Gönderen Konu: Sevgililer günü yaklaşıyor...ama...  (Okunma sayısı 10197 defa)

NAZ

• Ziyaretçi
Ynt: Sevgililer günü yaklaşıyor...ama...
« Yanıtla #25 : Şubat 11, 2007, 08:07:16 ÖS »
tabi seçenek çok sen dene birini :) :)

vtec-26

« Yanıtla #26 : Şubat 11, 2007, 08:08:21 ÖS »
önümde seçenek olsa seçecem birinide şecenek te yok gibi bişey

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Şubat 11, 2007, 08:33:10 ÖS »
ya orasınıda artık sen biliyosun bizi aşar biz sadece örnek veriyoruz. sen daha iyi biliyosun daha iyi tanıyosun nelerden holanıp hoşlanmadığını bilirsin dimi ama :)

vtec-26

« Yanıtla #28 : Şubat 11, 2007, 08:36:29 ÖS »
orası öylede unutulmuyacak bişey olsun istiyorum degilse bir kolye,küpe,parfüm vs. birisini almasını bende biliyorum.
düşün düşün yok bişey...

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #29 : Şubat 12, 2007, 08:34:33 ÖÖ »
ben sevgilime en güzel hediyesini alıyorum. onu çok güzelleştirecek bir şey yapıcam. komple body-kit siparişi verdim. Spoiler dahil :):)

bu arada 14 şubatı hiç bir kızla geçirmicem bu sene değişiklik olsun...

DuDuM

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Şubat 12, 2007, 04:03:15 ÖS »
offf ya sevgililer günü ne iğrençççççç
 ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Şubat 12, 2007, 04:29:23 ÖS »
yanlız geçirenler için mi? genelde mi :) :)

vtec-26

« Yanıtla #32 : Şubat 12, 2007, 09:47:17 ÖS »
güzel bir senaryo yazdım geriye kalan sponsor bulmada

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Şubat 12, 2007, 10:29:14 ÖS »
ben meraak ettim şimdi  [-(

vtec-26

« Yanıtla #34 : Şubat 12, 2007, 10:37:16 ÖS »
ben meraak ettim şimdi  [-(
şimdi çıkmam lazım yarın açıklarım iyi akşamlar

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Şubat 12, 2007, 10:38:49 ÖS »
:)

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Şubat 13, 2007, 08:29:36 ÖÖ »
valla ilginç bir hediye hiç almadım ama beğenileceğinden eminim :)

selinatamay

« Yanıtla #37 : Şubat 13, 2007, 08:54:41 ÖÖ »
Bu sene bende yalnızım   :cry: :cry: :cry:

samiko

« Yanıtla #38 : Şubat 13, 2007, 12:47:34 ÖS »
Analasılan o ki  bu sene sevgililer gününde bir çok kişi yalnız geçiriyor,burdan sevgilisiyle beraber geçirecek kişilere mesajım onları sadece bu günde değil herzaman hatırlamak ve hiç bırakmamak bence en güzel hediye bu olur  ;) Eveet arkadaşlar eee hani parti yokmu yalnız geçirenler....   8)

CaSHaReMaN

« Yanıtla #39 : Şubat 14, 2007, 01:04:30 ÖÖ »
bırakın sevgili falan fistan ayaklarını, ne yalnızım diye üzülmeli ne de birlikte olanları düşünmeli, o kadar kız varken güsel Türkiye'mde, en güzel hediye her zaman kendimize, hadi party time...  \:D/

biras bencilim sanırım sefgili konusunda ama her türlüsünü yaşayınca tadı olmuyo olacak olanların, bakın kaşarda diyolar benim gibi adama  :dissiz

gündüz sevdiğin insanları görüp, akşam Portrxe'de bir votka+redbull üstüne hediye olabilirmi kendime...

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #40 : Şubat 14, 2007, 09:39:18 ÖÖ »
yürü beee kankaam benim kafa yapısı aynı. nasılsa memleketimin insanı :) :dissiz :dissiz
bırakın sevgili falan fistan ayaklarını, ne yalnızım diye üzülmeli ne de birlikte olanları düşünmeli, o kadar kız varken güsel Türkiye'mde, en güzel hediye her zaman kendimize, hadi party time...  \:D/

biras bencilim sanırım sefgili konusunda ama her türlüsünü yaşayınca tadı olmuyo olacak olanların, bakın kaşarda diyolar benim gibi adama  :dissiz

gündüz sevdiğin insanları görüp, akşam Portrxe'de bir votka+redbull üstüne hediye olabilirmi kendime...

samiko

« Yanıtla #41 : Şubat 14, 2007, 11:48:40 ÖS »
Arkadaşlar sizlere az önce elime geçen bir makaleyi aynen yazıyorum...

