Gönderen Konu: nissan fuga tam bi yakıt dehası  (Okunma sayısı 5432 defa)

fastest40

nissan fuga tam bi yakıt dehası
« : Ekim 10, 2011, 11:46:58 ÖS »
s.a arkdaşlar nissan fuga modelini inceledim sizlerle paylaşmak istedim 3.5lt v6 motor 370 pslerde güç 0-100 verisi 5.9 snden az ve ort yakıtı 5 litre civarı sizce almanların ürettiği dizeller mi efsane yoksa adını duymadımız bu denli japon araçlarımı???
http://www.youtube.com/watch?v=hvJ5_OlsaD4&feature=player_embedded#!

MerT01__civic

Ynt: nissan fuga tam bi yakıt dehası
« Yanıtla #1 : Ekim 10, 2011, 11:50:53 ÖS »
bence bu :) aracın tipide hoş.. yakıt tüketimine dicek söz yok zaten..

TURQAZ

« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2011, 04:05:22 ÖS »
vergisi hakkında bilgisi olan ?

TURQAZ

« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2011, 04:09:01 ÖS »
ÖDENECEK   

Yıllık Tutar  :6.150,00 TL
İlk Altı Aylık Tutar :  3.075,00 TL
İkinci Altı Aylık Tutar : 3.075,00 TL

fastest40

« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2011, 04:11:56 ÖS »
yakıt kponusunda size katılıyorum fakat şunu sölemeden edemicem 3.5lt motorda galiba elinebilen güzel bi nokta hep vergiden kaybeden bi ülkedeyiz yanlız şunun altını çizelim teknoloji sloganlığı yapan deişik marka partizanı arkadaşlar bunlarıda görmezden gelmesinler lütfen gerçkten güzel ve teknolojik bir araç...

Grafink

« Yanıtla #5 : Ekim 12, 2011, 04:16:16 ÖS »
bizdeki vergi sistemiyle zor bu ara. yılda 5 lira öderiz :D ama demek bunun 1.6 sını yapsalar araba bedava gidecek...

diğer konuda konuşuluyordu, hybrid var mı yok mu diye, sahibinden de honda civic hybird diye aradığınızda aracın 2. el pazarının bile olduğunu görmek mümkün 185 bin yapmış bitane bile var :D

türkiye de olmayan araç Hydro hibrid... Su yakıyo araba yani, düz hibrid zaten satıyo... Otomotiv dünyasının seyrini japonlar değiştirecek kısaca arkadaşlar...

BMW daha 3. fazındada hidro aracının honda amerika ve japonya da leasing usulu 2yıldır satıyo

Dünyadan bi haber vatandaşlar da gelmiş burda alman mı japon mu diyo...

arkadaş mesele basit almanya sanayi devidir, japonya teknoloji... bu bin yıldır böyle bin yıl sonra da böyle olacak...

TURQAZ

« Yanıtla #6 : Ekim 12, 2011, 04:17:33 ÖS »
evet herşeyiyle mükemmel gerçekten ama burası Türkiye işte biryerden sıksak öbür taraftan patlak veriyor

aslına bakılırsa kendini kanıtlamış her bir markanın marjinal araçları var fakat bizler burada göremiyoruz ve elimizde olanların karşılaştırılması bence daha mantıklı,marka olayına girilecek olursa birçok örneği burada sergileyebilmek kolay  :) haliyle fiyatlarda doğru orantıda tavan yapmakta

fastest40

« Yanıtla #7 : Ekim 12, 2011, 04:25:25 ÖS »
adamlarda hızlı küçük motor yapmıyolar ah bi küçük hacimli motor yapıpda tr ye getirselerde neyin ne olduğu çıksa artık ortaya....

Grafink

« Yanıtla #8 : Ekim 12, 2011, 04:28:12 ÖS »
abi adamlar hızlı küçük motor yapmıyo da Alman devleri yapıyo mu... Bak merso ya bak bmw ye hatrı sayılır araçların hepsinin maşallahı var... El oğlu biliyo küçük motora yüklenmemek gerektiğini... Yüklenecek adam zaten küçük almaz diyo... Anca işte Halkın arabası VW yapıyo bu işleri...

fastest40

« Yanıtla #9 : Ekim 12, 2011, 04:38:45 ÖS »
haklısın halk aracı olarak koydular hybridi ama millet anlamadı performans istiyolarsada hala bu konuda bu insanlar dev adeta ama anlayana bilene araştırana gözü kapalı körü körüne bağlanıp hondada iş yok şu araçda şu bu araçda bu var demeklede olmuyo bu siteye gelipde belirli markaların partizanlını yapmaklada olmuyo biz tht olarak her markanın yaptını tartışığ gerekli yorumlarımızı yapıyoruz başka markaların forummuna gidipde partizanlık yapmak bizim işimz değil!!!

