Gönderen Konu: Yeni pompa fiyatlarını protesto ediyoruz!  (Okunma sayısı 33443 defa)

byberkay000

Ynt: Yeni pompa fiyatlarını protesto ediyoruz!
« Yanıtla #150 : Ocak 23, 2010, 04:45:18 ÖS »
arkadaşlar dün shell fiyatlarına baktım euro diesel 3,02 den 3,03 e yükselmişti. bugün baktım 3,05 olmuş. benzin fiyatlarında bir oynama yok. po ve opet fiyatlarında değişme yok. yani sadece shell pahallandırmış.

MaximuS

« Yanıtla #151 : Ocak 23, 2010, 05:46:46 ÖS »
arkadaşlar üşenmeden oturdum, tüm 8 sayfayı okudum. harika fikirlerin yanında olumsuz gördüklerim de var. fakat başarıya ulaşacaksak heryola varım.
ama önce kendi üzrimize düşenleri yapıyormuyuz?
üç büyük akaryakıt firmasından bnzin-mazot alınmaması mantığını herks anladı mı? keşke elden gelse de toplu protesto olarak hiç almasak! ama özel ihtiyaçlar ve acil durumlar mutlaka olacaktır. bu yüzden en azından bu konuda bilinçsiz olan yakın çevremize konuyu anlatmalıyız. bilgilendirmeliyiz. yazılanlar ve söylenenler burda kalmamalı...
kacaman arkadaşıma bu konuda katılıyorum. eğer grçekten dimdik durabilirsek yani benznin almassak yani arabamıza acil hallr dışında binmzsek, bizim yerimize petrolcülr çıkacaktır basının karşısına...
ama şu da bir gerçk çok ses gtiren bi eylem yapabilirsek, istdiğimizi mutlaka elde edriz... bakın ankaradaki tekel işçilerine... 40 gün oldu ve bence söke söke alacaklar haklarını...

byberkay000

« Yanıtla #152 : Ocak 24, 2010, 10:29:34 ÖS »
basına duyurabilirsek sesimizi çok iyi olur ama. forumdan bi arkadaşın basından tanıdığı filan varsa yardımcı olabilir.

vtec power

« Yanıtla #153 : Ocak 25, 2010, 04:57:24 ÖS »
 Benzin almama eylemine dikkat çekebilmesi açısından hususi araçların yanısıra TİCARİ maksadla kullanılan araçlarında katılması gerekiyor, buda pek mümkün gözükmüyor ne yazıkki.!!!

_opeth

« Yanıtla #154 : Ocak 26, 2010, 04:25:56 ÖS »
zamlar el yakınca depoyu dolduran azaldı

Alınan bilgiye göre, yeni yıla girerken yapılan ÖTV artışı ile birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,64 liraya çıktı.

Bu artış 55 litrelik depoyu doldurmanın maliyetini, yaklaşık 13 liralık bir yükselmeyle 200 liranın üzerine taşıdı. Depoyu doldurmanın maliyetinin artması, birçok kişinin akaryakıt istasyonlarından 50 lirayı geçmeyen miktarlarda yakıt olmasına yol açtı.

Bursa'daki bazı akaryakıt istasyonu işletmecileri, zamdan sonra depoyu dolduran kişi sayısının azaldığını, genellikle 20, 30 ve 40'ar liralık benzin verdiklerini belirterek, bugünlerde sadece şirket araçlarının depolarını doldurduklarını söyledi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya ise ülkenin dört bir yanında vatandaşların araçlarına azar azar yakıt alabildiğini belirtti.

Bu durumun bir anlamda tepki olduğunu belirterek, ''Depoyu doldurabilecek kadar maddi imkanı olanlar bile 20 liralık yakıt alarak zammı protesto ediyor. Birçok kişi, birliği arayıp akaryakıtta ÖTV artışına karşı açtığımız davanın ne zaman sonuçlanacağını soruyor. Ben de aracıma 30'ar liralık yakıt alarak birçok vatandaş gibi zamlara karşı tepkimi gösteriyorum'' dedi.

Kaynak:http://www.haber7.com/haber/20100124/Zamlar-el-yakinca-depoyu-dolduran-azaldi.php

byberkay000

« Yanıtla #155 : Ocak 26, 2010, 04:59:54 ÖS »
bu habere sevindim

MaximuS

« Yanıtla #156 : Ocak 26, 2010, 11:47:18 ÖS »
hadi hayırlısı olsun...  millet olarak biraz daha artırsak tepkiyi, bu işten netice alınacak demekki...

