Gönderen Konu: Motor blok çatlağı kesin çözümleri  (Okunma sayısı 3509 defa)

skykhaan

Motor blok çatlağı kesin çözümleri
« : Mart 31, 2016, 07:55:41 ÖS »
Öncelikle herkese selam,foruma tesadüf eseri nette gezerken rastladım ve ilk gözüme çarpan  motor blok çatlağından müzdarip bir arkadaşın haberi oldu.
Aynı derdi yaşamış ve uzun süre çözüm arayıp sonunda bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Türkiye'ye yeni
getirilmiş bir teknolojiyi uygulayan bir firmada problemimi çözdüler sağolsunlar..
Aracım 1999 ford mondeo,aracı motor yeni yapılmış diye aldım ancak araç bir hafta sonra hararet yapmadığı halde
çatladı,belki daha öncede vardı bu problem büyüdü orasını bilmiyorum.Ama benim ustam motoru söktüğünde daha
önceki tamirde motorun 1.5 olması gerekenden fazla taşlandığını söyledi,motordaki yüksek basınç sebebiyle blokta 5
adet çatlak oluşmuş.Çatlaklarda öyle yerlerdeki (buji yuvalarında) hangi kaynakçı gördüyse çıkma al bu adam olmaz
dedi.Lafı uzatmayım sora sora bu firmayı buldum ve adamlar çatlakları tamir ettikleri gibi motor bloğunun üstünü 4mm
doldurdular hatta işlemi web sayfalarında ve youtubeda yayınlıyorlar şu an.( https://www.youtube.com/watch?v=P3iObpL7_Rw ) .
Aracımın motoru taşlandı ve şimdi tam sıfır motor oldu kullanıyorum..Fiyat olarak çıkmanın bile
katılımı kadar tuttu.. Kaynakta ısı ve ateş olmadığı için motorda çarpılma dönme olmuyor.Döküm olsun aliminyum olsun
her türlü motoru,cantı radyatörü sorunsuz ve garantili kaynatabiliyorlar. Firmanın web adresini ve telefonunu vereyim
unutmadan (0216 577 78 88) (www.dymet.com.tr) Çok cana yakın arkadaşlar,özellikle Gökhan beye buradan tekrar
teşekkür ediyorum,sayesinde motorum sıfır oldu.
Bu tür problemleri olan arkadaşın problemine yardımcı olabilirsem ne mutlu.

tuyatutaynca

• Serhat YALÇINKAYA
    • Yapıkredi Bankası
Ynt: Motor blok çatlağı kesin çözümleri
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2016, 08:19:56 ÖS »
isıca iğdiğit ileceışık!...