ve seviyeli yorumlar yaparsak eminim forumumuzdan herkes daha çok zevk alacaktır.
Yazdıklarına bakılınca zaten mantıklı konuştuğun belli arkadaşım, ama bu konuya yazığta WW grubunu beğenmeyen arkadaşların obejktif olmadığından nasıl emin olabiliyorusun onu anlamadım.Zevkler ve renkler tabiki tartışılmaz ama ben yukarıda yazdığım gerekçeleri söyliyim.
Sorun ve başbelası, çok sık arıza yapıyo, sanayideki honda ustalarının bir çoüundan şu cümleyi duydum, yanlış marka seçtik WW ustası olucaktık diyolar.Nedeni ise, WW işiyle uğraşan ustlaraın hiçbirinin dükkanı boş durmuyo, hondacılarda 10.000 den 10.000'e bakıma geliyo.Bunlarla ilişkili ya da değil bilmiyorum ama satarken zarar ettiğin kesin, her yıl bize aynı şeyi söylettiriyor.diğeriden biraz farklı, aaaa bak WW yeni bi model üretmiş diyemiyoruz.Bu da firmanın bakış açısıdır bişey diyemeyiz, ama ben böyle düşünürken sen bana katılmazsan , bu senin haklı olduğunu da göstermez.BEnce sende gayet mantıklı yazarken, diğer yazılanlarında bi dayanağı olduğunu düşünmelisin

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 30, 2010, 05:24:31 ÖS »
diğer markaların da aşağılanıcak bi yanları olmadığı konusunda haklısınız sadece tek bi yönyle yada bi araçtaki arızayla bütün bi marka değerlendirilemez kücültücü yorumlar yapılamaz benm görüsüm isçiliği falan kalitelidir vw de bos bi arac değil fakat golfün civice göre ağır oldugu ve yürümediğidir, benim bu görüsüm de vwyi bes para etmez bi marka yapmaz :)

asizmir

« Yanıtla #19 : Ağustos 30, 2010, 05:50:12 ÖS »
Co Black arkadaşım yazdıklarımı tam olarak anlamamışsın sanırım,ben wv veya başka bi markanın savunmasını yapmıyorum,fakat wv'i beğenmeyen arkadaşların objektif olmadığından nasıl emin oluyorsun diye sormuşsun bu sorunun cevabını zaten yazmıştım,tekrar yazayım,konuyu açan serhat isimli arkadaşımız örneğin müzik sistemi BENİM İÇİN hiç iyi değildi demiş,veya direksiyon hissi yetersizdi BENİM İÇİN demiş.Yani benim için,bana göre gibi subjektif değerlendirmeler yapmış,ki doğrudur kendisi beğenmemiş olabilir fakat onun beğenmemiş olması o aracı çok kötü yapacak bir kriter değildir,çünkü kendisi araçları değerlendiren uluslararası bir kuruluşun konusunda uzman ve kriter belirleyen bir uzmanı değil.Satarken zarar ettiriyor demişsin günümüzde otomobiller bir yatırım aracı değil ki zaten satarken kar edesin,marka model fark etmez sıfır bir araca plakasını taktığın anda zaten 2-3 bin lira değer yitiriyor,dolayısıyla zarar ettirmesi sadece wv markasına özgü birşey değildir.Bizim Hondalarımızda gün geçtikçe modeli düştüğü için aldığımız fiyattan aşağı satılacaktır,bu her marka için geçerli bi durumdur.Kısacası benim anlatmak istediğim her markanın kullanıcısı o aracın herhangi bir özelliğinden etkilenip almıştır,sonuçta en iyi veya herşeyiyle kusursuz diye bişey söz konusu değildir,amacım kimseyi kırmadan daha düzeyli ve birbirimize fayda sağlayacak bilgiler paylaşmamızı sağlamaktır,yoksa herkes istediği düşünceyi söylemekte özgürdür,tabii ki karşısındakini aşağılamamak kaydıyla.

avans

« Yanıtla #20 : Ağustos 30, 2010, 07:26:40 ÖS »
bu konuda amacını fazlasıyla asacak farklı yerlere suruklenıcek sanırım...kımse yogurdum eksı benım arabam kotu demıyor..honda ıcerı ses alır yok golfte 10 hava yastı var cıvıcte 8 hava yastı var gıbı karsılastrmalar gozonunda bulunduruluyor..sankı cıvıc sahıblerı her hafta sonu kamyonun altına gırıyomus gıbı bu orneyı defalarca gorup ısıtıyorum...bende opel wv sıtelerını gırıp yorumları okurum..ama hıcbı zaman onların sıtesını uye olup honda sole bole deyıp orda ınsanlarla polemıye gırmıyorum..cunkı ben kendımı bılıyorum arabamı bılıyorum en azından ne ıstedımı bılıp mutlu olmayı bılıyorum.. yoksa bu arabayı alıcama gıder 2,elıde olsa wv tercıhte edebılırdım...herkez kendı coplunde otsun..wv kendı yerınde hondacı kendı yerınde....

