Gönderen Konu: Hür Sigorta Orjinal Parça Karşılamıyor!!!  (Okunma sayısı 4277 defa)

sydney

Hür Sigorta Orjinal Parça Karşılamıyor!!!
« : Eylül 08, 2009, 08:52:59 ÖÖ »
arkadasımın hondasına hür sigortalı bir minibüs carptı, sol kapı hasarlı, servise bırak sanayide ugrasma dediler,
karsı taraf %100 hatalı, evraklar fotolarla beraber servise bıraktı,
1 hafta sonra zahmet edip lütfedip eksper gelip aracı görmüs,
hür sigorta izmirin dediği orjinal parca karsılayamıyoruz, kurtarmıyor...

dayanğı da su madde:
Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası ( trafik sigortası ) genel şartlarının B.2 maddesine istinaden uygulanmakta olup, söz konusu genel şartlara ait madde gereğince;

Hasar halinde, hasar gören parça, onarımı mümkün değilse veya eşdeğeri parça ile değiştirilme imkanı yok ise yenisi ile değiştirilir. Bu durumda taşıtta birm kıymet artışı meydana gelse dahi bu fark tazminat miktarından indirilemez.

yetkılı servıste eşdeğer parça olmaz, onarımı mumkun mu değil mi bilmiyoruz, bu durumda ne olacak???

arastırdım bole bı sey duyan bıle yok dıger fırmalardan, honda da ilk kez basımıza geldı dıyor,
ekspere de ulasamıyorlar...   

34 DF 9999

Ynt: Hür Sigorta Orjinal Parça Karşılamıyor!!!
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2009, 10:41:08 ÖS »
öyle saçma şey olmaz benım bıldıgım geçenlerde benım arabayada durdugu yerde vatandaş geri manevra yaparken çarpmıştı,rapor tuttuk eksper geldi sonra resim falan vardı tabiii geldi baktı tampon tamır olacak dedı farında ayagı falan kırıktı benım kaportacı far nasıl tamır olacak ayakları kırık demış tamponda oyleydi cunku neyse rapor çıktı tampon ve far sokuldu tamıre gıttı parçalar gelen rapor bunlar tamır olmaz denmış ve yenısı geldı tamponun ve farın hemde tamponum orjınal boyalı geldi,trafık sıgortası karşıladı parçayı genel sıgortamı neydı trafık sıgortası

bence tekrardan eksper çagırın yada o eksperi şikayet edın ne demek orjınal parça olmaz dıye  bence saçma bır olay...

sydney

« Yanıtla #2 : Eylül 09, 2009, 08:37:48 ÖÖ »
aynen erkan abi dedigin gibi cok sacma ne baska sigorta ne de honda bole bi sey gormedik diyo,
sonucta kapi saci degiscek, aynanin yan sanayisi olmaz, isciligin de olmaz,
policeyi yapan acenta bile bunlarin yaptigi ayip hakkinizi arayin gerekirse dava edin diyor ugrasmak lazim,
hem zarar ediyoruz diyorlar hem de bole sacma uygulamalar yapmaya calisiyorlar,
walla sozsel olarak en az 100 kisiye ulasti bu olay olumsuz intibag,
eksper de is yokmus zaten izmirde kendileri, eksperin sirketinde de is yok tel bile acmiyorlar...

sanli90

« Yanıtla #3 : Eylül 09, 2009, 10:48:27 ÖÖ »
eksperle uğraşın abi biraz tel açmıyorsa yerine git bul konuş...

smtkrgz

« Yanıtla #4 : Eylül 09, 2009, 11:28:23 ÖÖ »
83 renoyla 2008 megane II ye vurdum.. ve ufak tefek bi kaza diildi.. hiç fren yapmadan yandan girdim megane.. yol benimdi.. %100 karşı taraf suçlu bulundu..araçları servislere çektik yaptırmak için.. yaptırıldı araçlar.. servis aracımı vermiyo.. karşı tarafın sigortası hür sigortaymış.. ve servis ücretinin katılımını göndermişler.. bahane olarak sizin aracınız bizim aracımıza yandan vurmuş kusur sizin aracınızdada var denilmiş.. zaten araba 83 reno 1450 tl masrafı oldu.. 775 tl benden istediler.. araştırdım ve mahkemeye verdim.. polis raporunda %100 kusur gözükürken nasıl katılımı ödenir diye.. mahkeme bilir kişiye tekrar rapor tutturdu.. ve paranın hepsini ödedi hür sigorta.. hür sigorta bunu hep yapıyomuş.. peşine düş ve mahkemeye kadar götür.. B.2 maddesi falan hikaye.. onarılması mümkün değilse o parçanın orjinali ile değiştirilmesi gerekir..

zedrix

« Yanıtla #5 : Eylül 09, 2009, 02:25:03 ÖS »
bıraz uyanıksan ve lanet olsun buda benden olsun demıyorsan ustune gıt boyle sacma seymı olur
ınsanların anlık dalgınlıgından faydalanıyorlar resmen ayak ustu dolandırıyorlar olaya bak

sydney

« Yanıtla #6 : Eylül 10, 2009, 10:17:04 ÖÖ »
tesekkurler arkadaslar bilgiler icin,
sayın zedrix ben de sizinle aynı fikirdeyim, her sey hazır dava icin :)

sayın smtkrgz,
sizinle daha ayrıntılı konusmak isterim,
ozelden yazdım size,
tesekkurler...

zz561

« Yanıtla #7 : Eylül 24, 2009, 12:42:04 ÖÖ »
arkadaşlar bu tip firmalar biz türk insanının yapısını iyi tahlil ederler. Hani lanet olsun der sonra da sineye çekeriz ya.. Bu adamlar bunu çok çok iyi biliyorlar. Yerse!! diyip insanları yokuşa sürüyorlar böyle. Kanatimce bize düşen; hakkımızı kuruşuna kadar aramak. Mahkemeye vermekten hep kaçarız, kim uğraşacak diye. Uğraşmak lazım.. İbret olsun diye 1 tl için bile uğraşmak lazım

smtkrgz

« Yanıtla #8 : Eylül 25, 2009, 12:31:22 ÖS »
arkadaşlar bu tip firmalar biz türk insanının yapısını iyi tahlil ederler. Hani lanet olsun der sonra da sineye çekeriz ya.. Bu adamlar bunu çok çok iyi biliyorlar. Yerse!! diyip insanları yokuşa sürüyorlar böyle. Kanatimce bize düşen; hakkımızı kuruşuna kadar aramak. Mahkemeye vermekten hep kaçarız, kim uğraşacak diye. Uğraşmak lazım.. İbret olsun diye 1 tl için bile uğraşmak lazım

ibret olsun die 83 reno için peşinden koştum mahkeyeme verdim kazandım aldım paramı :D