Gönderen Konu: Süper Lig Başlıyor... Honda ve Beşiktaş Tutkunu Arkadaşlar Buraya...  (Okunma sayısı 1759 defa)

yassi

  • İleti: 2662
    • TeamHondaTurkey
Arkadaşlar Süper Lig Başlıyor. Artık futbol izleme zamanı... Beşiktaş' ımızın herhangi bir maçını hep beraber İnönü' de izlemek nasıl olur sizce!!! Bence süper olur... Aşağıdaki iki maçtan biri için toplu şekilde izlemeye İnönü' ye gitmek güzel olacaktır...

Ayrıca illaki Beşiktaş taraftarı olmak gerekmiyor. Güzel bir Honda Team buluşması olacak ve sonrasında maç izlenmesi için stada gidilecek... Fikirlerinizi paylaşırmısınız.


12 Ağustos: Beşiktaş - Konyaspor
02 Eylül : Beşiktaş - Kayserispor

aSil

  • İleti: 989
Ynt: Süper Lig Başlıyor... Honda ve Beşiktaş Tutkunu Arkadaşlar Buraya...
« Yanıtla #1 : Ağustos 01, 2007, 02:58:52 ÖS »
Şampiyonlar Ligi maçlarından birine gidelim bence. Böylece sadece Beşiktaşlıların ilgisini çekmez sonuçta milli duygular... :) Hem de atmosfer muhteşem olur iyi stres atılır...

yassi

  • İleti: 2662
    • TeamHondaTurkey
Ynt: Süper Lig Başlıyor... Honda ve Beşiktaş Tutkunu Arkadaşlar Buraya...
« Yanıtla #2 : Ağustos 01, 2007, 08:21:47 ÖS »
Aslında haklısın Asil... Dediğim gibi fikirlere açığız...

Selamlar,

Faruk

  • Ziyaretçi
Ynt: Süper Lig Başlıyor... Honda ve Beşiktaş Tutkunu Arkadaşlar Buraya...
« Yanıtla #3 : Ağustos 02, 2007, 09:22:02 ÖÖ »
valla iyi düşünmüşsün ama ben o tarıhlerde tatılde olucam.. <nohapy
5 ağustosda süper kupa macına gitsek köln'e nasl olur..  :emo
biraz almanya tr vtec görsun..  :lovee

Agent

  • Ziyaretçi
Ynt: Süper Lig Başlıyor... Honda ve Beşiktaş Tutkunu Arkadaşlar Buraya...
« Yanıtla #4 : Ağustos 02, 2007, 09:46:10 ÖÖ »
YAĞMURLU BİRGÜNDE GÖRMÜŞTÜM SENİ
ÜSTÜNDE ÇUBUKLU FORMALAR VARDI
BİRANDA TUTULDUM AŞIK OLDUM BEN
HAYATIN ANLAMI SIYAH BEYAZDI!!!

ÖLÜMLE YAŞAMI AYIRAN ÇİZGİ
SİYAHLA BEYAZI AYIRMAZKI
HER YOLUN SONUNDA ÖLÜM OLSADA
SEVENLERİ KİMSE AYIRAMAZKİ!!!

BU SEWDA BİTMEZ-HASRET BİRMEZ-İSTEYEN GİDER HİÇ FARKETMEZ-BU ALEMDE ÇARŞI-HERKESE KARŞI-ALLAH AFFEDER-ÇARŞI AFFETMEEEZZ!!!

