Gönderen Konu: Hor görme minibüsçüyü...  (Okunma sayısı 868 defa)

TEAMHONDATURKEY

• Ziyaretçi
Hor görme minibüsçüyü...
« : Haziran 23, 2006, 02:24:39 ÖS »
Bir haber kanalına minibüs sürücüsünün attığı maili aynen aktarıyoruz;

Değerli basın editörü...

Ben istanbulda minübüs şöförlüğü yapıyorum.Çok şükür üç-beş kazanıyorduk. Taaki son günlerde ayakta yolcu taşımasından dolayı kesilen cezalara kadar.

Bizler bu işten büyük kazançlar elde etmiyoruz. Öyleki çoğumuz yarım gün çalışıp ayrıca başka işler yapıyoruz. İstanbul ulaşımına %50 katkı sağladığımız bu işten artık ızdırap günleri yaşıyoruz. Hizmete dayalı gelir elde ettiğimiz bu işte evimize ekmek götürme sıkıntısındayız artık.

İnsanlar yıllardır ulaşımda bizi de tercih etmişlerdir. Hızlı ulaştırıyoruz,birebir iletişim içindeyiz, istedikleri yerde bindiriyor, istedikleri yerde indiriyoruz.

Kural ihlalleri de yaptığımız oluyor.Çok geçerli bir sebep olmasa da genellikle günde 300-400 km yol yapıyor olmanın getirdiği sıkıntılardan oluyor bunlar da. Trafik akışının yetersizliği ve durmak için uygun yerler bulunmayışıda bunların başlıca sebeplerindendir. Ama yinede azami şekilde dikkat etmeye çalışıyoruz.

Biz yeni nesil minübüsçüler artık eskileri gibi müslüm dinlemiyoruz.Çokda tespih merakımız yok. Çoğu kültürel olarak eskisinde daha farklı içinde okumuşu var tahsillisi var esnafı var.

Örneğin ben Bunun dışında hem ticaretle iştigal ediyorum hemde website tasarımı yapıyorum.

Hayatın birgün evimize ekmeğimizi nasıl götürüttüreceği hiç belli olmuyor. Şimdi ayakta yolcu alamadığımız için insanlarda işlerine giderken ciddi anlamda mağdur oldular. Mağduriyetten ziyade tam bir işkence yaşıyorlar. Sizlerinde bu konularla ilgileneceğinizi umarak bu maili göndermiş bulunuyorum. Hassasiyetinizden dolayı şimdiden teşekkürlerimi arz ederim.

(M.D.)

djromantikserseri

• Ziyaretçi
Ynt: Hor görme minibüsçüyü...
« Yanıtla #1 : Haziran 23, 2006, 02:37:52 ÖS »
her yerde durup kalktıkları, çoğunlukla kazaya sebebişyet verdikleri doğrudur. insanlara hayvan muamelesi yaptıklarıda ayrı bir konu.

ALG

• THT
« Yanıtla #2 : Haziran 23, 2006, 04:15:42 ÖS »
minibuse bindiğim donemleri lanetle anıyorum..
ve hic sevmiyorum minibusleri, insanımızın haketmediği bir ulaşım şekli, adamın kaygısına bak ayakta yolcu istifleyemiyormuş :olamaz
minibuslerden kurtulacagımız gunleri umarım cocuklarımız gorur..

aSil

« Yanıtla #3 : Haziran 23, 2006, 04:22:54 ÖS »
Herkesin kendine göre haklı sebepleri var ve her sebep yeni bir sebebin sebebi oluyor... Yani trafik akışı sağlansa minibüs şoförleri bnalmayacak dolayısıyla daha az trafik ihlali olacak. Trafik ihlali azalınca, insanların minibüs şoförlerine bakış açısı değişecek vs. vs. Yani bu sebepler zinciri temelden başlayarak bir bir çözülmeli ki sonuçta herkes memnun olsun. Ama herkesi memnun etmek de nerdeyse imkansız  8-[