Gönderen Konu: Sahibi olup''UNUTAMADIĞINIZ''Eski Arabanız?  (Okunma sayısı 6041 defa)

ultrakif

Sahibi olup''UNUTAMADIĞINIZ''Eski Arabanız?
« : Eylül 10, 2011, 12:28:22 ÖÖ »
Evet arkadaşlar herkes yazsın böylelikle yeni araç almak isteyenler için de bir fikir verebilir...
eskiden sahibi olduğunuz ve sattığınız ama ahh eski arabam dedeiğiniz sizi üzmeyen model nedir?
Nedeniyle birlikte yazarsanız sevinirim...

MerT01__civic

Ynt: Sahibi olup''UNUTAMADIĞINIZ''Eski Arabanız?
« Yanıtla #1 : Eylül 10, 2011, 12:33:54 ÖÖ »
2000 model opel astra sedan beyaz :) hiç üzmedi bizi.. 1.4 motordu ama maşallahı vardı.. :)

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #2 : Eylül 10, 2011, 05:09:02 ÖÖ »
92 şahin vardi :D o da hiç üzmedi bizi. :D
dalga geçmek için yazmıyorum :D
onunla gittiğimiz piknik yerlerine şimdi FD6 ile gidemiorum :D
ver 20 TL gaz :D dolaş doyasıya :D

poseidon999

« Yanıtla #3 : Eylül 10, 2011, 06:55:36 ÖÖ »
1,4 ies MNH 89 vardı çok anılarım var onunla sonra beykoza oradan da Ankaraya satıldı.

Ardından MUU 56 vti geldi onu da unutamam çok kahrımı çekti. Çok red line yaptık onunla.
Önce ümraniyeye sonra Kocaeline gitti ve plakası değişti.

Mustafa3602

« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2011, 09:45:25 ÖÖ »
90 model kartal vardı 2003 de çok üzdü bizi hep yolda bırakırdı çok uğraştırdı sivasa satıldı halen orda gidince memlekete görüyorum ah diyorum ömrümüzü yiyen araç :))

ersinguzen

« Yanıtla #5 : Eylül 10, 2011, 09:56:25 ÖÖ »
35 BTY 53 avatarımdaki araç her vidasına kadar emegim vardır.Hödügün birine gitti :) tek kusuru otomatik olmasıydı.

CAGLAR28

« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2011, 10:11:14 ÖÖ »
DA8284 getz vardı tek kusuru hyundaı olmasıydı :) adı çıkmış ya :) gayet güzeldi sorunsuzdu 1,3 filan ama fenaydı gerçekten.anılarım çoktur 4,5yıl beraber kaldık sonra honda aşkına yol verdim :)

doan

« Yanıtla #7 : Eylül 10, 2011, 10:41:02 ÖÖ »
FN 5540 2008 FD6 ben ona resmen aşıgıımmm :D çok özlüyorum cidden bir arabadan çok daha fazlasıydı benim için. sıkılmadan bıkmadan oturur izlerdim :) simdi nerelerdedir bir fikrim yok. gören olursa bir inceleyip durumunu anlatsın bana :)

civic46

« Yanıtla #8 : Eylül 10, 2011, 11:18:25 ÖÖ »
2003 Es Otomatik..unutamayacam harika bi arabaydı ve unutamayacam anılarım oldu 235 hız gördüm onunla ve tık demedi 2 yıl bindim,şimdi FD6 var henüz 230 u geçemedim

