Gönderen Konu: iddiaa ediyorum dünyanın en az sinyal farlarını kullanan ülkesiyiz...  (Okunma sayısı 1958 defa)

karapilot

daha 2 saat önce bir kazaya şahit oldum. sebebi malum SİNYAL..!
önümdeki araç döner kavşaktan sağa devam ederek yoluna devam edecekti tam sinyali verdi kavşağa girecektiki solundan SAĞA SİNYAL VERMEDEN dönüş yapmak isteyen başka bir araçla sürtündü... her iki tarafda maddi hasar var ama neden sinyal verilmiyor bu ülkede?
Bazen kazalar olduğu zaman sevinesim geliyor en azından bize bulaşmadan gitti belasını buldu bundan sonra daha dikkatli kullanır diye düşünüyorum.

worafz

Akıllansalar İcim Yanmıcak Aynen Devam Ediyolar Onlar :)

hakangunister

• www.osgun.com.tr
Ynt: iddiaa ediyorum dünyanın en az sinyal farlarını kullanan ülkesiyiz...
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2010, 07:34:47 ÖÖ »
Ben bir olaya şahit oldum.

Şöyle ki ; önümde iki araç gidiyor. Hızımız düşük.  En önde ki sağa dönüş yaptı tabi ki sinyal vermeden arkasında ki elemanda sinirlendi çıkardı camdan kafayı eynen şu şekilde bağırdı   "Sinyal kolu ...ötüne mi kaçtı O.Ç."  :D  :D

Sinyalsiz dönenlere uyuz oluyorum. Gerçekten insanımız hiç dikkat etmiyor şu kemer ve sinyal olayına...

karapilot

Ben bir olaya şahit oldum.

Şöyle ki ; önümde iki araç gidiyor. Hızımız düşük.  En önde ki sağa dönüş yaptı tabi ki sinyal vermeden arkasında ki elemanda sinirlendi çıkardı camdan kafayı eynen şu şekilde bağırdı   "Sinyal kolu ...ötüne mi kaçtı O.Ç."  :D  :D

Sinyalsiz dönenlere uyuz oluyorum. Gerçekten insanımız hiç dikkat etmiyor şu kemer ve sinyal olayına...

çok güzel demiş o arkadaşı kutluyorum....

tpmyo157

bizim milletimiz sinyali kullandığı zamanlarda kendini küçük düşürdüğü hissine kapılıyor yada usta şöför değilim manası çıkar diyerekten sinyal kolunu kullanmıyor :)

XTuNéR

Ynt: iddiaa ediyorum dünyanın en az sinyal farlarını kullanan ülkesiyiz...
« Yanıtla #5 : Kasım 18, 2010, 10:29:37 ÖÖ »
Etrafı bomboş arasokakta bile sinyal kullananda var ama sinyal kullanmayanların azınlık olmadığı kesin

karapilot

o zaman ne diyoruz?
sinyal kolunu kullanmayanlara...
:P

bozdemir

Konuyu açan arkadaşım hangi ildesin bilmiyorum ama bazı geri kafalı insanların trafik kurallarıyla hiç alakası yok.

Samimi söylüyorum korkumdan arabayı dışarı çıkarmıyorum gerekmedikçe.. Ne zamana kadar sabredecem bilmiyorum ama şimdilik böyle. Ben arabamla rahat rahat dışarı çıkıp gezip tozup aracımı yol kenarına bırakamıyorum, sokaklara hiç bırakmıyorum, heran birisi gelip çizecek mi, sürtecek mi, arkadan dokunacak mı korkusu var.  Ö*küz çok, trafik ışıklarında arabayı geri kaçıranı mı ararsınız,  yine ışıklarda gelip tamponuna dokunanı mı ararsın herşey yaşanıyor..

Hep merak etmişimdir, bu ferrari kullananlar, lüks cip, mercedes yada BMW gibi araç kullananlara kimse gidip trafikte dokunmuyor mu, sürtmüyor mu.

karapilot

Konuyu açan arkadaşım hangi ildesin bilmiyorum ama bazı geri kafalı insanların trafik kurallarıyla hiç alakası yok.

Samimi söylüyorum korkumdan arabayı dışarı çıkarmıyorum gerekmedikçe.. Ne zamana kadar sabredecem bilmiyorum ama şimdilik böyle. Ben arabamla rahat rahat dışarı çıkıp gezip tozup aracımı yol kenarına bırakamıyorum, sokaklara hiç bırakmıyorum, heran birisi gelip çizecek mi, sürtecek mi, arkadan dokunacak mı korkusu var.  Ö*küz çok, trafik ışıklarında arabayı geri kaçıranı mı ararsınız,  yine ışıklarda gelip tamponuna dokunanı mı ararsın herşey yaşanıyor..

Hep merak etmişimdir, bu ferrari kullananlar, lüks cip, mercedes yada BMW gibi araç kullananlara kimse gidip trafikte dokunmuyor mu, sürtmüyor mu.

bozdemir kardeş ben istanbulda yaşıyorum. Yaklaşık olarak 2007'den beri de trafikteyim. Senin dediklerine katılmıyorum çünkü AZ BİLE Yazmışsın. Ben çiftçi çocuğu sayılırım. Öküzümüzde vardı, eşşeğimizde. Ben bu hayvanların insanoğluna ne kadar faydalı yaratıklar olduğunu çok iyi biliyorum. Neden mi söyledim bunları çünkü benim öküzüme kimse HAKARET edemez..:))
Eşşeğime hiç edemez...
:))
İnanırmısın öyle şeyler yaşıyorum ki trafikte kendimi kaybettiğim anlar oluyor. Arabadan, trafikten, bu ülkenin kanunlarından, polislerinden, jandarmasından , adaletinden herşeyinden nefret ediyorum.