Gönderen Konu: Uçurulan Civic Fiyatları  (Okunma sayısı 36180 defa)

poseidon999

Uçurulan Civic Fiyatları
« : Ocak 04, 2011, 09:42:28 ÖÖ »
Arkadaşlar baştan söyleyeyim kimsenin aracına çektiği fiyat beni ilgilendirmez.
Sonuçta hepimiz hem alıcı hem satıcıyız. Sadece bu fiyat politikasını anlamaya çalışıyorum.
Konu yanlış anlaşılmasın.

Sahibinden'de ve forumlarda ilanları gezerken arabalar ve fiyatları gözüme çarpıyor ve
11-12 yaşında bel altı boyalı ve 150,000 km nin üstünde hatta 200,000 km deki IES'lerin 17-18,000 TL ve yukarısı fiyat çekildiğini görüyorum. Sonra forumlarda diğer arkadaşının da
"kanka ne yaptın, bu araç satılır mı??" tarzı cevaplar verildiğini okuyarak gülüyorum.
Madem aracını çok seviyorsun satma, madem paraya ihtiyacın var neden fiyatı uçuruyorsun....

Sizce bu fiyat politikası satıcı için işe yarar mı,
1-2 parça boyalı 150,000 km deki araçlar bulunmaz hint kumaşımı?
yoksa satıcı Türkiyede tek sandığı aracını satmak için kendi kendine debeleniyor mu?
İşin garibi bu durum sadece Honda'da var diğer markalar piyasa seviyesinde devam ediyor.

Sonuçta full+full dediğimiz araçlarımızda full niyetine diğer araçlarda standart olan klima+airbag
çok çok nadiren sunroof bulunuyor bu şekilde olan tamirsiz, boyasız, değişensiz az km li olan
Civic'leri bile piyasayı biraz karıştırınca 13-15,000 arası fiyatlara rahat bulabiliyorken neden
katılımı boyalı 200,000 km de bir arabaya 18-19,000 para vereyim diye kendi kendime soruyorum.

Konuşuyorsun ama sen ne kadara aldın arabanı derseniz söyleyeyim
2 sene önce herkesin aynısına 17,000 çektiği zamanda 13,500 tl ye aldım.
99 model makyajlı 124,000 km deydi o zaman ve piyasada dışı orta içi iyi
diyebileceğim bir temizlikteydi.

Ben kendi aracımı övmüyorum sadece alıcılara bilgi olsun diye yazıyorum.
Piyasayı biraz karıştırırsanız çok temiz ve çok daha uygun fiyatlı araçlar bulursunuz.
Hiçbir araç Türkiyede tek değildir unutmayın ve her zaman daha uygun fiyatlı bir araç vardır.
Parayı kolay kazanmıyoruz kolay harcamayalım.

YUNUS MERİÇ

Ynt: Uçurulan Civic Fiyatları
« Yanıtla #1 : Ocak 04, 2011, 09:48:57 ÖÖ »
arkadaşım çok haklısın sonuna kadar katılıyorum sana...

piscocuk

« Yanıtla #2 : Ocak 04, 2011, 10:22:32 ÖÖ »
bugün bir civic aradım kmsi çok düşüktü.1,6ies araç full güvenlik paketi vs vs olan model.adamla pazarlık bile yapamadım sanki dövecekti.kapattım suratına..yarın bigün bu arabaların yüzüne kimse bakmaz 17-18 yazanlarında elinde patlar sonra herkez paşa paşa iner merak etmeyin.

poseidon999

« Yanıtla #3 : Ocak 04, 2011, 10:26:25 ÖÖ »
bugün bir civic aradım kmsi çok düşüktü.1,6ies araç full güvenlik paketi vs vs olan model.adamla pazarlık bile yapamadım sanki dövecekti.kapattım suratına..yarın bigün bu arabaların yüzüne kimse bakmaz 17-18 yazanlarında elinde patlar sonra herkez paşa paşa iner merak etmeyin.

Aynen öyle. Adama pazarlık sorulmuyor.
Sıfır arabada bile bayiyle pazarlık yapıyorsun.
ama yoook Türkiyede tek o araba ne diyorsa çıkartıp paşa paşa vereceksin.

CAGLAR28

« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2011, 10:29:20 ÖÖ »
katılıyorum bütün yazdıklarınıza fakat sadece hondada yok her markada var bu.adamlar şahine 12-15 de istiyor yani daha niceleri....

poseidon999

« Yanıtla #5 : Ocak 04, 2011, 10:37:04 ÖÖ »
katılıyorum bütün yazdıklarınıza fakat sadece hondada yok her markada var bu.adamlar şahine 12-15 de istiyor yani daha niceleri....