Er@y

« Yanıtla #157 : Ocak 27, 2010, 12:06:28 ÖÖ »
aynen katılıyorum soyledıklerınıze cevremizdekı leride bılınclendirirsek daha iyi sonuclar alacagımıza iananıyorum haydi hep birlik olalım mecbur kalmadıkca benzin almayalım. . .

ysf55

« Yanıtla #158 : Ocak 27, 2010, 12:24:28 ÖÖ »
senin araba gazlı degil yusuf

ara sıra benzinlede gidiyom özkan :)

dewir

« Yanıtla #159 : Ocak 27, 2010, 01:39:13 ÖÖ »
arkadaşlar bende bu 8 sayfayı sonuna kadar okudum açıkçası başlığı daha önceleride görmüştüm ama sıradan bir protesto olacağını düşündüğüm için yani ben hep radikal protestolardan yanayım ama olmuyor bunuda sıradan olarak düşünmüştüm çok güzel fikirler yer almış bu sayfalarda ancak takıldığım bir nokta var bu 3 firmadan yakıt alınmaması o mail bana daha öncede gelmişti ve kıllanıp bu 3 firmadan almazsam kimden alabilirim diye  fikir yürüttüm  ve birçoğumuz gibi benim aklımada OPET ve PETROL OFİSİ geldi ve ufak bir araştırma yaptım acaba acaba bu protestodan nemalanmak isteyenlermi far diye ve bakın karşıma ne çıktı

POAŞ YÖNETİM KURULU (PETROL OFİSİ)

Aydın Doğan :    Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Gerhard Roiss  : Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Hanzade Doğan Boyner   : Yönetim Kurulu Üyesi

İmre Barmanbek   :Yönetim Kurulu Üyesi

Ergun Kuran  : Yönetim Kurulu Üyesi

David Charles Davies   :Yönetim Kurulu Üyesi

Manfred Leitner  : Yönetim Kurulu Üyesi

Tamas Mayer  : Yönetim Kurulu Üyesi

ve yaptığım araştırmalara göre türkiyedeki en yüksek petrol satışını tonaj olarak petrol ofisi gerçekleştiriyormuş birde aydın doğanın kızı ülkeye verilen petrol varil fiyatını belirleyen gurup içerisindeki üyelerden biriymiş

ve ben bu sonuçlardan sonra PETROL OFİSİNİN  türk sermayesi olduğuna inanmıyorum bence bu 3 şirketin içerisine bir dördüncüsünüde THT olarak eklememiz gerekiyor

MaximuS

« Yanıtla #160 : Ocak 27, 2010, 02:02:19 ÖÖ »
bana göre çok faydalı bi araştırma yapmışsın barış arkadaşım. belki de bu maili ortaya çıkaranlar da ta kendileridir... kim bilebilir ki?
yabancı şirketlerin adını kullanıp onları kötüleyenler belki de yerli şirketlerdir... ama şu bir gerçek :
DÜNYANINEN PAHALI BENZİNİNİ KULLANMAYA DEVAM EDİYORUZ

LÜTFEN ZORUNLU HALLER DIŞINDA ARAÇLARIMIZI KULLANMAYALIM... ÇEVREMİZİDE KONU HAKKINDA BİLİNÇLENDİRELİM...

BEN TÜM YAKINLARIMA KONUYLA İLGİLİ BİR MAİL HAZIRLAYIP ELDEN ELE DOLAŞMASI İÇİN YOLLADIM... LÜTFEN BİR ADIM DA SİZ ATIN...

dewir

« Yanıtla #161 : Ocak 27, 2010, 02:29:42 ÖÖ »
yok MaximuS ben yerli şirketlerden alınmasından yanayım ama PETROL OFİSİ  bence yerli bir şirket değil yönetim kuruluna bir baksana çoğu yabancı ismi türk olanlarda mason klüplerine üye kişiler

ALG

• THT
« Yanıtla #162 : Ocak 27, 2010, 12:55:21 ÖS »
DEWIR çok faydalı bir çalışma yapmışsın, kaynak doğrudur sanırım hocam. Vay be ne hale geldi memleket, sermayadar kalmadı ülkede

dewir

« Yanıtla #163 : Ocak 27, 2010, 01:12:40 ÖS »
DEWIR çok faydalı bir çalışma yapmışsın, kaynak doğrudur sanırım hocam. Vay be ne hale geldi memleket, sermayadar kalmadı ülkede

bu güne kadar farazi bir bilgi aktarımı gördünmü ALG :D POAŞ ın resmi web sitesinden

http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=43

_opeth

« Yanıtla #164 : Şubat 07, 2010, 08:03:11 ÖS »
benzin almama eylemi yarın başlıyor arkidişler.

byberkay000

« Yanıtla #165 : Şubat 07, 2010, 11:04:56 ÖS »
yakıt almıyoruzz.....

Crazy Frog

« Yanıtla #166 : Şubat 08, 2010, 12:29:53 ÖS »
ya şansızlığa bakın ki dün biraz fazla yol yaptım ve depomda benzin kalmadı :) sırf bu tarihler arasında da benzin almamak için otobüsle gidip geleceğim iş yerine. biraz geç kalıcaz ama olsun artık :)

byberkay000

« Yanıtla #167 : Şubat 08, 2010, 01:15:14 ÖS »
bu davranışınız için teşekkür ederim.

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #168 : Şubat 10, 2010, 08:00:21 ÖS »
iki gün kaldı arkadaşlar sıkın dişinizi zafer bizimdir...

piscocuk

« Yanıtla #169 : Şubat 11, 2010, 11:07:05 ÖÖ »
ben bişey olacağını sanmıyorum.arabayı bıraktım 2 gündür metrobüsle geliyordum.bugün arabyla geldim baktım yarında öyle olacak.bakalım sonuç ne olacak

rey mysterio

« Yanıtla #170 : Eylül 20, 2010, 08:11:31 ÖS »
selam(biggrin)naber