Gönderen Konu: Sinyal kullanımı!  (Okunma sayısı 4260 defa)

karapilot

Sinyal kullanımı!
« : Ekim 03, 2011, 04:32:08 ÖS »
 >=ok

karapilot

Ynt: Sinyal kullanımı!
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2011, 04:32:51 ÖS »
Evetse neden evet hayırsa neden hayır?

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #2 : Ekim 03, 2011, 04:36:35 ÖS »
Ewet kullaniyorum.. Donuste bir kaza yapsan arasokakta sinyal vermedigin icin sen suclu olursun...

karapilot

« Yanıtla #3 : Ekim 03, 2011, 04:38:16 ÖS »
Ewet kullaniyorum.. Donuste bir kaza yapsan arasokakta sinyal vermedigin icin sen suclu olursun...

+100000000

NusretA

« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2011, 04:41:59 ÖS »
gerekmediği sürece kullanmıyorum
dikiz aynama bakarım arkamda araba yoksa kullanmam varsa kullanırım..

CAGLAR28

« Yanıtla #5 : Ekim 03, 2011, 06:01:12 ÖS »
zorunlu kalınca kullanıyorum görsün diye zatn bakarım boşsa şerit değiştiririm ya da ara sokaklarda araba varsa arkamda aynalara mutlaka her dk baktığımdan görürüm duruma göree

adnyldz

« Yanıtla #6 : Ekim 03, 2011, 06:17:58 ÖS »
ilk bindiğimde hiç kullanmazdım  sinyal kolu ve :D ampulleri kuflenmiş deseler yeriydi ama yaklaşık son bir aydır sık sık yurt dısına cıktıgım ıcın orda alıskanlık oldu artık aracı park ederken bıle sınyal verir oldum :D

drmoz

« Yanıtla #7 : Ekim 03, 2011, 06:40:58 ÖS »
sinyal kullanmayanları, kullanmamakta ısrar edenleri ve sinyal verir vermez geçiş hakkını kendilerinde bulanları anlamamışımdır.

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #8 : Ekim 03, 2011, 06:51:43 ÖS »
ilk bindiğimde hiç kullanmazdım  sinyal kolu ve :D ampulleri kuflenmiş deseler yeriydi ama yaklaşık son bir aydır sık sık yurt dısına cıktıgım ıcın orda alıskanlık oldu artık aracı park ederken bıle sınyal verir oldum :D

adam hergün yurtdışında olunca başka oluyo tabi :D :D :D
kankeyta çok geziyosun yaa :D

adnyldz

« Yanıtla #9 : Ekim 03, 2011, 07:26:52 ÖS »
yapma kankeyta iş baaaabında gittim :D mahsat depo fullemek :D

adam hergün yurtdışında olunca başka oluyo tabi :D :D :D
kankeyta çok geziyosun yaa :D

abc44

« Yanıtla #10 : Ekim 03, 2011, 08:40:35 ÖS »
sinyaller süs lambası değil. kazalardan korur

faw13

« Yanıtla #11 : Ekim 03, 2011, 10:01:53 ÖS »
bkz: şerit destek sistemleri sinyal vermeden şeritten çıkmanıza bile izin vermezler :)

MerT01__civic

« Yanıtla #12 : Ekim 03, 2011, 10:04:48 ÖS »
bkz: şerit destek sistemleri sinyal vermeden şeritten çıkmanıza bile izin vermezler :)
sıkışık trafikte anlık sinyal verip anlık önümüze kıranlar için geçerli değil bu :D

faw13

« Yanıtla #13 : Ekim 03, 2011, 10:12:33 ÖS »
sıkışık trafikte anlık sinyal verip anlık önümüze kıranlar için geçerli değil bu :D

o farklı bir mevzu :) ama ülkemizde şöyle bir durum da mevcut, 4-5 araç boyu mesafe bırakıp sonra sen normal sinyalini verip o aralığa girmeye hazırlanırken gaza asılıp sen boşluğa girince korna, selektör ve el hareketleri silsilesini bir araya getirmek suretiyle beni güldürmeyi başaran kesimin varlığı, bu da ayrı bir konu :P (hatta saydığım korna selektör vs karmasını yapıcam diye frene basmayı unutup öndekine vuranlar bile mevcut şahit oldum :D)

ahmet290

« Yanıtla #14 : Ekim 03, 2011, 10:16:52 ÖS »
çoğu zaman kullanırım...
bende genelde çevrede araç oldugunda kullanırım..
aslında yayalar bile sinyala göre hareket ediyor sürekli kullanmak lazım ama zamanında alışkanlık haline getiremedim..