Sorma arkadaşa bir araba almak için pazarda dolaşırken 11,000 tl ye bir doğan gördük.
Adamın omzuna doğru eğilip sessizce sordum.
"abi hazineyi bu arabanın neresine gömdün" diye.
Anlamadı herif :) gülerek hazine gibi araba çok temiz abi gel pazarlık yaparız dedi.
Ben hadi pazar ola diyip uzaklaştım. :)

LION

« Yanıtla #6 : Ocak 04, 2011, 10:55:06 ÖÖ »
valla arkadaşlar baya muhabbet dönmüş poseidon kardeşim mantıklı biridir yorumlarından az çok tanıdım haklı olduğu yönleri var bu konuda fakat arkadaşlar bende bir EK kullanıcı olarak aracımı söylediğiniz fiyatlara vermeyi düşünemem söylediğiniz gibi seiyorum aracı o fiyatlara verceğime binerim daha iyi, yanlış anlaşılmasın bu benim kendi görüşüm ben aracımın ilk sahibiyim babamdan kaldı üzerine çok fazla oynadım aracın masrafı da çok böle olunca satma diyeceksiniz tabiki haklısın, ama şunu düşünüyorum piyasa da 25e de vti var 18e de vti var örneğin... böyle olunca hangisini alırdınız arkadaşlar? şöyle bir söz var ucuz ein suyu yavan olur, ne kadar ekmek o kadar köfte böyle gider :) birazcık mualefet gibi oldu ama benim nacizane düşüncem arkadaşlar :)

ed35

« Yanıtla #7 : Ocak 04, 2011, 11:02:06 ÖÖ »
valla arkadaşlar baya muhabbet dönmüş poseidon kardeşim mantıklı biridir yorumlarından az çok tanıdım haklı olduğu yönleri var bu konuda fakat arkadaşlar bende bir EK kullanıcı olarak aracımı söylediğiniz fiyatlara vermeyi düşünemem söylediğiniz gibi seiyorum aracı o fiyatlara verceğime binerim daha iyi, yanlış anlaşılmasın bu benim kendi görüşüm ben aracımın ilk sahibiyim babamdan kaldı üzerine çok fazla oynadım aracın masrafı da çok böle olunca satma diyeceksiniz tabiki haklısın, ama şunu düşünüyorum piyasa da 25e de vti var 18e de vti var örneğin... böyle olunca hangisini alırdınız arkadaşlar? şöyle bir söz var ucuz ein suyu yavan olur, ne kadar ekmek o kadar köfte böyle gider :) birazcık mualefet gibi oldu ama benim nacizane düşüncem arkadaşlar :)
Aynen katılıyorum,hatta keyfe keder ilan bile açıcağım,inanın 1 kuruş diyorum aşşağı vermem :)
Birde karışmayın serbest piyasa politikası kim alır kim satar kimseyi ilgilendirmez,siz niye burda sinir stres yaptınız ki?(Dostum alıntı senden sözler sana değil ;) )

LION

« Yanıtla #8 : Ocak 04, 2011, 11:06:33 ÖÖ »
eyv aga ;) dediğim gibi herkez kendi gönül gözüyle bakıyor aracına bir de sıfır aldıysa daha kıymetli oluyor o yüzden aracını sıfır alıp satanı da anlamak lazım diyorum, ama huyumdur genel bir fiyat varken çok aşağıya satanları bu kibrit bile olsa hep altında birşey ararım bende ;)
Aynen katılıyorum,hatta keyfe keder ilan bile açıcağım,inanın 1 kuruş diyorum aşşağı vermem :)
Birde karışmayın serbest piyasa politikası kim alır kim satar kimseyi ilgilendirmez,siz niye burda sinir stres yaptınız ki?(Dostum alıntı senden sözler sana değil ;) )

poseidon999

« Yanıtla #9 : Ocak 04, 2011, 11:06:56 ÖÖ »

Yok kardeşim muhalefetlik bir durum yok sonuçta tartışıyoruz.
Dediğinde haklısın eğer aracını satmak istemezsen zaten 20 de verseler az gelir.

Ucuz olup kalitesiz olanı almak da
gereğinden fazla pahalı olanı almak da bir.
Birinde kaliteden birinde cebindeki paradan taviz veriyorsun.

3 kuruşa 3 köfte en güzeli.