CRXXRC

« Yanıtla #9 : Eylül 10, 2011, 12:13:24 ÖS »
2002 yılında ...öğrenci iken 1961 model lacivert vosvos almıştım ..  :)  450 milyon liraya :) cebimde 470 milyonum vardı, 450 sini arabaya verip 20 sine benzin almıştım :) yettiği kadar gezip sonra okula dönmüştüm :)  haha sonrasında birbuçuk sene onunla gezdim, bi gün ben ona bindim, bigün o bana bindi :D direksiyonun tekerlere giden kollarla bağlantı noktasında sert plastikten bi parça bağlantıyı sağlıyordu, bir keresinde o parça kopmuştu ve direksiyon miliyle beraber elimde kalmıştı, hatta arkadaşlardan biri 'ya bi kere de ben süreyim' deyip duruyordu, o gün de arka koltukta oturuyordu, direksiyonu çıkardım yerinden, al dedim bugün de sen sür, verdim arka koltukta oturan arkadaşa direksiyonu :) haa ankaradan atlayıp hiç durmadan samsuna da giderdim ama ..  0403 otobüslerle kapışırdım o zamanlar :D  yollar buz olduğunda da vosvosumla sıfır çizerdik buzun üzerinde :) meclisin ana girişinin ordan aşağı salladım mı kızılaya çıkan alt geçidin (tünelin) en son dip noktasında çalışırdı sağolsun :) hey gidi ne günlerdi,  bi gün fren tutmadı, kırmızı ışıkta duran arabanın birine çarpmıştım, o da önündekine :D hahaha hatta bi keresinde ankara kolejin orda araba stop etti, hafiften çakırkeyiftim (sarhoştum anlayacağınız), o arada yağmur başladı, sonra lastiğimin inmiş olduğunu farkettim, bir de üstüne kavşakta bekleyen trafik polisi gelip ' hayırdır bi sorun mu var? çalışmıyor mu? ' deyince siz düşünün artık içinde bulunduğum durumu :) gerçi sonra yağmurun altında o trafik polisine sarhoş kafayla 'bi el atın da çalıştırıverelim' demiştim sağolsun kırmadı beni o polis amca :D  bi keresinde 8 kişi binmiştik, şoför kapısı dışardan açılıyordu ama içerden açılmıyordu, kızılayda durup 8 imiz birden yolcu kapısından inerken kalabalığın nasıl şaşkın şaşkın baktığını asla unutmam :)  sonra ne mi oldu .. 2003 sonuna doğru 20 yaşın üzerindeki arabalar 4-5 milyara sayıyorlardı sıfır araba alırken hatırlarsınız ..  tabi sıfır araba alacak halim yok hala öğrenciydim..  sıfır araba alacak olanlara eski hurdaya ayrılabilecek araba sağlayan bi şirkete denk geldim ve 1,5 milyara satmıştm vosvosumu, adamın yanına gidip anahtarı, ruhsatı ve vekaleti verdim, ruhsatla vekaleti alıp plakaları söktükten sonra araba sizin olsun benim işime yaramaz demişti :) eee orda bırakacak halim yok, atladım plakasız arabaya doğru kardeşimin arkadaşlarıyla beraber kaldığı öğrenci evine, çektim otoparka, arada çalıştırıp ileri geri yapardım, en sonunda it kopuk camlarını kırdı, içine kediler yuva yaptı derken, bi gün baktım yerinde yeller esiyo ..  çalmışlar vosvosumu, sokak sokak aradım ama nerde bulacan ..  işte böyle .. tamam hondacıyız ama kaplumbağa da çok zevkli bir araba :) aklında ya kaplumbağa alsam mı gibi bi düşünce olan varsa kesinlikle alsın derim, ikinci araba olarak alınabilir, haftasonları keyif amaçlı kullanılabilir, ama cebinize bir delik de o açar söyliim :)
 hatta bir resmi vardı kazadan hemen sonra çekilen .. ahan da resmi :) umarım sıkılmamışsınızdır okurken ...

canguder

« Yanıtla #10 : Eylül 10, 2011, 01:29:25 ÖS »
güzel bir anınızı anlatmışsınız sıkılmadım okurken :) bendede 2006 yılında kırmızı beyaz viper çizgili mini cooper vardı taş gibi arabaydı onu unutamam :) resmide bu ;

Uploaded with ImageShack.us

MerT01__civic

« Yanıtla #11 : Eylül 10, 2011, 01:33:24 ÖS »
2000 model opel astra sedan beyaz :) hiç üzmedi bizi.. 1.4 motordu ama maşallahı vardı.. :)
« Son Düzenleme: Eylül 10, 2011, 01:34:50 ÖS Gönderen: MerT01__civic »

