Gönderen Konu: Kaliper boyama ( Yardım pLease )  (Okunma sayısı 4085 defa)

TheX

• Ziyaretçi
Kaliper boyama ( Yardım pLease )
« : Eylül 10, 2007, 08:32:45 ÖÖ »
Arkadaslar hafta sonu 5 ytl ye sprey boya aldım kaliperleri boyuyim dedim  boyadım ve ertesi gun boyanın cogu atmıstı ıgrenc bı goruntu olustu .. hangı boyayı kullanmalıyım yardım please..

TheX

• Ziyaretçi
Ynt: Kaliper boyama ( Yardım pLease )
« Yanıtla #1 : Eylül 10, 2007, 10:19:17 ÖÖ »
yaw bılen yardım etsinn :)

ramo si

« Yanıtla #2 : Eylül 10, 2007, 10:58:27 ÖÖ »
boyadığın zeminin ii temizledinmi zımpara yapman lazm + tinerle bi güzel yıkaman lazm boya tutmaz...

mutunch

« Yanıtla #3 : Eylül 10, 2007, 11:01:10 ÖÖ »
biraz daha bekle. kaliperlerini boyamış olan Agent arkadaşımız gelince sana yardımcı olacaktır ;) aynı zamanda modifiye bölümünü inceelrsen orada fotoğraflı olarak anlatılıyordu, ayrıca boya ismi de vardı sanırım orada.

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 10, 2007, 11:13:36 ÖÖ »
ramazan kardeşimin dedi gibi önce zemini temizlemen lazım..  >=ok

ilk olarak biraz benzin döküp fırça yardımıyla kirleri yumuşatmalısın sonra ince zımparayla her tarafı temizlenene kadar zımpara yapmalısın..
ve son olarak aldığın spreyle ikişer kat atarsan aracın on numara olur..  :lovee

Zubeyir

« Yanıtla #5 : Eylül 10, 2007, 11:14:49 ÖÖ »
tembellıkten yapamıyorum yoksa heme n yapıcam  super oluyo cunkı

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2007, 11:17:45 ÖÖ »

tembellıkten yapamıyorum yoksa heme n yapıcam  super oluyo cunkı

abim boş olduğun bi zmn hemen yap derim..valla yavaş yavaş 2-3 saatlik bi çalışmada aracın çiçek gibi oluyor..  :lovee

TheX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 10, 2007, 11:44:18 ÖÖ »
Saolun arkadaslar tesekkurler yardım ıcın

_ulu_

« Yanıtla #8 : Eylül 10, 2007, 12:01:24 ÖS »
Arkadaşlar ani frenajlarda kaliperlerlerdeki ısı 300derecelere kadar cıkıyor, böylesine sıcaklıgın oldugu bir ortamda sprey boya falan tutmaz spreyde zamanla kararma ve dökülme olması kaçınılmazdır. Eger arabanizın kaliperlerini (gümüş, siyah ve kırmızıya) boyamak isterseniz size önerebilecegim en kalıcı tek bir çözümü var oda soba boyasıdır bu boyanın söyle bir özelliği var oda +400 -50 derecelere dayanıklı olmasıdır. Sanayilerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. >=ok

TheX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 11, 2007, 08:10:01 ÖÖ »
soba boyasını atmanın bı teknıgı varmıdır  

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Eylül 11, 2007, 08:13:48 ÖÖ »
Ya ne soba boyası yaaw.. uğraşma kardeşim yaa, ben attım sprey boyayı üstüne çatır çatır kullandım gazladım ettim hiçbirşeyde olmadı.. Hem olsa nolur en fazla bidaha boyarsın

EkReM

« Yanıtla #11 : Eylül 11, 2007, 10:54:15 ÖÖ »
Folia tech kaliper boyası çok iyidir bu konuda ve yanılmıyosam 300 derece ısıya dayanıklı olması lağzım

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 11, 2007, 11:05:10 ÖÖ »
Hiç Boyama Bence Daha İyi Duruyor...