LION

« Yanıtla #10 : Ocak 04, 2011, 11:10:24 ÖÖ »
aynen dengeyi sağlamak lazım ;) ama araba masraf çıkarmaya başladımı pek hoş olmuyor, bir arkadaşım 17.500 99 makyajlı aldı araç kız gibi nazar değmesin gaza yüklendiğin kıçı yere yapıştırıp kalkıyor onu görünce de illaki diyosun :D istepnesi bile pırıl pırıl o zaman insan parayı pek düşünmüyor 3kuruş fazla olsun kafam rahat olsun diyorsun ;)

Yok kardeşim muhalefetlik bir durum yok sonuçta tartışıyoruz.
Dediğinde haklısın eğer aracını satmak istemezsen zaten 20 de verseler az gelir.

Ucuz olup kalitesiz olanı almak da
gereğinden fazla pahalı olanı almak da bir.
Birinde kaliteden birinde cebindeki paradan taviz veriyorsun.

3 kuruşa 3 köfte en güzeli.

serkansobe

« Yanıtla #11 : Ocak 04, 2011, 11:22:54 ÖÖ »
bende ies kullanıcısıyım poseidon arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.
1.5 senedir ilanı bulunan bir ies beyaz diye 18bin tl fiyat çekilmiş ve bir tl bile indirim yapılmıyor belliki satmıcan aracını o zaman neden ilan veriyosunki. aynı araç sadece farları angel değil diye 16.500 ben gider onu alırım. ama şöyle bişe var, satıcının aradaki farkı iyi algılayıp ona göre üzerine ekleme yapılması gerekiyor. 3 aşağı 5 yukarı piyasası belli ama ben neden 1500 tl fazla vereyim bir araca aynı temizlik aynı km. lastik yeni diye müşteri 1000 tl fazla fiyat vermiş ve nuh demiyo. anlamadım gitti bu satış piskolojisini

popuLer_

« Yanıtla #12 : Ocak 06, 2011, 10:52:17 ÖÖ »
Ben 4 ay aradım Honda cvic En sonunda pes ettim. Artık dicek bişey yok. Opelimi sattım ben Kimse 15-16'ya satamazken ben 20lira fiyat çektim sen alacan ben alacam trtışmasına girdiler.. Parası olan geldi olmayan gitti. İddalıydım Ben arabam temiz 15'lik kız gibi. Kimsede demedi fiyat yüksek diye. Ama şimdi Adam patlak vuruk boyalı bi arabaya 18-19 dersede işgüzarlık gibi oluyor. Forumdan birisinide gördüm. Yine aynı şekilde böyle bir tartışma içerisinde çok yüksek fyatlar bu kdar etmez vs. yorumlar yaptı. Fiyatını hatrlamıyorum 14-15 civarı bi civic aldı 2 hafta geçmeden 17 Tl ye ilanını gördüm.. Belki benimde Civiğm olsa şuan dicemki ' Araba benim kardeşim fiyatıda bu alacaksan al almayacaksan yorum yapma ' bilemem. O yüzden karşılıklıklı düşünmek gerek..

serkansobe

« Yanıtla #13 : Ocak 06, 2011, 11:50:50 ÖÖ »
gereksiz yere yüksek fiyat vermelere ben anlam veremiyorum. temiz düzgün az km li piyasası 16.500 olan bir araca 18-19 yazıyolar bence işgüzarlık bu

ed35

« Yanıtla #14 : Ocak 06, 2011, 01:36:40 ÖS »
gereksiz yere yüksek fiyat vermelere ben anlam veremiyorum. temiz düzgün az km li piyasası 16.500 olan bir araca 18-19 yazıyolar bence işgüzarlık bu
Ama her araba atıyorum 2003 model diye piyasası aynı olamaz..örn;lpg'si vardır-4 lastiği yenidir,v kayışı bakımları,disklerine kadar değişmiştir,kız gibi temizdir,bu araba piyasası 16.500 ise benim gözümde 18.000'dir yani bu ayrımı arabayı iyi incelemeden anlamak çok mümkün değil,o nedenle kolay kolay ''aaa sen çok fazla yazmışsın fiyatını,uçurmuşssun!'' demeden önce düşünmek gerekir diyorum.

poseidon999

« Yanıtla #15 : Ocak 07, 2011, 04:21:52 ÖÖ »
Ama her araba atıyorum 2003 model diye piyasası aynı olamaz..örn;lpg'si vardır-4 lastiği yenidir,v kayışı bakımları,disklerine kadar değişmiştir,kız gibi temizdir,bu araba piyasası 16.500 ise benim gözümde 18.000'dir yani bu ayrımı arabayı iyi incelemeden anlamak çok mümkün değil,o nedenle kolay kolay ''aaa sen çok fazla yazmışsın fiyatını,uçurmuşssun!'' demeden önce düşünmek gerekir diyorum.

