Gönderen Konu: Üye tanıtımı yapmak zor bir iş midir? Değilse neden yapılmaz?  (Okunma sayısı 3590 defa)

erischman

• Ziyaretçi
Team Honda Turkey olarak diyaloglarımızı geliştirmek adına hepimizin de uyduğu ve tanışma, tartışma ortamı bulduğu bir platformda
insanların herşeyden önce kendini tanıtması gerekliliğini oldukça fazla önemsiyoruz.

Bu konuda sizlerinde hassasiyetinin sonuna kadar farkındayız bu konu ile ilgili bir tartışma ortamı oluşturalım dedik ve sizlerin de fikirlerini
almak istedik yorumlarınızı bu başlık altında değerlendirelim hep birlikte.

Soru: Üye tanıtımı yapmak zor bir iş midir? Değilse neden yapılmaz?

Saygılar.

;)

R-13239

• Ziyaretçi
Ynt: Üye tanıtımı yapmak zor bir iş midir? Değilse neden yapılmaz?
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2006, 04:18:15 ÖS »
Kendinizi tanıtın Ömer Abi'mide delirtmeyin! :D

Zor iş değildir , yapanlar gayet güzel yapıyorlar , aradan boyle çıkan bir iki kişi oluyor işte...

Onu-R

« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2006, 05:20:29 ÖS »

1516 tane üye var, diyorlardır ki "yau bu kadar üye kendini tanıtsa forum çöker be" ;D  Onun için çoğu kendini tanıtmıyor olabilir ama aslında bir tanıtsalar ne kadar kolay ve zevkli bir iş olduğunu anlarlar :)

Haydi THT, tanıma ve tanışma zamanı :)

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2006, 07:55:14 ÖÖ »
zamanla tanimak daha iyidir bence.....zaten tanitsa ne tanitacak ki cok yuzeysel buluyorum ben uye tanitimlarini.....

ALG

• THT
« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2006, 11:05:04 ÖÖ »
ben şahsen üye tanıtımını faydalı ve gerekli buluyorum..yüzeyselde olsa karşındakini biraz tanımak istersin..tabi karşındakinin yazdıkları ne derece doğru oda ayrı bir konu

Onu-R

« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2006, 12:03:04 ÖS »
zamanla tanimak daha iyidir bence.....zaten tanitsa ne tanitacak ki cok yuzeysel buluyorum ben uye tanitimlarini.....

Ya tanıtmak derken öyle merhaba adım şu diyip kaçmak değil yani, hem onu yapmak ardından da forumda biraz aktif olmak gerekir, kimin ne ile uğraştığını, hangi konularda bilgili olduğunu anlayabilmek için bunlar gerekli şeyler.. Adamın teki geliyor, hiçbir mesajı yok, bir konuda pat diye bişeyler yazıveriyor, sen kimsin, biz senin o konuda bilgili olduğunu nereden bilelim :)  Aktif olmanın gereklerinden bir tanesi bence...

erischman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 27, 2006, 07:51:31 ÖÖ »
Genelde ben o tipleri a sosyal olarak nitelendiriyorum.
Sokakta aynı davranışı yapsan seni döverler tabii ortam internet ortamı olunca babayiğitler çoğalıyor.
Kaldı ki sağdan soldan şu bu forumdan gelip de turşuluk yapanlarda oluyor bu konuda.  ;)

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #7 : Kasım 27, 2006, 10:57:56 ÖÖ »
aslında şöyle bişey yapılabilir sitede. sizi tanıyalım kısmında bilgilerini girmeyen foruma yazı yazamasın. ayrıcada üye kendini tanıttıktan sonra sizi tanıyalım kısmında yazdıklarını link olarak imza bölümüne vs. yazarsak kolay olur insanların bilgilerine ulaşmak...zaten olması gereken birşey ( aslında üyelik bilgileri diye ikon var ama orda tanıyabileceğimizz bilgiler yok :( )

memopad

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 27, 2006, 11:47:01 ÖÖ »
Ben de yassi'nin düşündüklerine benzer şeyler düşünmüştüm.
Üye bilgilerinin görüntülendiği ekranda kişinin kendini ve (varsa) aracını tanıttığı başlıklara link verilirse bu konular özndirilmiş olur. Ve bu bilgilere ulaşmak daha kolay olur. Böyle bir imkan var mı forum programında bilmiyorum tabii. ???

erischman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 01, 2006, 10:18:18 ÖÖ »
Zorla olmaz bu iş arkadaşlar oraya doğru bilgi yazmayıp üye olabilmekte mümkün.
Benim asıl irdelemek istediğim bu tip insanların neden bu yönteme başvurduklarını,
o anda ne gibi bir psikoloji içinde olduklarını anlayabilmek.
Tüm tht'nin bu konudaki fikirleri bu kadarmıdır?