_ulu_

« Yanıtla #13 : Eylül 11, 2007, 12:57:00 ÖS »
agent senin arkalarda kampana bulunuyor oda zaten bısıkletın fren papucu kadar anca ısınır sen ıstedıgınle boya  >=ok

_ulu_

« Yanıtla #14 : Eylül 11, 2007, 01:02:48 ÖS »
thex soba boyasını fırca ıle uygulayabılırsın ancak onun tek bı ozellıgı var 2 kat sur ve surme zamanın arasında 20dkyi kesınlıkle gecme ayrıca kalıperlerın mutlaka soguk olması gerekıyor eger ılık bıle olsa boyadakı akıskanlıgı arttırıp yuzeye tutunmasını zorlastırıyor... Ekrem; Folia tech gercekten ıyıdır ama su bazlıdır arkadasım yanı anlayacagın zamanla boyada catlaklar meydana gelıyor ama sıcaktan degıl sadece kalıperlerın ıslanmasından... Ayrıca bu soba boyası dedıgım seyı yarım kıloluk kutusunu en fazla 6-7ytlye bulabılırsınız saygılar

TheX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Eylül 11, 2007, 01:34:42 ÖS »
yaw kararsız kalıorum sımdı soba boyası mı yoksa sprey boyamı.. hayır boyanmamıs olsa daha onceden hıc karısmıcamda boyalı ve kotu bı renk bu yuzden dert oldu :)

_ulu_

« Yanıtla #16 : Eylül 11, 2007, 01:42:10 ÖS »
vallahi arkadasım tabıkı karar senın ama sana sunu soyleyım ben arabamda ılk once sprey boya kullandım 2ay dayanmadı bıle sonra benım usta soba boyasından bahsettı harbı harbı 1.5yıl sapasaglam durdu arabayı sattım sımdı ne halde bılemıyorum >%6rol ama bukadar dert etme kendıne ıstedıgınle boya en fazla bıdaha boyarsın benım demek ıstedıgım sadece sonucta emek harcıyosun emegıne yazık olmasın

TheX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Eylül 11, 2007, 01:44:33 ÖS »
hmz ok soba boyasını denicem umarim istedigim sonucu alirim.. bi soru daha parlaklık acısından bi sıkıntı olurmu arti. bisi daha seker pembesi soba boyasi bulabilirmiyimm :)

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 11, 2007, 01:50:53 ÖS »

Folia tech kaliper boyası çok iyidir bu konuda ve yanılmıyosam 300 derece ısıya dayanıklı olması lağzım

+ 787 .... >=ok

_ulu_

« Yanıtla #19 : Eylül 11, 2007, 02:03:14 ÖS »
parlaklıktan yana bı kuskun olmasın ama soba boyası sadece gumus siyah ve kırmızı renkte bulunuyor pıyasada bıldıgım kadarıyla eger bı boyacın varsa ona danıs ıstersen belkı ıcıne az mıktarda farklı renk koyarak ıstedıgın renge boyanın ozellıgını fazla bozmadan ulasabılırsın bu arada sana bı fıkır daha vereyım boya satan buyuk hırdavatcılarda toz olarak fosfor ve sedef satıyorlar bunlarıda boyanın ıcıne katarak ınanılmaz parlak renkler elde edebılırsın

TheX

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Eylül 11, 2007, 02:15:37 ÖS »

parlaklıktan yana bı kuskun olmasın ama soba boyası sadece gumus siyah ve kırmızı renkte bulunuyor pıyasada bıldıgım kadarıyla eger bı boyacın varsa ona danıs ıstersen belkı ıcıne az mıktarda farklı renk koyarak ıstedıgın renge boyanın ozellıgını fazla bozmadan ulasabılırsın bu arada sana bı fıkır daha vereyım boya satan buyuk hırdavatcılarda toz olarak fosfor ve sedef satıyorlar bunlarıda boyanın ıcıne katarak ınanılmaz parlak renkler elde edebılırsın

ok dostum tesekkurler