Kesinlikle haklısın. Zaten bizim anlamaya çalıştığımız temiz araca hakkıyla 1000-1500 fazla fiyat çekenler değil temizliğine göre 12,000-max 16,000 arası piyasası olan araca 19,000 çekenler. Kimseye neden bu fiyata satıyorsun diyemeyiz. Sadece bu mantığı çözmeye çalışıyoruz.

Aslında alıcının sorunu yok. Vermem o parayı der geçer.
Asıl sorun arabasını sahibindende fahiş fiyatı nedeniyle aylarca satamayarak süründüren sonra gerçekten satacağı zamanda sorunlu ve alayardır satılmayan araba diye aracının adını çıkartan satıcılarda.

« Son Düzenleme: Ocak 07, 2011, 04:23:16 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

civic46

« Yanıtla #16 : Ocak 07, 2011, 04:46:03 ÖÖ »
haklısınız fakat bu sadece civic için geçerli değil adam 97 corollaya 17 bin yazmış pazarlıksız..Evet herkes istediği fiyatı yazar ama satar ama satamaz kendini ilgilendirir arabadan arabaya fiyatta değişir kimseye kızamayız ama dediğim gibi toyota-golf gibi arabalarada uçuk fiyatlar yazıyorlar

NusretA

« Yanıtla #17 : Ocak 07, 2011, 04:46:29 ÖÖ »
Şimdi olay şöyle adam arabasını satmak istemiyor normalde ama zevk olsun diyede sahibinden e koyuyor yüksek fiyattan fiyat araştırması yapıyor adam arabasını satmak istemiyor ama yüksek fiyattan alıcı bulursamda niye satmayayım diye düşünüyor..Maksat oyalanmak arabasının resimlerini yayınlamak vb. şeyler diye düşünüyorum ben..

Birde şu var HoNdA bir tutkudur fahiş fiyatlar verebileceklerde var aramızdaa :):)

esrefyuruklu

« Yanıtla #18 : Ocak 07, 2011, 05:03:57 ÖÖ »
arkadaslar bu mesele arz talep meselesi insanoğlu talep  eder yine karşı taraf arz eder. paran uymuyorsa almazsın paran uyarsa alırsın sana kalmış bu fiyatlara takılmayın 15e honda cıvıc 1,6ies satıldığını gördüm 21ede. önemli olan senin ne istediğindir. bu arada sorunsuz araba herzaman prim yapar. corolla cıvıc gibi.

koraygeo

« Yanıtla #19 : Ocak 07, 2011, 05:47:28 ÖÖ »
geçen yıl 2004 model 307 satıyordum 18 000 tl istiyordum fiyatıda uygundu piyasaya göre,takasda mümkün yazdım adamın birinde şahin vardı yanlış anlamayın kesinlikle küçümsemiyorum ama akıl var mantık var adam bi xenon takmış bir jant takmış,yay takmış,içine müzik sistemi yapmış döşemeleri değiştirmiş,film çektirmiş camlara ister inanın ister inanmayın 15 000 tl istiyordu aracına benle takasa girmek istedi bende dalgaya aldım bunu kendi aracına son 15 000 diyordu benimkinide 16 500 e düşürüyordu yani üzerine 1500 tl...ama dikkat edin kendi aracının fiyatı sabit benimkini düşürüyor..işte adamın bir arabası oluyor oda çekiyor mantıksız fiyat sonra diyor benim pahalı arabam var ama kim bakar yüzüne..

Sorma arkadaşa bir araba almak için pazarda dolaşırken 11,000 tl ye bir doğan gördük.
Adamın omzuna doğru eğilip sessizce sordum.
"abi hazineyi bu arabanın neresine gömdün" diye.
Anlamadı herif :) gülerek hazine gibi araba çok temiz abi gel pazarlık yaparız dedi.
Ben hadi pazar ola diyip uzaklaştım. :)

koraygeo

« Yanıtla #20 : Ocak 07, 2011, 05:50:47 ÖÖ »
birde arkadaşlar şu kelimeye hastayım..Türkiyede eşi benzeri yok yada Türkiyede tek :) ya neye göre tek neye göre eşi benzeri yok..geçende bir ilan gördüm aynen buydu Türkiyede tek 2005 model di sanırım civic vtec..31 000 tl istiyor birde yazmış son fiyat isteyen gitsin yeni kasa alsın ;) diyede not eklemiş..gülünecek olaylar..

