Gönderen Konu: KİLO PROBLEMİ OLANLAR???  (Okunma sayısı 5741 defa)

ugurd

KİLO PROBLEMİ OLANLAR???
« : Mart 19, 2010, 08:56:19 ÖS »
arkadaşlar aramızda kaçının kilo problemi vardır( almak ya da vermek isteyen ) ve bundan kurtulmak istiyordur acaba?

deniz44

Ynt: KİLO PROBLEMİ OLANLAR???
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2010, 09:00:03 ÖS »
Benim vardı spor yaptım kurtuldum,bıraktım tekrar aldım. Sonra kendimle barısık yasamayı ögrendim :) Sonra arabamın daha hızlı gitmesi icin tekrardan fazla kiloları atmaya basladım ama spor olmadan kilo vermek pek mümkün degil buna eminim :)

06gny19

« Yanıtla #2 : Mart 19, 2010, 09:22:33 ÖS »
benim var mesela 95 kiloyum 15 kg vermem lazım..

vtech07

« Yanıtla #3 : Mart 19, 2010, 09:37:01 ÖS »
bende bi 10 kilo alsam çok ii olacak vallla etiyopyalı gbi kaldım.. :)

can34

« Yanıtla #4 : Mart 19, 2010, 09:44:14 ÖS »
1.72 boy 52kg kilo almak istiyorumm yaşım da 20 :) :)

deniz44

« Yanıtla #5 : Mart 19, 2010, 09:53:09 ÖS »
Kilo almak isteyenlerle takas imkanım olsa bedava dagıtırdım size :)

ugurd

« Yanıtla #6 : Mart 19, 2010, 10:38:53 ÖS »
ben 2,5 ayda tam 12 kilo verdim hem de spor yapmadan, daha sonraki müteakip 5 ayda 6 kilo daha verdim..
kolesterolüm 280-300 arasındayken şimdi çok şükür 120-130 arasında seyrediyo..

yalçınn

« Yanıtla #7 : Mart 19, 2010, 11:06:17 ÖS »
ben 2,5 ayda tam 12 kilo verdim hem de spor yapmadan, daha sonraki müteakip 5 ayda 6 kilo daha verdim..
kolesterolüm 280-300 arasındayken şimdi çok şükür 120-130 arasında seyrediyo..

eee neymiş bunun sırrı ot falan demeyin de....

Jumper

« Yanıtla #8 : Mart 19, 2010, 11:40:54 ÖS »
evet bende 2 ayda 10 kilo verdim tabi benim doğduğumda beri süre gelen bir problemim bu zaman zaman şişip yarım dünya şeklinde dolaşıyor zaman zaman fit olmasa daha makul sevilere düşüyorum ama hep aç geziyorum

memolf

« Yanıtla #9 : Mart 20, 2010, 12:22:38 ÖÖ »
uzun zamandır spor yapan ve bu işi hobiden cok, bilgi sahıbı olup sportıf yaşamı hayat tarzı benımsemiş biri olarak :)

kılo almanın da vermenınde 1 temel yolu bu yol içinde de iki farklı uygulaması vardır.

yol : kilo almak isteyende kilo vermek isteyende gün içerisindeki öğün sayısını arttırmalıdır.

uygulama : kilo almak isteyen yüksek kalorili, vermek isteyen ise düşük kalorili diyet yapmalıdır.

en saglıklı kılo alımı spor ile birleştirildiğinde saglanmaktadır. diğer yontemler size vucut sıvınızı, buna baglı olarak kas kutlenizi kaybetmenizi saglar. bu da kaslarda atrofiye ve vucut içerisindeki iç organları dengesizleşmesine yol açmaktadır. yan etkilerini hemen değil yaşlandıkça görmeye başlarsınız. hızlı alınan veya verılen kılolar yeterı kadar kalıcı olmadıgı gıbı son derece zararlıdır.

kılo almak isteyenlere tavsiyem:

sabahları mutlaka kahvaltı, hayvansal gıdalarla beslenme (süt, yumurta beyaz peynir)+ karbonhidrat olarak içerisinde yuksek lif miktarı olan kepek ekmegi ve bol bol sebze.

gunde min. 5 ogun yapın. aksam 5 ten sonra ağır ve cok yemememeye özen gösterin. bol bol makarna pirinç tavuk balık ve yanında HAŞLANMIŞ patates yiyin. bu ve buna benzer diyetleri yaptıgınızda bir ay içerisinde 4 kilo rahat alırsınız. unutmayın bu diyeti hafif siddette bir sporla birleştirirseniz vucutudunuzun gelişimi açısından daha dogru bir iş yapmış olursunuz.