Exlem16

« Yanıtla #12 : Eylül 10, 2011, 02:47:46 ÖS »
bizde 2004 de bi transporter vardı 94 model hiç üzmedi diyebilirim çünkü 1 ay kalmıştı elimizde ama o 1 ayda hiç sorun cıkarmamıştı
babamın o aracı ne düsünerek aldıgını hala bilmiyorum dükkanı yok bişeyi yok :D

HondaCivic10

« Yanıtla #13 : Eylül 10, 2011, 05:13:40 ÖS »
Ahh Ah 95 Bordo Doğan Slx vardı ilk sahibiydik tüp yoktu çok güzel bir araçtı şimdiki aklım olsa satmazdım çok sık kullanmasan bile dururdu be

5500 rpm

« Yanıtla #14 : Eylül 10, 2011, 06:15:42 ÖS »
ilk arabam beyaz tipo 1.6 SX idi.
Unutamamın tek sebebi ilk arabam olmasıdır.
Gerçekten hala özlüyorum.

ultrakif

« Yanıtla #15 : Eylül 10, 2011, 08:16:22 ÖS »
:)duygu yoğunluğu yüksek bi sayfa oldu

gry211

« Yanıtla #16 : Eylül 10, 2011, 08:50:23 ÖS »
ilk arabam beyaz tipo 1.6 SX idi.
Unutamamın tek sebebi ilk arabam olmasıdır.
Gerçekten hala özlüyorum.

ilk arabalar ve ilk hatunlar unutulmaz =)) benimde ilk arabamla bir çok anım var=) hala unutamıyorum!!

ctr07

« Yanıtla #17 : Eylül 10, 2011, 09:42:57 ÖS »
:)duygu yoğunluğu yüksek bi sayfa oldu
nasıl bi konu açtın ağlatcan milleti.:D

ahmet290

« Yanıtla #18 : Eylül 10, 2011, 10:10:10 ÖS »
92 şahin vardi :D o da hiç üzmedi bizi. :D
dalga geçmek için yazmıyorum :D
onunla gittiğimiz piknik yerlerine şimdi FD6 ile gidemiorum :D
ver 20 TL gaz :D dolaş doyasıya :D

:)

bende geçen sene sattım 92 şahini vtec 2 ye biniyom şimdi..
şahinin tadı bi başka tabi ilk arabamızdı..virajlarda biraz gaz versen salardı arkayı..:D
aradabir görüyorum arabayı benim arabam diyorum hemen sanki hala benimmiş gibi...:(
« Son Düzenleme: Eylül 10, 2011, 10:11:09 ÖS Gönderen: ahmet290 »

