Gönderen Konu: Polat'lıda 2. el araç dolandırıcılığı  (Okunma sayısı 4283 defa)

Seyinno

Polat'lıda 2. el araç dolandırıcılığı
« : Ocak 17, 2017, 10:30:20 ÖÖ »
Merhaba, 2.5 ay önce aracım perte çıkmıştı: http://www.teamhondaturkey.com/forum/problemler_ve_cozumleri/ynt_kaza_sonrasi_yardim_lutfen-t81130.0.html;msg1064516;topicseen#msg1064516

2 hafta önce zar zor aracımın rayiç bedeli olmasa da bir bedel alabildim çok şükür. 2 haftadır da araç bakıyorum. geçen perşembe ankarada bir civic düştü sahibindene. fiyatı uygun. temiz, bir parça boyalı, hasar kayıtsız, vs. adamı aradım, konuştuk ve normal biri gibi konuşuyordu, en son ne olur şehir dışından geleceğim dedim, 58bin olur dedi ve daha da inmedi. sonra plakasını 5664 ten sorgulattım. sbm kayıtlarında bu plakada bir araç yoktur yazdı. adamı tekrar aradım. dedi ki: araç 1.5 senedir kardeşimde. o köyde olduğundan ben satmak için üstüme aldım plakasını da yeni değiştirdim, sigortası henüz kesilmedi, yarın ilk iş sigortasını kesiterecem, ondan sonra düşer. tamam dedim o zaman şasi no sunu gönderin. gönderdi. mesaj attım, sigortacıma kontrol ettirdim. hasar kaydı filan yok. tekrar aradım adamı abi dedim, bak biz ailecek bineceğiz bu arabaya aracına kefil misin? tabi ki kefilim hiç sorun yaşamazsınız filan dedi. eşimle de konuştuk, alalım dedik. tekrar aradım adamı ve tamam abi yarın geliyorum inş almaya dedim. o da tamam, araba polatlıda, aştiye inince ordan polatlı arabalarına binip gelebilirsin dedi. halbuki sahibindende araç çankayada gözüküyordu. neyse olabilir dedim. neden olmasın ki yani :)

cuma günü erkenden yola çıktım kayseriden, cumadan önce iki kere aradım çaldı ama açmadı. görmemiş olabilirdi. ankarada cumayı kıldıktan sonra tekrar aradım. bu sefer de telefonu kapalıydı. büyük ihtimalle o telefon açılmayacaktı, anladım. ancak yine de önceki aramalarımı görmemiş olabilirdi, sonra da cumada telefonunu kapatmış olabilirdi veya şarjı bitmiş olabilirdi veyahut telefonu bozulmuş olabilirdi, başka bir telefona hattını takar ve görüşebilirdik. bu ihtimaller artık düşük ihtimaller olmaya başlamıştı ancak en önemlisi ben sözümde durmuş olmak için polatlıya gittim. saat 3ü biraz geçerken vardım ve telefon hala kapalıydı. biraz daha denedim ve ümidim tamamen kesilince, hakkımı helal etmediğime dair bir mesaj yazıp geri döndüm.

adamın gerçek adı mı bilemiyorum ancak sahibindendeki adı Şehmuz Bakır idi. adı ne olursa olsun öbür tarafta inşallah hakkımı alacağım.

sonra internetten araştırdım ki polatlıda dolandırıcılık, sahtekarlık gırla gidiyormuş. ben ucuz atlatmışım. demek ki polatlıdan araba alınmazmış. bu da bana iyi bir tecrübe oldu.

en kötüsü de ne biliyor musunuz? 2.5 ay sonunda nihayet aracıma kavuşacağım diye çok fazla umutlanmış ve heyecanlanmıştım. hevesim kursağımda kaldı..

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: Polat'lıda 2. el araç dolandırıcılığı
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2017, 12:41:27 ÖS »

Geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış. Paranızdan olmamışsınız vardır bundada bir hayır deyip istediğiniz aracı aramaya devam edin..

kayaci26

« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2017, 03:07:34 ÖS »
Ya arkadaşım şu an malum sitede 2010 model üstü sedan 50 tane satılık civic var... bir iki lira fazla olsun, bildik araba olsun... uzak memleketlerden kaydı kitabı olmadık arabayı bir iki lira ucuz alınca ne olacak ki?

çok geçmiş olsun. verilmiş sadakanız varmış. malum para kolay kazanılmıyor. Allah iyilerle karşılaştırsın.

ultrakif

« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2017, 08:58:55 ÖS »
Bu adamlar nasıl müslüman yahuuu! bunun hesabının olacağını bilmiyorlar mı?

kayaci26

« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2017, 09:05:24 ÖS »
Ya arkadaşım şu an malum sitede 2010 model üstü sedan 50 tane satılık civic var... bir iki lira fazla olsun, bildik araba olsun... uzak memleketlerden kaydı kitabı olmadık arabayı bir iki lira ucuz alınca ne olacak ki?

çok geçmiş olsun. verilmiş sadakanız varmış. malum para kolay kazanılmıyor. Allah iyilerle karşılaştırsın.

