Gönderen Konu: help mee!  (Okunma sayısı 9707 defa)

raspberry

• Ziyaretçi
help mee!
« : Eylül 29, 2007, 03:08:24 ÖS »
arkadaşlar uzun bir süre düşündükten sonra eski motorculardan olan ben 1 sene önce motorumu sattım ve şuanda ya motor almayı düşünüyorum ama babamın izin vermemeside söz konusu ama bazen şeytana uyup gizli gizlimi alsam diye düşünüyorum :seytani ama kış mevsiminin gelmesinden dolayıda arabada cazip geliyor.şuanda tek bir seçenek yapma ihtimalim var lütfen bana yardımcı olsun.

Faruk

• Ziyaretçi
Ynt: help mee!
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2007, 03:12:58 ÖS »
civic..  >=ok
hem babanın gözüne girmiş olursun hem de daha güvende olursun..  :artis
gerçi ikiside aynı şey gibi  ;)

By_BuGr4

« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2007, 03:16:06 ÖS »
motor alcaksan 4 tekerlekli bişiy alcan atv gibi zira ben 4 tekerlekli olmadıktan sonra hiç bişeye binmem geçen gün bizim okulda 16 yaşındaki çocuk motor kazasında vefat etti benim fikrimi sorarsan civic  >=ok

whitehan

« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2007, 06:59:43 ÖS »
ya sen motor kullanıyosan hızı svıyosun demektır zaten sen tum seceneklerı kendin soyledın mantklı ....
motor alma yaz gelsın  >%Sakin
araba al  >=ok

bence tam olarak raspberry=s2000

yorum...sadece..

Seko

« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2007, 09:16:50 ÖS »
burgmann 400 luk motorum olsun isterdim , hem cok buyuk degil hem yeteri kadar performanslı kullanımı nispeten kolay  >=ok

tuner zafer

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2007, 10:36:51 ÖS »

arkadaşlar uzun bir süre düşündükten sonra eski motorculardan olan ben 1 sene önce motorumu sattım ve şuanda ya motor almayı düşünüyorum ama babamın izin vermemeside söz konusu ama bazen şeytana uyup gizli gizlimi alsam diye düşünüyorum :seytani ama kış mevsiminin gelmesinden dolayıda arabada cazip geliyor.şuanda tek bir seçenek yapma ihtimalim var lütfen bana yardımcı olsun.

motor tavsiye etmem şahsen..şeytan arabası oo  >%6rol
motorda kaporta sensin he diyeceksin araba sanki tehlikeli değilmi elbette tehlikeli ama motor kadar değil..ama sana son sözüm kendini neyde mutlu hissedeceksen onu al derim.  >=ok

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Eylül 30, 2007, 02:46:28 ÖÖ »
ıkısındede mutluyum ama bırınde babamla papaz olma konusu var çok kararsızım sizden fıkır alısverısı yapıorum işte  :ağlaa

raspberry

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2007, 02:47:00 ÖÖ »

ya sen motor kullanıyosan hızı svıyosun demektır zaten sen tum seceneklerı kendin soyledın mantklı ....
motor alma yaz gelsın  >%Sakin
araba al  >=ok

bence tam olarak raspberry=s2000

yorum...sadece..

çok fazla seviyorum hızı hemde

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Eylül 30, 2007, 03:22:54 ÖÖ »
Ülkemiz  trafik şartlarında motorsiklet kullanmak gerçekten büyük cesaret isteyen bir durum.
Heleki bir bayan için durum ekstra zorlanıyo.

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2007, 04:31:49 ÖÖ »
Tavsiyem ; seçimini cıvıc yönünde kullanman olacaktır...Hem peder beyin tepkisini almazsın hemde daha güvende olursun... :con

İlk aracın olacaksa sıfır değilde 98-2000 arası 1.4 is cıvıc tavsiye ederim , performansı ve ekonomisi ile senin kalbini kazanacaktır.HB yada sedan seçim senin...

Tahminim 1-2 yıl içinde sayıları hızla artan motorsiklet kullanıcılarının ve trafiği paylaştıkları diğer sürücülerin daha anlayışlı ve düşünceli olacakları yönünde ...Motorsiklet kullanan içinde ,trafiği paylaşan diğer sürücüler içinde bir kültür meselesidir...yaygınlaştıkça trafkteki ortamın dahagüvenli olacağı kanısındayım...Bu yüzden motor için acele etme , cıvıc inle trafikte tecrübe kazan ....

Ne kendini,nede sevdiklerini üzmemiş olursun... >=ok

infaztim

« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2007, 04:51:20 ÖÖ »
ne motou ya bırak yok motor falan.trafikte görüoz motor süren bayanların yaşadıklarını isyan ediolar herkes onlara salça oluo.al bi tane civic bin.yap kendi zevkine göre.ha şimdi deme bana sıkıştıran arabylada sıkıştırır öyle ama arabadan düşme gibi bi durumun yok dimi.yok motor falan eylül ok mi Allah korusun yaw.nedir bu motor meramı kızlarda ya.

