Gönderen Konu: insanlık ölmüş, allah rahmet eylesin...  (Okunma sayısı 4562 defa)

et302gti

insanlık ölmüş, allah rahmet eylesin...
« : Ekim 01, 2009, 01:57:56 ÖÖ »
dün istanbuldan ankaraya doğru yola çıktım, arabada tekdim. uyku bastırdı, sapanca civarında otobanda bi park alanına girip uyuyum dedim. 2 saat uyuduktan sonra kapıyı açıp dışarı çıkacaktım ki kilidi kaldırınca sadece 1 tanesi kalktı. farlar açık kalmış ve aküm boşalmış... neyse dedim pek sorun etmedim sonuçta sadece bi akü, ya iter çalıştırırz yada birinden şarj ederiz dimi:=) bütün olumlu halimle güvenlik amcanın yanına doğru ilerledim durumu anlattım adamda takviye kablosu olup olmadığını sordum yok dedi, peki dedim bi el atsanın itsek de çalıştırsam dedim onada olmaz çalışıyorum dedi.ama çok güzel bi çözümü vardı, elektrikci numarası veriyim gibi:) biraz kızgın bi halde diğer şanslarımı değerlendirmek için park alanındaki btün arabaları gezdim, kimsede takviye kablosu yokMUŞ... buna kamyonlar minübüsler hatta taksiciler de dahil. yok cevabına abi yardımcı ol itelim diye cevap veriyorum onada olumsuz tepki veriyorlar. en sonunda lassanın yol yardımını aradım, adamlar çekici gönderdi, normal şartlarda araca müdahale etmiyolarmış, sadece çekiyorlarmış. adamla konuştum telefonda dedim yanına takviye kablosu al. saolsun abim geldi, 2 dk da çalıştırdık ve yoluma devam ettim. bugün ilk işim bi takviye kablosu almak oldu:) demekki yolda kalmak için ıssız bi yol seçmeye gerek yok, insanlar nerde olursan ol yardım etmiyolar... insanlık ölmüş, allah rahmet eylesin...

RattleSnake

Ynt: insanlık ölmüş, allah rahmet eylesin...
« Yanıtla #1 : Ekim 01, 2009, 02:51:15 ÖÖ »
geçmiş olsun neden insanlık öldü bi düşünmek lazım kimsenin kimseye güveni kalmış birazda art niyetli insanların yüzünden böyle düşünmek zorunda kalınıyor ama sizinki çok anormal bi durum zamanında benim uzun yolda lastik patladı araba şahin taktım krikoyu dandik bir kriko kaldırdım lastiği taktım indircem bilirseniz o krikonun çevirme kolu kökünden kırıldı kaldım öylece saatlerce çok işlek bi yol olmasına rağmen kimse durmadı ve kriko taklıyken bastım gaza dönen krikoda kapıyı yırtmıştı

34 DF 9999

« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2009, 02:57:32 ÖÖ »
amın başımız sagol olsun,gerçekten insanlık olmuş benımde başıma benzer bır olay gelmıştı kımse kılını kıpırdatmıyoo hatta benım takvıye kablom bıle vardı adamların akulerıne sankı bırşey olacakmış gıbı kımse yardım etmemişti bana hemde ben istanbulun ortası sayılacak yerde kalmıştım ama inşanlık işteee

allah rahmet eylesın başımız sag olsun... >%6rol  >%6rol  >%6rol  >%6rol  >%6rol  >%6rol

et302gti

« Yanıtla #3 : Ekim 01, 2009, 03:16:21 ÖÖ »
amın başımız sagol olsun,gerçekten insanlık olmuş benımde başıma benzer bır olay gelmıştı kımse kılını kıpırdatmıyoo hatta benım takvıye kablom bıle vardı adamların akulerıne sankı bırşey olacakmış gıbı kımse yardım etmemişti bana hemde ben istanbulun ortası sayılacak yerde kalmıştım ama inşanlık işteee

allah rahmet eylesın başımız sag olsun... >%6rol  >%6rol  >%6rol  >%6rol  >%6rol  >%6rol
demekkki takviye kablosu yetmiyor, ben bide akü alıym bagajda dursun:)) >%6rol

sanli90

« Yanıtla #4 : Ekim 01, 2009, 08:13:59 ÖÖ »
Geçmiş olsun Arabamı yeni aldım aküsüde yeni ama dün takviye kablosu siparişi verdim herhan herşey olabilir bugünde senin yazını okudum kimseye ihtiyaç duymamak için herşeyimi alıp koyucam arabama dediğin gibi insanlık bitik selamlar...

