Gönderen Konu: Radar'ların menzilini bilen var mı?  (Okunma sayısı 15013 defa)

luke skywalker

Ynt: Radar'ların menzilini bilen var mı?
« Yanıtla #25 : Nisan 20, 2011, 10:33:25 ÖS »
şimdi aklıma geldi d5 dizel bir volvo ile gölbaşından ankaraya gidiş istikametinde kapışmaya başladık kgys den 70 le geçtik sonra bastık kgys yi geçtikten 200 300 metre sonra radarı benzinliğe koymuşlar görmedik ikimizde yedik cezayı volvo 158 km/h bende 175 km/h ile girmişiz. benim civic 1260 kilo civarı ben 68 kiloyum yanımda arkadaşımda vardı oda 55 kilo falandır heralde volvo ise s60 station wagon du. volvo bal köpüğü ben siyah neden ikimizde yedik o zaman
O zaman bu da gösteriyor ki ağırlık avantajı diye bir şey yok.(Bu arada kaç tl yediniz)

06FAT68

« Yanıtla #26 : Nisan 20, 2011, 10:44:26 ÖS »
şimdi aklıma geldi d5 dizel bir volvo ile gölbaşından ankaraya gidiş istikametinde kapışmaya başladık kgys den 70 le geçtik sonra bastık kgys yi geçtikten 200 300 metre sonra radarı benzinliğe koymuşlar görmedik ikimizde yedik cezayı volvo 158 km/h bende 175 km/h ile girmişiz. benim civic 1260 kilo civarı ben 68 kiloyum yanımda arkadaşımda vardı oda 55 kilo falandır heralde volvo ise s60 station wagon du. volvo bal köpüğü ben siyah neden ikimizde yedik o zaman
O zaman bu da gösteriyor ki ağırlık avantajı diye bir şey yok.(Bu arada kaç tl yediniz)

ağırlık avantajı var kardeşim ama kafa kafaya yürüdünüzde var radar makinası sizi ayrı diğer aracı ayrı görürse bu kafa kafaya yürümek değildir

luke skywalker

« Yanıtla #27 : Nisan 20, 2011, 10:52:57 ÖS »

ağırlık avantajı var kardeşim ama kafa kafaya yürüdünüzde var radar makinası sizi ayrı diğer aracı ayrı görürse bu kafa kafaya yürümek değildir
Peki üzerinde ışıklı levha ile gidilecek hızı gösteren radarların menzili ne kadar olabilir ki çünkü herkes Ankara'da gaza basıp bu Mobese kameralı radarların önünde frene basıyor yavaşlayıp tekrar basıyor.

hakan_akin

« Yanıtla #28 : Nisan 20, 2011, 10:58:33 ÖS »
30 40 metre kala yavaşlıyoruz biz hiç ceza gelmedi kgys den herkez o şekilde yapıyor bu arada bilsem yavaşlardım volvo yerdi sadece cezayı :( 270 lira yedim polise sordum yazan hız limitinin %30 üstüne çıkarsanız isterseniz 300 le gidin yinede 270 liraymış cezası

06FAT68

« Yanıtla #29 : Nisan 20, 2011, 11:01:31 ÖS »
sabit radarları bilimiyorum kardeşim onları ağrı da görmediğimiz için sanırırm tarfikçi arkadaşlarımında haberi yoktur

06FAT68

« Yanıtla #30 : Nisan 20, 2011, 11:03:09 ÖS »
evet hız limitinin %30una kadar  130liraydı sanırım zamdan önceki hali %30 üstüne çıktınız mı ha 150 ile ha 250 ile farketmiyor