''SEVGİLİLER GÜNÜ'' NEDEMEK???
Batı kapitalizminin tüketimi kamçılayan cinliklere diyecek yok doğrusu... Maddeyle tatmin olmaya çalışan insanları tüketim (hediye alma) çılgınlığına sevketmek amacıyla tuhaf tuhaf günler keşfedilip dünyaya ihraç ediliyor. ''Sevgililer Günü'' bunlardan biri.
Her gün için bir hikaye uyduruyorlar ya; Sevgililer günü'nün hikayesini Milliyet Gazetesi yazarı Güngör Uras, köşesinde şöyle açıklıyor:
''Biz bu güne Sevgililer Günü diyor isek de, bugünün adı St. Valetine Day, Türkçesi Aziz Papaz Valentine Günü'dür. Kim bu papaz efendi, ne yapmış da bugün sevgililer günü olmuş?
Roma İmparatoru II. Cladius!un, askere gidecek gençlere evlenme yasağı getirmesine rağmen Papaz Valentine Efendi, imparatoru dinlemeden askerlere nikah kıymış. İmparator bunu öğrenince, 270 yılının 14 Şubat günü kafasını kestirmiş. İşte şimdi biz de 14 Şubat'ta Sevgililer Günü olarak bundan 1736 yıl önceki bu hazin olayı kutluyoruz(!)...''
Anlaşıldığı gibi St. Valentine Day (Sevgililer Günü) Hıristiyan kültürüne ait bir kutlama. Ama kendi değerlerini yitirip batının bütün değerlerini sosyal bünyeye uyup uymadığını düşünmeden, sorgu sual eylemeden, medyanın da pompalamasıyla olduğu gibi kabul eden modernite yanlıları bu günü de karşııklı hediye alma katılımı içinde çılgınca kutlama isterisi içinnde geçiriyor.
Bu günden kasıt; medyaya hediyelik reklamları arasında yayınlanan flörtü ön plana çıkarark ''herkesin bir sevgilisi olmalı'' mesajını vermek midir? Yoksa, her türlü sevgiyi içine alan bütüncül ''sevgi''yi gündeme getirmek midir?
Gönül rahatlığı içinde; esas olan; bütüncül sevgiyi bir günlüğüne de olsa topluma hatırlatmak diyorsanız... Canım efendim, işte burda duralım; bunun için Papaz Valentine Efendiye ihtiyacımız var mı?
Bizim kültürümüzde bütün yaratılmışları sevmemiz öğütlenir. Aşk eri Yunus'umuz, bu gerçeği nasıl da dile getirir:
     Dinleyin ey yarenler, aşk bir güneşe benzer,
     Aşkı olmayan gönül misal-i taşa benzer.

=d> =d> =d> Yorum sizlerin arkadaşlar....

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Şubat 15, 2007, 01:50:14 ÖS »
hristiyanların yaptıkları olayları ve inançlarını asla tasvip etmeyen TÜRK MİLLETİ nedense 14 şubat sevgililer günü olayında hemfikir olmuş durumda nedenini hala anlamış değilim. demekki biz işimize geleni benimsiyor işimize gelmeyenleri günah sayıyoruz zekeriya beyaz hojam gibi :) neyse allahtan geçti gitti normal hayatımıza döndük gerçi benim için bişey farketmedi ama '''14 şubat geldi eyvah eyvah''' diyenlere lafımmm. ;)

vtec-26

« Yanıtla #43 : Şubat 15, 2007, 05:35:25 ÖS »
hristiyanların yaptıkları olayları ve inançlarını asla tasvip etmeyen TÜRK MİLLETİ nedense 14 şubat sevgililer günü olayında hemfikir olmuş durumda nedenini hala anlamış değilim. demekki biz işimize geleni benimsiyor işimize gelmeyenleri günah sayıyoruz zekeriya beyaz hojam gibi :) neyse allahtan geçti gitti normal hayatımıza döndük gerçi benim için bişey farketmedi ama '''14 şubat geldi eyvah eyvah''' diyenlere lafımmm. ;)
ahh kafam kırıldı, insan biraz küçük taş atar ;)

@wesome

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Şubat 15, 2007, 05:44:00 ÖS »
sevgililer gunu tamamen ekonomik bir olay, kultur ile felan cok alakasi yok. Bence hediyelestigimiz gunleri arttirmaliyiz bayramlar mesela. Ekonomi canlaniyor, insanlar para harciyor.

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Şubat 15, 2007, 06:44:23 ÖS »
ahh kafam kırıldı, insan biraz küçük taş atar ;)
valla yok ben ortaya konuştum üzerine alınan varsa prasını bilemem ... ama gerçek bu ... :)

vtec-26

« Yanıtla #46 : Şubat 15, 2007, 06:50:03 ÖS »
ben üstüme alındım ama neyse geçti kurtulduk zaten

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Şubat 15, 2007, 06:50:37 ÖS »
ben üstüme alındım ama neyse geçti kurtulduk zaten
kesinlikle kur tul duk   :roll: