Gönderen Konu: Honda Devri Bitti  (Okunma sayısı 5265 defa)

gocebes7

• Gocebes7
Honda Devri Bitti
« : Mart 22, 2015, 06:11:11 ÖS »
öncelikle esselamuAleykum arkadaslar.
2006 model 84.000 bınde sadece ön sol çamurluk değişmiş- başka hatası boyası bulunmayan bej renginde ki ES donanımlı honda mı 37.000 e satarak honda dünyasına tövbe ederek ayrılmıs bulunmaktayım.
2010 elegance lerın 50.000+ istendiği bu piyasada kronık hatarıyla yol sesıyle, kalıtesız malzeme kullanımıyla honda almaktan vazgeçtim- hatta tüm japon otomobillerini banladım hayatımda.
iki gün evvelde 2014 civic e bindim iç kısımdakı dandik materyal kullanımını görunce doğru bır karar verdiğimi anladım.
Herkese hayrılı forumlar dılerım- araç alacaklar ıse 50.000 e hondaya verene kadar VW TDI motorlara geçmelerini önerırım :)
Allah gönlünüze göre versin.

oktayoo

• Oktay
Ynt: Honda Devri Bitti
« Yanıtla #1 : Mart 22, 2015, 07:09:18 ÖS »
hayırlısı olsun.

vtec08

« Yanıtla #2 : Mart 22, 2015, 08:46:37 ÖS »
Hondanın devri bitmez ancak 5500 rpm den sonra başlar ..yeni aracınız hayırlı uğurluo olsun bu arada..beğenmediğiniz Hondanın kıymetini vw servislerine gidince daha iyi anlayacaksınız neyse yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız..

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #3 : Mart 22, 2015, 08:54:48 ÖS »
yeni aracımı daha almadım. evdekiler honda taraftarı yuksek model ama ben dıretecem, o kadar laf ettık geri hondaya bınersek olmaz :D aslında artık özellıklerıne bakıyorum , hız sabıtleyıcı, muzık sıstemı kalıtesı, otomatık far, tarzı- golf comfrotlınede bunlar yokmus
honda fd6 ların ses-muzık kalıtesı ıyı bılıyorum yeterlı yanı ama yolda ses alma olayı var her hondadakı gıbı- fb7 ye göre daha kalıtelı malzeme kullanılmıs gördugum kadarıyla- fb7 çok kötü duruyordu kapılar göğüs plastıgı, kadranın plastıklerı, teyp düğmeleri gibi..
Yine Allah büyük- sonucta belli bir para lımıtı var- büyük laf etmemek lazım buyuk laf ettık ama hayırlısı herşeyin.

bilisim

Ynt:
« Yanıtla #4 : Mart 22, 2015, 09:36:11 ÖS »
Allah Gönlünüze gore versin ama beyaz fd6 elegance hicbir TDI ya değişmem bir bilgi vereyim 35 bindeki polo TDI enjektör arızası verdi 6.500 TL servis fiyat verdi dışarda 4.500 TL ye yapıldı

Tapatalk....

battalgazi

« Yanıtla #5 : Mart 22, 2015, 10:50:19 ÖS »
37 bine 2006 arabayı satıp 50 bin yazanlara kızmanız neden hocam? o paraların edeceği kalitede bir araç değilse piyasaya inat 30 yazabilirdin aracına gözümdeki değeri budur diyerek ama yapmamışsın başkaları sana neden ucuza verecek ,bu araçların piyasası böyle artık kabul etmek lazım,vw  güzel araç şimdiden hayırlı olsun

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #6 : Mart 23, 2015, 12:29:17 ÖÖ »
37 bine 2006 arabayı satıp 50 bin yazanlara kızmanız neden hocam? o paraların edeceği kalitede bir araç değilse piyasaya inat 30 yazabilirdin aracına gözümdeki değeri budur diyerek ama yapmamışsın başkaları sana neden ucuza verecek ,bu araçların piyasası böyle artık kabul etmek lazım,vw  güzel araç şimdiden hayırlı olsun

bende aracımı aldıgımda yuksek fiyattatn 35.000 den almıstım- lpg+muayene+bakım derken zate 37.000 e mâl oldu o fıyata sattım. 2009+ civiclerin en kralının edecegını fıyat bence 45.000 liradır yukarısı abartıdır yanı ama yapacak bişe yok tabikii.
hondaya tövbe ettım dedım, yarın üç dört tane fd6 sahıbıyle görusucem bakalım nasıl olacak. öncelıgım lpg li ve beyaz elegance ama hayırlısı.
yine honda alırsam burda tıngırdarım kronık mı hata mı ses alıyor vs dıye :)

