Gönderen Konu: Şurda Borsacılar varmış, bir tanede Hisse Topiği olsun  (Okunma sayısı 3491 defa)

hondaski

Şurda Borsacılar varmış, bir tanede Hisse Topiği olsun
« : Aralık 28, 2014, 06:15:53 ÖS »
  Bu topikte buluşalım.
Borsayla ilgili anılarınızı, varsa takip ettiğiniz hisseleri, hisse analizleri paylaşabiliriz.
Ben Aktif olarak AEFES takip ediyorum, Pasif olarak ise ERBOS..
ERBOS sayesinde 2005 civic in üzerine 1 lira koymadan 2013 elegance aldım.
2015 ocak sonuna doğru tüm hisseleri satıp dolar a döncem.

Aefes te böyle bir dolar bazlı haftalık grafik mevcut.
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2014, 06:16:16 ÖS Gönderen: hondaski »

gecetilkisi

Ynt: Şurda Borsacılar varmış, bir tanede Hisse Topiği olsun
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2014, 06:58:07 ÖS »
Bu borsada kazandan cok kaybeden taniyorum. Ama bilgi paylasimi guzeldir

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2014, 07:23:54 ÖS »
Hisse alımı nasıl oluyor? Mesela 1 hisse karşılığı kaç tl? Bu ve benzeri basit sorularıma cevap bulabileceğim bir adres yada kaynak önerebilirmisiniz?

hondaski

« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2014, 03:52:21 ÖS »
Borsada oynamak, yatırım yapmak, aşağıdan alıp yukarıdan satmak, hemen zengin olma isteği, aç gözlülü, temel teknik analiz, piysa takibi, kulaktan dolma, arkadaşın tavsiyesi gibi kavramlardan hangisine girdiğinize bağlı.
2007-2009 daki krizde hep aldım hep aldım, sonra birgün çocuklar hani araba alacadık hani araba alacadık diye başımın etini yediler, o dönem AYU(düşüştrendinin olduğu yıllardı) piyasasıydı, ve piyasa dönmek üzereydi, çocukları kıramadık ve %50 zararla satıp 2005 Civic (ilk arabam) imizi aldık, biz hisseleri sattıkya sonraki 7 gün içinde sattığımın %50 si yukarı gitti, ilk 3 ay içinde %100. Biraz nasip, biraz tecrübesizlik.
Herşeyden önce Borsadaki parayı hiç bir zaman paranız olarak görmeyeceksiniz o para batmış paradır. Belli disiplinleriniz olacak.

hondaski

« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2014, 03:58:11 ÖS »
Hisse alımı nasıl oluyor? Mesela 1 hisse karşılığı kaç tl? Bu ve benzeri basit sorularıma cevap bulabileceğim bir adres yada kaynak önerebilirmisiniz?
http://www.borsakitabi.org/borsaya-nasil-baslanir/
Aklınıza takılan her soruyu google dan arayın mutlaka cevaplarını bulursunuz.
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2014, 03:59:06 ÖS Gönderen: hondaski »

hondaski

« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2014, 08:55:36 ÖS »
AEFES e yarın dikkat..
Tavsiye değildir.

hondaski

« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2014, 06:21:59 ÖS »
Bu gün YKGYO aldım 2,10 kredili, akşam satacaktım güya, akşam hondamızla eve gider iken (kış lastiksiz ve o kahrolası sol taraftaki kaygan işaretli şey on iken) hafif rampada kaldım. Yerler kar zemin yok. tam 45 dakika ordan çıkmak için uğraştım araba gitmiyor. karları kazıyıroum yürüyo kara gelince TIRT. Sonra jeton dank etti, o kaygan şeyi kapattım ve S e aldım vitesi, yuklendim gaza lastikler yana yana çıktım. eve geldim YKGYO ya baktım ki %7 yukarı.. Tabii tüm rampada kalma uğraşlarım yok oldu gitti.  Her işte bi hayır bu olsa gerek :))
Karlı havada SAKIN HA kaygan yolda rampa yukarı VSA nız açık olmasın rampada kalırsınız. Eğer benim VSA bozuk değilse..

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #7 : Aralık 31, 2014, 07:58:59 ÖÖ »
Doğru olanı yapmamışsınız ama sonradan doğru olanı yapmışsınız(VSA). 4 adet kış lastiği ihmal edilir birşey değil.

hondaski

« Yanıtla #8 : Aralık 31, 2014, 08:44:56 ÖS »
Doğru olanı yapmamışsınız ama sonradan doğru olanı yapmışsınız(VSA). 4 adet kış lastiği ihmal edilir birşey değil.
Haklısınız bencede kış lastiği olmadığından sürekli patinaj yapınca VSA devreye girip aracı durduruyor.
Bu arada sabah açılışta 2,24 YKGYO ları sattık.

will.me

« Yanıtla #9 : Haziran 24, 2015, 03:42:31 ÖS »
Kafası karışan arkadaşların imdadına hızır gibi yetişeyim :). Adım adım borsa hakkında bilgiler edineceğiniz, bu sayede yatırım yapmaya başlayabileceğiniz konuya buradan ulaşabilirsiniz. http://www.borsanasiloynanir.org Aklınıza takılan soruların tamamına yanıt bulabileceğiniz güzel bir site.
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2015, 03:44:28 ÖS Gönderen: will.me »