cahitarsal

« Yanıtla #5 : Ekim 01, 2009, 08:40:47 ÖÖ »
ınsalıgın suyu cıkmıs eskıden hıc boyel degıldı ama bız olsak can atarız art nıyet dusunmeden

sinem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 01, 2009, 10:01:32 ÖÖ »
fena bı durum gulsemmı aglasammı bılemedım:S gecmıs olsun..

nadirgoktan

« Yanıtla #7 : Ekim 01, 2009, 10:23:03 ÖÖ »
allah kimseyi muhtsç etmesin kardeşim

TLG

« Yanıtla #8 : Ekim 01, 2009, 11:33:15 ÖÖ »
geçmiş olsun ve başımız sağolsun diyelim.. insalık harbi ölmüş.. birde Allah yolda bırakmasın otoyol gibi biryerde isen yandın demektir.. millet katil midir nedir diyip durmaz eminim.. Allah muhtaç etmesin harbiden..

kacaman

« Yanıtla #9 : Ekim 01, 2009, 11:34:19 ÖÖ »
geçmiş olsun
malesef durumumuz ve dramımız toplum olarak budur

Jumper

« Yanıtla #10 : Ekim 01, 2009, 11:40:48 ÖÖ »

Tplum olarak yardımsever biliniyoruz ama nerden geldiğinden bende emin değilim,,,

Gerçek şuki kendi kendimize bile yardımımız dokunmuyor

honda121

« Yanıtla #11 : Ekim 01, 2009, 11:45:32 ÖÖ »
Başakşehirde kalmıştım bende birkere. Akü boşalmıştı ( far, vs.açıktı ). İnanırmısınız en az 1 saat boyunca geçenlere takviye kablosu sordum. Birtane yurdum insanı geldi ve aşağıdaki diyalog aynen şöyle gerçekleşti;

- Kardeş itelim,
- Yok hocam olmaz
- Neden ?
- Araba otomatik !
- Nasıl yani, o nasıl oluyor ?
- Abi otomatik işte, debriyaj yok.
- Dalgamı geçiyosun, debriyajsız araba olur mu ?
- Abi bin bak ?
- Aa, oo, ee, hımm, ???, nasıl oluyo ya bu ?
- Abi bende bilmiyorum aldığımda böle çktı!!
- Peki kardeş iyi günler sana..

Daha sonra olanlar;

2.kısımdan aşağıdaki shell'e gittim. Bir akü takviye kablosu aldım ( 20 liraya aldım, halbuki birgün önce yahu arabam otomatik, yolda kalırsam itende olmaz birtane alayım diye praktikere girmiştim bayrampaşadaki 12 liraydı almamıştım ). Kendime kıza kıza yukarı yokuş yukarı tekrar çıkmaya başladım. Bu arada unutmuşum inerken Allah razı olsun, bir beyefendi bıraktı beni, önde hanımı ve arkada ufak yaşta bir çocuğu olmasına rağmen. Ben binmem diye çok ısrar ettim ama sağolsun zorla bindirdi ve shell'e bıraktı. Herneyse tekrar yokuş yukarı çıktım yürüyerek. Bu seferde başladım değerli milletimizin değerli arabasının değerli aküsünden bir tutam akım dilenmeye !...Acelem var, işim var diyenler falan. En sonunda baktım biri doblo aracı ile yanaşıyor. Parkedecek belli. Hemen gittim yanına. Bakarmısınız, yardıma ihtiyacım var dedim ...Baktım ki açılıma hitap eden bir vatandaş, neyse derdimi zorda olsa anlattım. Aldığım cevap yav bu iş bana gelmez...Peki dedim, araba doğru tekrar yürürken bütün iyi dileklerimi ilettim kendisine içimden...Daha sonra bir alfa çevirdim sağolsun yarıdmcı oldu..Döndüm evime.

