Gönderen Konu: türk bayrağına ceza  (Okunma sayısı 8629 defa)

zedrix

türk bayrağına ceza
« : Aralık 07, 2009, 02:57:40 ÖS »
arkadaslar mail yoluyla bana ulaşan bu konu ilgimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim...
kesıp bıcmeden oldugu gıbı aktardım...

Alın Size Açılım...
Arabanın plakasından Türk bayrağını söktüler.
4 KASIM 2009 ...Çarşamba Saat : Akşam 21.50 Yer : Adana Şakir Paşa Hava Alanı iç
hatlar bölümü önü Şahsi arabamı park etmiş kayınvalidemi İstanbul’a uçağa bindirmek
üzere THY bilet alma gişelerine geldim. Bileti alıp kayınvalidemi yolcu ettikten
sonra, park etmiş olduğum aracıma doğru ilerledim. Aracımın başında Havalimanı Şb.
Müdürlüğü’nde görevli 2 polis memurunu beni beklerken gördüm. Yanlarına yaklaşıp;
-İyi görevler. Hayırdır arkadaşlar bir sorun mu var ? Bir şeye mi baktınız ?

P. Memuru : Şu aracın plakasındaki kırmızı renkli yapıştırmayı çıkar !
-Beyefendi kırmızı renkli yapıştırma dediğin Türk Bayrağı ! P. Memuru : Bende sana
onu diyorum bunu çıkartacaksın. -Beyefendi kusura bakmayın bu Türk Bayrağı. Ben
çıkartamam. Madem siz kırmızı renkli yapıştırma diyorsunuz buyurun siz çıkartın.
P. Memuru : Ben senin uşağın mıyım? Taktığın gibi çıkar.
 -Beyefendi ben Türk
Bayrağını çıkaramam. Bu hareketimden dolayı cezam neyse razıyım.
Buyurun işlemlerinizi yapın.
P. Memuru : Milliyetçilik sana mı kaldı da bunu buraya yapıştırıyorsun? Milletin
çoğu mavi şekilli plaka ile geziyor sana ne oluyor?
-Beyefendi evet doğrusundur belki milliyetçilik bana kalmadı eğer göz güzelliğini
bozmuş ise ses çıkarıp çevre kirliliğine sebebiyet veriyor ise tamam ama ne zararı
var Türk Bayrağının orada durmasında?
P. Memuru : Bunu buradan çıkaracaksın! -Beyefendi üslubun biraz ağır, lütfen
sakinleş.
P. Memuru : Benle adam gibi konuş, dikleşme, duygu sömürüsü yapma! Bu kırmızı renkli
yapıştırmayı ya sökersin ya arabayı bağlarım!
-Beyefendi tehditkar konuşmayın. Bakınız bu bayrak için arabamı bağlatmayı bırak,
arabanı yakarım desen bana korku vermez ! Eğer bağlatmayı düşünüyorsan buyur bağlat.
Bu sırada yanımıza yaklaşan bir arkadaş: Ağabey bunlar kafaya taktı gel bu bayrağı
buradan çıkar. -Gardaş cidden ben bunu yapamam sökersen buyur sen sök. Arkadaş :
-Abi bende sökemem deyip uzaklaştı. Söktüremeyeceğini anlayan polis memuru cep
telefonu ile bir yerleri aramaya başladı. 10-15 dk sonra omzunda 2 yıldız olan bir
komiser bey yanımıza geldi. Komiser:
-Olay ne hayırdır ? P. Memuru :
-Plakadaki kırmızı renkli yapıştırmayı çıkartmıyor.
Komiser -Ben çıkarırım sen cezanı yazmaya başla.
 -Beyefendi o Türk Bayrağı neden
rahatsızlık verdi ? Bakınız bir saati geçti bu olayın peşindesiniz. Bu olay sizin
için bu kadar mı önemli ?
Komiser :
-Genelge var. Biz bunları böyle yapmakla mükellefiz. -Peki genelgenizin maddesini
bana yazacağınız ceza tutanağına belirtecek misiniz ? Komiser :