MerT01__civic

« Yanıtla #15 : Ekim 03, 2011, 10:20:20 ÖS »

o farklı bir mevzu :) ama ülkemizde şöyle bir durum da mevcut, 4-5 araç boyu mesafe bırakıp sonra sen normal sinyalini verip o aralığa girmeye hazırlanırken gaza asılıp sen boşluğa girince korna, selektör ve el hareketleri silsilesini bir araya getirmek suretiyle beni güldürmeyi başaran kesimin varlığı, bu da ayrı bir konu :P (hatta saydığım korna selektör vs karmasını yapıcam diye frene basmayı unutup öndekine vuranlar bile mevcut şahit oldum :D)
:D :D abi güldürdün gece gece :D valla bu insanları anlamak mümkün değil bukadar sabırsız bir millet var mıdır acaba merak ediyorum :D kendini akıllı sanıp sağa girenler baktılar sağda araba var ver sinyali kır önüme :D valla altımda 131 filan olsa öylelerine hayatta yol vermem isterse çarpsın :D ama işte kıyamam Honda'ya adam durmaz şimdi sokulur çarpar hadi geç diyorum milletin tek akıllısı sensin der gibide bakıyorum suratına anlıyor :D

faw13

« Yanıtla #16 : Ekim 03, 2011, 10:22:08 ÖS »

:D :D abi güldürdün gece gece :D valla bu insanları anlamak mümkün değil bukadar sabırsız bir millet var mıdır acaba merak ediyorum :D kendini akıllı sanıp sağa girenler baktılar sağda araba var ver sinyali kır önüme :D valla altımda 131 filan olsa öylelerine hayatta yol vermem isterse çarpsın :D ama işte kıyamam Honda'ya adam durmaz şimdi sokulur çarpar hadi geç diyorum milletin tek akıllısı sensin der gibide bakıyorum suratına anlıyor :D

o iş için 131 kesmez benim kafamda dodge ram var, öne de çelik kafesi koydunmuydu "yerse" atlasın önüne :D kağıt yapar devam edersin, boyan bile çizilmez :D

MerT01__civic

« Yanıtla #17 : Ekim 03, 2011, 10:30:47 ÖS »

o iş için 131 kesmez benim kafamda dodge ram var, öne de çelik kafesi koydunmuydu "yerse" atlasın önüne :D kağıt yapar devam edersin, boyan bile çizilmez :D
valla süper :D sen kırdın önüme kardeşim yapıcak bişe yok hadi by by diceksin :D

karapilot

« Yanıtla #18 : Ekim 04, 2011, 12:53:35 ÖS »
Bomboş yolda sinyal verir misiniz?

sanli90

« Yanıtla #19 : Ekim 04, 2011, 01:56:45 ÖS »
Sinyal vermek alışkanlıktır aslında gerektiğinde gerekmediğinde diye bişey yoktur herzaman sinyal veririm sıkışık trafikte her ne kadar sinyal verip şerit değiştirmek istediğimde yol vermemek için gaza basan danalar olsada genede veririm sinyal verme alışkanlığı bana motosiklet kullanmamdan kaldı motosikleti zaten araçlar görmüyor İnşallah o kültürde gelişecek motosiklette sinyali başkası için vermiyorum kendim için veriyorum yani arkamdaki araç benim ne yapacağımı bilsin ona göre hareket etsin gelipte çarpmasın diye malum motorda kaporta yok kaporta vucudunuz her zaman kullanalım arkadaşlar sinyallerimizi kazalardan korur herkeze keyifli sürüşler...

can98

« Yanıtla #20 : Ekim 04, 2011, 02:27:32 ÖS »
arkamda ve yanımda kimse yoksa vermem ama varsa HER ZAMAN VERİRİM :)

Grafink

« Yanıtla #21 : Ekim 04, 2011, 02:46:45 ÖS »
baştan beri herşekilde veririm, bu yüzden artık otomatik öğrenme kontenjanından refleks haline geldi. iyi bişey bence...