Gönderen Konu: Trafikten men  (Okunma sayısı 5832 defa)

XPARDIX

Trafikten men
« : Ocak 09, 2011, 10:52:11 ÖÖ »
Selam arkadaşlar,
Trafikten men edilipte muayene yaptırmadan tekrar polise yakalanan varmı.Tşk,

koraygeo

Ynt: Trafikten men
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2011, 02:55:50 ÖS »
benim eski aracın muayenesi yoktu yakalandım 1 hafta süre verdiler,tabi ihmal ettim yaptırmadım sonra yakalanmadım ama rabamı satarken gittim trafikte,trafikten men gözüküyordu..yani söyle özetliycem sana sakıncalarını eğer polis bir daha yakalarsa zamana mekana bakmaz aracını bağlar,aracında kasko olsa bile bir kazaya karışırsan kasko ödeme yapmaz çünkü trafiğe çıkma iznin yok(çoğu insan bunu bilmez) yanlış yere park ettin diyelim polis o şekilde aracı bağlayamaz aracı yürürken görmesi lazım..yani trafiğe çıkıyosan sorun var mutlaka..

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2011, 04:27:56 ÖS »
trafikten men olayı sakıncalı bir durum ummadığın yerde arabasız kala ilirsin.trafiğe çıkmazsan eğer sıkıntı yok ıtabi aracına arama emri gibi saçma sapan şeyler çıkarmazlar..sadece denetlemelrde sıkıntı yaşarsın ve muayenen günden güne zam faiz yer

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2011, 08:34:12 ÖS »
Selam arkadaşlar,
Trafikten men edilipte muayene yaptırmadan tekrar polise yakalanan varmı.Tşk,
abi neden bağlandı sebep ne?

Antoni54

« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2011, 08:39:40 ÖS »
ßenimki Egsozdan 1 Hafta Süre Verdiler Egsozu Söktürdüm Trafik Şubeye Gittim ßu Sefer Aracın Kusuru ßitmemiş Filmleride Sökücen Dediler ßende ßen Egsozu Söktürdüm Filmleri Sökmem Dedim Sen ßilirsin Dediler Çıktım Gittim ßilmiyorum Ne oLucak 2 Numara Filmden Ne İstediyse Karaktersiz Adam..

XPARDIX

« Yanıtla #5 : Ocak 10, 2011, 12:49:03 ÖS »
İyide tarfik tüve gönderiyor,trafik şubeye git eksozu göster demiyorki tüvde komple muayeneye gircek diyolar
memetim ekzodan bağladılar aracı 1 hafta süre verdiler gitmedim tabi muayenede daha yeni çok canımı sıktılar.

XPARDIX

« Yanıtla #6 : Ocak 10, 2011, 12:49:48 ÖS »
arkadaşım senin dediğin olay fenaymış kasko allah göstermesin bişi olursa yandık.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2011, 03:30:14 ÖÖ »
arkadaşım senin dediğin olay fenaymış kasko allah göstermesin bişi olursa yandık.
ßenimki Egsozdan 1 Hafta Süre Verdiler Egsozu Söktürdüm Trafik Şubeye Gittim ßu Sefer Aracın Kusuru ßitmemiş Filmleride Sökücen Dediler ßende ßen Egsozu Söktürdüm Filmleri Sökmem Dedim Sen ßilirsin Dediler Çıktım Gittim ßilmiyorum Ne oLucak 2 Numara Filmden Ne İstediyse Karaktersiz Adam..
İyide tarfik tüve gönderiyor,trafik şubeye git eksozu göster demiyorki tüvde komple muayeneye gircek diyolar
memetim ekzodan bağladılar aracı 1 hafta süre verdiler gitmedim tabi muayenede daha yeni çok canımı sıktılar.
abi geçmiş olsun muayne yapılacak tekrar hemide komple tuv de tanıdık bul muayne ücretini mecburen veriyosun sadece eksozun görüldüğünü yazsın yani anlıcan mecburen giricek muayneye

XPARDIX

« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2011, 03:51:37 ÖÖ »
Tüv de tanıdıklar yalan yok onu değiş yok bunu değiş diyo bide üstüne para alıyo ben fabrika ayarlarına geri dön yapıcam :)

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2011, 09:34:50 ÖÖ »
arkadaşlar benim kbaşıma yeni olay geldi .cam filminden trafikten men verdi ceza kesti.3 gün süre verdi.bu üç gün içerisinde tüv e gidip cam filmlerini söküp tekrar muayeneye girmemiz gerekli.sistemden düşmesi için.1 ayı geçmişse ücret ödüyorsun.geçmediyse ödemiyorsun.

ama  cam filmlerini söküp muayeneye girmezsen çevirmede yakalarlarsa hiç bişi yapamıyorlar.sadece men görünüyor cam filmi olmadığı için işlem yapamıyor.

