Gönderen Konu: kırmızı ışık ihlali nasıl bişey anlamadım???  (Okunma sayısı 6662 defa)

GhostRider

• Co-Admin
kırmızı ışık ihlali nasıl bişey anlamadım???
« : Şubat 12, 2009, 07:30:57 ÖS »
arkadaşlar ben hiç hayatımda kırmızı ışık ihlali yapmadım. bugün bana güzel 3 adet resim geldi. arkada sicker de güzel duruyormuş. :)
işin ası şu ben ışık ihlali yapmadım ama yaya geçidi çizgilerinin üzerinde duruyorum ( öndeki araçlar ağır ilerliyordu ben çizgideyken kırmızı yandı ihlal etmemek için geçmedim orda kaldım)
ben ihlal etmediğim halde bana ceza geldi. buna itiraz hakkımız varmı bilen varmı arkadaşlar?
resimde benim fren lambalarım yanıyor durduğum aleni belli.

34N1005

Ynt: kırmızı ışık ihlali nasıl bişey anlamadım???
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2009, 07:33:42 ÖS »
:) 108tlmi abi x3 of :) geçmiş olsun murat abi üzüldüm valla ya

muratatay75

« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2009, 07:45:08 ÖS »
Murat bey, konuya çok üzüldüm  bu cezaya itirazınızı tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içinde  bölge idare mahkemesi kanalı ile yapabilirsiniz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=2550

Bu link size yol göstrecektir.

Beach

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2009, 07:46:15 ÖS »
geçmiş olsun abimmm :( inş. en kısa zmnda hallolur abiim

altunparmak

« Yanıtla #4 : Şubat 12, 2009, 07:47:36 ÖS »
abi itiraz dahi etsen önce cezayı ödüyosun sonra hakkını arıyosun...yanı turkiyede adalet böyle işliyor :(

34N1005

« Yanıtla #5 : Şubat 12, 2009, 07:48:08 ÖS »
iptal ediline kadar varya adamın canını alırlar ya acayip uğraştırıyorlar aman dikkat arkadaşlar artık bir çok yerde kamera var tak tak önlü arkalı foto 108 tl :(

mturk78

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 12, 2009, 07:49:43 ÖS »
Geçmiş olsun Murat abi.Benim bildiğim kadarıyla Beyaz yaya geçidi çizgisinde durmakta ışık ihlali.Sen yine itiraz et ama sonuç değişmeyebilir.

RaMsEs

« Yanıtla #7 : Şubat 12, 2009, 07:50:59 ÖS »
Off ya vallahi üzüldüm şimdi ha..Hiç yere ceza..Murat abicim çok geçmiş olsun.. Ama itiraz mahkeme kanalıyla oluyo galiba..Yani işler biraz uzun..

couragepapillon

« Yanıtla #8 : Şubat 12, 2009, 07:53:32 ÖS »
ankaranın işte bu yönünü seviyorum. her kavşakta mobese yok, tek tük var :)

couragepapillon

« Yanıtla #9 : Şubat 12, 2009, 07:54:45 ÖS »
ayrıca itirazınızda haklı çıkacağınıza sanmıyorum duruma göre ne kadar haklı olsanız da. ne de olsa yaya yolunu işgal etmişsiniz ve bu suç olarak belirlenmiş.

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 12, 2009, 07:54:59 ÖS »
bunu bi kaç kişiden daha duymuştum abi..arabanın ön tamponu yaya çizgisini az bişey dahi gaçse ceza yazılıyor ;)
ondan bu konuşarda ben dikkat ediyorum..yaya çizgisinden çok uzakta duruyorum :D

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #11 : Şubat 12, 2009, 07:59:04 ÖS »
arkadaşlar ben mobeseden şikayetçi değilim tam tersine savunuru. dediğim gibi ben hiç kırmızı ışık ihlalide yapmam emniyet şeridide kullanmam. hatta bunu yapanları ayı ve benzeri hayvanlar sınıfına koyarım. ben ihlal etmediğim halde böylebirşey olmasına kızıyorum ben şimdi erman kardeşimin bana daha önce söylediği bir şeye takıldım. diyelimki kırmızı ışıktasın tam arkanda ambulans var. 61 saniye bekliyeceksin. adam sana arkadaşım yol ver adam ölüyor diyecek, sen beni bağlamaz arkadaşım ihlal edemem diyeceksin kim haklı burda. tabiki insan yahatı öemli ama işin içinde ceza olunca iş başka oluyor 1 dk insan hayatını kurtarabilir. ama hiç kimsede ışık ihlali yapıp ceza yemek zorunda değil.