Şimdi bu arkadaşın yazısını okuyunca bunlar geldi aklıma, arkadaşım sanada çok geçmiş olsun. Ayrıca size bir dost tavsiyesi, kesinlikle ve kesinlikle takviye kablosu ve ilk yardım çantanız olsun. Hatta yangın tüpünüz. Kimse gelipte tüpünü harcamaz. Türkiye'deki genel durum budur arkadaşlar. Aman diyim kimseye muhtaç olmayın, olmamanız için gereken tüm önlemleri alın. Yinede yolda kalırsanız, başkasından yardım istemek yerine, sitede size yakın olduğunu bildiiğniz arkadaşlardan yardım isteyin. Hatta 7 ' 24 nöbetleşe yardım ekibi kuralım :D , THT yol yardımı :D ....

ebruLi

« Yanıtla #12 : Ekim 01, 2009, 11:47:14 ÖÖ »
aLLah rahmeT eyLesin :S nediyim komik diğer taraftada acı ama qerçek ..

By_BuGr4

« Yanıtla #13 : Ekim 01, 2009, 12:25:32 ÖS »
@honda121 abi arabayı N konumuna alsaydın öyle ittirseydiniz çalışır diye biliyorum ben

tttolga

« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2009, 12:36:38 ÖS »
kimi insanlarda(!) insanlık gerçekten ölmüş.. aynı olay benimde başıma gelmişti tesadüf bi minibüsün yanına gittim şoföre rica ettim meğer sivil ekipmiş :) sağolsunlar 6kişi indi arabayı iteledik polisten böyle bi yardım görmek biraz şaşırttı tabi beni

SekoLive

« Yanıtla #15 : Ekim 01, 2009, 01:37:20 ÖS »
çağlayanın ortasında aküm boşalmıştı taksicilerde bile takviye kablosu yok ne günlere kaldık 2 takım kabloyla gezen minibusler taksiler bilirim işimiz düşünce birisinde bile bulamadık

seninkisi daha kötü olmus sıkma canını halletmişsin allahdan :)

honda121

« Yanıtla #16 : Ekim 01, 2009, 01:50:33 ÖS »
@honda121 abi arabayı N konumuna alsaydın öyle ittirseydiniz çalışır diye biliyorum ben

Hocam N konumuna aldık diyelim başladık itmeye N den D ye aldğımızda küüüt diye bir ses duyup şanzumanı indirmek an meselesi olur diye biliyorum ben. Otomatik vites araba vurdurulmaz, eğer böle birşeye kalkışırsan çok çok büyük ihtimalle ya şanzuman indirirsin yada en az o kadar büyük başkla şeyler gelir aracın başına. Kesinlikle sağlıklı bir durum değil.

canguder

« Yanıtla #17 : Ekim 01, 2009, 02:46:31 ÖS »
bence tamamen şansla ilgili. ben istanbulun merkezi yerlerinde bir çok kez lastik ve akü yüzünden yolda kaldım. 3 kez lastiğim patladı. hepsinde vatandaşlar yardımcı oldu. akümde iş yerimin otoparkında kalmıştı şirketten hemen takviye kablosu verdiler hallettik. insanlığın yavaş yavaş öldüğü doğru. belki bundan 10 yıl sonra kimse kimseye yardım etmeyecek. amerikada başınıza gelse aynen kimse yardım etmez. türkiye yine diğer ülkelere oranla iyi sayılır. bu arada geçmiş olsun arkadaşım talihsiz bir olay olmuş.

HonDaGırL

« Yanıtla #18 : Ekim 01, 2009, 02:55:17 ÖS »
aLLah rahmet eyLesin pek bi iyiLiğini görmemiştim zaten ;D