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 01, 2006, 10:27:41 ÖÖ »
   Bunun en büyük sebebi toplumumuzun okumayı sevmeyen bir toplum olması.Yeni üye oldukları sitenin ortamından  ve insanlarından önce sitedeki fotoğraflara ve araçlara bakan insanlar bence bunlar.Birçok kişi konuya herhangi bir yorum yazacağı anda bir önceki cevabı baz alıp mevzuya balıklama giriyor.Bu konunun nereden nereye geldiğine hiç dikkat etmiyor kesinlikle.

ÇAĞLAYAN

• www.corlutuning.com
« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2006, 11:00:43 ÖÖ »
Benim de adminliğini yaptığım sitede bu durumdan çok şikayetçiyim. Bizim üyelik sistemimizde üyeye onay verdikten sonra özel mesaj atılıyor üye tanıtımı ile ilgili kendilerini sitede ilk olarak tanıtmalarını istiyoruz. Bunun yetmediğin düşünerek üye olan herkesi msn'e ekleyip bir güzel konuştuktan sonra siteye giriş yapanların ne yaptıklarına baktığımda buluşma fotoları, üye araçlarında saatlerce dolaşıp çıktığını, başka bir gün siteye girdiğinde arkadaşına 'hop kanka bende geldim' yazdığını görünce gerçekten çıldırıyorum. Forumlar insanların tanışıp, fikirlerini paylaştığı, bir konu hakkında tartışıp bir sonuca vardığı, bilginin paylaşıldığı bir platformdur. Ben karşımdaki insanı tanımadıktan sonra işini yaşını bilmedikten sonra onun fikirlerinin benim için hiçbir anlamı yoktur.
Öncelikle karşınızdaki insana nasıl davranılacağını bilmek için karşınızdaki kişiyi az olsa bile tanımak gerektedir.Hangi konuda bilgili. Yaş olarak kendinizden küçük yada büyük mü? Ona hangi konu hakkında danışabiliriz bence bunlar önemlidir.
Üye tanıtımı yapmak bence hiç zor değildir. Neden insanlar bunun için üşenirler hiç anlamam...

erischman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2006, 01:21:08 ÖS »
Msn'e ekleyip konuşmak çok uzun bir süreç bunu gerçekten yapabilmek büyük özveri ister.
Çağlayan siz hangi sitenin adminisiniz acaba? Sıkıntılar hep müşterek görünüyor.
Sadece yönetim kadrosu değil üyeler de bu durumdan şikayetçi tombaladan çıkar gibi lafa karışmak
ve insanlar arası diyalog kurmak bu olmamalı diye düşünüyorum. 

ÇAĞLAYAN

• www.corlutuning.com
« Yanıtla #13 : Aralık 01, 2006, 01:46:25 ÖS »
Msn'e ekleyip konuşmak çok uzun bir süreç bunu gerçekten yapabilmek büyük özveri ister.
Çağlayan siz hangi sitenin adminisiniz acaba? Sıkıntılar hep müşterek görünüyor.
Sadece yönetim kadrosu değil üyeler de bu durumdan şikayetçi tombaladan çıkar gibi lafa karışmak
ve insanlar arası diyalog kurmak bu olmamalı diye düşünüyorum. 

Admini olduğum site CorluTuning .Gerçekten de sıkıntılar müşterek.
Yeni üyeleri msn'e ekleyip konuşmak gerçekten uzun bir süreç. Hem çok zor hem de çok yorucu bir iş. Ama ben üye olan herkesi ekleyip saatlerce açıklama yapıyorum onlar 3 dakikalarını ayırıp istediğimi yapmıyorlar. Bu olay benim  için gerçekten çok üzücü. Bu konu için acil bir çözüm bulmakta fayda var diye düşünüyorum... İnşallah kısa bir süre içerisinde bi çözüm buluruz bu konuya...

ALG

• THT
« Yanıtla #14 : Aralık 05, 2006, 09:48:49 ÖS »
kişideki niyet çok önemli..forum ortamına geliş sebebiyle kişinin kendi tanıtımını yapması yada yapmaması biraz paralel bence..
ümit ediyorum herkes aynı iyi niyeti taşıyordur..

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Aralık 05, 2006, 11:39:48 ÖS »
kişideki niyet çok önemli..forum ortamına geliş sebebiyle kişinin kendi tanıtımını yapması yada yapmaması biraz paralel bence..
ümit ediyorum herkes aynı iyi niyeti taşıyordur..

Kesinlikle katılıyorum , ben mesela hondayı sevdiğim için katıldım bu foruma daha önceden başka forumlarda yazıyordum , ama honda ortamı çok başka , baya kalıcı olduk burda :)