Gönderen Konu: motosiklet hakkında bi küçük yardım  (Okunma sayısı 1444 defa)

haldunak

motosiklet hakkında bi küçük yardım
« : Şubat 24, 2009, 05:49:32 ÖS »
arkadaşlar konu otomobilden biraz uzak ama bi yakınım motosiklet alacak.
araç 97 model biraz yaşlı bir araç motosiklet için ama koymuş kafaya almayı bunuda beğenmiş ama motorunda bi sorunu var.
"buji kesmesinden dolayı motordan yatak sesi gelmektedir . uğraşamayacak olduğumdan dolay motoru açtırmadım. bu nedenle fiyatı fazlasıyla kırdım. Ustanın dediğine göre tek gömlekte değişebilir, çift gömlekte değişebilir" şeklinde belirtmiş satıcı kişi.

bu şekilde motor alınırsa çokmu dertli olur acep???

sizden yardım istememin sebebi motosiklet adanada, eğerki motor konusunda yardımcı olabilcek bir usta vs. varsa alınıp ankarada yaptırılacak. güvenebileceğimiz biri lazım. buraktan yavuza yavuzdan da sanırım tunç'a kadar ulaşılmış ama direkt irtibata geçemedim. tuunnççç ne deyisen :D

el birliği ile yaptıralım motosikletle turlayalım yaww :p

haldunak

Ynt: motosiklet hakkında bi küçük yardım
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2009, 05:52:50 ÖS »
unutmuşum motosiklet suzuki gsx-r 600 33000km

RattleSnake

« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2009, 07:36:07 ÖS »
suzuki gsx-r 600 güzel bir makina eğerki yatak sesi rolantidede geliyorsa bence pek hoş olmaz ki bu makinalar araba gibi değil 16-17 bin devirlere çıkıyor motor bu durumda iken yüksek devirlerde kullanıldı ise krank kolundada küçük çizikler oluşmuş olabilir ve gerçekten hız ve devir makinaları olduğu için bence sorun yıllarca motor kullandım teknik bilgim fazla yok ama ustanın dediği gibi bir veya iki gömlekle kurtulabilir fakat kesinlikle orj parça kullanılmalı derim iyi bir ustaya göstermekte fayda var

mottohonda

« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2009, 09:08:35 ÖS »
ben 14 senedır  motosıklet kullanıyorum halada motosıkletle ekmegımı kazanıyorum adanada anlıyan bı ustaya goster basına buyuk masraf acabılır sonradan hezımet yasama ankaraya getırecem dıyorsun boşuna masraf edersın ona masraf edecegıne ustune az daha koyup daha ıyısını alabılırsın
dun gezını yordum bahsettığın bu motor herhalde
http://www.sahibinden.com/_anahtar_degmemis_orjinal-88WQQaXQQ9396893WQQpXQQdisplayitem
« Son Düzenleme: Şubat 25, 2009, 09:12:18 ÖS Gönderen: mottohonda »

firstcevher

« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2009, 11:17:52 ÖS »
tunça daa intikal edemedim babuş :D kardeşi motorcu bulucaz sana bi yol merak etme sen ii bi usta bulcaz ;)

hayırdır nerden çıktı şimdi bu motor işi :D birde kaç para vereceksinin alete? kaç CC bunları bana bi ilette alternatiflerine bakalım ;) İlla suzuki olcak die bi kaide varmı?