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #19 : Eylül 16, 2011, 01:21:36 ÖÖ »
2002 yılında ...öğrenci iken 1961 model lacivert vosvos almıştım ..  :)  450 milyon liraya :) cebimde 470 milyonum vardı, 450 sini arabaya verip 20 sine benzin almıştım :) yettiği kadar gezip sonra okula dönmüştüm :)  haha sonrasında birbuçuk sene onunla gezdim, bi gün ben ona bindim, bigün o bana bindi :D direksiyonun tekerlere giden kollarla bağlantı noktasında sert plastikten bi parça bağlantıyı sağlıyordu, bir keresinde o parça kopmuştu ve direksiyon miliyle beraber elimde kalmıştı, hatta arkadaşlardan biri 'ya bi kere de ben süreyim' deyip duruyordu, o gün de arka koltukta oturuyordu, direksiyonu çıkardım yerinden, al dedim bugün de sen sür, verdim arka koltukta oturan arkadaşa direksiyonu :) haa ankaradan atlayıp hiç durmadan samsuna da giderdim ama ..  0403 otobüslerle kapışırdım o zamanlar :D  yollar buz olduğunda da vosvosumla sıfır çizerdik buzun üzerinde :) meclisin ana girişinin ordan aşağı salladım mı kızılaya çıkan alt geçidin (tünelin) en son dip noktasında çalışırdı sağolsun :) hey gidi ne günlerdi,  bi gün fren tutmadı, kırmızı ışıkta duran arabanın birine çarpmıştım, o da önündekine :D hahaha hatta bi keresinde ankara kolejin orda araba stop etti, hafiften çakırkeyiftim (sarhoştum anlayacağınız), o arada yağmur başladı, sonra lastiğimin inmiş olduğunu farkettim, bir de üstüne kavşakta bekleyen trafik polisi gelip ' hayırdır bi sorun mu var? çalışmıyor mu? ' deyince siz düşünün artık içinde bulunduğum durumu :) gerçi sonra yağmurun altında o trafik polisine sarhoş kafayla 'bi el atın da çalıştırıverelim' demiştim sağolsun kırmadı beni o polis amca :D  bi keresinde 8 kişi binmiştik, şoför kapısı dışardan açılıyordu ama içerden açılmıyordu, kızılayda durup 8 imiz birden yolcu kapısından inerken kalabalığın nasıl şaşkın şaşkın baktığını asla unutmam :)  sonra ne mi oldu .. 2003 sonuna doğru 20 yaşın üzerindeki arabalar 4-5 milyara sayıyorlardı sıfır araba alırken hatırlarsınız ..  tabi sıfır araba alacak halim yok hala öğrenciydim..  sıfır araba alacak olanlara eski hurdaya ayrılabilecek araba sağlayan bi şirkete denk geldim ve 1,5 milyara satmıştm vosvosumu, adamın yanına gidip anahtarı, ruhsatı ve vekaleti verdim, ruhsatla vekaleti alıp plakaları söktükten sonra araba sizin olsun benim işime yaramaz demişti :) eee orda bırakacak halim yok, atladım plakasız arabaya doğru kardeşimin arkadaşlarıyla beraber kaldığı öğrenci evine, çektim otoparka, arada çalıştırıp ileri geri yapardım, en sonunda it kopuk camlarını kırdı, içine kediler yuva yaptı derken, bi gün baktım yerinde yeller esiyo ..  çalmışlar vosvosumu, sokak sokak aradım ama nerde bulacan ..  işte böyle .. tamam hondacıyız ama kaplumbağa da çok zevkli bir araba :) aklında ya kaplumbağa alsam mı gibi bi düşünce olan varsa kesinlikle alsın derim, ikinci araba olarak alınabilir, haftasonları keyif amaçlı kullanılabilir, ama cebinize bir delik de o açar söyliim :)
 hatta bir resmi vardı kazadan hemen sonra çekilen .. ahan da resmi :) umarım sıkılmamışsınızdır okurken ...

bende hiç sıkılmadım valla okurken :D
baya maceranız olmuş ya :D
Ama hepsi tatlı birer anı olarak kalıyo işte..

vtec05

« Yanıtla #20 : Eylül 16, 2011, 10:53:29 ÖÖ »
97 tipo 1.6 ie 200 görmüştük onunla ama ne eziyetler çekerek :D yokuş dikti bende 5de gitmedi çok salladımda vurdu 200e :D :D

deniz

• Co-Admin
« Yanıtla #21 : Eylül 16, 2011, 10:56:42 ÖÖ »
subaru justyim vardı 3. vitesi geçmiyodu ama çok severdim keretayı :D

ilker KAPLAN

« Yanıtla #22 : Eylül 16, 2011, 11:00:02 ÖÖ »
Ohooo ben gecmısten geleyımde ıcınız tıtresın...Sahıbı ben degıldım netıcede ama ılk goz agrımız babamın arabası...
1976 model beyaz renault 12 TX (Hay maşşallah)

Jumper

« Yanıtla #23 : Eylül 16, 2011, 11:02:27 ÖÖ »
98 EK civic hb, 34 jpr 09 çok çılgın paralar emekler harcadım,

geceleri uykumdan uyanıp onla uğraşırdım, yıkamaz adeta sevişirdim otamatik gereksinimi yüzünden sattım köppek gibi pişmanım

ultrakif

« Yanıtla #24 : Eylül 21, 2011, 12:32:08 ÖÖ »
güncelll