-Tabii belirteceğiz, dedi ve ceza tutanağını yazmaya başladılar. Ceza yazılırken
komiser bey plakalardan Türk Bayrağını çıkarmaya başladı. Çıkarırken de ‘bunu sökmek
çok kolaymış yahu’ dedi.
Ceza tutanağı sıra no: 571452 Bu sıra no’lu tutanağı kendilerinden aldıktan sonra
-Komiserim, sayın memur bey (ikisine birden); şimdi bu tutanakta verilen ceza 23.
maddeden doğru mu ? Komiser;
-Evet 23. madde.. -Peki bu 23. maddenin açılımı plakalarında Türk Bayrağı olan
araçlara bu maddeden mi ceza kesilecek genelge bu mu? (ikisi birden) -Evet bu
maddeden ceza kesilecek.
-Efendiler tekrar soruyorum bu 23. madde bunu mu diyor? (İkisi birden):
-Evet bu madde bunu diyor. Üçüncü kez sordum. Cevap aynı. Tamam deyip, kendimi
tanıttım.
-Beyefendiler ben MHP Osmaniye ili Toprakkale ilçe teşkilat başkanıyım. İsmim Tamer
MAK. Bunu bir not alın. P. Memuru:
– Kim olursan ol. -Beyefendi benim size kendimi tanıtmamın sebebi ben bu olayın
üstüne gideceğim sizlerinde adını vereceğim. Gerekirse basına vereceğim. Memleket
nerden nereye gidiyor, bunu Türk vatandaşıyla paylaşacağım. Sizce bir mahsuru var mı
efendim?
Komiser; – (Üslup kibarca) Beyefendi gazeteye de verseniz olur, mahkemeye de
verseniz olur. Vallahi bu sıkıntıdan bizi de kurtarmış olursunuz.
P.Memuru: -Beyefendi siz bu bayrağı plakadan çıkarsaydınız (kırmızı renkli
yapıştırma bayrak oldu) ben size ceza kesmeyecektim. Bu cezayı da 15 gün içerisinde
yatırırsanız %25 düşük ödeme avantajınız da var.
Komiser, – Beyefendi inan bu cezayı yazmak bizimde zorumuza gidiyor. Ama her taraf
kamera bu cezayı yazmak zorunda kaldık. Teşekkür edip ayrıldım. Hemen cep
telefonumla Adana-Ceyhan- Osmaniye ilinde görev yapan polis memuru arkadaşlarımı
arayarak, durumu arz edip 23. maddenin açılımını rica ettim. Bana dedikleri 23.
madde açılımı :
“Aracın ruhsatında trafik sigortasında eksiklik var ise araçta evrak eksikliği var
ise bu maddeden ceza kesilir.”
Gelelim plaka üzerindeki bayrak olayına. Evet bu kanun birimlere 1 hafta 10 gün
olmuş geleli.
Gelen genelge ‘araç plakaları üzerinde kırmızı renkli veya amblemli şekiller var
ise, derhal araç sahibi tarafından çıkarılmasına yoksa gereğinin yapılmasına’
yönelik. Polis arkadaşlar ceza maddesi olmadığı için ceza kesemediklerini plakadaki
işaretleri söktürme yoluna gittiklerinin ifadesini verdiler.
Ey Türk halkı. Ben bunu yaşadım. Bu bayrak ki, canını gözünü kırpmadan veren
insanlardan oluşan bu bayrak kimleri rahatsız etti de bu hallere düşürüldü?
Evet cezası ellibeş YTL. Ben bu parayı ödedim daha da herhalde ödemeye devam
edeceğim…
Uyan be Türkiye’m uyan! Nerden nereye geldik, daha nerelere gideceğiz… Allahım sen
bizi Koru bizi yönetenler kime ve kimlere hizmet ediyor acaba?
Evet, sevgili okurlar. Bu olayı yaşamayı bırakın, duymak, öğrenmek bile bizi
kahretmeye yetiyor… Ya sizi? Ya bunu yapanları ve yaptıranları?. .

