Gönderen Konu: Masaüstünde CON Adında Yeni Klasör Açılmaz..peki neden?  (Okunma sayısı 4770 defa)

adrenaliinn

İŞTE CEVABI OKUMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM..!!!!!!!

CONTORIUM = CON+TORYUM
Sİmgesi con, atom numa...rası 90, kütle numarası 367,4! bu rekor bir radyoaktivite! Dünyada sadece istabul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edildi!
Bu elementten son yıllarda enerji üretiminde, özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanılıyor. Bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanılınca bile bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi!! Üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir ELEMENT. Kaynakwh: bilgisayarınıza con adında klasör açamıyorsunuz!peki ama neden?
Bugün ABD, AB, bilimum Asya ülkeleri, Avustralya, Antartika ve Afrika contorium mineralinin peşinde!
Türkiye'de Tahmin edilen rezerv ne kadar?
127.000 ton! Değeri ne kadar? 23 trilyon dolar! Toplam borcumuz ne kadar? 280 milyar dolar!
Türkiye aslında çok zengin bir fakir ülke!
Pekiii Batılı ülkeler tarafından içimize sokulan basınının adamları ne diyor biliyor musunuz geçenlerde?
'Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir'
Tehlikenin farkındamısınız!!!!

Peki batı bu madenlere ulaşmak için ne tipte bizans oyunları yapıyor?? Sadece istanbul boğazı ve haliçte bulunan bu mineralini ele geçirmek için başta bedavaya haliçi temizleme önerisinde bulundular! Şimdiyse durmadan boğazdan yalı alıyorlar. Satın alınan yalılara hiçbir TÜRK'ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmalar yapılması sizce tesadüf mü?

Dubai Kuleleri Gerçeği:
Peki merak ettiniz mi, neden Dubaililer (yani aslında perde arkasındaki Amerikalılar) birden bire İstanbul'a bu kadar yüksek yapılar inşa etmeye heveslendiler ve milyarlarca doları bize (yani bu işe) yatırmaya karar verdiler…
İki kıtanın birleşim yerindeki farklı tektonik yapı acaba hangi elementin benzersiz ve mükemmel oluşum şartlarına ev sahipliği yapıyor?
Peki başka ne şekilde, yabancı bir ülkenin en büyük şehrinin ortasında, hiç engellenmeden (hatta alkışlanarak) yerin yüzlerce metre altında jeolojik araştırmalar yapabilirsiniz?.....

Lütfen bu yazılı metni tüm tanıdıklarınıza iletin ve ülkemizden toprak satın almak isteyen yabancılara ve güya turistik gezi amaçlı boğazı gezen ecnebilere şunu söyleyin:
'You will never have our mineral of contorium! We are aware of the danger!' (asla mineralimize sahip olamayacaksınız, tehlikenin farkındayız.)

ARKADAŞLAR, VATANDAŞLAR;
CONTORIUM İSİMLİ DOSYA AÇILAMAMASININ SEBEBİNİN 'console'UN KISALTMASI OLDUĞUNA DAİR MOSSAD VE CİA GÜDÜMLÜ AÇIKLAMALAR VAR. FAKAT ŞU NOKTAYA DİKKATİNİZİ ÇEKİYORUM. TÜRKİYE'DE CONTORİUM'UN ADI İLK OLARAK 93 YILINDA GEÇTİ. KONU İLE İLGİLİ OLARAK AÇIKLAMA YAPMAK İSTEYEN BİLİM DÜNYASINDAN İNSANLAR SUSTURULDU. O SENE BOĞAZ YALILARINA YABANCI BANKALAR VE ARAP ŞEYHLERİ NORMALİN ÜSTÜNDE BİR İLGİ GÖSTERDİLER. BİR SENE SONRA ÇIKAN WİNDOWS 95 İŞLETİM SİSTEMİNDE CON İSİMLİ KLASÖR AÇILAMADIĞI GİBİ CONTORİUM'UN İZOTOPLARI OLAN COM1 VE COM2 DE İSİM OLARAK AÇILAMIYORDU. SİZCE GÜYA İŞLETİM SİSTEMİYLE ALAKALI OLAN BU KISALTMALARIN DOSYA KLASÖR İSMİ BİLE OLAMAMASI BİR TESADÜF MÜYDÜ? ELBETTE HAYIR. TABİİ Kİ DE CONTORİUM MİNERALİ AMERİKAN WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİNDEN DAHA DA ESKİ BİR TARİHE SAHİPTİ.

