Gönderen Konu: JAGUAR XK DAHA SATIŞA ÇIKMADAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ  (Okunma sayısı 2528 defa)

ALG

  • İleti: 6376
    • THT
JAGUAR XK DAHA SATIŞA ÇIKMADAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
« : Şubat 04, 2006, 01:26:00 ÖÖ »
JAGUAR XK DAHA SATIŞA ÇIKMADAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Jaguar XK, “What Car” dergisi tarafından “2006 Yılının En Heyecan Verici Otomobili Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Jaguar XK, henüz satışa çıkmadan büyük bir başarıya imza attı. İngiltere’de yayımlanan “What Car” ve “Eve” dergileri okuyucularının www.whatcar.com internet sitesinde yaptığı oylama sonucu Jaguar XK, “2006 Yılının En Heyecan Verici Otomobili Ödülü”nü almaya hak kazandı. Jaguar XK, %33’lük oy oranı ile 9 zorlu rakibini geride bıraktı.

“What Car” Dergisi Editörü Steve Fowler, “Bu ödül, piyasaya yeni bir Jaguar modeli sunulduğunda, İngiliz toplumunun duyduğu heyacanı ortaya koymaktadır” diyerek İngiliz toplumunun “Jaguar marka bağımlılığı”nı dile getirdi. Jaguar İngiltere İdari Müdürü Bibiana Boerio ise, “Jaguar XK’nın piyasaya sunulma aşamasında böyle büyük bir başarı kazanmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Mart ayının ortalarında satışa sunulacak Jaguar XK’nın Coupe modeli 58.995 Pound (yaklaşık 138.000 YTL); Convertible modeli ise 64.955 Pound’dan (yaklaşık152.000 YTL) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. İlk kez Frankfurt Auto Show’da tanıtılan Jaguar XK Coupe, güvenlik konusunda dünyada bir ilk olan PDBS (çarpma anında yayalar için açılan airbag sistemi) ile dikkat çekmişti. Jaguar Convertible ise ilk kez 2006 Ocak ayı içerisinde Detroit Motor Show’da sergilenecek.