KAyseri de :)

Seyinno

« Yanıtla #5 : Ocak 26, 2017, 05:54:26 ÖS »
hepinize teşekkürler..

sahibindende bir kişi daha dolandırılmış. özelden sordum ve evet yine polatlı..

açıklaması şöyle:

ARACI BİRKAÇ GÜN ÖNCE ANKARA'DAN ALDIM,
 EKSPERTİZE GÖTÜRDÜK, DEĞİŞEN BOYA YOK,
 ARACIN PLAKA VE ŞASEDEN 5664 SORGUSUNU YAPTIM HASAR KAYDI YOK. ARACI SATIN ALDIM,
ELAZIĞ'A DÖNDÜM, ARACIN SAĞ ÖN HAVA YASTIĞININ UCUNUN HAFİF KALKIK OLMASINDAN ŞÜPHELENDİM, BURADA DA İŞİN EHLİ OLAN ÜMRAN OTO TESTE GÖTÜRDÜM, ARAÇ YİNE DEĞİŞENSİZ VE BOYASIZ ÇIKTI, FAKAT SAĞ ÖN ŞASE UCUNDA İŞLEM OLDUĞU VE MOTOR ALT PVC'SİNİN KIRIK OLDUĞU- SAĞ ÖN HAVA YASTIĞININ AÇILMIŞ OLABİLECEĞİ SÖYLENDİ,
ARACI SİGORTACIYA SORGULATTIM, ŞASE'DE 1 ADET HASAR KAYDI GELİYOR AMA MİKTARI BELLİ DEĞİL,
 HONDA SERVİSİNE GİTTİM, HONDA KAYITLARINDA ARACIN PERT KAYDI GİRİŞİ YAPILDIĞI, ANCAK HONDA SERVİSİNDE İŞLEM YAPILMAYARAK DIŞARIDAN SİGORTA TARAFINDAN ARACA İŞLEM YAPILDIĞI SÖYLENDİ,
HONDA'DA İŞLEM YAPILMADIĞI VE DIŞARIDAN ARACIN HASARI GİDERİLDİĞİ İÇİN BU KAYIT RESMİ KAYITLARDA GÖRÜNMÜYOR, ÇÜNKÜ HONDA'DA TAMİRİ YAPILMAMIŞ.
 5664 SORGUSUNDA BİR KAYIT GELMİYORDU, ŞİMDİ SORGULATTIĞIMDA 29.500 AĞIR HASAR KAYDI GELİYOR.
 SİGORTACILAR SORGULADIĞINDA 1 ADET HASAR KAYDI AÇILDIĞI VE MİKTARININ OLMADIĞI GÖRÜLÜYOR.
 ARACIN NORMAL DEĞERİ 65,000- 67,000 CİVARI, BİNİCİ İÇİN KAÇIRILMAYACAK BİR ARAÇ,  BOYASIZ, DEĞİŞENSİZ ARACIMI ZARAR EDEREK BU FİYATA VERİYORUM.
 ÜMRAN OTO EKSPERTİZİN RESMİ SAYFASINA GİREREK ARACIN TÜM DETAYLI YAPTIRMIŞ OLDUĞUM KAYDINI GÖREBİLİRSİNİZ RAPORUN ÜST SAYFASI RESİMLERDE MEVCUTTUR.
 (BANA SATAN KİŞİ AHIMI ALDI, BEN KİMSENİN AHINI ALMAMAK İÇİN BÜYÜK RAKAMLARDA ZARARDA ETSEM DE ARACIN DOĞRULARINI YAZARAK-BUNU DA TUTANAK ALTINA ALARAK SATACAĞIM.)
 EKSPERTİZ ÇOK DETAYLI İNCELEME YAPTI VE BİR GRAM BOYA YOK ARABADA DEĞİŞENDE YOK,
ÜMRAN OTO EKSPERTİZ SİTESİNDEN YAPILAN TESTİN TÜM DETAYLARINI PLAKA İLE SORGULAYABİLİRSİNİZ.
SİGORTACINIZA SORGULATIN, HER TÜRLÜ ARAŞTIRMANIZI YAPIN. SORULARINIZ OLURSA ARAYIN.
 ARAÇTA FABRİKA ÇIKIŞLI BRC LPG VARDIR, DEPO KAPAĞINDAN DOLUM YAPILMAKTADIR, 67,000 KM'DEDİR,

kayaci26

« Yanıtla #6 : Ocak 27, 2017, 01:26:22 ÖS »
memleket memleket...

işte arkadaşlar bırakalım bazı muhabbetleri...

konuyu açan arkadaşa verdiğim cevap da olduğu gibi Kayseri de satılık 50 tane FD6 yı bırakıp da Polatlı dan araba almaya kalkışırsak RİSK alırız arabadan ziyade...

yıllar oldu mesela tabi o zaman toy luk var... Tavanı değişmiş arabayı kaktırıyorlardı az daha.... neyse ki son dakika da uyandık.... o zamanlar 5664 yok, expertiz yok.... sanayici var... tanıdık boyacı kaportacı motorcu olayları var... eee gittin başka memlekete KİMİ TANIYORSUN Kİ ?

