Gönderen Konu: Türkiye’nin 2009 Eurovision şarkısı: Düm Tek Tek :) sizce iş yaparmıyız?  (Okunma sayısı 3113 defa)

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
2009 Eurovision’da Türkiye’yi temsil edecek şarkı belirlendi. İngilizce şarkıyı Hadise seslendirecek. Şarkının adı ise “Crazy ForYou (Düm Tek Tek)”...

Bu yıl Moskova’da yapılacak Eurovision Şarkı katılımması’nda Türkiye’yi temsil edecek Hadise’nin şarkısı ilk defa 2008’i 2009’a bağlayan dakikalarda, TRT’nin Yılbaşı özel programı içinde seslendirdi.

Volga Tamöz, Erdem Kınay ve Sinan Akçil’e ait olan üç bestenin arasından seçilen şarkı, Sinan Akçil‘inki oldu. Şarkının sözleri İngilizce ama Kenan Doğulu da olduğu gibi nakaratta Türkçe kullanılmış.

2009 EUROVISION ŞARKI katılımMASINA KATILACAK ÜLKELER
Rusya (Ev Sahibi) Türkiye Almanya Andorra Arnavutluk Azerbaycan Belçika Beyaz Rusya Birleşik Krallık Bosna-Hersek Bulgaristan Çek Cumhuriyeti Danimarka Ermenistan Estonya Finlandiya Fransa Gürcistan Hırvatistan Hollanda İrlanda İspanya İsveç İzlanda İsrail İsviçre Karadağ Kıbrıs Litvanya Macaristan Makedonya Moldova Malta Norveç Polonya Portekiz Romanya Sırbistan Slovakya Slovenya Ukrayna Yunanistan.

katılımma 2-14 Mayıs 2009 arasında yarı final, 16 Mayıs 2009’da final katılımması Rusya ‘da olacak.

GERİ DÖNMEYİ VEYA KATILMAYI DÜŞÜNMEYEN ÜLKELER
San Marino - Ekonomik krizden dolayı çekildiler.
Letonya - Ekonomik krizden dolayı çekildiler.
Avusturya - Politik oyları protesto etmek için 2008 den beri katılmıyor.
Fas - katılımmaya ilk ve son defa 1980 de katılan Fas geri dönmeyi düşünmüyor.
İtalya - Politik oyları protesto etmek için 1998 den beri katılmıyor.
Lübnan - İsrail’le katılımmak istemedikleri için çekildiler.
Lüksemburg - Alınan başarısız sonuçlar yüzünden 1994 ten beri katılımmıyorlar.
Tunus - katılımmaya 1977 de başvuran Tunus, İsrail’le katılımmak istemediği için geri dönmeyecek.
Cezayir - İsrail’le katılımmak istemediği için katılımmaya katılmıyor.
Libya - İsrail’le katılımmak istemediği için katılımmaya katılmıyor.
Mısır - İsrail’le katılımmak istemediği için katılımmaya katılmıyor.
Ürdün - İsrail’le katılımmak istemediği için katılımmaya katılmıyor.
Vatikan - Ulusal Televizyon kanalları bulunmadığından katılımmaya katılamıyor.
Monako - Alınan başarısız sonuçlar yüzünden katılımmıyorlar.

loiz

bence dümtektek o kadar da şaaşaalı bi şarkı diil..ama dereceyede gireriz hani..başarılar dilerim :D bu arada final doğum günümdeymiş izleyemicem tüh yaa :D

L3v3nT

Fena ßir şarkı degil bencede derece alır ;)

by_BuRoCk

bende begendim
ritmi hoş ve kulakta kalıcı iş yapar bence
şarkıyı güzel bi show ile sunarlarsa dahada bi iyi derece alır

nikky

bence gayet güzel olmuş derece yapar bu şarkı

firstcevher

yaa eurovision artık katılımmadan çıktı, komşu dalkavuk ülkelerin birbirlerine gösterdikleri değer haline geldi ;)

Şarkı hakikaten güzel olmuş tabi o aradaki düm tek tek olmasa ;) güzelim şarkıyı niye öyle bir şeyle bölerler anlayamıyorum ;) onu söyleyince şarkı Türk'leşiyormu? bıraksınlar bunlarıda adam akıllı bi şarkı çıkartsınlar gelecekte ;)

Birincilik alan o canavarların ülkesi CANAVARMIYDI? hadiseye başarılar inşallah güzel sonuçlar döner geri ;)

S2K_06

işh guzel sonuclar alir umutluyum fena degil sarki

altunparmak

hadise süper sarkı güsel :)

Kemall

• Ziyaretçi
hadise bana pek güzel gelmiyor, ama çoğunluk farklı düşünüyor galiba

ibommmm79

her zaman istediğim kişiydi sonunda oldu tek geçeceğine inanıyorum inşallah

RaMsEs

on numara

GhostRider

• Co-Admin

Quantum

• Ziyaretçi
Şarkıyı ben de beğendim.
İndirdim bile netten buldum bir yerlerden.. :))

katılımmadan ziyade konser havasında izliyorum ben..
komşular ve aynı ırktan olanlar birbirlerine oy versin dursun.

Puanlamalara kafam takılırsa uyuz olurum çünkü..

Saybrıııııısssss, for gıriiiissss, ten poiiinttt..
Yukreynnnnn , for raşaaaa ten poiiiinntttt :))

RaMsEs

DEVASA

Ben sonuna kadar Türkiye'nin Türkçe diliyle temsil edilmesinden yanayım. Zaten orası politik oyların yaşandığı ve herkesin taraflı oy kullandığı bir ortam, bu kadar ciddiye almamızı zaten anlamıyorum. Ama var işte içimizde bir eziklik, her yakaladığımız yabancı ünlüye "maraba Turkiye" dedirtmeye çalışan, 50 cente çiftetelli oynattık diye göğsümüzü kabarttığını düşünen zihniyetler var işte.

Hazır konu da açılmışken kızmış olduğum başka noktaları da buradan belirtmeden geçmeyeyim. Temsil edildiğimiz uluslararası topluluklarda önümüze "The Republic of Turkey" yazıyorlar. Yani adamlar bize hindi cumhuriyeti diyor ve bizimkiler de o yazıyı önlerine koyup konuşuyorlar. Bir endonezya kadar olamadık. Adamlar bundan sonra habeşistan adıyla gelen hiçbir gönderi kabul edilmeyecektir dedi, bütün dünya endonezya ismini kabul etti.

Konuyu bağlıyorum yaşasın Türkiye gerisi yalan!

rockhound

• Galtek Nadir
şarkı boş, hadise hoş. yuotube'tan severek ve zevkle takip ediyorum

L3v3nT

Şarkıyı bizimle de paylaşırmısın? ;)