Optimums

« Yanıtla #31 : Nisan 21, 2011, 01:52:45 ÖS »
haklısınız ama biraz açıklık getirelim. radarlar bir araca kilitlenir. ard arda ölçümler yaparlar. bu süre zarfında radar cihazı başka araçla ilgilenemez. ama bu süre çok fazla değildir. sanırım 5-6 saniye arası. sonra radar boşta kalır ve diğer kurbanına kilitlenmeye hazırdır. eğer ardarda çok yakın 2 araç radara yakalanacaksa cihaz ilk olarak cüssesi büyük olana kilitlenir. dahası var rengi koyu olanada önce kilitlenir. siz 4-5 saniye içinde farkeder yavaşlarsanız kurtarırsınız.
selamlar...
arkadaşlar bir polis olarak radar uygulaması yapan arkadaşımla olan diyaloğu anlatayım size.
bende sizin sorunuzu onlara sordum aldığım cevap radar sinyalle çalışan ve motor sesinizi yaklaşık açık alanda 3km kadar sinyali yakalayabilen bir cihaz ama şöyle bir durumda varki 3 km öncesi bile sizin sinyalinizi yakaladı diyelim nasıl ispat edicek? bu yüzden kameraya girene kadar sizi tespit edemiyor. birde şöyle bir durumda varki 130km hızla 2 araç olarak radarın önünden geçtiniz sizin aracınız 1100kg yandaki araç 1200 1200kg ağırlığındaki araç radara girer ve siz yırtarsınız. denenmiştir bu dediğim olay. abimin başına geldi benim önümde seyrediryordu corollayla audi sollarken radarı farkederek audinin yanından ayrılmadı ve sonuç audiye radar corollaya serbest :)
Geçen Gün Ankaraya Gidiyorduk Emniyetten Arkadaşlar Öyle Bir Yere Koymuşlar ki Adana Gişelerine Girmeden 6 km Beri Tarafta Tam Rampayı Çıkarken Virajlı Yerde O Sırada da Dayım Artistlik Yaptı 2000 Focusuyla Bir Hondacı Olarak Alta Kalmak İstemedim Hareketin Kralı Bizde Demek İçin Gaza Yükledim Viraja Girdim Kafa Kafa Gidiyor Sayılırız Burun Farkıyla Ben Öndeyim Baktım Radar Hız Düşürmeye Kalmadan Önünden Geçtik Gişelerin Önündede Çevirme Vardı Beni Kenara Çektiler Dayımı Çekmediler Demekki Bu Durum Cüsse Farkından Meydana Geliyormuş.
yürü bee şeklin olsun yapıştırrrrrrrrrr. cezayıda bana gönder ben öderim :D  Radar felan diye kapışmalarda gaz kesmek yok amannn haa üç kuruşluk tenekelere geçilmeye kimse :)
Konu kapışmaysa , radar teferruattır demiş atalarımız unutmayın :D
Radara Düştük Ama Ceza Yemedik Abicim Merak Etme :)

volkan_sahin

« Yanıtla #32 : Nisan 22, 2011, 08:54:50 ÖÖ »

yediğin senin olsun boşver geçmiş olsun bidaha dikkat et. kardeş sen volvo ya patlattınmı ondan ver haberi :D

volkan_sahin

« Yanıtla #33 : Nisan 22, 2011, 08:55:46 ÖÖ »
hem geçilip, hem 270 daha acı bence :D

volkan_sahin

« Yanıtla #34 : Nisan 22, 2011, 08:57:53 ÖÖ »
hem geçilip, hem 270 daha acı bence :D
bu arada ebn bu konuyu konuştum. Araç içine monteli radarlarda 2,5-3 km arkadaşlar. Yani siz onu göremeden o sizi ölçüyor.