06FAT68

« Yanıtla #7 : Mart 23, 2015, 12:34:07 ÖÖ »
Wv sorunları ile uğraşınca anlarsın kıymetini. Sizin araç 37 edermiydi peki en full accordlar bile 37 e satilamayanbu ülkede. İşte bende 4 sene sizin gibi çok para isteyen boş teneke kutusu gibi civicliere kızdığımdan aaldım bi 2.4 full keyfini çıkarıyorum hala ilk günki gibi her marş basışımda heyecanlanıyorum ve yolda 100-150 binlik audileri bile keyifle aynamdan bakiyorum. 3.0 tdi lara bulaşmadım ;)

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #8 : Mart 23, 2015, 12:51:08 ÖÖ »
geçen bir abiyle konusma fırsatım oldu araba yıkarken o da almıs accord düşük modeldi arka farları tam japon olandan :D deri döşeme elektrıklı koltuk ısıtma falan agzına kadar doldurmuslar arabayı :) güzel arabaydı ama arz talep meselesi yüzünden,önceden bir arbaya bakardın temızse az bır pazarlıkla alırdın cunku eder fıyatlar yazılıyordu- şimdi bakıyorsun 4-5 tanesıyle karsılastırıyorsun- eski dönemlere bakıyorsun zarar eder mıyız kaygısına dusuyorsun- alınan satılan her arabda ortalama 4-5 bin lira şişirme farkı var - bir kişi yüksek yazınca herkes yazıyor- ama bir kişi düşük yazsın enayi derler adamı verem ederler :)

mehmet zengin

« Yanıtla #9 : Mart 23, 2015, 07:38:16 ÖÖ »
vw güzel arabadır. sessiz sakin yolculuk yaparsın. Şimdiden hayırlı olsun. Ben son 3-4 senedir vw tercih etmiyorum. Nedeni ise amerika ve ingilterenin sınırdışı ettiği araçlardan bir kısmı da Türkiye'ye satıldı diye yabancı basından haberler görmüştüm. Belki şuankiler onlar değildir bilemiyorum. Ama araba ne kadar iyi olursa olsun benim vatandaşım bir ingiliz ve amerikalıdan daha değersiz olmamalı. Sırf bu sebepten vw almam şuan. sonuçta başka bir sürü marka var. Bir denemekte fayda var. al kullan bakalım. belki de haklı çıkacaksın. Buradan görüşlerini de paylaşırsan seviniriz.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #10 : Mart 23, 2015, 08:27:03 ÖÖ »

Honda devri size göre bitmiş olabilir. 17 yaşındaki aracımla sorunsuz sıka sıka binmeye devam.. Hayırlısı olsun.

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #11 : Mart 23, 2015, 08:49:15 ÖÖ »
vw güzel arabadır. sessiz sakin yolculuk yaparsın. Şimdiden hayırlı olsun. Ben son 3-4 senedir vw tercih etmiyorum. Nedeni ise amerika ve ingilterenin sınırdışı ettiği araçlardan bir kısmı da Türkiye'ye satıldı diye yabancı basından haberler görmüştüm. Belki şuankiler onlar değildir bilemiyorum. Ama araba ne kadar iyi olursa olsun benim vatandaşım bir ingiliz ve amerikalıdan daha değersiz olmamalı. Sırf bu sebepten vw almam şuan. sonuçta başka bir sürü marka var. Bir denemekte fayda var. al kullan bakalım. belki de haklı çıkacaksın. Buradan görüşlerini de paylaşırsan seviniriz.

hondadan önce 2007 caddy 1.9 tdı kullanmıstım surusu keyiflidi ve 3 yıl bızdedı sorun cıkarmadı hiç- motor kronık bir arızası vardı geç çalışma aldıgımızda da vardı- satarkende vardı bir sıkıntı yoktu harıcı.
vw almıcam hemen, sımdılık yıne honda baskısı var bugun konusacam honda ılan sahıplerı ıle uyan guzel birşey olursa 2010-2012 elegance olacak bakalım hayırlısı.
motoruna dıyecek laf yok ama bazı yanları rahatsız edıyor gerçekten hondanın, kontağı kapattıgında silecegın camda kalması - geri inmemesi gibi. bunu otomatık ındırmek zor birşey degıldır umarım :)

alperd

• alperd
« Yanıtla #12 : Mart 23, 2015, 09:11:50 ÖÖ »
21 yaşında araç Civic otomatik 1.6 Sİ keyifle biniyorum.
Honda'nın devri bitmez bitemez mümkün değil...

