Gönderen Konu: Halkalıda sel faciasındaydım  (Okunma sayısı 7675 defa)

statik

Halkalıda sel faciasındaydım
« : Eylül 09, 2009, 01:42:50 ÖS »
Altınşehirden sabah saat 07 civarlarında işe gitmek üzere bindiğim otobüs şiddetli yağmur sebebiyle gitmekte zorlanmaya başladı. Yarımburgaz (halkalıya 5 dakika uzaklıkta) civarlarında otobüs bir anda sele kapıldı. Şöför çok bilinçli kullanıyordu. Zaten o kadar tehlike görülmüyordu yollarda, ama otobüs hiç umulmadık bir anda sele kapılıverdi. Bölgede bulundan küçük bir derenin taşmasıyla sel birleşince otobüs sürüklenmeye başladı (içeride 50 den fazla yolcu var) kayarak yaklaşık 25 metre sürüklendik ve kaldırıma çarparak durabildik.

Otobüs büyük bir hızla suya gömülmeye başladı. İlk önce ayaklarımıza kadar, sonra dizimize derken göğüs hizamıza kadar sular altında kaldık. Su dediğime bakmayın, televizyondan izlediğiniz gibi ya da tahmin ettiğiniz gibi değil, su değil tamamen çamur aslında sel dedikleri, çamurlar içinde kaldık. Otobüs devrilir gibi oldu, hava aşırı bulutluydu ve karanlıktı. Durmadan şimşek çakıyor ve feci bir şekilde yağmur devam ediyordu. Herkesin telefonu ıslandığı için bozulmuştu. Çantalar akbiller eşyalar suda yüzüyordu. Bayanlar çığlık atıyor, yaşlılar zor durumdaydı. Otobüs gittikçe su alıyordu. Sol tarafın camı tamamen suyun altında olduğumuzu gösteriyordu, camın kırılmasından korkuyorduk, kırılsa otobüs tamamen sular altında kalacaktı. Sonra otobüs devriliyor diye bi çığlık koptu, eğer devrilseydi zaten hepimiz ölecektik. Nefes almakta zorlanmaya başladık. Bir yandan soğukta ayrı sorun oluşturuyordu.

Otobüs şöförünün ve birkaç arkadaşın ıslanmaktan kurtulmuş cep telefonuyla polisi-acil servisleri-arkadaşlarımızı aradık. Daha sonra telefonlarda çekmemeye başladı. Titanik faciası böyle birşeymiş dedim içimden. Korkudan kimse ne yapacağını bilmiyordu. Fırtına yüzünden hiç bir yeri göremiyorduk zaten. Herkes ölümü bekliyordu.

Güç bela açtığımız ön kapıyla otobüsün üzerine çıktık boğulmamak için, bu sırada otobüs tekrar devrilme tehlikesi geçirdi. İnanılmaz bir akıntı vardı. Birisi düşse asla kurtulma şansı yoktu. Zaten çamur olduğu için batıp yok olması an meselesiydi. Elimiz kolumuz bağlı yardım beklemeye başladık. Üzerimize üzerimize yağan yağmur, esen buz gibi rüzgar, çakan şimşeklere rağmen şok içinde yardım bekliyorduk. Bizi kurtarmaya çalışan bir dozer daha yaklaşmaya bile gelemedi, sel yüzünden az daha devriliyordu, o umutta söndü.

Daha sonra yağmur durdu, yavaş yavaş sel çekilmeye başladı. 3 saatlik korku dolu anlar rahatlamaya başladı. Sel şiddeti iyice azalmaya başlayınca çevreden gelen vatandaşların uzattığı halat ile tek tek kurtulduk. Yanımızda batan, ortadan ikiye ayrılan, çamura batan araçların hattı hesabı yoktu. Çok felaket bir durumdu. Yan tarafımızda beyaz bir honda civicte vardı bu arada. Umarım bi zarar görmemiştir.

Hiçbir şekilde yardım almadık. Toplu konut çılgınlığı yüzünden herşey baştan savma yapıldı. ALT YAPI ÇALIŞMALARI SIFIR! BELEDİYE ÇALIŞMALARI SIFIR! KURTARMA EKİPLERİ GELMEDİ.

