Gönderen Konu: kaçak otopark...  (Okunma sayısı 7151 defa)

renegade_06

kaçak otopark...
« : Aralık 13, 2011, 01:44:22 ÖS »
arkadaşlar kaçak elin de hiç bir belgesi olmayan devlete kuruş vergi vermeyen otopark işleten birini nereye şikayet etmeliyim? en kısa ve en iyi çözüm? çünkü bazen ilgilenmyolar gibisinden şeyler duyuyorum.. ankarada olupta şikayet edebilceğim tanıdığı olan varmı teşkkürler:)

tarantino

• Co-Admin
Ynt: kaçak otopark...
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2011, 11:58:05 ÖÖ »
155 polis imdatı ara bence başka bir yere şikayet etsen de farkı yok
yoldan geçen polise değil 155 i aradığın zaman söylediğin  her şey ile ilgilenmek zorundalar

renegade_06

« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2011, 12:35:35 ÖS »
zabıtayı yada belediye die düşünüyodum ama 155 de arayım dediğinz gbi sağolasn

efecelebi

« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2011, 08:57:02 ÖS »
Bitirim ayaklar, dayılanmalar, at hırsızı tipler... maalesef
Şikayetle keşke biryere varabilsek, umarım başarılı olursunuz.

poseidon999

« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2011, 09:17:32 ÖS »
Önce polis sonra zabıta ve son olarak maliyeye şikayet edebilirsin.
Maliye hepsinden ağır biner tepelerine.

jaggalagalaga

« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2011, 10:02:58 ÖS »
öylede keşke kendi başlarına olsalar onlardan para yiyen kişiler arkasında olmasada şikayet edince tepelerine binseler..

mali

« Yanıtla #6 : Aralık 14, 2011, 10:14:39 ÖS »
geçen pazar günü arabayı arka taraflara sakin biyere park edeyim dedim
kaldırım kenarına park ediyorum
adamın biri geldi şöye yanaş böyle yanaş falan
dedim otopark parası vercezmi dedim
bi çay parası verirsin dedi
makbuz veriyormusun dedim
makbuz yok diyor
bende hiç uğraşcak vaktim yoktu başka yere cektim
devletin kaldırımını kullanıyorlar
hafta içi orada kimse yok adam pazar diye dikilmiş oraya
ihtiyar olunca boşver dedim

renegade_06

« Yanıtla #7 : Aralık 15, 2011, 09:30:56 ÖÖ »
ben size olayımı anlataym çalıştğm iş yerine arabyla Gidip geliyordum iş yerinin bulunduğu bina boşluğuna brkyrm aracı bina yönetmi yönetmde kabadayı kılıklı tek 1 kşi neyse otopark olarak kullan diyor apartman görevlsne bu kşyide 4-5 yldr tanyrm neyse gdp gelyrz bi gün ddi parayı knslm artk tamam ddm abi nrmalde her kşnin 1 araç hakkı vardır bayan kuafrym 40 ylda bir müşteri arbyla glecekte! Sizn hakknz ı müşteri kul lanyr ddı tamam eyvllah ne vercez 90 dedi  ben bi afalladm cunku oraya gelen dunki ybncı ksi dğldm apartmana kar sı sorumluluklarm war fln makbuz ısterm bende aileme kar şı sorumluyum de dim makbuz filan yok ddi birazda kabalaşnca t u t tğum gbî hondamın tozunu aldrdm karaktersze brkslar jantlarda yalatrdmya neyse.. İnsanlar para uğruna ne hak ne hukuk tanıyolar. Kafaya koydum onun çarkına comak sokmam lazm önerilernz içn sağolun..

canguder

« Yanıtla #8 : Aralık 15, 2011, 10:11:52 ÖÖ »
ben size olayımı anlataym çalıştğm iş yerine arabyla Gidip geliyordum iş yerinin bulunduğu bina boşluğuna brkyrm aracı bina yönetmi yönetmde kabadayı kılıklı tek 1 kşi neyse otopark olarak kullan diyor apartman görevlsne bu kşyide 4-5 yldr tanyrm neyse gdp gelyrz bi gün ddi parayı knslm artk tamam ddm abi nrmalde her kşnin 1 araç hakkı vardır bayan kuafrym 40 ylda bir müşteri arbyla glecekte! Sizn hakknz ı müşteri kul lanyr ddı tamam eyvllah ne vercez 90 dedi  ben bi afalladm cunku oraya gelen dunki ybncı ksi dğldm apartmana kar sı sorumluluklarm war fln makbuz ısterm bende aileme kar şı sorumluyum de dim makbuz filan yok ddi birazda kabalaşnca t u t tğum gbî hondamın tozunu aldrdm karaktersze brkslar jantlarda yalatrdmya neyse.. İnsanlar para uğruna ne hak ne hukuk tanıyolar. Kafaya koydum onun çarkına comak sokmam lazm önerilernz içn sağolun..

üstat hiç birşey anlamadım yazdığından

konuya gelecek olursak zabıtaya şikayet edin mühürlesinler

renegade_06

« Yanıtla #9 : Aralık 15, 2011, 10:38:34 ÖÖ »
kusura  bakma telefondan yazıyorum acele yazdım galiba önerin için sağol

hondaciwic

« Yanıtla #10 : Aralık 15, 2011, 04:30:02 ÖS »
Önce polis sonra zabıta ve son olarak maliyeye şikayet edebilirsin.
Maliye hepsinden ağır biner tepelerine.

ılk once malıye bır guzel ceza yazarlar

NusretA

« Yanıtla #11 : Aralık 15, 2011, 04:43:19 ÖS »

adam haklı dostum sen istediğin yere şikayet et hiç kimse birşey yapamaz buna sen dükkan işletiyorsun apartman boşluğuna araba çekiyorsun artı müşteri arabaların geliyor adamda sana aylık otopark olarak kullan diyor herkesin apartmanda bir arabalık yeri olduğu içinde senin yerini gelen müşterilerin kullanıyor sende aylık para ver diyor sende tamam diyorsun ama daha sonra 90 lira diyince düşmanlık belliyorsun bence haksızsın burda..

NusretA

« Yanıtla #12 : Aralık 15, 2011, 04:44:48 ÖS »
ama tabi makbuzum yok demesi yanlış birşey

renegade_06

« Yanıtla #13 : Aralık 15, 2011, 05:03:16 ÖS »
ama tabi makbuzum yok demesi yanlış birşey
cevabı kendin verdin üstad eyvallah.)