avans

« Yanıtla #21 : Ağustos 30, 2010, 07:33:26 ÖS »
bu konuda amacını fazlasıyla asacak farklı yerlere suruklenıcek sanırım...kımse yogurdum eksı benım arabam kotu demıyor..honda ıcerı ses alır yok golfte 10 hava yastı var cıvıcte 8 hava yastı var gıbı karsılastrmalar gozonunda bulunduruluyor..sankı cıvıc sahıblerı her hafta sonu kamyonun altına gırıyomus gıbı bu orneyı defalarca gorup ısıtıyorum...bende opel wv sıtelerını gırıp yorumları okurum..ama hıcbı zaman onların sıtesını uye olup honda sole bole deyıp orda ınsanlarla polemıye gırmıyorum..cunkı ben kendımı bılıyorum arabamı bılıyorum en azından ne ıstedımı bılıp mutlu olmayı bılıyorum.. yoksa bu arabayı alıcama gıder 2,elıde olsa wv tercıhte edebılırdım...herkez kendı coplunde otsun..wv kendı yerınde hondacı kendı yerınde....heee olurda nefsıne yenılıp uyede olucaksam ordakı elestrılere sınırlenıp.. yok bıda yazı yazmıcam yok golfe verdım parayla gıder 1,5 cıvıcte alıcam yorumlarıyla bu ısler boyle yurumez...

yusufaltintepe

« Yanıtla #22 : Ağustos 30, 2010, 08:58:13 ÖS »
dsg ve fsı motor rezilliğini bende şöyle açıklık getireyim bari :D

demişsinizki hondada hiç mi problem yok var evet hatta güzelcede yazılmış ses yalıtımı - fren problemi be sıkıntılar dsg ve fsı ile boy ölçüşmesi imkansız nedeni ise fren problemi evet oem frenler zayıf ama 600-700 tl bir rakama halledilebiliyor ses yalıtımı oda kolay ben şuan komple taban ses yalıtımı yaptırdım ve yol sesi ciddi oranda azaldı buda maliyeti yüksek bir olay değil bunlar haricinde hondanın mekaniğinde ve şanzumanında gerek manuel gerek otomatik olsun tek bir problem yoktur gelelim vw dsg şanzumanın arızaları on milyarlardan başlıyor yani aracınızın garantisi bittiyse yandığınızın ispatıdır bunu ben söylemiyorum tr deki en ünlü vw forumundaki dsg kullanıcıları söylüyor hatta sıfır 1000-2000 km de arıza yapan ve illah diyen kullanıcılar bile var fsı motor kimse memnun değil benzin içiyor ama gitmiyor kim ne derse desin şimdi diyeceksinizki cıvıcler azmı yakıyor yoo onlarda az yakmıyor ama en azından yaktığının hakkını veriyor 1.8 hb tam otomatik kullanıyorum ve ş.içi 9 - 10 lt ile geziyorum bana göre bu yakıt gayet makul en azından 1800cc ve 140 hp tam otomatik bir araç için ayrıca avans arkadışımız çok güzel yazmış herkez kendi çöplüğünde ötsün :D

avans

« Yanıtla #23 : Ağustos 30, 2010, 09:06:48 ÖS »
dsg ve fsı motor rezilliğini bende şöyle açıklık getireyim bari :D

demişsinizki hondada hiç mi problem yok var evet hatta güzelcede yazılmış ses yalıtımı - fren problemi be sıkıntılar dsg ve fsı ile boy ölçüşmesi imkansız nedeni ise fren problemi evet oem frenler zayıf ama 600-700 tl bir rakama halledilebiliyor ses yalıtımı oda kolay ben şuan komple taban ses yalıtımı yaptırdım ve yol sesi ciddi oranda azaldı buda maliyeti yüksek bir olay değil bunlar haricinde hondanın mekaniğinde ve şanzumanında gerek manuel gerek otomatik olsun tek bir problem yoktur gelelim vw dsg şanzumanın arızaları on milyarlardan başlıyor yani aracınızın garantisi bittiyse yandığınızın ispatıdır bunu ben söylemiyorum tr deki en ünlü vw forumundaki dsg kullanıcıları söylüyor hatta sıfır 1000-2000 km de arıza yapan ve illah diyen kullanıcılar bile var fsı motor kimse memnun değil benzin içiyor ama gitmiyor kim ne derse desin şimdi diyeceksinizki cıvıcler azmı yakıyor yoo onlarda az yakmıyor ama en azından yaktığının hakkını veriyor 1.8 hb tam otomatik kullanıyorum ve ş.içi 9 - 10 lt ile geziyorum bana göre bu yakıt gayet makul en azından 1800cc ve 140 hp tam otomatik bir araç için ayrıca avans arkadışımız çok güzel yazmış herkez kendi çöplüğünde ötsün :D
dostum dsg sanzumanla alakalı arkadasın kafası rahat cunkı fazladan para verıp garantısını uzatmıs...daha oncekı wv ovduyu bı yazısında okumustum..oysa bıze gelseydı fazladan 6 yıl ıcın hıcbı mıktar odemıcektı...wv daha onceden samzuman arızası cıkarcanmıdır nedır..kullanıcılardan onceden parayı alıp sonra bıse oldumu yapıyolar dıye sevınıyolar ıste.. onceden verdı parayı hesaplamıyolar ıste...
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2010, 09:07:54 ÖS Gönderen: avans »

pozanulunay

« Yanıtla #24 : Ağustos 30, 2010, 09:09:17 ÖS »
yusuf son noktayı koymuşsun kardeşim herkesin kendi arabasıdır kendine güzeldir ama dediğim gibi honda....... >%6rol