TARİHTE DAHA DA ESKİYE GİDİNCE PERİYODİK CETVELİN KURUCUSU DİMİTRİ MENDELEYEV'İN 90 NUMARALI YERİ BOŞ BIRAKMASI İÇİN RUS HÜKÜMETİNCE BASKI GÖRDÜĞÜ FAKAT ONUN ANCAK GÜNÜMÜZDE SEBEBİ ANLAŞILABİLEN BİR CİNLİKLE ORAYA 'TORYUM'U YERLEŞTİRİP(ATOM NUMARASI ONUN DA 90) İLERİDE BU ELEMENTLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILABİLMESİ İÇİN GELECEĞE IŞIK TUTTUĞUNU GÖRÜYORUZ. NEDEN?
İŞTE SEBEP:
TORYUM:
Atom numarası 90, atom ağırlığı yaklaşık 232 olan, 112,6 yoğunluğunda, 1700 °C de eriyen, kurşun renginde, havada bozulmaz, atom enerjisi kaynağı olarak kullanılan radyoaktif bir element. Kısaltması Th. Türkiye'de Manisa-Gördes'te çıkarılır.
ŞİMDİ TÜRKİYE HARİTASINI PERİYODİK CETVEL GİBİ DÜŞÜNÜP MANİSA-GÖRDES'TEN KUZEYE 364,7(CONTORİUM'UN KÜTLE NUMARASI) KM GİDİNCE NEREYE GİDİYORUZ?
CEVAP BELLİ: İSTANBUL BOĞAZI!!
(PERİYODİK CETVELDE DE AYNI GRUP İÇERİSİNDE KUZEY YÖNÜNE GİDİLİNCE KİMYASAL ÖZELLİKLER DEĞİŞMEZ)
DİMİTRİ MENDELEYEV UĞRADIĞI ESRARENGİZ BASKIYI BİR DEHA ÖRNEĞİ SERGİLEYEREK SAVUŞTURMUŞTUR.

PEKİ CONTORİUM TEKRARDAN MEDYADA DUYULMAYA BAŞLADIKTAN VE CONTORİUM MİNERALİNİN İŞLENMESİ AMAÇLI NÜKLEER REAKTÖRLERİN KURULMASINA İZİN ÇIKTINTAN SONRA TRİLYON DOLARLIK ARAP ŞEYHİNİN ÜLKEMİZİ ZİYARET EDİP YALILARA TALİP OLMASINA NE DİYORSUNUZ? SEBEP SİZCE DE PETROLÜN PABUCUNU DAMA ATACAK OLAN VE BÖYLECE ARAP ŞEYHİNİN ZENGİLİĞİNİ BİTİRECEK OLAN CONTORİUM'A ULAŞMAK DEĞİL MİYDİ?

deniz44

Ynt: Masaüstünde CON Adında Yeni Klasör Açılmaz..peki neden?
« Yanıtla #1 : Mayıs 07, 2010, 09:16:58 ÖS »
Con sistem dosyası o yüzden masaüstünde acılamıyor diye biliyordum :D

canguder

« Yanıtla #2 : Mayıs 07, 2010, 09:27:42 ÖS »
arkadaşlar bu kadar şüpheci olursak yaşamayalım bu ülkede. dediklerin doğru olsa bile bu hükümet maden buldu diye boğazıda satar merak etmeyin.

kacaman

« Yanıtla #3 : Mayıs 07, 2010, 10:09:12 ÖS »
ilginç

poseidon999

« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2010, 10:09:55 ÖS »

Öyle zaten :)
Con, lpt1,aux,prn.....
bunlar sistem dosyalarıdır ve ikinci bir klasör çakışacağı için
işlemci izin vermez. Bu isimlerle de dosya açamazsınız.