Eğer o otobüs devrilseydi şuanda ben dahil hayatta olmayacaktık. Allah hepimizi böyle tehlikelerden korusun. Arkadaşlar araçlarınızı asla yerinden çıkarmayın, plastik top gibi yüzüyordu gözümün önünde bütün arabalar..

Mahir TÜRKMEN

Ynt: Halkalıda sel faciasındaydım
« Yanıtla #1 : Eylül 09, 2009, 01:47:49 ÖS »
Çok geçmiş olsun arkadaşım

ersin466

« Yanıtla #2 : Eylül 09, 2009, 01:51:26 ÖS »
Çok geçmiş olsun arkadaşım çok üzüldüm ya felaket bu ne zaman geliceği hiç belli olmuyor. Allah daha büyük felaketler vermesin tekrar geçmiş olsun:(:(:(

HonDaGırL

« Yanıtla #3 : Eylül 09, 2009, 01:52:53 ÖS »
çok ama çok büük geçmiş oLsun arkadaşım.basın expres yoLunun hemen yakınında oturuorm bende.dediqiniz gibi maaLesef topLu konut çıLgınLıqı yüzünden insan hayatı bu kadar ucuzLaştı işte!bir kaç ay sonra avrupa başkenti oLacaqız birde!?üLkede saçma sapan konuLrLa uraŞıLıor onun yerine şu aLt yapı sorunu üstüne kafa çaLıştırsaLar bunLarın hiç biri oLmucak..tekrar büyük geçmiş oLsun.. böyLe bir şeyin bir daha yaşanmaması diLeqiyLe....

statik

« Yanıtla #4 : Eylül 09, 2009, 01:53:06 ÖS »
Teşekkürler arkadaşlar, hala kendime gelemedim psikolojim bozuldu

adrenaliinn

« Yanıtla #5 : Eylül 09, 2009, 02:00:35 ÖS »
çok geçmiş olsun..çok üzücü bi olay :ağlaa..İnşallah bi daha böyle felaketler yaşanmaz..

statik

« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2009, 02:08:19 ÖS »
Allah kimseye yaşatmasın. Öleceğinizi ciddi ciddi düşünmeye başlamak anlatılamayacak kadar kötü bişey..

zedrix

« Yanıtla #7 : Eylül 09, 2009, 02:19:41 ÖS »
buyuk gecmıs olsun Allah korumus.
 selde olenlere allah rahmet eylesın umarım yaralar cabuk sarılır
ama sorunlar kokten cozulmedıgı surece bu sorunlar hep karsımıza cıkacaktır.

34 DF 9999

« Yanıtla #8 : Eylül 09, 2009, 04:54:42 ÖS »
valla buyuk geçmış olsun...sıgara yasagı yok bılmem ney vergısı benzın zammı dıye geri zekalı şeklerle ugraşıcana hukumet şu olaylara el atsa ne olur sankı anlamış degılım hala...

serkansobe

« Yanıtla #9 : Eylül 09, 2009, 05:00:56 ÖS »
çok büyük geçmiş olsun Allah sizi yakınlarınıza bağışlamış...

CioBassWorLd

« Yanıtla #10 : Eylül 09, 2009, 05:09:29 ÖS »
valla buyuk geçmış olsun...sıgara yasagı yok bılmem ney vergısı benzın zammı dıye geri zekalı şeklerle ugraşıcana hukumet şu olaylara el atsa ne olur sankı anlamış degılım hala...
aynen katılıyorum ama bizim halkımız böyle böyle anlıcak artık baştakilerin yanlış kişiler olduğunu çok geçmiş olsun bidaha böle bişey yaşanmaz inşallah..

sayneyk

« Yanıtla #11 : Eylül 09, 2009, 05:12:54 ÖS »
Çok büyük geçmiş olsun.
Televizyonda izledikçe içlerimiz acıyo. Hizmet adına plansız yapılaşmanın acısını binlerce kişi çekiyor.
Dün gecede Bursa'daki çoğu batçık suya teslim olmuş.

mechanicer

« Yanıtla #12 : Eylül 09, 2009, 05:18:44 ÖS »
bır uzucu olay ıse honda plaza park tan geldı bugun plaza tamamen sel suları altında.arkadaslarımza burdan gecmıs olsun dıleklerımızı sunarım.

