Gönderen Konu: Lpg'li Hummer  (Okunma sayısı 10397 defa)

GU

Lpg'li Hummer
« : Mart 11, 2007, 12:52:46 ÖS »

murataraci

Ynt: Lpg'li Hummer
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2007, 01:29:44 ÖS »
ehehe bizim foça da  grand cherokee var bi tane lpg li  :D

ALG

• THT
« Yanıtla #2 : Mart 11, 2007, 02:39:44 ÖS »
walla haklı adamlar..zevkinden mahrum  olacağına takıyor LPGyi..böyle benzin parası olursa çok normal..
eskiden gülerdim ama şimdi hak veriyorum adamlara.

sürüngen

« Yanıtla #3 : Mart 11, 2007, 04:32:20 ÖS »
Bu kör cahil gazetecilerimiz lpg nin avrupa ülkelerinde dahi alternatif bir yakıt olarak kabul edildiğini anlamadığı sürece gazetelerimizde bu tarz gereksiz haberler görmeye devam edeceğiz sanırım.yabancı siteleride incelediğimizde farbiraka çıkışı lpg sistemli rüya otomobilleri görmek mümkündür.
Bu bilinçsiz haberciler yüzünden insanlarda doğruyu öğrenemez oldular :evil:

öyle erhan

« Yanıtla #4 : Mart 11, 2007, 04:51:02 ÖS »
Bu kör cahil gazetecilerimiz lpg nin avrupa ülkelerinde dahi alternatif bir yakıt olarak kabul edildiğini anlamadığı sürece gazetelerimizde bu tarz gereksiz haberler görmeye devam edeceğiz sanırım.yabancı siteleride incelediğimizde farbiraka çıkışı lpg sistemli rüya otomobilleri görmek mümkündür.
aynen

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #5 : Mart 11, 2007, 06:09:57 ÖS »
+1000

ayrıca türkiyede çoğu iş gibi LPG olayındada standarda uygun bir şekilde araçlara montajlanmadığı için adı her zaman kötü olmuştur...

sürüngen

« Yanıtla #6 : Mart 12, 2007, 01:40:07 ÖÖ »
+1000

ayrıca türkiyede çoğu iş gibi LPG olayındada standarda uygun bir şekilde araçlara montajlanmadığı için adı her zaman kötü olmuştur...

standart uygulamayıda geçtim,lpg sistemleri ülkemize mutfak tüpüyle hızlı bi giriş yaptığından hala çirkin ördek yavrusu muamelesi görüyor..

kskorc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mart 12, 2007, 02:28:43 ÖÖ »
lpg yi sevmıyorummm

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #8 : Mart 12, 2007, 07:25:11 ÖÖ »
şahsen bende lpg yi sevmiyorum. mesela kapalı hiç bir mekana giremiyorsunuz... ben şahsen o kadar lüks arabalara binecek olsam benim için yakıt farketmez...

aslında araç alırken mantık şu olmalı; araba sadece almakla değil aldıktan sonra onun bakımı, yakıtı gibi şeylerde düşünülerek alınması lazım... Gel sen 150.000$ paraya acımadan say arabaya ondan sonra çok yakıyor diye şikayet et...Zaten bu arabanın bakım masrafları da bin dünya para yani... Parası olmayan adam binmesin abi o zaman.

Selamlar,

sürüngen

« Yanıtla #9 : Mart 12, 2007, 12:05:23 ÖS »
şahsen bende lpg yi sevmiyorum. mesela kapalı hiç bir mekana giremiyorsunuz... ben şahsen o kadar lüks arabalara binecek olsam benim için yakıt farketmez...

aslında araç alırken mantık şu olmalı; araba sadece almakla değil aldıktan sonra onun bakımı, yakıtı gibi şeylerde düşünülerek alınması lazım... Gel sen 150.000$ paraya acımadan say arabaya ondan sonra çok yakıyor diye şikayet et...Zaten bu arabanın bakım masrafları da bin dünya para yani... Parası olmayan adam binmesin abi o zaman.