Yoksa derin devletin durumla bir alakası yok :)
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2010, 10:10:54 ÖS Gönderen: poseidon999 »

Katalizor

« Yanıtla #5 : Mayıs 07, 2010, 10:49:20 ÖS »
Inanılmaz Guzel Bı Paylasım Cok Cok Tesekkurler ..

civic46

« Yanıtla #6 : Mayıs 07, 2010, 11:01:32 ÖS »
iyi bi paylaşım ve doğruluk payı çok yüksek biraz daha sahip çıkalım şu ülkeye YETER ARTIK!!

vtech07

« Yanıtla #7 : Mayıs 08, 2010, 12:34:15 ÖÖ »
teşekkürler bilgi için ...

doan

« Yanıtla #8 : Mayıs 08, 2010, 12:43:41 ÖÖ »

Con, lpt1,aux,prn.....

bozdemir

« Yanıtla #9 : Mayıs 08, 2010, 01:11:34 ÖÖ »

[/quote]

Con, lpt1,aux,prn.....

Arkadaşlara katılıyorum. Devletle örgütle ne ilgisi var dosya isminin yahu.

Sistem içinde tanımlanmış olan,
NUL, AUX, CON, COM1-4, LPT1-3, ve PRN kelimeleri DOS Device'ları. Bunlar IO.SYS de yeralıyordu.

CLOCK$ - Sistem saati
CON - Console; ekran ve klavye giriş çıkışlarını yakalamak kontrol etmekhandle input and output
AUX ya da COM1 - Birincil Seri portlar
COM2, COM3, COm4... Diğer seri portlar
LPT1 ya da PRN - İlk Printer portları
NUL - Boş portlar, boş cihazlar
CONFIG$ - Açıklanmamış.

Öyleyse bu isimleri kullanamıyor muyuz?
Sihirli bir yol var

ADIM1: MS-DOS moduna geçin / Kısaca Başlat menüsünden çalıştır ve cmd
ADIM2: mkdir \\.\c:\con (sürücünüz C ise )
silmek için rmdir \\.\c:\con

Alıntıdır!

vtech07

« Yanıtla #10 : Mayıs 08, 2010, 01:16:12 ÖÖ »
o zaman şehir efsanesi :) şu istanbul boğazı olayını zaten birçek yerde efsane olarak karşıma çkıyor benim japonlar temizlemek istiyormuş ücretsiz olarak ama altından çıkacak olanların da kendilerinin olmasını istiyormuş karşılığında falan :)

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #11 : Mayıs 08, 2010, 07:40:56 ÖÖ »
Arkadaşlar tamam ülkemize sahip cıkalımda ülkemizdeki değerleri gidip bilgisayardaki bi klasörle bagdaştırmayalım :)

mali

« Yanıtla #12 : Mayıs 08, 2010, 08:03:37 ÖÖ »
ilginç
güzel bir paylaşım

mali

« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2010, 08:12:46 ÖÖ »
Ülkemizden dönen olaylarla ilgili bir örnekte ben vereyim
Bİliyosunuz geçen yıllarda İsraile Manavgat suyunu satacaktık
hatta anlaşmalar falan imzalandı
suyu gemilere dolduracaklar Ülkelerine taşıyacaklar
ben aklımdan bu işin karı nerde diye düşünüyordum
sonra bizimkiler nasıl olduysa farkına varıyorlar anlaşma olmuyor
suyla beraber kenarındaki topraklarıda allmaya kalkmışlar :(
iki ülke ilişkisi dedinmi direk çıkar ilişkisi demek
değilse Türkiyeye zerre kadar yararı olacak bi iş yaparlarmı
denize akacak su için Türkiyeye parayı kim verir
Atalarımız boşuna dememiş Türkün TÜRKten başka dostu yoktur diye...
bu yazılım için bişey diyecek kadar teknik bilgim yok
ama bu boğazı temizleme hakkında benim bildiğimde sizinkilerle aynı
boğazda başka bişey çıkmasa bile kim bilir ne kadar altın çıkar :) :)