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2011, 11:10:58 ÖÖ »
arkadaşlar banada filmlerden yazdılar sadece ceza makbuzunu verdiler elime size başka evrak faln verdilermi bu izinle ilgili  araba men falan gözükmüyo ayrıca anlamadım?

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2011, 05:20:19 ÖS »
arkadaşlar banada filmlerden yazdılar sadece ceza makbuzunu verdiler elime size başka evrak faln verdilermi bu izinle ilgili  araba men falan gözükmüyo ayrıca anlamadım?
elinde men kağıdıda olması lazım daha doğrusu 3 gün ihtar kağıdı olması lazım sana sadece ceza yazmış sende sıkıntı yok devam et cezanı ödeyip:)ama birdaha filmden yakalnırsan aracın bağlanır men olur

XPARDIX

« Yanıtla #12 : Ocak 12, 2011, 02:40:27 ÖÖ »
Bazı arkadaşlara sarı kağıt vermişler trafiğe gidip atıyorum eksozu değiştirip men düşümünü yapmışlar kanunmu değişti bana direk tüve gidip komple muayeneden geçicen dediler şimdi işin yoksa çevir aracı.

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 12, 2011, 11:21:01 ÖÖ »
Bazı arkadaşlara sarı kağıt vermişler trafiğe gidip atıyorum eksozu değiştirip men düşümünü yapmışlar kanunmu değişti bana direk tüve gidip komple muayeneden geçicen dediler şimdi işin yoksa çevir aracı.
evet kanun değişti.ama ceza yediğin aksesuarı çıkartırsan çevirmede men olsa dahi bişi demiyorlarmış benim bildiğim öle..bende cam filminden yedim ceza söktüm.araç men görünüyor fakat bişi demiyorlar...

XPARDIX

« Yanıtla #14 : Ocak 12, 2011, 11:24:29 ÖÖ »
Aracın hala menmi görülüyor,muayene zamanı gelince belgeyi alıp trafikte düşümünü yapıcan o halde

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ocak 12, 2011, 01:42:23 ÖS »
Aracın hala menmi görülüyor,muayene zamanı gelince belgeyi alıp trafikte düşümünü yapıcan o halde

evet daha yeni muayene yaptırdım o sebepten birdaha muayeneye sokamam iki sene sonra muayeneden sonra götürürüm evrakları kaldırsınlar diye

ersinguzen

« Yanıtla #16 : Ocak 12, 2011, 03:56:55 ÖS »
Selam Arkadaşlar Ben eski arabamla egsoz patlatırken sivil ekiplere yakalandım silah sandılar tepeme bindiler arabayı men ettiler 1 hafta süre verdiler cıkardım aracı yaptırmadım vizeyi falan ve daha sonra kırmızı ısıkta dururken polis geldi indirdi cektim saga hemen cekici geldi aldı arabayı götürdü megersem bu işler oyle kolay degilmiş aracın aranması cıkmış o yuzden kacamadım yani ama sonradan hallettik olayı size tavsiyem 1 hafta icinde vizeye sokun aracı.Saygılar

luke skywalker

« Yanıtla #17 : Ocak 12, 2011, 07:05:00 ÖS »
 Ya ne iğrenç şeyler bunlar.Belçika'da Almanya'da Amerika'nın her eyaletinde otomobiller otomobillikten çıkmış sanat eserine dönüşmüş;bizde ise aracına vergisini vererek fişiyle faturasıyla yaptırdığın oto parçası yüzünden men cezası geliyor.
Bu parçaları Çinden ithal eden firmayı men etsene ticaretten.
Görsel modifiye yaptıran kişilere Hitler'in Mahkemesi'ndeki muamele yapılıyor.Alt tarafı araç süsü işte,egzos,film vs.
Fabrikasyon kapkara camı olan bir sürü lüks araç var;bunlar nasıl galerilerde satılıyor.Hangi birini sayayım?
Neyse ki aracımı makyajlamaya meraklı değilim.
Trafikte 12 Eylül sıkıyönetim dönemindeki sokağa çıkma yasağından daha sert şeyler yaşanıyor.Çünkü film yaptırıp men ediliyorsun trafikten.

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 12, 2011, 07:16:55 ÖS »
saçma sapan olaylar ama yapacak bişi yok işte:(

XPARDIX

« Yanıtla #19 : Ocak 14, 2011, 04:05:55 ÖÖ »
Haklısın arkadaşım ne diyim benimde muayeneye bir senden fazla var orjinal eksozu takıp dolaşıcaz artık stoplarıda orjine çevircem 1 senee hayalet gibi gezicez mecbur.

enis saymaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 14, 2011, 02:52:20 ÖS »
ben filmleri egzosu söktüm...orjinal modifiye olacak yani..yere basık.çelik jantlı.jdm park sis stop:D yola devam

XPARDIX

« Yanıtla #21 : Ocak 14, 2011, 03:04:45 ÖS »
Benim stoplarıda yazdı sen iyi trafikten men kaydın olmasına rağmen geziyosun cinse rastlarsan alırlar valla sakat