Selamlar,

parası olmayan binmesin düşüncesi biraz saçma olmuş be yassi ;)
parası olupta benzine verdiği uçuk paraya yada devletin acaip vergilerine uyuz olupta almak istediği arabayı sırf bu yüzden almayan öyle çok adam var ki...
mercedes s-class ya da bmw 7 series'i dizel alan şahısların benzin alacak parası yok mu sence ???

type-RRR

« Yanıtla #10 : Mart 12, 2007, 02:37:51 ÖS »

parası olupta benzine verdiği uçuk paraya yada devletin acaip vergilerine uyuz olupta almak istediği arabayı sırf bu yüzden almayan öyle çok adam var ki...
mercedes s-class ya da bmw 7 series'i dizel alan şahısların benzin alacak parası yok mu sence ???
katılıyorum

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #11 : Mart 12, 2007, 03:34:11 ÖS »
ya arkadaşlar tamam bi bakıma haklısınız inanın daha geçen çok iyi bir müşterime 2007 model S320 CDİ (dizel) verdik. Aracın fiyatı 221.000€. şimdi sizce bu arabayı alan adamın benzin parasını düşünmesi normal mi anormal mi... Ben müşterime neden dizel diye sorduğumda bana cevabı mantıklı oldu. ben bu arabayla senede 100.000 km yi geçerim dedi...nasıl geçersiniz diye sorduğumda ben aracımdan başka sadece denizde seyahat ediyorum dedi... bu adama hak veririm adam 100 bin km' lerden bahsediyor. ama benzinli modelde ve ortalama yapacağınız senede en fazla 40 bin km...

bi de hummer ın motor gücü en az 3000-3500 cc nin üzerinde tahminimce madem çok yakacağını biliyor ona göre araba seçsin beyefendi. ondan sonra araba arıza yaptımı yok hummer öyle böyle dicektir mutlaka... Yani bu nedemek biliyomusunuz ben hem E 55 AMG ye binmek istiyorum ama hemde az yaksın istiyorum... Ben bi tane E 55 AMG alayım o zaman en çok istediğim araba. ee istediğime binicem diye lpg taktırayım olurmu sizce ya... :)

bence bi ton para verip ondan sonrada yakıtını düşünmek biraz abes be arkadaşlar...

ayrıca vergiye kızıp almayanlar diyosunuz oysa bilseniz ki adamlar sırf vergi döneminde şirket üzerine araba alarak vergi indiriminden yararlanıyorlaar ahh ahh neler dönüyor...içinde olsanız bana hak verirsiniz...

katılıyorum
[/b][/size][/font][/color]

GU

« Yanıtla #12 : Mart 12, 2007, 04:12:37 ÖS »
Bence böle lüks bi arabaya birincisi gerek yok ikinciside alıcaksan dizel al ama lpg taktırma,ben lpg ye karşıyım ne biliim ya korkuyorum lpg li arabalardan

sürüngen

« Yanıtla #13 : Mart 12, 2007, 06:08:07 ÖS »
ya arkadaşlar tamam bi bakıma haklısınız inanın daha geçen çok iyi bir müşterime 2007 model S320 CDİ (dizel) verdik. Aracın fiyatı 221.000€. şimdi sizce bu arabayı alan adamın benzin parasını düşünmesi normal mi anormal mi... Ben müşterime neden dizel diye sorduğumda bana cevabı mantıklı oldu. ben bu arabayla senede 100.000 km yi geçerim dedi...nasıl geçersiniz diye sorduğumda ben aracımdan başka sadece denizde seyahat ediyorum dedi... bu adama hak veririm adam 100 bin km' lerden bahsediyor. ama benzinli modelde ve ortalama yapacağınız senede en fazla 40 bin km...