HonDaGırL

Ynt: türk bayrağına ceza
« Yanıtla #1 : Aralık 07, 2009, 03:13:37 ÖS »
yazıkLar oLsun ;)

adrenaliinn

« Yanıtla #2 : Aralık 07, 2009, 03:33:18 ÖS »
bu ne biçim iştir yaw..atalarımız bu bayrak için bu vatan için gözünü kırpmadan canlarını vermişler..bu mudur saygı..yazıklar olsun   :olamaz

delimanyak

« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2009, 03:51:28 ÖS »
Ben yarın reklamcıya gıdıp hemen o mavı yerın uzerıne aynı olcude aynısının kırmızısını yaptırcam hadı bakalım gelsın kım soke bılıyor yazıklar olsun!!!

vtech07

« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2009, 03:56:57 ÖS »
bu olayın daha fecisi  yeni geldi bizim başımıza kuzen askere gidecekti aracın üzerine büyük bi tane türk bayrağı astık dolaşıyorduk... tam eve gelmek üzere iken ara sokakta ana caddede gördüğümüz polis arabası sokak arasında karşımızdan geldi önümüzü kesti... devriye ekibi gbt sorgulaması yaptı aracı şüpheli olarak gördük dedi.. şu arabanın üzerindekini çıkartın dedi. neden memur bey dedim trafiğe bi engeli mi var stop lambalarını falan kapatmıyor dedim .. cezası var dedi. böyle bi maddeyi sizden duyuyorum ben dedim . çıkartmadım aracı eksozdaN bağladı cezayı yazdı ... bayraktan da yazıcam cezayı dedi o sırada arkadaş küfür ede ede gitti bu ülkede pkk olup bunları taşlamak lasım dedi yüzüne bayrağı çıkardı ...sonra tartıştık biraz falan öyle kapandı işte..
 ARKADAŞLAR CİDDEN DE ÖYLE BAYRAĞIMIZIN HİÇ BİR DEĞERİ KALMAMIŞ GÖZLERİNDE NEREYE GİDİYORUZ HİÇ BİLMİYORUM AMA ÜLKENİN POLİSİ BÖYLE YAPIYORSA GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK.

bashcantlee

« Yanıtla #5 : Aralık 07, 2009, 03:58:56 ÖS »
bu haber yeni değilki.. geçen senenin haberi... 2009 tarih atmışlar oraya.. buyrun linkten bakın..

http://nuranhan.blogspot.com/2008/08/araba-plakasinda-kirmizi-simge-trk.html

Ser-G

« Yanıtla #6 : Aralık 07, 2009, 04:04:44 ÖS »
durun daha neler gelcekkk basımıza :S:S:S

mali

« Yanıtla #7 : Aralık 07, 2009, 04:13:46 ÖS »
Allah BElalarını versin

Kimse nereden geldiğini Unutmasın
ve tabiki nereye gideceğinide....

RattleSnake

« Yanıtla #8 : Aralık 07, 2009, 04:21:33 ÖS »
ülkeyi bu hale getirenlere buna alet olanlara terbiyemin el vermediği bildiğim bilemediğim googlede bile olmayan bütün küfürleri yolluyorum yollamaya devam da edeceğim kim olursa olsun bunu yapanlar cezasını bulur inşallah haysiyetsiz kişiliksiz edit:kural dışı kelime) bunların hepsi

recky

« Yanıtla #9 : Aralık 07, 2009, 04:23:24 ÖS »
soylucek bır sey ımm yokk
bunları benzın dokup yakıcaksınnn
gecen gun ızmırde yaptıklarımızı bızlerın yapıcklarınında baslangıcı haberlerı yokkk
bu arada benzın ın pahalı olması sorun deqıldır warlıgımızı benzıne yatırırız gerekırse

HonDaGırL

« Yanıtla #10 : Aralık 07, 2009, 04:26:31 ÖS »
biriLerinin yaptığı pLanLar tıkır tıkır işLio ;)

zedrix

« Yanıtla #11 : Aralık 08, 2009, 02:53:38 ÖS »
yasalar kımı kımden nasıl ve neden koruyor nereye dogru gıdıyoruz burda yazıyoruz belkı ama toplum olarak susuyor coban nereden calarsa kavalı oraya gıdıyoruz. bu tarz olaylar, en son ana kızın ıett otobusunde yanarak olmesı, son 7 sehıtımız ve basında hergun onumuze sunulan haberler bazen uzaklasıyor okumak gormek ıstemıyorum kanser eder bunlar adamı..
Sözlerim, sitemim hiç bir siyasi iredeye değildir. Bizzat bizlere bu ülkenin vatandaşlarınadır....
SİZCEDE UYANMANIN VAKTİ GELMEDİMİ.

gmlksz

« Yanıtla #12 : Aralık 08, 2009, 03:28:02 ÖS »
haksız yere ceza kesılmesı bir yana pkk bayrakları acılırken sesını cıkarmayanlar turk bayragına mı ses cıkartabılıyorlar hadı bole devam etsınler bakalım ne olucak ne kadar can yanacak gorucez ama sıra bayragını vatanını sevenlere geldıgınde bızler sokaklara ındıgımızde herkes hak ettıgı yanıttı alıcak

onuriskenderun

« Yanıtla #13 : Aralık 08, 2009, 03:30:41 ÖS »
bu da polis açılımı?