ersinguzen

« Yanıtla #35 : Nisan 22, 2011, 10:29:24 ÖÖ »
Peki bu gezici radar olayı nasıl oluyor milletin 100 110 dan aşşagı gitmedigi yolda 108 ile gezici radara yakalanmışım 264 tl ceza geldi eve ödemiyorum :):)

piscocuk

« Yanıtla #36 : Nisan 22, 2011, 10:36:52 ÖÖ »
Peki bu gezici radar olayı nasıl oluyor milletin 100 110 dan aşşagı gitmedigi yolda 108 ile gezici radara yakalanmışım 264 tl ceza geldi eve ödemiyorum :):)

polisler seni hiç es geçmiyorlar sanırım..bende kendimi bedevi sanıyordum :D

adamlar bir ara beni hiç atlamıyorlardı..ceset torbam yok die arabamı bile bağlattığım günü biliyorum yaa :)

ersinguzen

« Yanıtla #37 : Nisan 22, 2011, 11:32:55 ÖÖ »

polisler seni hiç es geçmiyorlar sanırım..bende kendimi bedevi sanıyordum :D

adamlar bir ara beni hiç atlamıyorlardı..ceset torbam yok die arabamı bile bağlattığım günü biliyorum yaa :)

Sorma ya forumun mudavimi olduk ceza konusunda beni gören polis çek saga diyor asayiş olsun trafik olsun yunus olsun farketmiyo adamlara :)

piscocuk

« Yanıtla #38 : Nisan 22, 2011, 12:14:07 ÖS »
olsun sende yanında bilmeyen biri olunca.aaaa bak bunlar ahmet abiler.şimdi kesin beni çevirirler iki makara yaparız bak şmdi dersin.az ilerde ohoo orhanlarda burdaymış bak şimdi kesin bunlarda çevirir dersin :D yanındaki de vay be abi tüm polisleri tanıyon der..kötü durumları değerlendirmek lazım :D

ersinguzen

« Yanıtla #39 : Nisan 22, 2011, 12:30:03 ÖS »
Adamlar telefon acıyor artık bana tanımadıgım halde ersin kardeşim polise boyle boyle yapmıssın boyle boyle demişşin ustune yurumüşsün nasıl halletcez biz bu işi diyor diyorum abi sen kimsin ben komiser ahmet diyo :):):):)

volkan_sahin

« Yanıtla #40 : Nisan 22, 2011, 12:46:52 ÖS »
ödemeseniz ne olacakki yeterki devlete borcun olsun bugün 260'ı sen gidip ödemezsen, bekler bekler 10 sene sonra 260,000 olarak o gelir tahsil eder ve gider.karar senin ben öyle bir hata yaptım sen yapma :D

hakan_akin

« Yanıtla #41 : Nisan 22, 2011, 06:34:45 ÖS »
şimdi ben radara 175 le girdim volvo 158 le sence kim kimi geçmiş olabilir okumuyon bide dalga geçion 270 lirayı daha pahalı ödedim bu arada 3 tane radar 2 tane kırmızı ışık vardı bi tanede telefon toplam 1000 1100 gibi bir rakam ödemem gerekiyordu 6 ay civarı geciktirdim 1400 ödedim :'(

luke skywalker

« Yanıtla #42 : Nisan 22, 2011, 06:39:46 ÖS »
şimdi ben radara 175 le girdim volvo 158 le sence kim kimi geçmiş olabilir okumuyon bide dalga geçion 270 lirayı daha pahalı ödedim bu arada 3 tane radar 2 tane kırmızı ışık vardı bi tanede telefon toplam 1000 1100 gibi bir rakam ödemem gerekiyordu 6 ay civarı geciktirdim 1400 ödedim :'(
Geçmiş olsun.1400 iyi para ceza için.7-8 kez depo dolar o paraya.

hakan_akin

« Yanıtla #43 : Nisan 22, 2011, 10:40:35 ÖS »
yediğim 2 kırmızı ışık cezası mobese fakat nişanlım rahatsızlandı ve dörtlülerim yanıyordu acile gidiyordum bu modese sistemi iyide akıllı bir sistem değil geçiş üstünlüğü bilmiyor. 1400 liraya civic hb 7 full depo ediyor malesef :'(

volkan_sahin

« Yanıtla #44 : Nisan 23, 2011, 01:38:55 ÖS »
geçmiş olsun daha dikkatli olun arkadaşlar.