obkavi

« Yanıtla #13 : Mart 23, 2015, 09:40:25 ÖÖ »
Kardeş Büyük lokma ye büyük söz söyleme derler senin durumun buna dönmüş :)

evet haklısın 45 liralık araçlar 50 tl üstünde 2005 makyajlıya nerdeyse 35-40 isteyecekler o da tamam bu aracın piyasası olduğunu ve tercih edildiğini gösterir.

Honda sadece benzi,nli araç üreten bir firma evet Fiat'ın katılımı kadar Renault'un 3 de 1 i kadar toyotanın ukatılımı kadar satıyor ama unutmayın diğer araçlar dizel satıyor adetlerinin çoğu dizel.  halen benzinli araçta liderdir honda. bukadar insanın tercih etmesinin bir sebebi var

şirkette bir sürü golf, jetta, passat var şöyle 30-40.000 km yi geçince DSG lerin nasıl sorun çıkardığını 150,000 km den sonra motor istediklerini görürsün biraz araştırırsan.

poseidon999

« Yanıtla #14 : Mart 23, 2015, 12:59:56 ÖS »
4 tane hondaya (Civic 1,4  1,6, Vti) toplamda 10 sene ve diğer markalara Bmw E46-Seat Toledo 3-4 sene bindim şu an da Megane 2 Dynamique kullanıyorum.
Unutamadığım 2 arabam var biri ilk aracım olan sedan 1,4 is diğeri HB Vti.
Arada kullandığım şirket araçları olan insignia, Accord, Fiesta ve Focusları da toplu olarak değerlendirirsem:

Eğri oturup doğru konuşmaya çalışıyorum;
Japon ailesinin genelinde bir konfor eksikliği var. Gerek iç mekan parça kalitesi olsun,
gerek kaporta tampon ve bağlantı parçaları olsun gerek kapı ve hareketli parçaların tok kapanma sesleri olsun Honda
dengi marka/modellerinden maalesef hep bir adım geride.
ve fark eskiden çok daha azdı yani 90 lı yılların sonunda EG ve EK kasalar dengi markaların modelleri ile konfor anlamında aynı idi ama
gün geçtikçe ve kasalar yenilendikçe dengi marka ve modeller ile konfor farkı açıldı.
Bugün orta sınıf 4 kapılı bir skoda ile bile ki skoda piyasının katılımını eline almış olan volkswagen gurubunda bir araç,
dağlar kadar konfor farkı var.

Honda'nın diğer markalara fark atacağı bir konu var tabi ki...
10 senelik Honda sahipliğimde dış tasarım açısından her zaman Honda göz dolduruyor, motor-mekanik ve elektrik olarak neredeyse hiçbir problem yaşamadım. Mevcut bakımlarının dışında ufak tefek 40-50 tl lik aşınmadan kaynaklı değişimler dışında hiçbir parçayı bozulmasından dolayı değiştirmedim. Bir çok parçayı artık kendim değiştirebilir hale gelecek kadar kolay bir arabadır Honda. Hee diğer araçlarımda birkaç sorunlu durum yaşadım ama bu beni sarsacak derecede büyük bir mali sorun teşkil etmedi.
Ayrıca japonlar küçük cc lerden yüksek hp ler çıkarmayı iyi biliyorlar ama Tork işine gelince hp deki başarıyı gösteremiyorlar.
Örnek Honda 1,6 motordan 120 hp çıkartırken aynı motor 144 nm tork değerinin altında kalıyor.

Bir de 2004 yılında 100,000 km de 13,500 TL'ye aldığım 98 model 1,4 is bugun 200,000 km ile 15,000 tl ye çıkmış.
Ben bu kadar prim yapan başka bir araba görmedim. Tabi bunda bizim yani forumların payı da çok büyük.

Sonuç olarak herkesin farklı deneyimleri olmuştur tabi ki bir VW bozuldu diye tüm VW'ler bozuk olacak diye bir kaide yok
veya tam tersi Honda ve diğer markalar için de geçerli ama genel kanı olarak artık motorlar eskisi kadar motor-mekanik-elektrik
problemi yaşatmıyorlar bundan dolayı alıcılar için aracın konforu tercih sebebinde çok üst sıralara çıktı.

