Gönderen Konu: trafik cezası yardım lütfenn  (Okunma sayısı 1504 defa)

xxxQarizmaxxx

trafik cezası yardım lütfenn
« : Mart 16, 2009, 11:39:09 ÖS »
arkadaşlar konuyu nereye acıcagımı bulamadım burası cok yakın geldi 17 yaşındayım ehliyetim de yok gecenlerde istanbul floryada trafıge yakalandım goturduklerı otopark tanıdıktı ve 50 tl verıp ruhsatımı alıp cıktım normalde duydugum kadarıyla benım yerımde olan biri aracı 1 hafta kadarıyla otoparkta duruyormuş ama ben ruhsatı alıp cıktım polisler bana başında tutanak yazan bi normal a 4 kagıdı ımzallattılar a 4 kagıdıda ordadan ıkıye bolunuktu o kagıtı kıme sorsam a 4 kagıdına cezamı yazılır korkutmak ıstemısler dediler resmı evrak olması gerekıyor dedıler acaba benım yerımde olupta baglatan varmı aranızda eve ceza gelme riski varmı yani:D:Dbilen varsa lutfen bı acıklama yapsın bu olay basıdman gecelı 3 hafta oldu yaklasık hala bısey gelmedıı saygılarr.

34 DF 9999

Ynt: trafik cezası yardım lütfenn
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2009, 12:36:14 ÖÖ »
bence polısler senı korkutmak için yapmışlar yoksa ehlıyetın olmadıgı için arabanı baglar ceza yazar arabanı sana teslım etmezlerdı ne olursa olsun ben oyle bılıyorum yani.sende bıraz arpa falan verdıysen polıs abıerımıze bırakmışlardır ya ni yoksa kesınlıkle bırakmazlar cezayla beraber baglama kagıdıda verıyolar cunku,yanlışım varsa duzeltsınler..

nikky

« Yanıtla #2 : Mart 19, 2009, 01:32:09 ÖÖ »
bende 1 sene ehliyetsiz bindim araştırmıştım zamanında arabayı bağlıyolar kullanana ve kullandırana ciddi bi ceza kesiyolar tekrarında da mahkemeye sevk ediyolar.. a4 kagıda ceza ilk kez duyuyorum. bi terslik var o işte ama anlamadım. polis kendi kafasına göre seni korkutmak için a4 e imza attırtır mı bilmiyorum. bi araştır derim ben sıkıntı olmasın sonra..

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2009, 01:32:29 ÖÖ »
ceza degıldır o kafana takma. ama sana tavsıye ne ehlıyetsız araba kullan nede arpa ver. allah korusun bı kazaya karıssan bırısıne vursan işin içinden cıkamassın. bende 16 yazında basladım kullanmaya sımdı dusunuyorumda allah korumus.

nikky

« Yanıtla #4 : Mart 19, 2009, 01:54:28 ÖÖ »
sımdı dusunuyorumda allah korumus.

aynen katılıyorum çok şükür ki onca zaman başıma bişey gelmedi .. ben oğluma o yaşta araba vermezdim..

asmaz

« Yanıtla #5 : Mart 19, 2009, 06:16:18 ÖÖ »
banada polislerin gercekten işlem yaptıklarını dusunmuyorum yoksa aracı alamazdın...