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #14 : Aralık 08, 2009, 03:32:05 ÖS »
ARKADAŞLAR BENDEN DUYMUŞ OLMAYIN DA.ESKİDEN POLİS ARABALARININ ÖN YAN TARAFINDA TÜRK BAYRAĞI OLURDU.BU BHSETTİĞİNİZ ŞAHSİYETLERE O BAYRAK NE YAPTIYSA O CANIMIZI VERECEĞİMİZ BAYRAĞIMIZI YASAKLADILAR.CADDELERDE DİKKAT EDİN POLİS ARABALARINDA BAYRAK YOKTUR.KAHROLMAMAK ELDE DEĞİL.BAŞBAKANIMIZ TÜRK KELİMESİNİ AĞZINA ALMIYORSA BENİM DİYECEK LAFIM YOK.

vtec power

« Yanıtla #15 : Aralık 08, 2009, 04:04:52 ÖS »
Ağır konuşmak istiyorum  >23'sm allahım sabır ver..
Bunlar ne yapmaya çalışıyor, daha ne kadar ileri gidecekler, tahammül sınırları bu kadar zorlanmazki be!!!

zedrix

« Yanıtla #16 : Aralık 08, 2009, 06:25:42 ÖS »
ARKADAŞLAR BENDEN DUYMUŞ OLMAYIN DA.ESKİDEN POLİS ARABALARININ ÖN YAN TARAFINDA TÜRK BAYRAĞI OLURDU.BU BHSETTİĞİNİZ ŞAHSİYETLERE O BAYRAK NE YAPTIYSA O CANIMIZI VERECEĞİMİZ BAYRAĞIMIZI YASAKLADILAR.CADDELERDE DİKKAT EDİN POLİS ARABALARINDA BAYRAK YOKTUR.KAHROLMAMAK ELDE DEĞİL.BAŞBAKANIMIZ TÜRK KELİMESİNİ AĞZINA ALMIYORSA BENİM DİYECEK LAFIM YOK.

guzel bır ayrıntıya dıkkat etmıssın yenı araclarda yok hakıkatten :(

adnanmenderesbaysal

« Yanıtla #17 : Aralık 08, 2009, 09:20:33 ÖS »
ben polis olduğum halde bu ayrıntıyı zor fark ettim gerçekten.hiç farkettirmeden yani karıncanın belini incitmeden değişikliği yaptılar.çok zoruma gidiyor ama böyle yaşamak zorunda kalıyoruz malesef.o araçlardaki bayrak birilerini ciddi rahatsız ediyor orası kesin.şehit ailelerinin elinden de toplattılar bayrakları meclise girdiklerinde.hakkatten pkk bayrakları bu kadar rahatsız etmiyor onları.

yalçınn

« Yanıtla #18 : Aralık 08, 2009, 10:00:50 ÖS »
Durun arkadaşlar bu kadar sinirlenmeyin onlar plakdan söktürsün biz bagaj kapağına yapıştırlım plakadan söktürenlerin amacı zaten milleti galyana getirmek düşmeyin bu tuzağa varmısınız yarın herkez arabasının bagaj kapağına yapıştırsın Türk Bayrağını....

Ser-G

« Yanıtla #19 : Aralık 08, 2009, 10:08:36 ÖS »
güzel fikr aslında bagaja karısamıyorsa kapak olur

zedrix

« Yanıtla #20 : Aralık 08, 2009, 10:10:25 ÖS »
yada camurluga sınyalın yanına ;)

yalçınn

« Yanıtla #21 : Aralık 08, 2009, 10:11:44 ÖS »
 >=ok süper fikir....

mali

« Yanıtla #22 : Aralık 09, 2009, 01:28:03 ÖÖ »
gerçekten güzel fikir

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #23 : Aralık 09, 2009, 11:50:11 ÖÖ »
Hükümetin böyle gereksiz kanun ve uygulamaları olsa bile polis memurlarının adiliğini gösteriyor bu durum..Ne oldu sanki eline bir şey mi geçmiş o bayrağı plakadan sökünce.İnsanlara artı bir getirisi mi olmuş o plakadan bayrak sökülünce..bir de utanmadan adi herifler komserlerini çağırıp ceza yazıyorlar.Polis akrabası olan arkadaşlar üzgünüm ama bu polislere yapılan şiddet olaylarına hak verir gibiyim...yazık çok yazık...

adrenaliinn

« Yanıtla #24 : Aralık 09, 2009, 12:05:04 ÖS »
Hükümetin böyle gereksiz kanun ve uygulamaları olsa bile polis memurlarının adiliğini gösteriyor bu durum..Ne oldu sanki eline bir şey mi geçmiş o bayrağı plakadan sökünce.İnsanlara artı bir getirisi mi olmuş o plakadan bayrak sökülünce..bir de utanmadan adi herifler komserlerini çağırıp ceza yazıyorlar.Polis akrabası olan arkadaşlar üzgünüm ama bu polislere yapılan şiddet olaylarına hak verir gibiyim...yazık çok yazık...
onlarda emir kulu..ceza yazmazlarsa onlarada ceza verirler mutlaka