Gönderen Konu: Adını test pistinden aldı yüzünü Kuruçeşme’de gösterdi  (Okunma sayısı 1347 defa)

ALG

• THT
Adını test pistinden aldı yüzünü Kuruçeşme’de gösterdi

Ferrari’nin Haziran ayından itibaren seri olarak üretimine başlanan en güçlü aracı Ferrari 599 GTB, İstanbul Kuruçeşme’de tanıtıldı. Ferrari’nin merakla beklenen yeni modeli, Ferrari 599 GTB Fiorano seçkin davetlilerin katılımı ile Avrupa’dan önce İstanbul’da tanıtıldı.

Fer Mas Yönetim Kurulu Başkanı Alfredo Altavilla ve Fer Mas Oto Ticaret A.Ş Genel Müdürü Orhan Ülgür’ün ev sahipliğinde Kuruçeşme Showroom’da gerçekleştirilen tanıtım toplantısında 599 GTB Fiorano modeli Ferrari tutkunlarından tam not aldı. Ferrari’nin dünyaca meşhur F1 test pisti ’Fiorano’ kod adıyla anılan Ferrari 599 GTB, 5 yıllık yoğun bir çalışmanın ürünü. Ferrari geleneğinin en önemli otomobili olarak görülen Ferrari 599 GTB Fiorano’nun dünya lansmanı, Mart ayında düzenlenen Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi.

1.3 milyon Euro’luk ’Enzo’ modelinin motoruna sahip olan 599 GTB Fiorano, en hızlı ve en güçlü seri üretim Ferrari olarak dikkat çekiyor. 599 GTB Fiorano’nun 6 litrelik 12 silindirli motoru, 620 beygir güç üretebiliyor. Spor otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 3.7 saniye tamamlıyor.

Kuruçeşme Showroom’da düzenlenen tanıtım etkinliğinin ardından yine bir ilk gerçekleştirilerek, 24 Ferrari sahibine İstanbul Park Pisti’nde Ferrari 599 GTB Fiorano test ettirildi. Test Sürüşü organizasyonu, Ferrari’nin resmi ileri sürüş teknikleri kursu ’Pilota Ferrari’nin profesyonel eğitmen pilotları tarafından gerçekleştirildi. Etkinliğin ardından "Pilota Ferrari" sertifikaları katılımcılara, Program Direktörü Vittorio Brambilla tarafından verildi.

GU

Ynt: Adını test pistinden aldı yüzünü Kuruçeşme’de gösterdi
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2006, 08:43:44 ÖÖ »
Bis onlar kadar şanslı değiliz belkm ama bisimde V-tec imiss vaaar

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
« Yanıtla #2 : Haziran 28, 2006, 09:39:22 ÖÖ »
0-100 - 3,7 sn  ](*,)

Uçakmı arabamı anlamadım  8)

cliommar

« Yanıtla #3 : Haziran 28, 2006, 09:47:16 ÖÖ »
valla helal olsun 5 yıllık çalışmadan sonra böyle bi alet ortaya çıkarmışlar emeğe saygı bu olsa gerek