Gönderen Konu: Stoplara plexi uygulaması...  (Okunma sayısı 2898 defa)

Tequila

Stoplara plexi uygulaması...
« : Ocak 17, 2007, 02:52:57 ÖS »
Stoplarına plexi (doğru yazmamış olabilirimr) uygulaması yaptıran varmı?
Bu uygulamanın artıları eksileri nelerdir?

Herkese selamlar

R-13239

• Ziyaretçi
Ynt: Stoplara plexi uygulaması...
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2007, 03:00:36 ÖS »
Nedir o ilk defa duydum?

Tequila

« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2007, 03:16:45 ÖS »
Stopların camları kırılıyor. Kırılan camın yerine plexi denen malzeme kullanılıyor.. Plexi sert plastiğe benzer bir malzeme. Bu malzemenin değişik tonları var. Stopçu farın iç kısmınıda istediğimiz şekilde dizayn edebileceğini ve plexi kaplayabileceğini söylüyor.
Uzun lafın kısası stop olayına uygun fiyatlı bir çözüm içerisindeyim.Stopçuda değişik araçlara yapılmış uygulamaları gördüm ve beğendim fakat bu uygulamayı yaptırıp kullanan varsa izlenimleri merak ediyorum.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2007, 03:21:08 ÖS »
topkapı akınsal sanayide yapan bi usta var...bizim kırmızı sedana yaptırmıştık 150 lira almıştı. ama tavsiye etmem çabuk bozuluyor ve şeklini kaybediyor...Çünkü eski haline döndürdük şuanda stopları...

Stopların camları kırılıyor. Kırılan camın yerine plexi denen malzeme kullanılıyor.. Plexi sert plastiğe benzer bir malzeme. Bu malzemenin değişik tonları var. Stopçu farın iç kısmınıda istediğimiz şekilde dizayn edebileceğini ve plexi kaplayabileceğini söylüyor.
Uzun lafın kısası stop olayına uygun fiyatlı bir çözüm içerisindeyim.Stopçuda değişik araçlara yapılmış uygulamaları gördüm ve beğendim fakat bu uygulamayı yaptırıp kullanan varsa izlenimleri merak ediyorum.

Tequila

« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2007, 04:04:15 ÖS »
Arkadaşlar doğru yazılışı pleksiglas imiş.

sürüngen

« Yanıtla #5 : Ocak 18, 2007, 12:09:08 ÖÖ »
topkapı akınsal sanayide yapan bi usta var...bizim kırmızı sedana yaptırmıştık 150 lira almıştı. ama tavsiye etmem çabuk bozuluyor ve şeklini kaybediyor...Çünkü eski haline döndürdük şuanda stopları...

yassi'nin dediğine ek olarak pleksi denilen malzemenin şekil ömrü malzemenin kalitesi ve kalınlığınada göre değişiyor.ama çok kalın pleksileri işlemek yani şekil vermek daha zor.ancak stopların ayrıntılarını verebilecek en kalın pleksi kalınlığı nedir bilemiyorum.pleksi aynı zamanda otobüs duraklarındaki afiş dolaplarında ya da bazı sunrooflarda vs.kullanılıyor.bir de kullanılcak malzemenin kalitesine göre pleksinin çizilme durumuda değişebilir.eğer fiyatları yassi'nin söylediği gibiyse ikinci el bi stop almak daha mantıklı gibi.

Tequila

« Yanıtla #6 : Ocak 18, 2007, 08:19:39 ÖÖ »
Bendende  isteden para 96 model Hb için 130 YTL idi.

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #7 : Ocak 18, 2007, 09:22:38 ÖÖ »
değmez bence biraz sabırlı ol ve 2.el uygun stop bulabilrsin...

Bendende  isteden para 96 model Hb için 130 YTL idi.

38af858

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 18, 2007, 12:28:49 ÖS »
bende tavsiye etmem şeklini çabuk kaybediyor ve su qeçiriyor!..

Tequila

« Yanıtla #9 : Ocak 19, 2007, 09:10:21 ÖS »
Bilgiler için teşekkürler, 2. el temiz stop aramaya karar verdim.