Kime neye güveniyorsun ki....

Seyinno

« Yanıtla #7 : Ocak 30, 2017, 02:31:19 ÖS »
 @kayaci26 hocam eleştiriniz çok anlamsız. sahibindende basınca 50 tane fd6 veya fb7 çıkması bir şey ifade etmiyor. ben şu anda fb7 kasa arıyorum. bi tane uygun var mı kayseride? yok. açıklamasına ne olduğunu yazanlar zaten aşikar. ama yazmayanları siz temiz sanıyorsunuz. ben arıyorum 14bin tl hasar kaydı var diyor. 3-4 haftadır piyasayı takip ediyorum ve kayseride aradığım standartlarda araç yok henüz. siz herhalde kayseride araç vardı da fantazi olsun diye ankaraya gittim sandınız. eğer böyle bir zanna kapılmadıysanız, zaten herkes yaşadığı yerden araba almanın mantıklı olduğunu bilir. dolayısıyla bunları söylemeniz gereksiz ve anlamsız. ben tamamen boyasız, hasar kayıtsız bir araç filan aramıyorum. makul seviyede boyası da hasar kaydı da olabilir aracın. ona göre fiyatı da makul olur. var mı kayseride? yok.

sizden isteğim, " arkadaşa verdiğim cevapta olduğu gibi kayseride satılık 50 tane civici bırakıp da polatlıdan araba almaya kalkışırsak..." gibi karşıdakini küçük düşürücü, karşıdakinin zihnini hafife alıcı ifadelerden kaçınmanız. siz beni tanımıyorsunuz, ben de sizi tanımıyorum. siz benden daha akıllı olabilirsiniz, piyasayı daha iyi biliyor olabilirsiniz, insanları daha iyi tanıyor olabilirsiniz. hal böyle ise bir tavsiye vermeniz bana ihsanınız olur. ancak herkesin bildiği bir şeyi bir de tahkir ederek söylerseniz, bu hiç uygun olmaz. olmadı da..

kayaci26

« Yanıtla #8 : Ocak 30, 2017, 03:49:38 ÖS »
@kayaci26 hocam eleştiriniz çok anlamsız. sahibindende basınca 50 tane fd6 veya fb7 çıkması bir şey ifade etmiyor. ben şu anda fb7 kasa arıyorum. bi tane uygun var mı kayseride? yok. açıklamasına ne olduğunu yazanlar zaten aşikar. ama yazmayanları siz temiz sanıyorsunuz. ben arıyorum 14bin tl hasar kaydı var diyor. 3-4 haftadır piyasayı takip ediyorum ve kayseride aradığım standartlarda araç yok henüz. siz herhalde kayseride araç vardı da fantazi olsun diye ankaraya gittim sandınız. eğer böyle bir zanna kapılmadıysanız, zaten herkes yaşadığı yerden araba almanın mantıklı olduğunu bilir. dolayısıyla bunları söylemeniz gereksiz ve anlamsız. ben tamamen boyasız, hasar kayıtsız bir araç filan aramıyorum. makul seviyede boyası da hasar kaydı da olabilir aracın. ona göre fiyatı da makul olur. var mı kayseride? yok.

sizden isteğim, " arkadaşa verdiğim cevapta olduğu gibi kayseride satılık 50 tane civici bırakıp da polatlıdan araba almaya kalkışırsak..." gibi karşıdakini küçük düşürücü, karşıdakinin zihnini hafife alıcı ifadelerden kaçınmanız. siz beni tanımıyorsunuz, ben de sizi tanımıyorum. siz benden daha akıllı olabilirsiniz, piyasayı daha iyi biliyor olabilirsiniz, insanları daha iyi tanıyor olabilirsiniz. hal böyle ise bir tavsiye vermeniz bana ihsanınız olur. ancak herkesin bildiği bir şeyi bir de tahkir ederek söylerseniz, bu hiç uygun olmaz. olmadı da..

asla ve kata senin düşündüğün gibi tahkir veya küçümseme içermeyen düşüncelerim kelimelerin isabetsizliğinden dolayı yanlış anlaşılmış... kardeşim kusura bakma seni üzmüşüm... Affola...

Ancak alıntıladığın cümlemin sonuna dikkat et lütfen hatta bu yorumları okuyan her arkadaşım dikkat etsin ;   .... RİSK alırız arabadan ziyade !!!

Ülkemiz de ki sahtekarlıkların dolandırıcılıkların ve de edit:kural dışı kelime)liklerin artık adresi yok.

Para gerçekten çok zor kazanılıyor... ve alın terinin hırsızı çoook. Devlet de bunlara çanak tutuyor.

karacihan

« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2018, 03:35:21 ÖS »
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Bu tarz durumlar ile karşılaşmamak için aracın içini, dışını her şeyini bilen arkadaşlar ile bakmanız sizin yararınıza olacaktır diye düşünüyorum.