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 30, 2007, 10:16:14 ÖÖ »
cumhur abi ne derse o .

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 30, 2007, 10:46:04 ÖÖ »
Bence BMC  >%6rol

Bu ne bea kardeşim RR' oylayan bi benmiyim  >%6rol
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 10:46:50 ÖÖ Gönderen: Agent »

Seko

« Yanıtla #13 : Eylül 30, 2007, 11:00:09 ÖÖ »

Bence BMC  >%6rol

O RR dedigimiz bu dunyadan degil akıl mantık isi degil  <nohapy maxi scooter en guzelli bence ama TR de cok tehlikeli motor , aslında biraz motor kullanıcılarından kaynaklanıyor trafik sıkısınca aralarda gidip kendileri tasıt yerine koymuyorlar sonra emniyet seridinde , aralarda kazaya yol acıyorlar suc sadece araclarda degil , arkamdan seritte bir motor gelince yol veriyorum fakat herkes benim gibi degil nasıl olsa bir yerlerden sagımdan solumdan gecer diye dusunuyor insan , birde gunluk sehir icinde siz 110 -120 giderken arkadan motorun 250-260 geldiginide herkes anlayamaz akıl edemez halbuki 1000 RR tarzı motorlar goz acıp kapayana kadar anormal hızlara cıkıyorlar  <nohapy

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 30, 2007, 11:20:36 ÖÖ »

Bence BMC  >%6rol

O RR dedigimiz bu dunyadan degil akıl mantık isi degil  <nohapy maxi scooter en guzelli bence ama TR de cok tehlikeli motor , aslında biraz motor kullanıcılarından kaynaklanıyor trafik sıkısınca aralarda gidip kendileri tasıt yerine koymuyorlar sonra emniyet seridinde , aralarda kazaya yol acıyorlar suc sadece araclarda degil , arkamdan seritte bir motor gelince yol veriyorum fakat herkes benim gibi degil nasıl olsa bir yerlerden sagımdan solumdan gecer diye dusunuyor insan , birde gunluk sehir icinde siz 110 -120 giderken arkadan motorun 250-260 geldiginide herkes anlayamaz akıl edemez halbuki 1000 RR tarzı motorlar goz acıp kapayana kadar anormal hızlara cıkıyorlar  <nohapy

Yavaş gidince hararet yapıyor abisi..  >%6rol  Kim ne derse desin RR, Hayabusa vs.. Birgün bende alıp kullanıcam kesin.. Birkeresinde CBR600'e bimiştim. Anlatılmaz yaşanır...

Seko

« Yanıtla #15 : Eylül 30, 2007, 11:27:32 ÖÖ »
RR ve GSX 1000 bir yana hayabusa zx 14  bir kenara , hayabusa filan daha mantıklıda RR lar affetmez gibime geliyor  :gulegule

Eddie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Eylül 30, 2007, 11:39:55 ÖÖ »

Bence BMC  >%6rol

Arkadaşım bir motor kullanıcısı olarak yanıldığını söylemek zorundayım Türkiye'de motorları taşıt yerine koymıyorlar bakıyo arkadan yavaş yavaş motor gelio hemen önüne atlıyo nasıl olsa sağdan soldan geçer diye, olmadı aynaya bakmadan şerit değiştirio nasıl olsa kimse yok diye ama biz kör noktada kalıyoruz, tamam dediğin doğru bizim içimizde de var düzgün gitmeyenler özellikle kurye arkadaşlarımız ama kazaların çoğu araba kullanıcılarının motorları bir araba yada kamyon gibi araç olarak görmediklerinden kaynaklanıyor sanki biz bisikletiz.  >%Sakin

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Eylül 30, 2007, 11:44:19 ÖÖ »

Bence BMC  >%6rol

Arkadaşım bir motor kullanıcısı olarak yanıldığını söylemek zorundayım Türkiye'de motorları taşıt yerine koymıyorlar bakıyo arkadan yavaş yavaş motor gelio hemen önüne atlıyo nasıl olsa sağdan soldan geçer diye, olmadı aynaya bakmadan şerit değiştirio nasıl olsa kimse yok diye ama biz kör noktada kalıyoruz, tamam dediğin doğru bizim içimizde de var düzgün gitmeyenler özellikle kurye arkadaşlarımız ama kazaların çoğu araba kullanıcılarının motorları bir araba yada kamyon gibi araç olarak görmediklerinden kaynaklanıyor sanki biz bisikletiz.  >%Sakin

Bak dostum hep içimde tuttuğum bir durumu kusucam şimdi yanlış anlama ama bence ilk olarak siz motorcular kendi hayatınızı hiçe sayarak değersiz görerek sürüyorsunuz.. Motorsikletsin diye sana şeritlerin arasından vızır vızır geçme iznimi veriyorlar?? Yada köprü yolunda emn,yet şeridini kullanma yetkisinimi?? Sen motorsikletsen bir araçsın!! Eğer trafik sıkıştıysa sende duracaksın ama nerde.... Abiler aralardan vızırı vızır geçiyolar vs.. sonra bu durumu normal trafiktede yapıyorlar.. Siz bi araba kadar rahat görünmüyorsunuz aynadan bunu bir araç sürücüsü olarak söyliyim hızlı bir şekilde vız vız ordan burdan geçerken bizim sizi anında farketmemizi bekliyorsunuz.. Bence siz biraz daha kurallara riyayet etseniz bizde size daha çok saygı gösteririz..