BGR19

« Yanıtla #10 : Ekim 12, 2011, 04:50:52 ÖS »
Gercekten mukemmel bi arac tek sorun japon markalar daha cok amerika pazarini goz onune aliyor sanirim, ah su vergi isi yakti bizi yaa :(

jaggalagalaga

« Yanıtla #11 : Ekim 12, 2011, 04:56:30 ÖS »
hakkaten yakıt konusu eğer öyleyse tüm markalar hikaye bunun yanında ancak vergi işte vergi :(

emre16

« Yanıtla #12 : Ekim 12, 2011, 05:31:54 ÖS »
gerçekten mükemmel bi teknoloji, bir keresinde k.çekmece cennet mah. görmüştüm bunun aynısı ama onda m35d yazıyordu manyak bi alet gerçekten....

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #13 : Ekim 12, 2011, 08:04:34 ÖS »
neyse VW 30 sene sonra hacim büyütmeye başlar. Hele bi tsi motorlardan parayı vursunlar. millet elinde piston gezsin :D

fastest40

« Yanıtla #14 : Ekim 13, 2011, 12:02:51 ÖÖ »
neyse VW 30 sene sonra hacim büyütmeye başlar. Hele bi tsi motorlardan parayı vursunlar. millet elinde piston gezsin :D
+5500

kayaci26

« Yanıtla #15 : Ekim 13, 2011, 09:32:03 ÖÖ »
1.4 motordan 170 hp güç alan bir mühendisin eline 3,5 litreye kadar çık aynı teknolojiyi kullan desek 1500 hp ye falan gider dieee düşünüyorum....

ya arkadaşlar sabah sabah hakketen çok güzel gitti bu nissan olayı ya...

kalktınız yani ES7 nin Jettayla ya da ne bileyim 1.8 in Golf le falan kıyaslandığı bir forumda AHANDA CAPONLAR BUNU DA YAPMIŞ demek için yurt dışında 80.000 $ ın üstünde satış fiyatı olan (Anlayamayacak 12 - 16 yaş arası kardeşlerim için açık yazıyorum.... TR ye gelse gelse +gümrük vs yaklaşık 250.000 TL civarı etiketi olur) bir arabayı getirdiniz araştırma ya da tez konusu yaptınız...

Anıl kardeşim bırak MTV sini falan... TR de 250 bin TL eden araçların MTV leri birbirne yakın zaten.... (hiç biri 2,5 cc nin altında değil )

Ayrıca beni bilenleriniz biliyorlar... fanatizmi hiç sevmem.... Ancak belirli konuları iyi anlamak ve değişen dönüşen güncel tabiri ile globalleşen dünyayı iyi anlamak gerekiyor...

Beyaz Eşya mesela dayanıklı tüketim malıdır.. Ve sanayi ticaret bakanlığından üretim izni alırken, ilgili serideki son üretim den sonra 10 yıl yedek parça bulundurma taahhüdü olması gerekirdi... Şimdi bu süre 7 yıla indi...

Otomotivde de bu tip uygulamalar var... Evet artık yeni dünya düzeninde hiç bir ERK üretilen bir ürünün insan ömrü gibi uzun yıllar hizmet edeceğini düşünmüyor... Amaç kısa dönemde max verimlilik prensibi.

Biraz okuyun, araştırın ve destekli düşünün lütfen.... Mesela bir arkadaş 30 sene sonra falan demiş.... kim bilir 30 yıl sonra benzin motorin vs tüketemeyeceğiz çünkü kalmayacak ve hidrojenli - nitrojenli - oksijenli - vs araçlar üretilecek, belki havada süreceğiz bunlar bilinniyor şimdilik...

ama kesin olan bir şey var evet hepiniz haklısınız bende bu duruma muhalif değilim, Honda Dünyanın en sağlam motor üreticisi, hatta en iyi otomatik şanzıman üreticisi ama EN İYİ OTOMOBİL ÜRETİCİSİ DEĞİL . . . .