Kemall

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ekim 01, 2009, 03:13:08 ÖS »
Otomatik araba (hiç bir konumda)  vurdurularak çaıştırılamaz, kullanım kitabındada açık açık belirtilmiştir, hata bırakın otomataik vitesliyi , yeni nesil düz viteslilerin bile vurdurularak çalıştırılması çok sakıncalıdır, çok fazla elektronik aksam var, zarar görebilir

ilk otomatik arabamı aldığımda , her ihtimle karşı birde takfiye kablosu almıştım
bu güne kadar hiç grekmedi ama dün ihtiyacım oldu; 4 günlüğüne memleket gitmiştim , döndüğümde araba çalışmadı, çalışmayı geçtim anahtardaki UK den kapı açılmadı, kapıyı manuel açtım, akü boşalmış, tık yok, araba 2008 model , 4 günde akünün boşalması bana çok garip geldi, servisi aradım, eleman bana "olabilir" dedi, akü kendini boşaltır dedi... pek aklım almadı ama, servisteki eleman takviye ile çalıştırmaya çalış, yapamazsan yol yardım göndereyim dedi, aldım kablomu indim garaja, tam o sırda karşıya bi yris yanaştı, hemen damladım, efendiden ak saçlı bi admdı "sevabına şunu çalıştıralım dedim" adam hiç ikiletmedi, tamam dedi, konuya yabancı olduğuda çok belliydi, ama aldı arabasını garaja, çalıştırdık benim arabayı, adama teşekkür ettim gitti...yani insanlık henüz heryerde ölmemiş, izmirin insanı zaten ezelden centilmendir, buradada kendisini gösterdi ıstanbul o kadar büyük o kadar kalabalıkki, insanlar birazda korkuyorlar

mali

« Yanıtla #20 : Ekim 01, 2009, 05:06:18 ÖS »
bu akü olayı benimde başıma geldi
birgün önce arka cam motorunu söktük yağladık (arasıra calıştırmam gerektiğini biliyordum unuttum)
birgün sonra yola cıkacakken kontağı cevirdim ışık bile yanmıyor
yokuş aşağı saldım (aslında vurdurarak çalıştırmak yanlış ama mecburen) araba birtürlü çalışmadı
takv,ye kabloosu bulamadık kalın elektrik kablosuyla uğraştık (köy yeri olmasına rağmen yardımcı olan oluyor)
sonuçta 1.5 saat sonra arabayı çalıştırabildim

İnsanlığın öldüğü maalesef doğru ama küçük yerlerde kırıntıları mevcut

burak87

« Yanıtla #21 : Ekim 01, 2009, 08:09:34 ÖS »
insanlık gerçekten öldü ve hergeçen günde ölmeye devam ediyor...
yine söylemiştim babam yolda giderken bi araç makas atarken babamı sıkıştırıyor ve babam kaza yapıyor sonuç 1 saat ki oda biz gidene kadar bir allahın kulu abi geçmiş olsun birşeyin varmı diye soran yok hadi onu geçtik babamda birşey yok olay yerine çekici geldi arabayı almak için yolu kapattığımızda kornalar ardı ardına daattt yolu ne kesiyonuz gibi....
askerden önce yaptığım iş gereği sürekli araç üzerinde çoğu kişinin yardıma koştum ve halen elimden geldiği kadar yardım yapmaya çalışırım ama bir keresinde adamın biri çamura saplanmış opel combo baktım çıkamıyor durdum abi yardım edelim çıkartalım dedim adamın dediği gerek yok biz hallederiz :D :D  böyle insanlarda var ne diyelim artık ağlayalım mı ?? gülelim mi ?? :D

et302gti

« Yanıtla #22 : Ekim 01, 2009, 09:21:30 ÖS »
geçmiş olsun dileklerinz için teşekkür ederim  hepinize...
tamam, yolun ortasında tanımadığın insana durup yardım etmek riskli bi olay ama ben bu riski aldım, akümü şarj ettikten sonra otobanın ortasında otostop çeken bi amcayı bıraktım ank ye kadar. belkide adam katildi:) ama halen burdayım, korkumdan dolayı inanlığımı hiçe sayamam...benim asıl kızdığım nokta park alanında bu olayı yaşamam, yolun ortasında kalsam demekki bu yazdıklarımı yazamıycaktım:)halen orda şarj kablosu bekliyo olacaktım...

zedrix

« Yanıtla #23 : Ekim 01, 2009, 09:37:58 ÖS »
malesef kımsenın guvenı kalmadı artık ama ınsanlara baslarına gelenlerden dolayı hak vermıyorda degılım basımız sagolsun sanada gecmıs olsun...