Yaklaşık 20 sene önce derbi maçlarda stadın ikiye bölündügü, kapışmanın bol olduğu zamanlarda kendi semtlerindeki kapalı tribünü kaptırmak istemeyen bir grup harbi Besiktaşlı gencin örgütlenip kurduğu topluluktur. Bu topluluk daha sonra büyüyüp 'Çarşı' adını almış ve pek çok kapışmadan galip çıkarak derbi maclarda kapalıya tek başına hakim olmuşlardır.Kapitalistlerin iştahını kabartan günümüz futbolunda Fener seyircisinin hazmettiği gibi kale arkasına atılmayı hazmedememiş ve uğruna zamanında kafa göz yardıkları kapalı tribunu tekrar geri almıslardir. Zira kapalı önemlidir çünkü kale arkasında 20000 tane eleman kıçını yırtıp bagırsa kapalıdan 5000 kişinin çıkardığı ses her zaman maçta daha etkili olur.Gs'nin bir kaç sene önce İtalya'da ki ultras tribününden yürüttükleri adla kapalıda yuvalanan taraftarcıklari saymazsak, dünyada oluşumu kapalı tribünde olan ve bu yüzdende korkutucu olan belki de tek gruptur.
'Çarşı kapalının ortasında sıralanan bir grup değildir. Çarşı bir ruhtur. Çarşı, New Yorkda metro trenine yazılmış siyah beyaz bir grafitidir, Prag'da duvara yazılmış bir yazıdır, Erzincan'da bir dağın yamacına yazılmış sevgidir,Adana'da bir rengi bozuk derneğinin duvarlarına boyanmış siyah'la beyazdır,Galatasaray lisesi duvarına yazılmış 'ÇARŞI ULAN' işaretidir. Bir tiyatro sahnesinde hiç bir dekora uymadan sırtında taşınan kutsal Beşiktaş formasındadır Çarşı. Zonguldak'ta maden göçüğünden çıkarıldığında ilk nefesle sorulan 'maç kaç kaç? ' sorusundadır Çarşı. Hakeme kızdığında 'satanist hakem' diye bağırıp gündemi takip edenlerdir. Atatürke dil uzatan dönemin milletvekili Hasan Mezarcı'ya 'Hasan Mezarcı'ya kafam girsin' diyen tezahüratıyla cumhuriyetin Kemalist çizgisindeki duruşunun ödünsüz sesidir. Ezik civcivler'in yalakalıklarına 'Tek Adam, Atam' yada 'Bir pankartta Verhaugene aç avrupa şampiyonu ol Fener' diyen zekadır. Beşiktaş aşkını pankartlarda 'Başka Boyutların Tanrısı' diye ifade eden kalptir. Ceza'sı gereği boş kalmış tribünlere 'Ruhumuz Yeter' yazan yüreklerdir. Kaşınanı tesislerinde ziyaret eden yada ellerine verdikleri 'Cobarde Gallina Ortega' (Korkak Tavuk Ortega) pankartıyla maymun edenlerdir. 'Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz' deyip alemi dut yemiş bülbüle çevirenlerdir. 'Işıklar Söndüğü Zaman Tüm Fenerliler Güzeldir' pankartıyla herkesi güldürenlerdir. 'Bizim Taraftarımız Daha Fazla' diye böbürlenenlere 'En Fazla Sinekte Bokun Üzerinde Olur'cevabını yapıştıranlardır. Futbolcusuna kızdığında 'Aşkımız Renklere Sizlere Değil' diyen renk aşktır. 2 km bayrak yapıp dünya rekoru kıran sevgidir, o bayrağın en arkasında hiç bırakmadan duran 72 yaşındaki teyzedir. Dünkü bükreş maçında televizyonların gösterdiği,o soğukta, ayakta boynunda siyah beyaz kaşkoluyla titreyerek Karakartallarını seyreden ninedir.
Tribünde bir doktordur, işçidir, iş adamıdır, okuma yazma bilmeyen bir sokak çocuğudur,profesördür. Omuz omuza zıplayıp 'Beşiktaşım Benim Biricik Sevgilim' diye gözünde yaş gırtlağını yırtan solcusudur, sağcısıdır, ateistidir, hacısıdır, müslümanıdır, ermenisidir, yahudisidir, hıristiyanıdır. Irak işgalinden önce savaşa karşı duran yurtseverlerin yanındaki ruhtur. Mitinglerde 'Beşiktaşliyiz, Savaşa Karşiyiz' tezahüratlarında, tribün'de 'Savaşa Hayır', 'Amerikan Şahinlerine Karşı Karakartallar' pankartlarıyla tepkisini koyandır. bir F16 burnuna yapılmış Kartaldır. Çarşının 'a' sını anarşinin 'a'sıyla yazan güce tapmayan isyankarlıktır. 'Siyah Beyaz - Ölüm Yaşam' diyen felsefedir. Holiganlığı kahpelik, delikanlılığıda hayat felsefesi olarak benimseyenlerdir. Sevinmek için sevmeyendir, inadına inançla bağlı olandır. Nazım Hikmet'in 'Aslolan Hayattır' ına tribünlerin hacı babasıyla 'Hayatta Beşiktaş'tır.' diye ölümsüzleştirenlerdir.
'Çarşı, Mustafa Kemal hariç herkese,hatta kendine de karşı' diyen aykırılıktır Tribüne boydan boya 'Ölüm Ne Zaman Ve Nereden Gelirse Gelsin; Mezarıma Siyah Beyaz Güller Atılacaksa, Mezar Taşıma Beşiktaş Yazılacaksa, Böyle Ölüm Hoş Gelsin Sefa Gelsin...' yazan ölümsüz sevgidir. Çarşı ruhu Beşiktaş'ının uslanmaz asi ruhudur, Beşiktaş'ını taparcasına seven çılgın aşığıdır.

ÇARŞI ALAYINA GİDER, ÇARŞI HERYERDE...

'çarşı emniyetin karşı cıkmasına rağmen kadıköye toplu gidip eziklerin bekliyoruzuna cevapı onları orda döverek vermektir....! ! ! ! ' (taksilerle)
'çarşı ezik bi hakemin ırkçı sözüne karşılık 'hepimiz zenciyiz' pankartı açarak ırkçılığa karşı tepkisini koyandır.'
'çarşı seyirci değil gercek taraftar olduğunu 2000 kişiyle 50000 eziği susturan, o topluluğu maymuna cevirmektir

ÇaRşı'nın ne olduunu öyle kolay kolay herkes anlayamaz bi felsefe meselesidir bu sadece bi taraftar topluluu diildir bi yaşam biçimidir uğruna can da verilir can da alınır...OPTIK REIS SENI RAHMETLE ANIYORUZ.... :ağlaa