w

TURQAZ

« Yanıtla #16 : Ekim 13, 2011, 09:39:43 ÖÖ »
Ötv'yi ben bırakıyorum da saolsun devletimiz bırakmıyor ,hali hazırda yine zam yedik :))

Grafink

« Yanıtla #17 : Ekim 13, 2011, 10:01:31 ÖÖ »
hayır birde geçen gün bir haber vardı, vergiye yeni emisyon düzenlemesi diye, başlığı görünce gözlerim parladı. Ahanda dedim. avrupa amerika sistemi geliyor dedim... velhasıl içeriğe bakınca;

1600 üstü ve şu emisyon değerdeki araçlar  şu kadar
1800 üstü ve şu emisyon değerdeki araçlar şu kadar;

şeklinde şu an çalışıyor abiler...

birde şöyle bir ek açıklama vardı, " elektrikli araçların çevreyi koruduğuna inanmıyoruz, sonuçta o aracın yaktığı elektriği üreten bir termik santral çevreyi kirletmiyor mu? kirletiyor... bu yüzden elektrikli, hybrid araçlar için özel bir düzenleme yapmayacağız..."

Bu memlekette bisiklete binmek lazım arkadaş... başka türlü adam olacağı yok bunların...

yani şimdi sistem aynen devam edecek, bir de üzerine emisyon durumu eklenecek...

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #18 : Ekim 13, 2011, 10:04:39 ÖÖ »
Bende bırakamıyorum bağımlılık yaptı.

Honda dünyanın en büyük benzinli motor üreticisi. ( dizel değil )
En büyük otomobil üreticisi değil. ( toyota en büyük )  Ama honda en iyilerden biri.

Yakında mtv ötv prosedürleri değişirse şartlar düzelir yoksa 1,2 1,3 motorlar çoğalır.

Grafink

« Yanıtla #19 : Ekim 13, 2011, 10:08:52 ÖÖ »
toyota deyince, yeni yaris pek bi güzel olmuş...

fastest40

« Yanıtla #20 : Ekim 13, 2011, 11:02:35 ÖÖ »
sayın kayaci 26 yaşınız profil bilgilerinde 110 yazdığı için bu hitabı kullandım.tez yada araştırma konusu yaptınız tabirine gelince beğenmiyosanız yorum yapmak zorunda değilsiniz.bu forumda yaklaşık 1 haftadır çeşitli partizanlıklar yapılıyor gerek diğer markalar gerekse hondayı kötülemek adına.bizim burda yapmış oldumuz teknolojide gelinen bi noktayı paylaşıp tartışmaktır.biz trye bu gelir bu şöle satar bunu yapar şunu yapar demedik.lütfen açtığım konunun başlını okuyun açıklamalarımı okuyun konu neyi gerektiriyorsa yorumunuzu buna uygun yapın bi zahmet!!!ortada bi gerçek var 3.5l motor 370 ps gücünde ağır abi görünümlü lüks ötesi bi dizaynı olan ama sportip bi araç gücünde olmasına rağmen 5lt tüketip doğayı korumayı hedefleyen bi teknoloji.biz bunu paylaştık mühendislikde gelinen bi noktayı parrtizanlık yapmadan şeffaf bi şekilde açıkladık.1.4 tsi dan 170 ps alan adamlara 3.5 motor versek nolurduya gelince saygıdeğer kayaci26 2.0 turbo destekli gti üretip type r la başa çıkamayan mühendisler tsi övdüğün mühendisler madem öleydi bunu neden yapamadılar??hondada atmosferikde 2.0 motora 240 ps aldı kim bilir vw kulandığı komp artı turbolu motorla desteklese beygirler havada uçuşur.bugünün koşullarında amerikanların favorisi olan bi mustang gt de bile vtec sisteminin taklidi var subarular evolar hepsi vtecli araçlar.bunların aldığı başarılarda görmezden gelinmez lütfen herkez tartşma konusuna uygın konuşssun biz bi başarıyı konuşuyorruz beğenmiyosanız zorlada beğin demiyoruz biz ŞEFFAF OLUP PARTİZANLIK PEŞİNDE OLMAYAN BAŞARIYI ESAS ALIP GEREKTİNDE MARKASI NE OLURSA OLSUN BAŞARILI OLAN ARAÇLARI TAKDİR ETMESİNİ BİLİRİZ.TUTUPDA ŞU ŞÖLE BÖLE DEMEKLE BU İŞ OLMUYO HERŞEYE VERİLECEK Bİ CVB VAR TEKNOLOJİYE DAİR....

