Gönderen Konu: otoyolda tırdan kopan lastik parçaları  (Okunma sayısı 3426 defa)

honda2002

otoyolda tırdan kopan lastik parçaları
« : Ekim 04, 2009, 06:53:21 ÖS »
Sakarya Kocaeli arasında saat 22:00 gibi otobanın ışıklandırılmamış bir kesiminde ilerlerken yoldaki koca bir lastik tabanında çarptım.
Aracın sağ tarafı zıpladı. Tamponun sağ tarafı içeri göçtü, davlumbaz koptu.
Allaha şükür ucuz atlattım. Araç yürür durumda istanbula kadar geldim.

Yoldaki lastik parçalarına aman dikkat edin diyorum.

Mümkünse farları xenona terfi ettirmekte bence çok yarar var. Daha önceden görüp kurtarma veya yavaşlama şansı olabilir..

teachers71

Ynt: otoyolda tırdan kopan lastik parçaları
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2009, 07:02:07 ÖS »
2 ay önce başıma geldi.tek sis farı kaybıyla atlattım.şahsiyetsiz adam lastik parçaları yolun ortasında olduğu halde kenara çekmiş aracını lastik değiştiriyor.lastik parçalarını toplamaya bile gerek duymuyor.kamyon lastiğinin kaplamasının yarısından fazlası tek parça halinde yolun ortasında idi.
bende büyük kaza atlattım.aracın lastikleri yerden kesildi tekrar oturdu. Allahtan panik yapmadım da ucuz atlattık.
sanada geçmiş olsuz arkadaşım.

mali

« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2009, 10:15:41 ÖS »
banada çok denk geliyor galiba lastik pahalıya gelince kaplama yaptırıyolar oda zamanla atıyor tabi
özellikle otobanda çok tehlikeli
Çok geçmiş olsun

kacaman

« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2009, 10:26:38 ÖS »
arkadaşlar rampa bitip inişe başlandığı sırada genelde lastikte atma oluyormuş, rampada tırmanma sırasında aşırı ısınan kaplama lastik en zayıf yerinden araç inişe geçtiğinde yani hızlanmaya başladığında koparak atıyormuş , bu bilgiyi bana uzun yıllar otoyol devriyesinde çalışan yaşlı bir abi söylemişti.

tricky

« Yanıtla #4 : Ekim 04, 2009, 11:02:45 ÖS »
Çok geçmiş olsun. Evet o yolda kamyonlardan dolayı lastık problemı maalesef cok oluyor. Allah beterınden saklasın...

olcay_bora

« Yanıtla #5 : Ekim 05, 2009, 05:45:43 ÖS »
geçmiş olsun bende her gün iki defa otobanda yolculuk yapıyorum gittiğim güzergah ta hep tırların yol katettiğihadımköy çorlu istikameti çatalca kumburgaz fln çıkışım girişim değişiyor bazen yawaşsam acelem yoksa durup kenara attıgım oluyor kimi zaman da farkedip yırtıorum herhalde allah koruo bende başkalarını korudugum için. ama şöförler bilinçsiz ben kaza yaptıgımda bile yola dökülen camlarımı hatta akan suları bile temizliyordum çekici gelene kadar

cahitarsal

« Yanıtla #6 : Ekim 05, 2009, 06:07:29 ÖS »
herkez dusucelı olmuyor cok tehlıkelı panık halında sag sol yapınca bıle kaza yapma olagın artıyor ıyı kontrol edıp ustunden gecıceksın baska care yok

gknvt4

« Yanıtla #7 : Ekim 05, 2009, 07:07:12 ÖS »
geçmiş olsun

honda2002

« Yanıtla #8 : Ekim 05, 2009, 09:36:51 ÖS »
Sakarya Kocaeli arasında saat 22:00 gibi otobanın ışıklandırılmamış bir kesiminde ilerlerken yoldaki koca bir lastik tabanında çarptım.
Aracın sağ tarafı zıpladı. Tamponun sağ tarafı içeri göçtü, davlumbaz koptu.
Allaha şükür ucuz atlattım. Araç yürür durumda istanbula kadar geldim.

Yoldaki lastik parçalarına aman dikkat edin diyorum.

Mümkünse farları xenona terfi ettirmekte bence çok yarar var. Daha önceden görüp kurtarma veya yavaşlama şansı olabilir..

vurduktan hemen sonra gaza bastigimda arac sanki N deymis gibi devir saati yukseldi, arac hizlanmadi.
4-5 sn. sonra birdenbire duzeldi Allaha sukur.
Sanirim koruma mekanizmasi gibi bir fonksiyon mevcut.