8663

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Eylül 30, 2007, 11:51:41 ÖÖ »
+8663 Allah korusun bigün bir motosiklete çarpmaktan çok korkuyorum.Aynı şekilde arabayla yaptığım kazaları bir motosikletle yapsaydım.Şu an hayatta olmazdım.Bir kere bindim motosiklete o da son oldu. Baban sonuna kadar haklı raspberry.Ben de kız arkadaşımın motosiklet almasına izin vermedim.Civic öncelikli tercihin olur umarım...

Eddie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Eylül 30, 2007, 11:53:04 ÖÖ »

Bence BMC  >%6rol

Bak dostum hep içimde tuttuğum bir durumu kusucam şimdi yanlış anlama ama bence ilk olarak siz motorcular kendi hayatınızı hiçe sayarak değersiz görerek sürüyorsunuz.. Motorsikletsin diye sana şeritlerin arasından vızır vızır geçme iznimi veriyorlar?? Yada köprü yolunda emn,yet şeridini kullanma yetkisinimi?? Sen motorsikletsen bir araçsın!! Eğer trafik sıkıştıysa sende duracaksın ama nerde.... Abiler aralardan vızırı vızır geçiyolar vs.. sonra bu durumu normal trafiktede yapıyorlar.. Siz bi araba kadar rahat görünmüyorsunuz aynadan bunu bir araç sürücüsü olarak söyliyim hızlı bir şekilde vız vız ordan burdan geçerken bizim sizi anında farketmemizi bekliyorsunuz.. Bence siz biraz daha kurallara riyayet etseniz bizde size daha çok saygı gösteririz..

Merak etme yavaş gitsekte görmüyorsunuz gelip üzerimize çıkıyorsunuz daha geçen ay bi arkadaşıma suadiye düzlükte yavaş yavaş giderken en soldan gelip en sağa atlıyarak altına aldılar, Senin dediğin gibi düşünüp sıkışık trafikte ordan oraya geçio diyip sinir olup bize inadına gelip vuran çok insan var (sensin demiyorum yada seni kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın) Bu hayatınızı hiçe sayarak motor kullanıyosunuz demek paraşütle atlayan bi insanada hayatını hiçe sayıyosun atlama demek gibi yukarıda sende söylemişsin bir gün bende alıp kullancam diye " Bir gün sende hayatını hiçe sayarak değersiz görerek o alete binmeyi planlıyosun"

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Eylül 30, 2007, 11:56:18 ÖÖ »
Evet bende alıp kullanıcam ama sana şunu söyliyim, tartışmayı sonlandırıcam çünkü bir motorcuyla bu konuyu bu platformda konuşmak sadece gerginlik çıkarır birbirimizi anlayamayız.. Birgün inş bir buluşmada armıza katılırsın ve uzun uzun senle tartışırız bu konuyu..  >=ok

Eddie

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Eylül 30, 2007, 11:58:59 ÖÖ »

Evet bende alıp kullanıcam ama sana şunu söyliyim, tartışmayı sonlandırıcam çünkü bir motorcuyla bu konuyu bu platformda konuşmak sadece gerginlik çıkarır birbirimizi anlayamayız.. Birgün inş bir buluşmada armıza katılırsın ve uzun uzun senle tartışırız bu konuyu..  >=ok

Dediğin çok doğru işallah başka bir zaman bir buluşmada bu konuyuu tartışmak üzere  >=ok

Seko

« Yanıtla #22 : Eylül 30, 2007, 12:01:27 ÖS »
durun gerilmeyin demek istedigimi anlamadınız galiba isterseniz bir daha okuyun birde seviyorum ben bu forumu herkes cok gergin  :gitar saka bir yana bulusur konusuruz bir gun  >=ok

ALG

• THT
« Yanıtla #23 : Eylül 30, 2007, 01:00:50 ÖS »
walla eddie de haklı Alide..bunun için ayrı bir konu açılıp tartışalibilir forumda aslında

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Eylül 30, 2007, 01:08:12 ÖS »
Ben Bilinçsiz Motor Kullanıcısına İsyanım.Sende Şeridini Ortalayıp Sinyal verip sollayacaksın bunun başka bi açıklaması yok . kuryelerin fln artık üstüne sürücem yeter ya ...tamponumu çizdi bitanesi...Şimdi Bunun NEresinde Motor Haklı .