Gönderen Konu: SEVGİLİLER GÜNÜ TÜKETİM SONUÇLARI !!!  (Okunma sayısı 5189 defa)

NAZ

• Ziyaretçi
SEVGİLİLER GÜNÜ TÜKETİM SONUÇLARI !!!
« : Şubat 10, 2007, 11:00:35 ÖS »
Sevgililer Günü nedeniyle tüm Türkiye'de hediye amaçlı 100 trilyonluk alışveriş yapıldığı tahmin ediliyor. Büyük mağaza zincirleri ve alışveriş merkezleri yöneticileri, kriz sonrasındaki ilk sevgililer günü olması nedeniyle satışlarda dikkat çekici bir artış yaşandığını belirtiyor. Bu yıl sevgiliye seçilen hediyelerde fiyattan çok Sevgililer Günü'nü simgeleyen ürünler olması ön plana çıktı. En çok satılan hediyelikler ise parfüm başta olmak üzere çeşitli kozmetik malzemeleri, Sevgililer Günü için özel olarak üretilen minik aksesuvarlar, mumlar, fotoğraf çerçeveleri, aşkı anlatan kalp desenli tişörtler oldu. Advantage Card'la yapılan işlemlerdeki artış, birbirine hediye alan sevgililerin bu yıl Sevgililer Günü'nde alışverişe trilyonlar akıttığını gösteriyor. Sadece Advantage Card ile 12-13-14 Şubat'ı kapsayan üç günde yapılan alışveriş miktarı, bir önceki haftanın aynı günlerine göre % 54 daha fazla gerçekleşti. Sevgililer Günü için üç günde 100 binin üzerinde tüketici Advantage Card ile 3 trilyonluk alışveriş yaptı. Garanti kredi kartları Bonus, Shop & Miles, Garanti Card ile yapılan harcamaların da 14 Şubat Sevgililer Günü'nde önemli oranda arttığı belirtildi. Garanti kredi kartlarıyla yapılan harcamaların bir önceki haftanın aynı gününe göre artış oranı 14 Şubat Sevgililer Günü'nde % 17.3 olarak gerçekleşti. Sevgililer günü tıpkı Noel gibi yurduma kültür emperyalizminin sonuçları olarak gelmiş. (Elbette Noel Sevgililer günün çektiği ilginin çeyreği kadar bile ilgi çekmiyor ancak Plat-FORUM olarak zaten Noelden bir kaç gün öncesinde Noel Direnişi Manifestosunu yayımlamıştık.) Osmanlının çöküş döneminde ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu yıllarda binlerce misyoner kendi kültürlerini bizlere aşılamak için geldi. Günümüzde emperyalizm, ismi değiştirilerek küreselleşme adı altında önümüze sunuluyor. Her önüne geleni sorgusuz sualsiz tüketmeye alıştırılan yurdum insanı da hiç ses etmeden Noel'i, sevgililer gününü "bütün dünya da kutlanıyor, neden bizde de kutlanmasın?" şeklinde düşünüp, tüketmeye kapitalizmin öldüren çarklarını döndürmeye devam ediyor....

vtec-26

Ynt: SEVGİLİLER GÜNÜ TÜKETİM SONUÇLARI !!!
« Yanıtla #1 : Şubat 10, 2007, 11:16:34 ÖS »
paylaşım için teşekürler yaw bu kadar zenginmiymiş türkiyede bukadar alışveriş yapıyor ama esnaf tarafındanda böyle günler iple çekiliyor çünkü gün geçtikce kepenk kapatan esnaflar sadece böyle zamanlarda işyapar oldu bardagın ide görünen kısmı var yani