MHMT-16

« Yanıtla #9 : Ekim 05, 2009, 09:41:09 ÖS »
arkadaslar buyuk gecmıs olsun dıkkat etmemız gerekıyor yollarda sorumsuz bir cok surucu var...bu adamların dağdaki teröristen farkı yok...

i-tec

« Yanıtla #10 : Ekim 05, 2009, 09:59:10 ÖS »
2 ay önce başıma geldi.tek sis farı kaybıyla atlattım.şahsiyetsiz adam lastik parçaları yolun ortasında olduğu halde kenara çekmiş aracını lastik değiştiriyor.lastik parçalarını toplamaya bile gerek duymuyor.kamyon lastiğinin kaplamasının katılımından fazlası tek parça halinde yolun ortasında idi.
bende büyük kaza atlattım.aracın lastikleri yerden kesildi tekrar oturdu. Allahtan panik yapmadım da ucuz atlattık.
sanada geçmiş olsuz arkadaşım.

aynısı bu yaz başıma geldi izmir aydın otobanında tırın lastiği parçalanmış şerit gibi yolun ortasında ben asfalt zift lekesi gibi gördüm uzaktan..üzerinden geçmemle..benim ön ek sizlere ömür ve ciddi dercede rot ayarım bozuldu allah korudu

bundan önceki aracımlada ankaradan dönerken gece davlumbazı bırakmıştım.

son kazamdan sonra yollara dikkatli bakınca yol kenarları ve yolların bunlarla dolu olduğunu gördüm..izmir e uğrayıp rot ayarını yaptırdığım rotçu takla atanlar olduğunu söyledi bu lastik parçaları yüzünden..dikkatli olun arkadaşlar gece görmenize imkan yok bi anda önünüze çıkıyorlar...ama gündüz yolda büyük zift lekesi gibi gözüküyorlar

mali

« Yanıtla #11 : Ekim 05, 2009, 10:06:21 ÖS »
geçmiş olsun gerçekten çok tehlikeli bir durum

teachers71

« Yanıtla #12 : Ekim 06, 2009, 05:01:23 ÖS »
benim tavsiyem kesinlikle direksiyona sıkı yapışın. direksiyonu kırmayın. frene falanda basmayın.ne olursa olsun üzerinden geçmeye çalışın.frne bastığınızda araç tekerleği havalandığında havada kilitlenir. tekerlek kilitli yani durmuşken  yere bastığınızda ne olur artık Allaha kalmış. Hele direksiyon manevrasını aklınızdan bile geçirmeyin. alacağınız en büyük hasar tampon far belki lastik falandır. ama ani manevra ve panik çok kötü sonuçlar doğurur.
Allah hepimizi korusun.

yalçınn

« Yanıtla #13 : Ekim 06, 2009, 05:58:00 ÖS »
Allah korusun ya ne bilinçsiz ve cahil şöferlerimiz var bizim
sanırım ehliyetin kolay veriilmesinden kaynaklanıyor
büyük geçmiş olsun...

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #14 : Ekim 06, 2009, 11:54:51 ÖS »
Çok geçmiş olsun arkadaşlar. Ben de bu şekilde bir kaç kez tehlike yaşamıştım... Allah hepimizi kaza beladan korusun. Bu konuda insanların daha bilinçli olması lazım. özellikle kamyoncuların... lastiği yol ortasında bırakıp gidiyorlar...

recky

« Yanıtla #15 : Ekim 07, 2009, 12:35:07 ÖÖ »
cok gecmısolsun allah beterınden korusun

by_echo

« Yanıtla #16 : Ekim 09, 2009, 10:52:16 ÖS »
abi cok gecmiş olsun walla allah korumuş

firstcevher

« Yanıtla #17 : Ekim 09, 2009, 11:47:11 ÖS »
Gerçekten tehlikeli bir durum çok geçmiş olsun ;) Ben otobanları anlamıyorum, ışık olması gereken okadar çok yer varki otobanda, özellikle uzun virajlarada bence ışık şart ;) bide öyle zifiri yerler varki, ışık bile bazen gözükmüyor :D

nadirgoktan

« Yanıtla #18 : Ekim 10, 2009, 12:45:44 ÖÖ »
geçmiş olsun Allah tekrarından korusun hocam...

muratcvc

« Yanıtla #19 : Ekim 10, 2009, 06:07:05 ÖS »
geçmiş olsun