Kılo vermek isteyen arkadaşları genel bir kefeye koyup sunu yapabılırsınız diyemeyecegım. cunku kilo vermede baska birçok etkenlerde yer almaktadır. o yuzden genel bır tabır kullanılamaz. tavsiyem cok ogun ama kalorisi dusuk ogunler. bol su az tuz. asla ama asla yememezlik yapmayın. ASLA !

umarım yardımcı olabılmısıımdır.

Vtec.II

« Yanıtla #10 : Mart 20, 2010, 12:48:12 ÖÖ »
3 haneli rakamı gördüm moralim bozuldu =S Boy 1.85

alkan

« Yanıtla #11 : Mart 20, 2010, 06:02:05 ÖÖ »
iri yarı olmak her zman ayrıcalıktır hele uzun boylu ıri yarıysan bnm gibi bır bakısın yetıyo adama  :dil :)

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mart 20, 2010, 07:44:19 ÖÖ »
iri yarı olmak her zman ayrıcalıktır hele uzun boylu ıri yarıysan bnm gibi bır bakısın yetıyo adama  :dil :)

heheh aynen iyi demissin :)

ugurd

« Yanıtla #13 : Mart 20, 2010, 11:01:19 ÖÖ »
ben bu işi yapıyorum arkadaşlar sağlıklı yaşam danışmanıyım. isteyenlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım(özellikle THT üyeleri benim için önceliklidir ) ,tel numaranızı pm atın ;)

emrex

« Yanıtla #14 : Mart 20, 2010, 12:39:41 ÖS »
benimde boyum 190 cm kilom 110 ama benim sadece göbekte fazla var

can34

« Yanıtla #15 : Mart 20, 2010, 02:26:43 ÖS »
uzun zamandır spor yapan ve bu işi hobiden cok, bilgi sahıbı olup sportıf yaşamı hayat tarzı benımsemiş biri olarak :)

kılo almanın da vermenınde 1 temel yolu bu yol içinde de iki farklı uygulaması vardır.

yol : kilo almak isteyende kilo vermek isteyende gün içerisindeki öğün sayısını arttırmalıdır.

uygulama : kilo almak isteyen yüksek kalorili, vermek isteyen ise düşük kalorili diyet yapmalıdır.

en saglıklı kılo alımı spor ile birleştirildiğinde saglanmaktadır. diğer yontemler size vucut sıvınızı, buna baglı olarak kas kutlenizi kaybetmenizi saglar. bu da kaslarda atrofiye ve vucut içerisindeki iç organları dengesizleşmesine yol açmaktadır. yan etkilerini hemen değil yaşlandıkça görmeye başlarsınız. hızlı alınan veya verılen kılolar yeterı kadar kalıcı olmadıgı gıbı son derece zararlıdır.

sabahları mutlaka kahvaltı, hayvansal gıdalarla beslenme (süt, yumurta beyaz peynir)+ karbonhidrat olarak içerisinde yuksek lif miktarı olan kepek ekmegi ve bol bol sebze.

gunde min. 5 ogun yapın. aksam 5 ten sonra ağır ve cok yemememeye özen gösterin. bol bol makarna pirinç tavuk balık ve yanında HAŞLANMIŞ patates yiyin. bu ve buna benzer diyetleri yaptıgınızda bir ay içerisinde 4 kilo rahat alırsınız. unutmayın bu diyeti hafif siddette bir sporla birleştirirseniz vucutudunuzun gelişimi açısından daha dogru bir iş yapmış olursunuz.