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #15 : Mart 23, 2015, 01:29:35 ÖS »
4 tane hondaya (Civic 1,4  1,6, Vti) toplamda 10 sene ve diğer markalara Bmw E46-Seat Toledo 3-4 sene bindim şu an da Megane 2 Dynamique kullanıyorum.
Unutamadığım 2 arabam var biri ilk aracım olan sedan 1,4 is diğeri HB Vti.
Arada kullandığım şirket araçları olan insignia, Accord, Fiesta ve Focusları da toplu olarak değerlendirirsem:

Eğri oturup doğru konuşmaya çalışıyorum;
Japon ailesinin genelinde bir konfor eksikliği var. Gerek iç mekan parça kalitesi olsun,
gerek kaporta tampon ve bağlantı parçaları olsun gerek kapı ve hareketli parçaların tok kapanma sesleri olsun Honda
dengi marka/modellerinden maalesef hep bir adım geride.
ve fark eskiden çok daha azdı yani 90 lı yılların sonunda EG ve EK kasalar dengi markaların modelleri ile konfor anlamında aynı idi ama
gün geçtikçe ve kasalar yenilendikçe dengi marka ve modeller ile konfor farkı açıldı.
Bugün orta sınıf 4 kapılı bir skoda ile bile ki skoda piyasının katılımını eline almış olan volkswagen gurubunda bir araç,
dağlar kadar konfor farkı var.

Honda'nın diğer markalara fark atacağı bir konu var tabi ki...
10 senelik Honda sahipliğimde dış tasarım açısından her zaman Honda göz dolduruyor, motor-mekanik ve elektrik olarak neredeyse hiçbir problem yaşamadım. Mevcut bakımlarının dışında ufak tefek 40-50 tl lik aşınmadan kaynaklı değişimler dışında hiçbir parçayı bozulmasından dolayı değiştirmedim. Bir çok parçayı artık kendim değiştirebilir hale gelecek kadar kolay bir arabadır Honda. Hee diğer araçlarımda birkaç sorunlu durum yaşadım ama bu beni sarsacak derecede büyük bir mali sorun teşkil etmedi.
Ayrıca japonlar küçük cc lerden yüksek hp ler çıkarmayı iyi biliyorlar ama Tork işine gelince hp deki başarıyı gösteremiyorlar.
Örnek Honda 1,6 motordan 120 hp çıkartırken aynı motor 144 nm tork değerinin altında kalıyor.

Bir de 2004 yılında 100,000 km de 13,500 TL'ye aldığım 98 model 1,4 is bugun 200,000 km ile 15,000 tl ye çıkmış.
Ben bu kadar prim yapan başka bir araba görmedim. Tabi bunda bizim yani forumların payı da çok büyük.

Sonuç olarak herkesin farklı deneyimleri olmuştur tabi ki bir VW bozuldu diye tüm VW'ler bozuk olacak diye bir kaide yok
veya tam tersi Honda ve diğer markalar için de geçerli ama genel kanı olarak artık motorlar eskisi kadar motor-mekanik-elektrik
problemi yaşatmıyorlar bundan dolayı alıcılar için aracın konforu tercih sebebinde çok üst sıralara çıktı.

tamda dediğim buydu, konfor kalıte pek yok motoruna dıyecek laf yok zaten japon hayranlıgım zaten vardır, araç elektronık ırk kültür olarakta hayranımdır ama 2014 model hondanın o göğüs plastıgı kapı plastıgı şahsen 2006 vtec2 den daha berbat bende kı araçta deri uygulama kullanılmıs kalıtelı doygun dolgun duruyordu kadranlar mesela kalıtelı duruyor- ama gün geçtikce malzeme kötüleşiyor - bu da eksi puan demek yol sesi alması- forumda arkadasımız fb7 almıs dırek ses yalıtımı yapmıs araca mesela- bir yalıtım yapmak bu kadar zor olamaz bence ya da sınıflar arası rekabet için eksik hatalı bırakılıyordur bılemeyiz.

karacihan

« Yanıtla #16 : Kasım 10, 2018, 11:10:08 ÖÖ »
Honda arabaları artık bende tercih edemiyorum...

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #17 : Kasım 12, 2018, 10:23:29 ÖÖ »
Civic bu sene onca göçük olayına rağmen sınıfında ilk 5'te, filo satışlarını düşme imkanımız olsa ilk 3'te kesinlikle. Uzun lafın kısası, bölüm sonuna daha çok var. :)