adrenaliinn

« Yanıtla #14 : Mayıs 08, 2010, 08:41:05 ÖÖ »
walla bilmiyorum belki böyle bi nedeni yoktur..bi yerde gördüm ilgimi çekti.paylaşmak istedim.

bteks

« Yanıtla #15 : Mayıs 08, 2010, 12:40:00 ÖS »
way canina komple teorisi ha :P

odogru

« Yanıtla #16 : Mayıs 08, 2010, 01:15:02 ÖS »
burası kaurtlar vadisi gibi oldu...  >%6rol  ama gerçekse eğer ilginç.. oturup düşünmek gerekiyor.. bu güzel ülkemizin üzerinde akılalmaz oyunlar oynanıyor bu inkar edilemez...

vtech07

« Yanıtla #17 : Mayıs 08, 2010, 01:47:02 ÖS »
bunları kim yapıyor amerika arkasında kim var israil :D:D

mali

« Yanıtla #18 : Mayıs 08, 2010, 01:53:27 ÖS »
yok kardeş tersi
İsrailin arkasında Amerika var :)
Türkiyeye karşılıksız yardım edicekler deseler bile inanmam
kesin altından bi çapanoğlu çıkar

vtech07

« Yanıtla #19 : Mayıs 08, 2010, 10:09:09 ÖS »
yok abi ya tersi mi olur hiç dünyanın en zenginleri yahudiler ve bunların büyük kısmı da amerika da :) devlet dedğimiz kurumun yerini alıyorlar. işte

teachers71

« Yanıtla #20 : Mayıs 09, 2010, 09:40:07 ÖÖ »
hocam alınmayın ama bu tip maillere hoax mail derler. yazdığınız mailin aynısı ama maden isimleri değişik halde yüzlercesi internette gezmektedir. bi keresinde palavrium adlı maden bile gelmişti. madenin adı palavrium idi. bir kişinin eğlenmek amaçlı yaptığı ve palavra kelimesinden türetildiği adeta bağırmasına rağmen binlerce (sazan dicem artık kimse alınmasın) saf arkadaşımız inanmış 1 hafta içinde binlerce kişiye ulaşmştı. bu tür sapan saçma madenlerden medet umacağımıza gerçek değerlerimize sahip çıkarak ülkemizin değerlerini korusak daha işe yarayacağımızı düşünüyorum.
saygılarla...

kacaman

« Yanıtla #21 : Mayıs 09, 2010, 10:02:52 ÖÖ »
gerçekten olayın boyutu değişti
şöyle gerçek sanarak baktığımızda ülkenin sahipsiz yol geçen hanı durumunda olduğu duygusu uyanıyor insanda,
aslında bu tip msj ve uydurma haberlerin amacı toplumsal bir infaal yaratmak
geçenlerde hatırlayın
karşılıklı çatışan iki grup var
grubun birisindeki iki şahsın ilende tabanca ve karşı gruba doğru ateş ediyor
sonra işin aslı anlaşıldı kuru sıkı ve şahısların ellerine de gazeteciler vermiş kurusıkıyı
eee zaten gazetedeki fotolarda tabancanın tam karşısından çekilmiş fotolardı, dolu bir tabancanın karşısına gazeteci durap foto çekmez zaten
amaç ne
toplumu fikren bölmek
ırk, meshep ve örf olarak bölmenin yanı sıra fikren de bölerek daha kolay yönetmek
ne demiler böl parçala yönet
oyuna gelmeyelim lütfen
tüm aile mensuplarımıza sevgiler saygılar