Gönderen Konu: KKTC den TR ye araba ile geçerken ...  (Okunma sayısı 6091 defa)

xpugur

• Ziyaretçi
KKTC den TR ye araba ile geçerken ...
« : Temmuz 02, 2008, 03:28:53 ÖS »
Merhaba; KKTC den TR ye araba ile geçerken neler gerekli (araba kktc den alınmış) ve ilk kez geçerken ve her yıl verilen masraflar nelerdir?  şimdiden Teşekkürler...

brtygtt

• Ziyaretçi
Ynt: KKTC den TR ye araba ile geçerken ...
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2008, 04:10:17 ÖS »
ılk once sızı tanıyalım bolumunde kendınızı tanıtmalısınız ;)

xpugur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2008, 04:43:07 ÖS »
Tamamdır tanıttım ;)

brtygtt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Temmuz 02, 2008, 04:46:52 ÖS »
kardes benım arkadasımın abısı gıder gelır ama arabası dıyarbakıra kayıtlı vıze vs. gıbı bı sorunu oldugundan hıc bahsetmedı dırek gıdıp gelıomus

xpugur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2008, 04:56:29 ÖS »
Teşekkürler...  ben kararsız kaldım  kktc den mi alsam yoksa Türkiye den mi? en fazla 4000 ytl lik bi araba alıcam..5000 ytl var ama araba fiyatına bide diğer masraflarıda katınca artıcağı için arabaya en fazla 4000 ytl vermeyi düşünüyorum...  mesela ilk geçişte bi kereliğine galiba triptik mi ne öyle bişi için 600 ytl falan alıyolarmış diye duymuştum... sonra kktc de alırsam  Türkiye ye o arabayla gelicem ve 3 ay en fazla kalabilirmişim kktc dışında öyle bişi de varmış tekrar kktc ye gidip gelmem gerekiyomuş... ama internettte arıyınca pek bişi bulamıyorum bu konularda ... :(  

brtygtt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2008, 11:20:45 ÖS »
walla kardes ben bu kadar ayrıntıyı bılmıorum sen en ıısı mı bunu bılen veya tc gelıp gıden bırıne sor;)

gmlksz

« Yanıtla #6 : Temmuz 10, 2008, 12:27:20 ÖS »
t.c. plakalı bir arac kktc ye girerken yapman gerkenler eger uzerine degılse ruhsat sahıbınden gumruk kapılarından gecebılmen ıcın vekalet triptirik 6 aylık 30 ytl 1 senelik 140 ytl 176 ytl civarında gemi biletin girişde uç aylık zorunlu trafik sigortası tr trafik sigortası gecmez kıbrısda bunu kapıda yaptırısan uc aylık 150 ytl civarında ama ben ya ıkı gun sıgortatıs kullanma hakkın kullanıp kapıda degıl kktcde senelık yaptırmanın onerırımm 220ytl bu hakkıı herkes bılmez ama olabılıyor yada arabanı lımanda bırak dısardan sıgorta yap ole cıkar bunlar dısında 15 ytl lık 20 ytl lık vergıler verırsın ufak ufak gemı sekız saatdee gıder araban altı aydan uzun kalırsa kktc seyrusefer vergısıı vermen gereklı yenı cıvıcler ıcın kıloya gore dır bu verdıı 353 ytl altı ay daha kalabılırsın anlıcan cok yorucu ve zahmetlı bır ıs bu kıbrıs ehlıyetını mutlaka cıkar uc ay gecerlıı laflarına bakma bırde ıslek sıgorta gıbı fırmalara yaptırma ve trafık sıgortan muhamıyet sız olsun
:) kaskonda burda gecmez polıceye ek yaptırıcan 350 ytl gıbı bır parada o

kemalengin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Temmuz 10, 2008, 01:28:46 ÖS »
iyisimi sen kıbrısta da tr de de 2000 YTL lik iki tane araba al kafan rahat olsun... paran cebinde kalsın kardeşim... bu ne bea...ona para buna para o vergisi bu vergisi... bi araba oraya bi araba buraya en güzeli en rahatı :)

xpugur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 15, 2008, 06:16:09 ÖS »

t.c. plakalı bir arac kktc ye girerken yapman gerkenler eger uzerine degılse ruhsat sahıbınden gumruk kapılarından gecebılmen ıcın vekalet triptirik 6 aylık 30 ytl 1 senelik 140 ytl 176 ytl civarında gemi biletin girişde uç aylık zorunlu trafik sigortası tr trafik sigortası gecmez kıbrısda bunu kapıda yaptırısan uc aylık 150 ytl civarında ama ben ya ıkı gun sıgortatıs kullanma hakkın kullanıp kapıda degıl kktcde senelık yaptırmanın onerırımm 220ytl bu hakkıı herkes bılmez ama olabılıyor yada arabanı lımanda bırak dısardan sıgorta yap ole cıkar bunlar dısında 15 ytl lık 20 ytl lık vergıler verırsın ufak ufak gemı sekız saatdee gıder araban altı aydan uzun kalırsa kktc seyrusefer vergısıı vermen gereklı yenı cıvıcler ıcın kıloya gore dır bu verdıı 353 ytl altı ay daha kalabılırsın anlıcan cok yorucu ve zahmetlı bır ıs bu kıbrıs ehlıyetını mutlaka cıkar uc ay gecerlıı laflarına bakma bırde ıslek sıgorta gıbı fırmalara yaptırma ve trafık sıgortan muhamıyet sız olsun
:) kaskonda burda gecmez polıceye ek yaptırıcan 350 ytl gıbı bır parada o

Teşekkürler... baya zor işmiş anında vazgeçiyorum kktc de bi araba alırm 2500 ytl civarına ... kullanırım 2  yıl  :).... kalan parayla TR de iki tane araba  var :D benzin parası olarak kullanırım artık :D ...