hakan_akin

« Yanıtla #45 : Nisan 24, 2011, 04:02:07 ÖS »
son yediğim 270 hiç gözümde değil valla volvo yu tokatlamak harikaydı :D yarın type-r alıyorum siz asıl o zaman görün cezaları ben bu ehliyeti emniyete teslim ederim :D

teachers71

« Yanıtla #46 : Nisan 24, 2011, 06:15:30 ÖS »
bu ağırlık meselesine takmışsınız arkadaşlar. ağırlıktan kasıt hacimdir. uzaktan ağırlık ölçen bir teknoloji yok. öyle benim araç 1060 kg yanımdaki 1070 di onu görmesi lazımdı gibi fikirler biraz komik oluyor.. radarlar sinyal ve camera sistemi ile çalışıyor. siz uzaktan gelen 2 kişiden önce hangisini farkedersiniz. elbetteki cüssesi büyük olanı. olay budur. 2 araç arasında 3-5 saniye varsa 2 aracada kilitlenmesi için yeterli süre var demektir. siz arka arkaya botozlama radardan geçti iseniz 2niz içinde geçmiş olsun demektir. o sırada siz 120-130 ile gidip yavaşlarsanız ancak ozman hafif olmanın avantajını kullanabilirsiniz.
size radara hiç girmeyeceğiniz bir sır vermek isterim..  ben 16 senedir hiç radar cezası yemedim.ama kimseye söylemeyin..:)
Aşırı Hız Yapmayın.. hiç radara girmezsiniz.. radara vereceğiniz para ile deponuzu fulleyip gönlünüzce gezersiniz..
şaka bir yana Sürat felakettir arkadaşlar. . 100 km ile giden 1000 kg.lık bir aracın lastik başına yere basma kuvveti 4 kg civarında oluyor. (bir oto programında söylenmişti). gerisini siz düşünün...

06FAT68

« Yanıtla #47 : Nisan 24, 2011, 10:09:10 ÖS »
bu ağırlık meselesine takmışsınız arkadaşlar. ağırlıktan kasıt hacimdir. uzaktan ağırlık ölçen bir teknoloji yok. öyle benim araç 1060 kg yanımdaki 1070 di onu görmesi lazımdı gibi fikirler biraz komik oluyor.. radarlar sinyal ve camera sistemi ile çalışıyor. siz uzaktan gelen 2 kişiden önce hangisini farkedersiniz. elbetteki cüssesi büyük olanı. olay budur. 2 araç arasında 3-5 saniye varsa 2 aracada kilitlenmesi için yeterli süre var demektir. siz arka arkaya botozlama radardan geçti iseniz 2niz içinde geçmiş olsun demektir. o sırada siz 120-130 ile gidip yavaşlarsanız ancak ozman hafif olmanın avantajını kullanabilirsiniz.
size radara hiç girmeyeceğiniz bir sır vermek isterim..  ben 16 senedir hiç radar cezası yemedim.ama kimseye söylemeyin..:)
Aşırı Hız Yapmayın.. hiç radara girmezsiniz.. radara vereceğiniz para ile deponuzu fulleyip gönlünüzce gezersiniz..
şaka bir yana Sürat felakettir arkadaşlar. . 100 km ile giden 1000 kg.lık bir aracın lastik başına yere basma kuvveti 4 kg civarında oluyor. (bir oto programında söylenmişti). gerisini siz düşünün...

bende çok radara girdim ama hiç ceza yemedim bu nasıl olucak :)

volkan_sahin

« Yanıtla #48 : Nisan 25, 2011, 09:37:55 ÖÖ »
Birde şu var 80-90 km arası bir kazada hava yastığına çarpma şiddetiniz yaklaşık 3 tonmuş yani kamyon çarpmışa döndürüyor adamı :D Allah korusun hepimiz.

Optimums

« Yanıtla #49 : Nisan 25, 2011, 01:58:32 ÖS »
 3 Ton mu Ben mi Yanlış Anladım.