Gönderen Konu: sahibinden ingilizce ilanlar.  (Okunma sayısı 2334 defa)

serkanto

sahibinden ingilizce ilanlar.
« : Eylül 15, 2011, 01:22:31 ÖÖ »
Arkadaşlar sahibinden sitesinde ara sıra ingilizce yazılan ilanlar görüyorum. Bir mail hesabı ile bağlantı kurulmasını istiyorlar. Bir arkadaşım sırf meraktan o adreslerden birine mail attığında şahıs yurtdışına çıkacağını ve gitmeden aracı satmak istediğini yazmış. Bir şekilde bu şekilde dolandırıcılık yapıldığını düşünüyorum. Ayrıntısını öğrenemedim henüz. Siz karşılaştınız mı böyle bir durumla? Yöntemleri nedir acaba?
Aşağıda örnek bir ilan gönderiyorum. 2007 honda civic 17.000lira :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-sedan-1-6-elegance-58982651/detay/

Bulent2100

• Excel Forum
Ynt: sahibinden ingilizce ilanlar.
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2011, 07:06:40 ÖÖ »
Aynı kişinin birçok ilanı var.
http://www.sahibinden.com/search.php?b=1596144&b[securetrade]=0
Hepsi de çok uygun fiyatlı. :)
25.000 TL'ye 2004 Merco var:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-c-180-kompressor-avantgarde-58982983/detay/

dersu_06

« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2011, 08:33:20 ÖÖ »
geçen yıl ben ekledim birini msne baya konuştuk fln yurtdışndan aracı göndercekmiş ben burdan ups ile para göndercekmişimde falanda filanda...34 plakalı bi hondaydı araç.adam bi kargo numarası verdi kargo sitesine girip arama bölümüne o numarayı yazınca netteki araba benim adıma kargolanmış adresim fln vardı büyük bi konteynr içinde aracın fotosunu fln attı inandırıcı olsun diye.iyice araştırınca dolandırıcı olduklarını öğrendim.inanmayın böyle ilanlara arkadaşlar gördüğünüz zaman şikayet edin sahibindene

serkanto

« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2011, 09:32:59 ÖÖ »
geçen yıl ben ekledim birini msne baya konuştuk fln yurtdışndan aracı göndercekmiş ben burdan ups ile para göndercekmişimde falanda filanda...34 plakalı bi hondaydı araç.adam bi kargo numarası verdi kargo sitesine girip arama bölümüne o numarayı yazınca netteki araba benim adıma kargolanmış adresim fln vardı büyük bi konteynr içinde aracın fotosunu fln attı inandırıcı olsun diye.iyice araştırınca dolandırıcı olduklarını öğrendim.inanmayın böyle ilanlara arkadaşlar gördüğünüz zaman şikayet edin sahibindene

Aslında birçok elektronik üründe de uygulanan bir dolandırıcılık yöntemi bu. İşi arabaya kadar vardırmışlar demek ki. Çok dikkat etmek lazım söylediğiniz gibi.

CMYK

« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2011, 11:18:46 ÖÖ »
:)  Bu tarz ilanlardan uzak durun derim.. Adamların tarzı şu.. ""Şuan aracı satmak üzereyim ama kapora yollarsanız aracı size ayırabilirim."""

nostra

« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2011, 11:38:31 ÖÖ »
bende bu şekilde biriyle karşılaştım sahibindende..yaptıkları dolandırıcılığı şöyle anlatayım..yurt dışında olduğunu ve aracı almak istiyosam türkiyeye geleceğini söyledi..( ingilizce ) bende tamam alıcam gelin dedim..size nasıl güvenicem? ya almazsanız? boşu boşuna o kadar yol yapıp masrafa giremem dedi..bana bi güvence vermelisiniz dedi..western union dan bahsetti..oraya parayı yatırmamı istedi..ailenden biri adına yatır güvence olsun dedi..doğal olarak ben çekemem senin ailenin adına olduğu için dedi..ve gerçekten böyle..çekememesi lazım..fakat burda bu işlem büyük bankalarda kullanılırken ,yurt dışında bakkal dükkanlakrında bile varmış ne yazıkki..siz o kişiye parayıgörebilmesi için bi numara veriyosunuz ve çekemediğini sanıyosunuz..fakat çekebiliyolar:) bu şekilde dolandırılan çok insan var..aman dikkat edin..