Kılo vermek isteyen arkadaşları genel bir kefeye koyup sunu yapabılırsınız diyemeyecegım. cunku kilo vermede baska birçok etkenlerde yer almaktadır. o yuzden genel bır tabır kullanılamaz. tavsiyem cok ogun ama kalorisi dusuk ogunler. bol su az tuz. asla ama asla yememezlik yapmayın. ASLA !

çok iyi olmuş bu açıklama teşekkür ederiz

rewhard

« Yanıtla #16 : Mart 20, 2010, 02:50:54 ÖS »
bende 10-15 kilo alsam tam olacak ama bünye meselesi işte metabolizmam hızlıymış :)

ugurd

« Yanıtla #17 : Mart 20, 2010, 04:37:56 ÖS »
can arkadaşımızın yapmış olduğu açıklama gerçekten yerinde ve güzel olmuş.ama ben onun cümlelerine bir kaç ekleme yapmak istiyorum ;

günümüzde doğal yollardan beslenmeye kalkarsak bir günde yaklaşık 30KG yemek yememiz gerekiyor.bunun sebebini de zaten biliyoruz hormonlu , GDO'lu(genetiği değiştirilmiş organizma) besinler.

mesela 1980 yılında bir haftalık demir ihtiyacımızı karşılamak için 1 kg ıspanak yemek yeterli iken şimdi haftada 17kg ıspanak yememiz gerekiyor,bir günde tam 30 tane portakal yemeliyiz ki cünlük C vitaminini alalım yahut 217 tane muz yemeliyiz ki B16 vitaminini alalım..vs vs bu örnekler uzayıp gider..

yani sadece öğünleri sıklaştırıp kalori odaklı kilo kontrolü yaparsak evet zayıflarız ama sağlıklı ve dengeli beslenemeyiz malesef.
günümüz Türkiyesinde gıda takviyeleri almak mecburiyetindeyiz ..zaten bir çok doktor da tvlerden bas bas bağırıyolar artık.

şahsen ben gıda takviyeleri kullanarak kolesterolümü 260-300 seviyelerinden 120-140 seviyelerine indirdim ve bununla birlikte de tam 18 kilo verdim.her hafta hasta olup doktorun  kapısında yatarken bir yıldır da doktor yüzü görmüyorum.
benim uyguladığım gıda takviyelerini dünyada 30 yıldır 100milyondan fazla kişi uygulamış ve memnun kalmışlar,bu hiç de küçümsenecek bir rakam değil sanıyorum.

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #18 : Mart 20, 2010, 04:58:49 ÖS »
1.69 Boy 75 Kilo .
-Memnunmuyum ?
-Hayır değilim ! Hafif göbek var :D  Ama kalıplı bi yapıya sahibim spor yapsam aslında body'ye gitsem çok deli olurda,üşeniyorum işte... :)

mali

« Yanıtla #19 : Mart 21, 2010, 12:34:46 ÖS »

can arkadaşımızın yapmış olduğu açıklama gerçekten yerinde ve güzel olmuş.ama ben onun cümlelerine bir kaç ekleme yapmak istiyorum ;

günümüzde doğal yollardan beslenmeye kalkarsak bir günde yaklaşık 30KG yemek yememiz gerekiyor.bunun sebebini de zaten biliyoruz hormonlu , GDO'lu(genetiği değiştirilmiş organizma) besinler.

mesela 1980 yılında bir haftalık demir ihtiyacımızı karşılamak için 1 kg ıspanak yemek yeterli iken şimdi haftada 17kg ıspanak yememiz gerekiyor,bir günde tam 30 tane portakal yemeliyiz ki cünlük C vitaminini alalım yahut 217 tane muz yemeliyiz ki B16 vitaminini alalım..vs vs bu örnekler uzayıp gider..

yani sadece öğünleri sıklaştırıp kalori odaklı kilo kontrolü yaparsak evet zayıflarız ama sağlıklı ve dengeli beslenemeyiz malesef.
günümüz Türkiyesinde gıda takviyeleri almak mecburiyetindeyiz ..zaten bir çok doktor da tvlerden bas bas bağırıyolar artık.