bülentgbrz

« Yanıtla #13 : Eylül 09, 2009, 05:19:02 ÖS »
geçmiş olsun paralamız nerelere gidiyor çok merak ediyorum

novalgine22

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Eylül 09, 2009, 05:19:41 ÖS »
allah korumus buyuk gecmıs olsun

CioBassWorLd

« Yanıtla #15 : Eylül 09, 2009, 05:31:12 ÖS »
bende ediyorum ama sanırım hepimiz biliyoruz nerelere gittiğini....!

tricky

« Yanıtla #16 : Eylül 09, 2009, 05:48:52 ÖS »
Arkadasım cok gecmıs olsun. Verılmıs sadakan warmıs... Aldıkları bı ton vergıyle bu mılletın hangı sorununu cozmuslerkı bu altyapı sorununu cozsunler...

burak87

« Yanıtla #17 : Eylül 09, 2009, 06:26:06 ÖS »
gerçekten büyük geçmiş olsun....
bu güzel ülkemizin tipik alt yapı sorunlarından kaynaklanıyor adam gibi yapıcakları bi işi şimdiki zamana değilde ileriye yönelik yapsalar en azından bu tip şeyler daha az başımıza gelecektir. tekrar geçmiş olsun

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #18 : Eylül 09, 2009, 06:33:41 ÖS »
çok geçmiş olsun arkadaşım. arkadaşlar bu tip afetleri illaki bi yerlere bağlamak yanllış olur. allah daha büyüğünü vermesin. dünyanın en iyi alt yapısınıda yapsanız adı üzerinde afet. dolayısıyla sağa sola suç bulmamak gerekir. en basitinden kendimizi ele alalım. binlerce araçtan petşişe poşet sigara paketi ne ararsan hergün görüyorum yollara atılıyor. dolayısıyla bu olaylardada tüm pislik mazgalları doldurur. siz siz olun aracınızdan yola hiç bir atık madde atmayın. dediğim gibi allah beterinden korusun. felaket geldimi tedbir medbir dinlemez. Allah vermesin.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #19 : Eylül 09, 2009, 06:51:08 ÖS »
Arkadaşlar konu arkadasımızın başından gecen uzucu bir olay ve geçmiş olsun dileklerimizdir.Siyasi konulara taşımaya gerek yok.

piscocuk

« Yanıtla #20 : Eylül 09, 2009, 07:25:17 ÖS »
allah korumuş çok büyük geçmiş olsun arkadşım.benim işyerimde orada.sabah şok oldum resmen.verilmiş sadakan varmış.allah geride kalanlara sabır versin

_cvc_madyel_

« Yanıtla #21 : Eylül 09, 2009, 07:29:17 ÖS »
geçmiş olsun arkadaşım

ufuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Eylül 09, 2009, 07:35:16 ÖS »
Mesajım neden silindi bilgi verecek olan var mı ? Yoksa adminimiz de büyük düşünenlerden mi ? Hayat jant panjur dragdan ibaret değil

Hayatın neden ibaret olduğunu bizde çok biliyoruz . Bizde türkiyede yaşıyoruz yurt dışında değil .  Fakat burası bir siyası parti kuruluşunun  forumu değil . Honda forumudur . Burada biz bir şey uyguluyorsak kendi düşüncemizden değil  tam tersi diğer üyelerimizin düşüncelerine saygı gösterdiğimizdendir.  Sağcısı yada solsucu farketmiyor herkes var bu sitede . Bizim için önemli olan insanlığı  diğer secenekler tamamıyla kişiyi ilgilendiriyor . Umarım anlaşılmışımdır . Keyifli forumlar ....

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #23 : Eylül 09, 2009, 07:36:30 ÖS »
Mesajım neden silindi bilgi verecek olan var mı ? Yoksa adminimiz de büyük düşünenlerden mi ? Hayat jant panjur dragdan ibaret değil

dostum üzücü bir olay anlatılıyor hemen siyaset yapılıyor dolayısıyla konu siyasi tartışmaya dönüyor. arkadaşımıza geçmiş olsun dileğiniz varsa iletin konuyu değişik mecralara çekicek olanlara fırsat vermiyoruz. forum siyaset forumu değil. anlayışlı olacağını tahmin ediyorum.

fikito

« Yanıtla #24 : Eylül 09, 2009, 07:42:03 ÖS »
çok geçmiş olsun kardeşim benim biraderin evide halkalıda şimdi bizde kalıyor....malasef çok kötü oralar...