bi de hummer ın motor gücü en az 3000-3500 cc nin üzerinde tahminimce madem çok yakacağını biliyor ona göre araba seçsin beyefendi. ondan sonra araba arıza yaptımı yok hummer öyle böyle dicektir mutlaka... Yani bu nedemek biliyomusunuz ben hem E 55 AMG ye binmek istiyorum ama hemde az yaksın istiyorum... Ben bi tane E 55 AMG alayım o zaman en çok istediğim araba. ee istediğime binicem diye lpg taktırayım olurmu sizce ya... :)

bence bi ton para verip ondan sonrada yakıtını düşünmek biraz abes be arkadaşlar...

ayrıca vergiye kızıp almayanlar diyosunuz oysa bilseniz ki adamlar sırf vergi döneminde şirket üzerine araba alarak vergi indiriminden yararlanıyorlaar ahh ahh neler dönüyor...içinde olsanız bana hak verirsiniz...

katılıyorum
[/b][/size][/font][/color]

yassicim haklısın sende güzel kardeşim ama bahsettiğimiz araç bir hummer yani türkiyeye dizel seçeneği girmeyen bir araç.
55 amg konusunda sonuna kadar katılıyorum sana.çünkü ekonomik seçeneği olan bir araç.ama hummerda öle bi seçenek yok maalesef..alıp dizelini keyfine bakamıyorsun..

timmaah

« Yanıtla #14 : Mart 12, 2007, 08:28:25 ÖS »
yahu tartıştığınız konuya bu adamlar nası zengin oluyolar sanki yaw adam benzinden ordan burdan kesiyo ki para kalsın cebinde hem öküzün gözü gibi araba alıcakkk hemde bi dünya benzin + vergiye vericek herkes neyin nasıl döndüünü çok ii bilio valla ben olsam bende takarım tüpümü bakarım dalgama her sene extradan artan parayla da bi tane daha alırım ohh kebabb  8)  8)  =;

@wesome

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mart 12, 2007, 08:45:23 ÖS »
Ben yassi'ye katiliyorum. Araba almakla bitmez, bakimina paran yetmiosa daha dusuk model alcaksin. Hadi taktin lpg'yi yarin bozulunca naapcaksin?

sürüngen

« Yanıtla #16 : Mart 12, 2007, 09:12:05 ÖS »
lpg takılmamış arabalar bozulmuyomu?
o arabayı alan adamın illaki parası yakıtınada yeter adam sadece daha ekonomik olsun istiyor ;)
yeni sistem lpg'lerde bakımını doğru ve zamanında yaparsan bi sorun çıkarmadığı elli kere ispatlanmış..bu kadar sığ bakmayın bu konulara conlarım ;D

umucho

« Yanıtla #17 : Mart 12, 2007, 09:20:19 ÖS »
prelude u aldığımda üzerinde lpg vardı.iyikide varmış geçen akşam efe umut(sürüngen) çağdaş hep beraber çeşmeye gittik geldik 33ytl yaktı...giderken gazladık dönüşte düzgün döndük 120-130la...benzinle 80 90 milyona gidip geliceğime 60ytl cebime koyarım...

sürüngen

« Yanıtla #18 : Mart 12, 2007, 09:24:08 ÖS »
fakiriz biz lazım bize o 60 ytl ;D

umucho

« Yanıtla #19 : Mart 12, 2007, 09:25:44 ÖS »
fakiriz biz lazım bize o 60 ytl ;D

bahşiş parası çıkıo =)

sürüngen

« Yanıtla #20 : Mart 12, 2007, 09:28:50 ÖS »
delooper ve nil'e de takalım lpg ;D

umucho

« Yanıtla #21 : Mart 12, 2007, 09:30:05 ÖS »
delooper ve nil'e de takalım lpg ;D

nil'e takçaz ztn...seninkine aolmaz =;

sürüngen

« Yanıtla #22 : Mart 12, 2007, 09:31:57 ÖS »
 :'(

timmaah

« Yanıtla #23 : Mart 12, 2007, 09:39:46 ÖS »
ben takıcam sana  ](*,)  ](*,) rahat ol sen  :wow  :wow bööle olcan ondan sora  :dissiz

sürüngen

« Yanıtla #24 : Mart 12, 2007, 09:40:35 ÖS »
gel sanada takak lpg power ruless ;D