serkansobe

« Yanıtla #21 : Ocak 07, 2011, 05:54:23 ÖÖ »
lpg için birşey diyemem ama, yok lastikmiş yok filmmiş yok stickermış işte yağ değişti polen filtresi değişti buji değişti gibi artılar bence artı değildir zaten bunlar normal şeyler bunlar göz önünde bulundurulamaz ama bakıyorum her satıcı bunları ön plana atıp sanki ekstra gibi gösteriyor ve aracına artı fiyat olarak gösteriyor bence bu çok saçma ve aldatma olarak kabul ederim. ama ne arabalar var en kaliteli ürünü kullanmış (jant, xenon, stop, eksoz v.s) buna rağmen ortama bi fiyat eklemiş...

fearless.32

« Yanıtla #22 : Ocak 07, 2011, 06:24:03 ÖÖ »
99 ies sahibiyim. Çok açık ve net söylüyorum arkadaşlar:
VTİ almayı düşünüyordum ve ilan verdim net.e  . Aradan 2.5 saat geçmedi ve 4 defa aradılar.
O sıra 16.300 yazmıştım ki; 16000'e bırakırım diye düşünüyodum.
İlanı vermemden 3 saat sonra 4-5 kişi arayınca işkillendim açıkçası ve tekrar net.e girdim ve fiyatları inceledim. Allah var ilan vermeden önce pek bakmamıştım fiyatlara.
Çalıştığım yerdeki patron arabanın ilanın görmüş nette ''Arabayı satıyosan hemen müşterisi var'' dedi. İlanların birinde şu yazıyodu '' 5 parçada boya var. 99 ies 16500 tl'' Benim aracımın 1 parçası değişti. O da sığırın biri geldi vurdu bana. sağ çamurluk sigortadan değişti. başka da bişi yok. Şimdi ben bu arabayı 17000 aşağı vermelimiyim? kaldı ki 18 ile 20 bin den bahsediyoruz.
BENCE; fiyatlar markaya modele yakıta tekere bakmaz arkadaşlar SATICIYA-ALICIYA bakar.

poseidon999

« Yanıtla #23 : Ocak 07, 2011, 07:01:05 ÖÖ »
VTİ almayı düşünüyordum ve ilan verdim net.e  . Aradan 2.5 saat geçmedi ve 4 defa aradılar.
İlanı vermemden 3 saat sonra 4-5 kişi arayınca işkillendim açıkçası ve tekrar net.e girdim ve fiyatları inceledim. Allah var ilan vermeden önce pek bakmamıştım fiyatlara.
Çalıştığım yerdeki patron arabanın ilanın görmüş nette ''Arabayı satıyosan hemen müşterisi var'' dedi. İlanların birinde şu yazıyodu '' 5 parçada boya var. 99 ies 16500 tl'' Benim aracımın 1 parçası değişti. O da sığırın biri geldi vurdu bana. sağ çamurluk sigortadan değişti. başka da bişi yok. Şimdi ben bu arabayı 17000 aşağı vermelimiyim? kaldı ki 18 ile 20 bin den bahsediyoruz.
BENCE; fiyatlar markaya modele yakıta tekere bakmaz arkadaşlar SATICIYA-ALICIYA bakar.

Arakdaşım bugün 96-00 vti piyasası temizliğine göre döküntüden
hatasız olanına doğru 16,000 - 22,000 tl arası değişiyor.
Kimse sana aracı 16,000'e ver demiyor. Zaten diyemez de...
Kendi aracının temizliğine göre bir fiyat biç.
Ne çok düşüp fiyatını öldür ne de fiyatı uçurup uzun süre bekle.
Makul bir fiyat çekersen hem kârın olur hem de aracını hemen satarsın.

fearless.32

« Yanıtla #24 : Ocak 07, 2011, 08:00:50 ÖÖ »

Arakdaşım bugün 96-00 vti piyasası temizliğine göre döküntüden
hatasız olanına doğru 16,000 - 22,000 tl arası değişiyor.
Kimse sana aracı 16,000'e ver demiyor. Zaten diyemez de...
Kendi aracının temizliğine göre bir fiyat biç.
Ne çok düşüp fiyatını öldür ne de fiyatı uçurup uzun süre bekle.
Makul bir fiyat çekersen hem kârın olur hem de aracını hemen satarsın.

Benim anlatmak istediğim iş alıcı ile satıcı arasında kalan bir şeydir. Adamın on numara arabası vardır paraya sıkışmıştır ederinin 1000-2000 arası verir geçer. Bir diğerinin yine arabası temizdir. değerinin 3-5 üstü ister. Kimse kimsenin kaasına silah dayamıyo ki şu paraya satacaksın ya da alacaksın diye. ALICI-SATICI arasında biter herşey. Bu sadece honda için değil tüm marka model için. Daha doğrusu alınıp satılan herşeyi katabilirsiniz bunun içine.