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 10, 2007, 11:23:40 ÖS »
paylaşım için teşekürler yaw bu kadar zenginmiymiş türkiyede bukadar alışveriş yapıyor ama esnaf tarafındanda böyle günler iple çekiliyor çünkü gün geçtikce kepenk kapatan esnaflar sadece böyle zamanlarda işyapar oldu bardagın ide görünen kısmı var yani
türkiye bu ve buna benzer konularda her zaman zengindir .biz başlatmadık başkaları sayesinde öğrendik ama şimdiki zamana bakıyorumda bize öğretenleri sollamış durumdayız...aslında şaşırılacak bir rakam değil çelişki dolu türkiyem işte bi yer biri bakar !!!!

vtec-26

« Yanıtla #3 : Şubat 10, 2007, 11:30:11 ÖS »
haklısın ESKİŞEHİR'de sırf sevgililer gününe yetişsindiye alış veriş merkezinin inşaatını hızlandırdıklarını biliyorum 8 şubatta açılışını yaptılar normalde 25 şubat pazar günü açılışı yapılacaktı 

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2007, 11:36:21 ÖS »
eee peki kimi zaman geliyorki erkekler olsun kızlar olsun sevdiğim olsun yanımda yeter falan filan diye geyikler yapıolar (bana göre geyik) ondan sonra böle günlerde de hediye falan alınmadığında kıyametler koparırlar naz yaparlar vs.vs. olay burda tamamen bize ve bizim para yedirdiğimiz esnafa bırakılıyor alışmış bizim insanlarımız kazık yemeye her sene bi ton özel gün var zavallı adam hangi birini aklında tutsun hangi birine yetişsin.bu rakamların böle olmasına yine biz prim veriyoruz adamlar 1 günde korkunç rakamlarla dükkanı kapatıyorlar... hayret edilecek bir durum gerçekten...

Onu-R

« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2007, 01:01:00 ÖS »

Vay be biz daha 11 Şubat'ta iken adamlar 12-13-14 Şubat'ta ne kadar alışveriş yapıldığını biliyorlar.. Gelirleri, oranları bile hesaplamışlar...

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2007, 01:03:02 ÖS »
işin içinde para olunca herşey hesaplanır olayın ta en başından ... biz çok önem veriyoruz ya hani böle günlere o bakımdan .. olay tamamen duygusal ;)

öyle erhan

« Yanıtla #7 : Şubat 11, 2007, 07:18:44 ÖS »
100 trilyonluk alışveriş mi! vay anası aşk neler kadir....be...

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 11, 2007, 07:23:51 ÖS »
sen buna aşkmı diyorsun soygun resmen buu  :olamaz

öyle erhan

« Yanıtla #9 : Şubat 11, 2007, 07:49:32 ÖS »
bende onu diyorum işte....zamanında yapılmış güzel bir ticaret yolu...

samiko

« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2007, 01:30:00 ÖS »
Bu haberden birazda şu anlaşılıyorki bizim Türk insanımız sevgiye ve aşk çok önem veriyor ve bunu bir çok şeyin üstünde tutuyor. Çok aşırı duygulu bir milletiz... (ama bazen bir tatlı gülüş bile yeter   =d> )
Teşekkürler..

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2007, 10:05:29 ÖS »
şişede kalan viskilerin hepsi içimden geçiyo ! sewgisine inandıklarınız bile sizi bırakıyosa olmaz olsun böle aşk

katilmi olmak lazım sabır taşımı ?
sewmekmi lazım sewilmekmi ?
beraber olmakmı mutluluk ayrı kalmakmı ?
hayat dert çekmek diilse ne ?
dünyada neden sewgi karşılıksız kalır ?
neden adalet yok ?

peki bu soruların neden mantıklı bi cwbı yok ?
daha fazla içmelimiyim ?
bunun bile mantıklı bi cwbı yok

hayatta bu kdr cwpsız soru warken yaşamaya değermi ?

bu soruya bile emin cwp weremezsiniz werirsenizde kendinizi kandırırsınız !!!!!!!!!!!!!!!!

AŞK BUMUDUR ?

