Gönderen Konu: Motoru havada durdu Sofyaya acil iniş yaptı  (Okunma sayısı 854 defa)

HONDA

  • Ziyaretçi
Motoru havada durdu Sofyaya acil iniş yaptı
« : Ocak 20, 2006, 10:18:34 ÖÖ »


Türk Hava Yolları’nın (THY) dün akşam Zürih-İstanbul seferini yapan Boeing 737-400 tipi iki motorlu yolcu uçağı, Bulgaristan üzerinde bir motoru durunca Sofya’ya acil iniş yaptı.

Zürih’ten aldığı yaklaşık 150 yolcu ile İstanbul’a gelen THY’nin Boeing 737-400 tipi uçağının bir motoru Bulgaristan hava sahası üzerinde durdu. Bunun üzerine Bulgaristan makamlarıyla irtibat kuran uçağın pilotu, Sofya Havalimanı’na acil iniş talebinde bulundu. Havalimanında herhangi bir tehlikeli duruma karşı ambulanslar ve itfaiye ekipleri hazırlandı. THY uçağı, önlemlerin alınmasının ardından saat 21.50 sıralarında tek motoruyla acil inişi başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Yolcular hemen terminale alındı. TC-JER kuyruk tescilli uçağın incelemeye alınacağı, yolcuların gönderilecek bir uçakta İstanbul’a getirileceği belirtildi. Havacılık uzmanları "ETOPS" denilen bu durumun normal olmadığını söyleyerek, "Pilotların en korktuğu durumdur. Bir uçak tek motoru ile bir müddet gidebilir" dediler.NaLaNn

  • Ziyaretçi
Marmaris sallandı 11:45
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2006, 11:36:43 ÖÖ »
Gökova Körfezi’nde meydana gelen 3.9 büyüklüğündeki deprem, Muğla ve ilçelerinde hissedildi.
      AA muhabirinin Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden aldığı bilgiye göre saat 11.39’da Gökova Körfezi’nde derinliği 12.9 kilometre, büyüklüğü 3.9 olan hafif şiddette bir deprem meydana geldi.
      Meydana gelen deprem, Muğla ve ilçelerinde hissedildi. Depremde mal ve can kaybı olmadığı bildirildi.