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #21 : Ekim 13, 2011, 11:33:35 ÖÖ »
Olay kısır döngüye bağladı zaten. Adamlar amerikada deli gibi camry satıyor türkiyede yok.
Neden gelmiyor ===> vergi yüksek ======> satılmıyor

Diğer adam; Gelmiyor ======> çünkü satılmayacak =====> Satılmıyorsa kötüdür düz mantığında ilerliyor...

Honda seven adamlar en iyisi olduğu için değil başka şeyler için seviyor.

kayaci26

« Yanıtla #22 : Ekim 13, 2011, 01:18:21 ÖS »
fastest40... Bak Yakışıklı Kardeşim...

yaş konusu polemik konusu olmasın 34 ü geçti 35 e gidiyor ama bunun çokda önemi yok...

s.a arkdaşlar nissan fuga modelini inceledim sizlerle paylaşmak istedim 3.5lt v6 motor 370 pslerde güç 0-100 verisi 5.9 snden az ve ort yakıtı 5 litre civarı sizce almanların ürettiği dizeller mi efsane yoksa adını duymadımız bu denli japon araçlarımı???

Şimdi kelime oyununu akıl oyunu sevmem, hitabetini begenmedim çünkü... sen lütfen yazdıklarını dikkatli oku... "sizce almanların ürettiği dizeller mi efsane yoksa adını duymadımız bu denli japon araçlarımı" şeklindeki soru işaretleri ile biten cümlenin altına daha neler yazılır... ama sen daha öğrencisin, üniverste eğitimi esnasında insan okulda öğretilenler dışında daha milyon tane şey öğreniyor... sen de biliyorsun bu nu o yüzden.... sadece fanatizm kokan cümleni eleştirmek anlamında yazdım iki satır kelam o kadar... Ve burası bir forum sayfası isteyen istediğini yazar çizer, istediği yorumu yapar, begenmediğini eleştirir... begndiğini alkışlar falan.... Birilerinin Hondayı kötülemesi ya da övmesi, ya da bir başkasının Alman otomotiv firmalarının ürettiklerini överler söverler döverler... önemli değil.... Önemli olan o firmanın kurumsal kabiliyeti...

Dünya da kim ne yapmış, kimin eli kimin cebindeymiş hangisi daha büyükmüş.... bunlar hakketen hikaye.... Bak TR ye Honda nın satış rakamları yerlerde sürünüyor....

2011 yılı 9 aylık veriler şöyle :
HONDA          9.986
VOLKSWAGEN    38.625

Gelelim bana… 3 – 5 farklı araçtan sonra… ies e biniyorum yaklaşık 3 yıldır… Ama bir gün olur da ies imden vazgeçersem yine bir Honda ya binerim…. 1.8 mi olur, 2.0 mı olur, 2,4 mü olur bilmem kısmet işi….
Yani senin anlayacağın HONDA yı birçok kullanıcıdan daha çok seviyor, biniyor, hakkını veriyorum… Bir arkadaşımın dediği gibi, HONDA ile NİKAHLI yız, diğerleri METRES . . .

Ancaaaaakkkkkk . . . 1.4 motordan 170 hp güç elde eden teknoloji nende Honda da YOK gibisinden TEKNİK bir konunun dibinden binbir çeşit fanatizm fışkırır da 2012 model arabada neden adam gibi müzik tesisatı yok, ya da ne den adam gibi ses yalıtımı yok dediğimizde KABAHAT oluyor….

Ve genç arkadaşım sana son sözüm lütfen yazdığına çizdiğine dikkat et… Efsaneden bahsetmişsin… Nissan fuga ile efsaneden söz etmişsin… BAK SANA BİR İKİ TANE EFSANE SÖYLEYEYİM . . .
1.HONDA Civic : 1973 de ilk kez görücüye çıkmıştır, 2012 de 9. Nesil Civic yollarda oalcak…

2. WV Golf : 1974 de ilk kez asfaltla tanışmış…. 2012 de 7. Nesil Golf görücüye çıkacak….

Efsane böyle bir şey otomobil dünyasında…. Diğerleri masalımsı kalıyor… Dinlemeye yaşım yetmiyor….