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Şubat 13, 2007, 11:10:16 ÖS »
EMİR sen bayağı dertlisin ya  :'(

öyle erhan

« Yanıtla #13 : Şubat 13, 2007, 11:14:42 ÖS »
kesinlikleee

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 13, 2007, 11:20:58 ÖS »
katilmi olmak lazım sabır taşımı ? eğer bişeyleri istiyorsan sabretmek zorundasın sabır zor ama herkesin başarabileceği birşey diil:::
sewmekmi lazım sewilmekmi ? ikisinide yapabilecek duygular mevcut insanda .....zor değil...
beraber olmakmı mutluluk ayrı kalmakmı ?beraberken mutluysan ayrı kaldığında aynı delikanlığı göstermek zorundasın....
hayat dert çekmek diilse ne ? hayata tersten bakarsan evet dert....düz bakmayı denemek lazım...
dünyada neden sewgi karşılıksız kalır ? hiçbir sevgi karşılıksız değildir....kalmaz....
neden adalet yok ? YORUM YOK....

İÇİMDEN GELDİ CEVAPLADIM(sınav gibi oldu :) )

vtec-26

« Yanıtla #15 : Şubat 13, 2007, 11:24:35 ÖS »
son soruyu cevaplamamışsın

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 13, 2007, 11:25:13 ÖS »
hangi anlamda sorduğuna kara veremedim ..ondan yorum yok ....

vtec-26

« Yanıtla #17 : Şubat 13, 2007, 11:26:20 ÖS »
yok o degil AŞK BUMUDUR ? sorusunu cevaplamamışsın

NAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 13, 2007, 11:27:47 ÖS »
aşkı bilmediğim için onu kendimede soruyorum cevabını bende bilmiyorum o konuda hemfikiriz zaten...

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Şubat 13, 2007, 11:40:00 ÖS »
katilmi olmak lazım sabır taşımı ? eğer bişeyleri istiyorsan sabretmek zorundasın sabır zor ama herkesin başarabileceği birşey diil:::
sewmekmi lazım sewilmekmi ? ikisinide yapabilecek duygular mevcut insanda .....zor değil...
beraber olmakmı mutluluk ayrı kalmakmı ?beraberken mutluysan ayrı kaldığında aynı delikanlığı göstermek zorundasın....
hayat dert çekmek diilse ne ? hayata tersten bakarsan evet dert....düz bakmayı denemek lazım...
dünyada neden sewgi karşılıksız kalır ? hiçbir sevgi karşılıksız değildir....kalmaz....
neden adalet yok ? YORUM YOK....

İÇİMDEN GELDİ CEVAPLADIM(sınav gibi oldu :) )

sn bardaan dolu kısmına bakıyosun bn boş  ;)

hayat sadece eylenceymiş

aşkta hormondan başka bişi diilmiş esas olan sewgiymiş  ;)

vtec-26

« Yanıtla #20 : Şubat 13, 2007, 11:53:06 ÖS »
waw şair döktürmüş

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Şubat 14, 2007, 12:04:54 ÖÖ »
waw şair döktürmüş

;D bütün şiirlerimi sinirlenip yaktım bi dahada hayattan başka bişiye yazmam  [-(

vtec-26

« Yanıtla #22 : Şubat 14, 2007, 12:07:51 ÖÖ »
waw şair döktürmüş

;D bütün şiirlerimi sinirlenip yaktım bi dahada hayattan başka bişiye yazmam  [-(
yazık etmişsin be abi hem emeklerine yazık

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Şubat 14, 2007, 12:09:58 ÖÖ »
waw şair döktürmüş

yazık etmişsin be abi hem emeklerine yazık

deymezmiş kimse için  ;) yazmak kolay ama onu yazıcak kdr değerli birini bulmak zor

bide şiirleri yaktırıcak kdr düşmek war  ;)  kim suçlu ?

vtec-26

« Yanıtla #24 : Şubat 14, 2007, 12:13:19 ÖÖ »
haklısın çok üzmüş demeki seni degerini bilememiş senin sağlık olsun