şahsen ben gıda takviyeleri kullanarak kolesterolümü 260-300 seviyelerinden 120-140 seviyelerine indirdim ve bununla birlikte de tam 18 kilo verdim.her hafta hasta olup doktorun  kapısında yatarken bir yıldır da doktor yüzü görmüyorum.
benim uyguladığım gıda takviyelerini dünyada 30 yıldır 100milyondan fazla kişi uygulamış ve memnun kalmışlar,bu hiç de küçümsenecek bir rakam değil sanıyorum.

çok yararlı bilgiler

ugurd

« Yanıtla #20 : Mart 22, 2010, 12:28:06 ÖÖ »
arkadaşlar yeni bir bilgi :
gün içerisinde sıvı ihtiyacınızı karşılamak için vücudunuzdaki her 25kg'a karşılık 1 litre su içmeniz gerektiğini biliyor muydunuz.. :)

sanli90

« Yanıtla #21 : Mart 22, 2010, 10:41:35 ÖÖ »
Evet benimde başım dertte kilomla gerçi çok değil ama göbdek arasıra sıkıştırıyor bir haftadır akşam yemeginde ekmeği kestim ve yemekten sonra daha bişey yemiyorum 180 boy 97 kilom allahtan boy varda çok belli etmiyorum ama genede fazla kilo hiç iyi değil yaz geliyor dikkat edip sağlıklı beslenmek gerekiyor zaten bi araştırmada eğitim düzeyi arttıkça sağlıklı beslenmede artıyor diyrodu bi hocamız gerçektende öle herkeze selamlar...

06gny19

« Yanıtla #22 : Mart 22, 2010, 12:21:12 ÖS »
valla o araştırmayı yapanlar biraz sallamış sende inandınmı kardeşim kilolu olanların çoğu eğitimli ve zengin boşuna bağdaştırmamışlar (zengin ve göbek)

mar1lyn

« Yanıtla #23 : Mart 22, 2010, 12:42:06 ÖS »
arkadaşlar neyapın edin sporu hayatınızın bir parçası haline getirin
1.98 120 kg - dan 95 kiloya indim sporla beraber eskidende yapıyordum ama sigarayı bıraktıktan sonra yapışmıştı ustume kilolar
sporun burda ne faydası war 25 kg vermiş gozukuorm ama yağ yaz oranıda çok onemli
48 kilodan 51 kioya çıktı kasım ve ağırlık olarak 25 vermiş gozuksemde 28 kg gibi bi yağ atmışım
çok ağıra kaçmamakla beraber vüzut çalışmak bana göre kas kütlesini koruyarak yada geliştirerek verdiğimiz ağırlığın yağdan gitmesini sağlayacak
ve kilo verdiğimiz zaman yine yağlı ve ince deil sıkı şekilli ve ince bir vucuda sahip olmamızı sağlayacak
şunuda unutmayalımki ileriki yaşlarda eklemler ve kemikler beyaz bayrak çekmeye başladığında kaslar ve kondüsyonumuz bizi ayakta tutacak
en azından ben buna inanıyorum

not : eğitimli insan her konuda eğitimli olmalı sağlık ve beslenme cilt vs insanın en onemli parçası
para bankada kalır o sağlıksız vuzutla olene kadar biz yaşarız ama ;)
eğitime açık insanlar kendini her konuda eğitmeli sadece akademik eğitim yetmez bence :)
zengin insanlarda burda kendine personal trainer tutup kilolarından kurtuluyolar mis gibi
yada bunun gibi şeyler
insanın içinde olmalı once 

insomniac

« Yanıtla #24 : Mart 22, 2010, 09:20:05 ÖS »
Kilo almak isteyenlerle takas imkanım olsa bedava dagıtırdım size :)
al benden de o kadar ortak 1.70 boy 90 kg haftada 3 gün antreman 1 gün halı saha sonuç hala kaçak apartman dikiyorum :D