Tüm katılımcı arkadaşlara sonsuz saygılar….

http://www.odd.org.tr/folders/2837/productialdbldocs/1101/2011%20Toplam.pdf

fastest40

« Yanıtla #23 : Ekim 13, 2011, 03:19:49 ÖS »
yaşınızın önemi yada olmaması benim ALDIĞIM DEĞERLER ÇERÇEVESİNDE YETİŞTİRİLME tarzımla alakalıydı nese bunların hiçbir önemi YOKMUŞ.2.olarak eğere hitab şeklimi beğenmediyseniz bu konuda sölücek sözüm yok çünkü sözün bittiği yer burası.3.olarak açılan bu konuda bişiler paylaşıp herkeze bişiler katmak istedim.bu aracı bilmyen bu teknolojiyi bilmeyen arkadaşlarımızada katkımız olsun die bende yeni görmüştüm çünki.bu denli bi tartışma konusunda tartışılan konu tamamiyle teknolojik bir konudur.dikkat ettiyseniz almanların dizeliyle kıyasladım.ince bir çizgiden düşüncek olursanız yakıt olayının baz alıdığı açık ve nettir.civiclerin şunların bunların tartışıldığı bi forum demişssiniz.bizim formumuzda bunlarda tartışılcak; acaba pahalı bmwler mercedesler Neden söz konusu olarak konuşuluyor?bu konuyu açtığım yere bi zahmet dikkat edin.sohbet off toipc yani tamamen bağımsız bi yer konuyu açtığım yer muhabbet adına açılabilecek bir yer.burda bi tez ve aracı savunma satışa sunma çabasıda olmadığı kesin tamamen bilgilenme bunun yanındada herkezin biribirine kazandırabildği bilgilerin paylaşıldığı bölüm.yaptınız yorumda aracın artısını eksisini baz alıp bişiler paylaşsaydınız bu denli bi msjlaşma muhabettine girmezdik sizde ''YAKIŞIKLI KARDEŞİM'' akıl oyunu laf oyunu hitablarını yazmamış olurdunuz.ayrıca herkez ekonomik oldu hakkında bir yorum yapıp konuya dahil olmuş acaba siz bu bölümde takip ettiniz konu hakkında bi yorum yapmadan artısını eksisini sölemeden ilk sayfadaki şekilde konuştunuz anlamış değilim.nese bu konuşmayı dahada uzatmayacağım benim esas burda dikkatini ÇEKMEK İSTEDĞİM ŞEY ŞEFFAF OLUP TEKNOLOJİDEKİ YENİLİKLERİ PAYLAŞMAK SİZİN TABİRİNİZLE AKIL OYUNU LAF OYUNU YAPIP KANITSIZ KONUŞMAK İSTEMEM BİLİNÇSİZ İNSANLARIN 2011 YILINDA KLİMASIZ BİR ARAÇA DÜNYA KADAR PARA VERİP ALDIKLARI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ BUNUN ADI KÖRÜ KÖRÜNE İNANMIŞLIK YADA BİLİNÇSİZLİK DESEK DAHA DORU OLUR...TÜM FORUMDAN ÖZÜR DİLERİM KONU KİTLENMESİN HERKEZ BİŞİLER PAYLAŞIP KATKIDA BULUNSUN YORUMUMUZU ESİRGMEYELİM SAYGILAR....
« Son Düzenleme: Ekim 13, 2011, 03:22:45 ÖS Gönderen: fastest40 »

kayaci26

« Yanıtla #24 : Ekim 13, 2011, 03:42:07 ÖS »
ha işte tam da bu nokta önemli... bak ülkemizde bilinçli ya da bilinçsiz kavramı önemli ben buna vurgu yaptım durudum... madem sohbet ediyoruz... Demek istediğim olay salt bilinç meselesi değil... Bir araç klimasız üretildi ise bu fabrikasyon tercihdir... dedik ya soğuk iklim li ülkeler içindir falan... işte öyle... amma TR de ne işi var... onu da açıkladık... 60.000 TL ye klimasız bir araç alınır mı alınmaz mı.... hiç tartışmam

Honda ise sıkıntı yok... klimasız da binerim . . . klimalıda binerim...

Ben de öyle güzel kardeşim... Honda ya da Honda . . . .Şöyle diyeyim hondadan iyisi daha yeni bir Honda dır...

Ama mesela benim araç 1.6 ies ya 1999 model... full ama aynı modelde olup da klimasız olanı da vardı.... Klima opsiyonel di yanee.... VW de ki durum böyle değil, TR için üretilmemiş bir araç la karşı karşıyayız ve millet dala çıka alıyor (mal gibi dedim dikkat ederseniz)