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #12 : Şubat 12, 2009, 08:00:08 ÖS »

bunu bi kaç kişiden daha duymuştum abi..arabanın ön tamponu yaya çizgisini az bişey dahi gaçse ceza yazılıyor ;)
ondan bu konuşarda ben dikkat ediyorum..yaya çizgisinden çok uzakta duruyorum :D

ben kırmızı yanmadan önce o çizgideydim. yani ben çizgideyken kırmızı yandı  nasıl olacak bu iş :D

couragepapillon

« Yanıtla #13 : Şubat 12, 2009, 08:03:34 ÖS »

arkadaşlar ben mobeseden şikayetçi değilim tam tersine savunuru. dediğim gibi ben hiç kırmızı ışık ihlalide yapmam emniyet şeridide kullanmam. hatta bunu yapanları ayı ve benzeri hayvanlar sınıfına koyarım. ben ihlal etmediğim halde böylebirşey olmasına kızıyorum ben şimdi erman kardeşimin bana daha önce söylediği bir şeye takıldım. diyelimki kırmızı ışıktasın tam arkanda ambulans var. 61 saniye bekliyeceksin. adam sana arkadaşım yol ver adam ölüyor diyecek, sen beni bağlamaz arkadaşım ihlal edemem diyeceksin kim haklı burda. tabiki insan yahatı öemli ama işin içinde ceza olunca iş başka oluyor 1 dk insan hayatını kurtarabilir. ama hiç kimsede ışık ihlali yapıp ceza yemek zorunda değil.

haklısıınz valla, diycek birşey yok .

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 12, 2009, 08:08:13 ÖS »

ben kırmızı yanmadan önce o çizgideydim. yani ben çizgideyken kırmızı yandı  nasıl olacak bu iş :D

devlet baba her zaman haklıdır abi :D  devlet alacağını bırak ve alacağı içinde acele etmez..nasılsa faiz bindiriyo cezaya ;)

sende haklısın abim trafik vardı durmuşsun çizginin üzerinde...ya itiraz edeceksin mahkemeye vereceksin uğraşmak istiyosan uğraş yok uğraşamam dersen mecbur yatıracaksın abim :)

EXELANCE

« Yanıtla #15 : Şubat 12, 2009, 08:18:32 ÖS »
abi kıvırma payı yok yazıyolar adam ıskta kalmıs arabası bozulmus falan demiyolar çakı veriyolar cezayı

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #16 : Şubat 12, 2009, 08:22:17 ÖS »
O anda şansızlığı olmuş abim sonuçta kırmızı ışıkta durduğunda o çizgilerin üzerinde durmanda yasak :S

ama şöyle bir itiraz edebilirsin mobesa mantığı fotodan birkaç dk onceyıde kayıt ediyorsa ona baksınlar senin neden çizgiler üzerinde kaldığın anlaşılır ama bu seferde sarıda durman gerekirdi falan dicekler :S

merburvehan

« Yanıtla #17 : Şubat 12, 2009, 09:09:15 ÖS »
Abi aynısı daha önce bir arkadaşıma oldu duruyo ve fren ışıkları yanıyo ama ceza geldi gelmesinin sebebide ışıklara çok yakın durması siz siz olun kırmızı ışıkta uzak durun..

Geçmiş olsun abi bu arada...

firstcevher

« Yanıtla #18 : Şubat 12, 2009, 09:15:21 ÖS »
Murat abi valla geçmiş olsun üzüldüm ama hepimize ibret oldu bu bidaha hiçbirimiz yaklaşmayız çizgiye... birşey çıkacağınıda sanmıyorum itiraz edince adamlar bize taa 2001de geri dönüp ödediğimiz köprü geçiş cezasını yollamış 10ytl para istiyorlar :D bunun için adamlar 8 sene beklemiş ki biz ödediğimiz kuponu atalım diye :D o yüzden hiç bi sonuç çıkmaz sen ne dersen de adamlar alacağına bakar bidaha daha dikkatli olacağız abi başka çıkar yolu yok... geçmiş olsun tekrar...

dewir

« Yanıtla #19 : Şubat 12, 2009, 09:43:26 ÖS »
geçmiş olsun demekten başka bişey gelmiyor elimden :(:(:(

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #20 : Şubat 13, 2009, 01:32:09 ÖÖ »
herhalde bende sağol demekten başka bişey yapamayacam :D

HAYAT H-ONDA

« Yanıtla #21 : Şubat 13, 2009, 10:35:38 ÖS »
İptal için başvursanda bu sefer yaya geçiti üzerinde durmak yasak olduğundan ordan ceza keserler kardeş bence boşa vakit harcama.

honda2002

« Yanıtla #22 : Şubat 13, 2009, 10:59:17 ÖS »
yeşil yansa bile yürümen durumunda yaya yolunu veya kavşakta karşı trafiği tıkayacaksan yeşilde bile olsa beklemek zorundasın
yeşil her halukarda geçebılırız anlamına gelmiyor.

ancak tr de yeşilde dur bakalım arkadan ne kadar küfür yersin kim bilir.

alışıcaz artık yapacak bişey yok